top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

POLITIKAI PRAPLAUTOMIS SMEGENIMIS PALAIKO VIENINGĄ RUSIJĄ (2024 05 19)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Ukrainos žiniasklaida skelbia, jog neva NATO strategija - užtikrinti, kad nei Kijevas, nei Maskva kare nepasiektų galutinės pergalės. Esą Vakarai labiau susirūpinę Rusijos vidaus stabilumu nei Ukrainos pergale ir grįžimu prie 1991 sienų.

 

Cituojamas „Rzeczpospolita“ straipsnis, kuriame Lenkijos mokslų akademijos Ekonomikos mokslų instituto profesorius Adam Lipowskiy teigia, jog prognozuojamas Putinas Vakarus esą labiau tenkina nei neprognozuojama, kriminalinių – karinių gaujų valdoma, susiskaldžiusi branduolinė valstybė.

 

Būtent todėl neva siekiama, kad Ukraina karo nelaimėtų, o būtų pasiektas dviejų Korėjų variantas.

 

Apgailėtini samprotavimai, FSB paruoštukai, prasiskverbę ir prigiję vakariečių politologų ir politikų smegenyse. Būtent to ir siekia SVR, FSB strategai, jų valdoma dalis Rusijos opozicijos, kuri visais įmanomais būdais skleidžia nuodą, jog Vakarams naudingiau vieninga, nei karų draskoma Rusija. Putino partijos pavadinimas  - “Vieningoji Rusija”.

 

Jau treti metai mes visais įmanomais būdais stengiamės “gydyti” kolegas, žurnalistus, politikus nuo šio viruso, tačiau, deja, jis yra labai giliai įsismelkęs daugelio garbių veikėjų galvose. Būtent ši strateginė Kremliaus spec. tarnybų psichologinė daugiasluoksnė operacija garantuoja imperijai ilgametį gyvavimą.

 

Pekino ir Maskvos buratinai baigė seilėjimąsi ir militaristinę sueitį, kurią Kremliaus padėjėjas Jurijus Ušakovas įvardino, kaip labai gerą “chemiją”. Esą niekuomet Kinijos ir Rusijos lyderiai nesijautė tokie linksmi, atsipalaidavę ir artimi.

 

Ką gi, nieko nuostabaus – mentaliai atsilikusių  šalių barbarai, bendraudami su tokiais pat barbarais ir turi jaustis gerai. Nepaisant šios geopolitinės sueities, Volodymyras Zelenskis paragino Pekiną palaikyti Kijevo poziciją, juolab, kad Kinija visuomet pasisakė už Ukrainos teritorijos vientisumą.

 

Ši pozicija yra visiškas blefas. Pekinas, ginklų dalimis ir ekonomiškai remiantis Rusija, besąlygiškai palaiko Kremliaus režimą.

 

Viltis, jog Kinija, kaip nors įtakos taikos derybas ir sustabdys Rusijos puolimą, derėtų palaidoti.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Rusijos žemųjų parlamento rūmų pirmininkas Viačeslavas Volodinas apkaltino Europos Sąjungą cenzūra ir spaudos bei žodžio laisvės pažeidimu. Mat ES pagaliau įvedė sankcijas RIA Novosti, vyriausybiniam laikraščiui „Rossijskaja gazeta“, platformai „Europos balsas“ ir prokremliškam laikraščiui „Izvestija“, kuriam taip pat priklauso televizijos stotis.

 

Mes uždraustume visas Rusijos žiniasklaidos priemones be išimčių, taip pat kai kurias tariamas opozicines medijas, nes jos veikia išvien ir pagal Kremliaus instrukcijas.

 

Apgailestaujame, kad tik dabar ES institucijos prasikrapštė akis ir ėmėsi aktyvaus veikimo. Informaciniai Rusijos ginklai nepaprastai pavojinga hibridinio karo priemonė. Labai dažnai jie daro žymiai didesnę žalą nei tankai ar bombos. Šis Rusijos ginklas veikia mąstymą.

 

Skleisdami sukurptas žinutes FSB, Rusijos kanalai tuo pačiu perduoda signalus ir gaires tūkstančiams agentūrų, influencerių, apžvalgininkų, platformų, kurios varijuodamos informacija, skleidžia to paties turinio nuodą. Šis dezinformacijos mechanizmas toks platus, jog kai kurie mūsų politikai kartoja FSB paruoštukus, greičiausiai, patys to nesuvokdami.

