top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

PIETŲ FRONTE DRISKIAI TRAUKIASI NUO ROBOTYNĖS (2023 09 03)

Geopolitinė padėtis

Ukrainos pajėgoms lėtai stumiant okupantus link jūros šalies pietuose, driskių užtarėja Kinija didina spaudimą JAV ir Vakarams dėl Taivano. Aršėjanti jos retorika turi ne vieną tikslą, tačiau dėmesio nukreipimas nuo Ukrainos ir paramos jai mažinimas yra viena iš Pekino priemonių skirta Maskvai palaikyti. Kinijos valstybinis komunistų laikraštis "Global Times" sukritikavo neseniai JAV paskelbtą 80 mln. dolerių finansinę paramą Taivanui: "Didėjant intervencijos metodų skaičiui ir intensyvumui, negalima ignoruoti Taivanui gresiančios ir neišvengiamos mirtinų pasekmių audros."

"Akivaizdus Kinijos nepasitenkinimas ir tvirtas pasipriešinimas, tačiau Kinijos atsakas į nuolatines JAV provokacijas Taivano klausimu neapsiribos vien pareiškimais", - pagrasino Kinijos komunistai per jų propagandos burną "Global Times".

O Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Wang Wenbinas pareiškė oficialią Pekino poziciją: "JAV sprendimas tiekti ginklus Kinijos Taivano regionui pagal vadinamąjį užsienio karinį finansavimą, naudojamą suverenioms valstybėms, rimtai pažeidžia vienos Kinijos principą ir trijų bendrų Kinijos ir JAV komunikatų, ypač 1982 m. rugpjūčio 17 d. komunikato, nuostatas".

"Šis žingsnis šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę ir pagrindines tarptautinius santykius reguliuojančias normas, kenkia Kinijos suverenitetui ir saugumo interesams, kenkia taikai ir stabilumui visame Taivano sąsiauryje ir siunčia labai klaidingus signalus "Taivano nepriklausomybės" separatistinėms jėgoms. <...> Pasaulyje yra tik viena Kinija, o Taivanas yra neatimama Kinijos teritorijos dalis. Taivano klausimas yra išimtinai Kinijos vidaus reikalas, į kurį negali kištis joks užsienis", - pridūrė jis.

Taivano klausimas neabejotinai yra susijęs su karu Ukrainoje. Dėl Kinijos drakono letenos, ištiestos į šią salą, JAV negali sau leisti neremti Ukrainos. Todėl bet kokie svarstymai ir spekuliacijos dėl neva iš esmės pasikeisiančios JAV pozicijos šiuo klausimu, jei 60-uosius prezidento rinkimus kitais metais laimėtų respublikonų kandidatas, neturi realaus pagrindo. Balandžio mėnesį atlikta apklausa parodė, kad 56 proc. amerikiečių pritartų JAV karinei intervencijai, jei Kinija įsiveržtų į Taivaną. Taigi, JAV negali leisti pralaimėti Ukrainai, bet taip pat ir negali leisti Rusijai būti sutriuškintai, nes Sibiro resursais apsirūpinusi Kinija aštrius savo manevrus diplomatinėje erdvėje gali paversti fiziniais veiksmais blokuojant Taivano salą ir vėliau ją visiškai okupuoti.

Kinija įdėmiai lyg maitvanagis seka Vakarų valstybių veiksmus. Silpnėjanti jų parama Ukrainai, susiskaldymas ir negebėjimas veikti ryžtingai apginant teroristinės Rusijos užpultą šalį, Pekinui yra ne tik signalas veikti sujungiant „dvi Kinijas“. Tai lakmuso popierėlis, kuriame Kinijos komunistai „mato“, kiek teisingi ir pasiteisina jų veiksmai stekenant išsivysčiusio pasaulio demokratijas ir virškinant Rusiją.

Reikšmingi postūmiai

Šią naktį Odesos regione priešlėktuvinė gynyba sunaikino 22 iš 25 „šachidų“, yra pataikymų, sužeisti du žmonės, pranešė Ukrainos karinės oro pajėgos. "Iš viso užfiksuoti 25 smogiamųjų bepiločių orlaivių "Shahed-136/131" paleidimai, kurie atakavo pietinius Odesos srities rajonus. Iš jų 22 buvo sunaikinti karinių oro pajėgų pajėgomis ir priemonėmis, bendradarbiaujant su kitų Ukrainos gynybos pajėgų sudedamųjų dalių priešlėktuvine gynyba", - teigiama pranešime.

Pietų gynybos pajėgų duomenimis, priešas dar kartą atakavo Odesos srities Podunavio civilinę infrastruktūrą jūrų uoste. Masinė dronų ataka truko daugiau kaip 3,5 valandos.

Ukrainos vicepremjerė ir laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministrė Irina Vereščuk pranešė, kad paskelbus privalomą evakuaciją, iš Charkovo srities Kupjansko rajono buvo išvežta beveik 1 500 žmonių iš 12 000 ten gyvenančių.

"Evakuota pusantro tūkstančio, jau evakuota daugiau kaip 350 vaikų. Beje, jie evakuojami į Charkovą. Tai reiškia, kad jie toli nenukeliauja", - sakė ji. Pasak jos, mieste yra nakvynės namai, kuriuose žmonės gyvens nemokamai.

Ji taip pat pažymėjo, kad yra tokių, kurie atsisako evakuacijos. Tuomet jie oficialiai pasirašo atitinkamus dokumentus, kad prisiima atsakomybę už savo gyvybę ir saugumą.

Tuo tarpu driskiai vis bando veržtis rytuose, tačiau ukrainiečių gynybos pajėgos juos sėkmingai stabdo. Susirėmimai vyksta ties Avdijivka, Limano ir Marijinkos kryptimis. Pietuose driskiai atsitraukė nuo Robotynės ir koncentruoja savo rezervus Tokmako apylinkėse. Ukrainiečiai ruošiasi okupantų pajėgų ir įtvirtinimų šturmui šioje vietoje.

Trumpai

Vakar Ukrainos teismas dėl įtarimų sukčiavimu ir pinigų plovimu nutarė du mėnesius suimti magnatą Ihorį Kolomoiskį, kuris rėmė prezidentą V. Zelenskį 2019 metų rinkimuose. Jam taip pat taikomos ir JAV sankcijos. Gynybos advokatai sakė, kad Kolomoiskis apskųs šį sprendimą, tačiau jis nepateiks beveik 14 mln. dolerių užstato, kad būtų paleistas iki teismo. Kai kurių ukrainiečių analitikų nuomone, šiuo ėjimu Kijevas bando parodyti pažangą kovoje su korupcija, kuri po Rusijos agresijos yra antra eilėje pagal grėsmę Ukrainos nacionaliniam saugumui.

Danija informavo Rusijos ambasadorių Kopenhagoje, kad ji turi sumažinti savo ambasados darbuotojų skaičių iki tokio paties, kokį Danija turi Maskvoje. Kopenhaga ir Maskva "ilgai derėjosi" dėl vizų Danijos ambasados Maskvoje darbuotojams, pranešė Danijos užsienio reikalų ministerija, tačiau šios derybos "nedavė rezultatų dėl pakartotinių Rusijos bandymų į šias derybas įtraukti prašymus išduoti vizas Rusijos žvalgybos pareigūnams".

Trumpame Danijos pareiškime teigiama, kad Rusijos ambasados darbuotojų skaičius turi būti sumažintas iki penkių diplomatų ir 20 administracinio ir techninio personalo darbuotojų. Kremliui duodama laiko iki rugsėjo 29 d. įvykdyti šį reikalavimą.

Mums kyla keistas klausimas, kodėl apskritai NATO ir ES šalims reikia įsileisti teroristinės valstybės agentus, žvalgus, diversantus, kurie visi veikia neva eidami diplomatų pareigas? Visus tuos „diplomatus“ reikia vyti lauk, visas ambasadas uždaryti, paliekant konsulinius skyrius su dvejais ar trejais techniniais darbuotojais.

Šiandien popiežius Pranciškus kartu su Mongolijos šamanais, budistų vienuoliais ir rusų stačiatikių kunigu pabrėžė, kad religijos gali prisidėti prie taikos pasaulyje kūrimo, ir vadovavo tarpreliginiam susitikimui, kuriame pabrėžė Mongolijos religinės tolerancijos tradicijas. Pontifikas įdėmiai klausėsi, kaip tuzinas tikėjimo lyderių - žydų, musulmonų, bahajų, hinduistų, šintoistų ir evangelikų krikščionių - pasakojo apie savo tikėjimą ir santykį su dangumi.