 

Lenkija skiria daugiau nei 2,3 milijardo eurų, kad sustiprintų savo rytinę sieną – rytinį ES flangą – nuo galimų priešų, teigia ministras pirmininkas Donaldas Tuskas. Rytinė Lenkijos siena apima Baltarusiją, Ukrainą, Karaliaučiaus sritį ir sudaro apie 400 kilometrų.

 

Estijoje šiuo metu tęsiasi didelio masto NATO karinės pratybos. Kaip skelbia prancūzų leidinys RTL, šiose pratybose Prancūzija treniruoja specialųjį dalinį, kuris "pravers Ukrainoje". Pratybose dalyvauja 14 000 NATO karių. Šių pratybų tikslas - parodyti Rusijai, kad įsiveržimas į šalį būtų labai blogas sprendimas.

 

Taip, tačiau Rusija to neplanuoja.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Nei viena Ukrainos kariuomenės artilerijos brigada nebesiskundžia dėl sviedinių trūkumo. Tai pirmas kartas per daugiau nei du karo metus.

 

Veikia ir Jav parama, ir Čekijos iniciatyva nupirkti Ukrainai 800 tūkst. šaudmenų.

 

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Rusijos kariuomenės puolimas Charkovo srityje gali būti tik „pirma banga“, po kurios gali būti mėginama užimti patį miestą.

 

Šiuo metu tai labai abejotina, tačiau iš esmės tikėtina. Nepamirškime, jog pagrindinė Putino ir jo FSB pakalikų taktikos bruožas – staigumas ir netikėtumas. Svarbiausia rusams - priversti ukrainiečius civilius panikuoti, o karo strategus - permesti rezervus.

 

Kryme aidi sprogimai ir šūviai. Uždarytas Krymo tiltas. Taip atrodo išsvajotos krymnašistų atostogos.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Aukščiausios pasaulio politinės lygos žaidėjas Antoni Blinkenas pagrojo gitara ir kelioms minutėms tapo roko “žvaigžde” Kijevo klube, o vaizdo įrašas  apskriejo visa pasaulį. Blinkenas pasirodė kaip paprastas, smagus, savas bičas, gebantis “pasitūsinti” su kariaujančios šalies žmonėmis.

 

Tuo tarpu Ž lygos Lietuvos politikieriai laiko blogo tono ženklu paspausti ranką provincijos gyventojui ir pakalbėti su juo apie valstybės reikalus. Nes kam reikia, nes “durniai ir kaimiečiai” vis tiek nieko nesupras. Su kvailiais esą vis vien nesusikalbėsi, o populizmu užsiimti esą ne lygis.

 

Būtent ši politinio kvailio pozicija ir yra didžiausiais “nelygis”, politinis užribis, bylojantis, jog toks politikas – vakarykštis, iš kaimo išsilukštenęs driskių palikuonis.

 

Kai kam, o varge, vaidenasi, kad susitikus su rinkėjais, reikia kalbėti apie geopolitinio-strateginio disbalanso gravitaciją, makroekonomiką ir biudžeto balansą.

 

Todėl, suprantama, kad kai apie tai kalbama, tai niekas neklauso, todėl ilgainiui su eiliniu žmogumi iš viso nustojama kalbėti.

 

Būtent dėl to labai greitai atsiranda tie, kurie kalba. Ir kalba ne tai, ką reikia, o pila žmonėms į smegenis įvairias šiukšles, nuodus, o jie ima ir balsuoja už prokremlinį politiką, kuris juos sušildo savo buvimu.

 

Tai reiškia tik viena, kad reikia berti ne kipiaisus ir biudžeto eilučių skaičius, o pradėti mokytis elementariausios komunikacijos. Pradinių įgūdžių.

 

Gebėjimas bendrauti, mokėjimas būti su žmonėmis, kitaminčių gerbimas daro stebuklus.

 

Kaip atlaidumas.

 

Derėtų suvokti, jog valstybės priešai šiuos instrumentus geba panaudoti kuo puikiausiai.

 

Politika – gebėjimas bendrauti su įvairių socialinių sluoksnių žmonėmis. Nekenti žmonių  - neatidaryk burnos.

 

↡Nuotraukoje: ukrainiečiai numušė dar vieną driskių sūškę (Su-25).

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 33 views0 comments

Comments


bottom of page