Santykis su dangumi, žinoma, svarbus klausimas. Bet būtų žymiai prasmingiau, jei visi tiek šamanai su popiežiumi priešakyje nuvyktų į fronto liniją kur nors prie Bachmuto ar Kupjansko ir pamėgintų sustabdyti driskių ordą, žudančią ukrainiečių vaikus.

Vakar Nobelio fondas atšaukė Rusijos, Baltarusijos ir Irano ambasadorių kvietimą į apdovanojimų ceremoniją Stokholme, sulaukęs tarptautinės bendruomenės reakcijos į tokį gėdingą sprendimą. Fondo interneto svetainėje prieš tai buvo skelbiama, kad į ceremoniją Osle bus pakviesti visi ambasadoriai, įskaitant šalių agresorių atstovus, „nes svarbu ir teisinga kuo plačiau apimti vertybes, kurias reiškia Nobelio premija“.

Dešimtys tūkstančių protestuotojų vakar susirinko prie Prancūzijos karinės bazės Nigerio sostinėje Niamėjuje ir reikalavo, kad Prancūzijos kariai išvyktų. Karinis perversmas sulaukė plataus visuomenės palaikymo, bet Paryžius atsisako jį pripažinti. Prancūzijos įtaka buvusioms kolonijoms Vakarų Afrikoje pastaraisiais metais sumenko, o gyventojų priešiškumas jai išaugo. Jos pajėgos buvo išvarytos iš kaimyninių Malio ir Burkina Faso po šiose šalyse įvykdytų perversmų, o vietoje jų chuntų valdomose šalyse pasirodė teroristinės Rusijos „Wagner“ samdiniai.

Pagal geriausias driskių tradicijas ir „muzikantų“ nurodymus, prie karinės bazės susirinkę protestuotojai perpjovė gerklę Prancūzijos vėliavos spalvomis nudažytam ožiui ir nešė Prancūzijos vėliavomis išpuoštus karstus.

Artimiausiu metu, vadovaujantis karo nusikaltėlių Maskvoje logika, Prancūzijos prezidentas E. Macronas turėtų sulaukti dovanos-siuntinio, kuriame turėtų būti supakuota nukankinto ožio galva, arba peilis, kuriuo ta galva buvo nupjauta.

Kol kas kenčia tik ožiai, bet teroristai iš Maskvos ir ISIS turi kitos užtikrintos patirties ir kompetencijos – pjaustyti galvas į nelaisvę paimtiems kariams ir civiliams.

Lietuvoje

Vienas žymus praeityje buvęs politikas iškėlė tikėjimo ir netikėjimo Rusijos demokratija klausimą.

Esą, netikintys Rusijos demokratija, yra Kremliaus režimo propagandos aukos.

Mes gi tik gūžtelim pečiais. Matot, tikėjimas – keblus dalykas. Iš Jėzaus Kristaus tikėjimas padarė stabą ir nusėjo žemę betoniniais, akmeniniais ir kitais monstrais, juos pripildė suaukoto ir užgrobto gėrio ir taip sukūrė visiškai priešingus jo mokymams dalykus. Didžioji dalis krikščionių (kaip ir kitų religijų) tikinčiųjų – teatleidžia mums Viešpats – tiki ir seka ne Kristaus mokymu, o savo susikurtomis iliuzijomis.

Jei jie iš tiesų nuoširdžiai klausytų Išganytojo – elgtųsi su kitais taip, kaip norėtų, kad kiti elgtųsi su jais – nebūtų jokių karų ir kitų begalinio kvailumo bei išpūstų ego sukeltų negandų.

Kai politikai ima painiotis tarp tikėjimo dogmų ir paprastų faktų „ant žemės“, demokratija tampa stabu, iš kurio vėliau sukuriamas jiems patiems skirtas laužas.

Nuotraukoje: „Azovo“ brigada mokymuose.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt


30 views0 comments

Comentarios


bottom of page