top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

PRATYBŲ „ZAPAD“ NEBUS: RUSAI NETURI TAM PAJĖGUMŲ (2023 09 06)

Geopolitinė padėtis

Šiais metais Rusija nerengs karinių pratybų „Zapad“. Šią rusams liūdną, o mums džiugią žinią tyliai pranešė Rusijos gynybos ir teroro ministras Sergejus Šoigu. "Ne, šiais metais mes rengiame "pratybas" Ukrainoje", - nevykusiai pajuokavo Šoigu, tuo patvirtindamas, jog visos rusų geležys ir gyvieji resursai sukoncentruoti karui.

Vietoj „Zapad“ šiandien Baltarusijoje tyliai baigiasi pratybos „Bojevoje bratstvo“, kuriose dalyvavo tik 2500 karių ir technikos vienetų. Tiek „pajėgų“ sukrapštė Rusija, Baltarusija, Kazachstanas, Kirgizija ir Tadžikistanas kartu sudėjus. Sveikiname. Imperijos „karinės galios“ likučiai bado akis.

Tuo tarpu Ukraina didina karinius pajėgumus: Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Antonis Blinkenas pranešė, kad už 250 mln. dolerių bus suteiktas naujas pagalbos paketas. Į jį įeis trumpojo nuotolio oras – oras raketos AIM-9M, HIMARS šaudmenys, išminavimo įrenginiai ir kitos priemonės. Per pusantrų didelio karo metų JAV parama vertinama 66, 2 milijardais dolerių, o tai yra didžiausia parama, kurią Jungtinės Valstijos suteikė bet kuriai šaliai nuo Maršalo plano laikų. Iš šios sumos karinėms reikmėms suteikta 43,1 milijardo dolerių.

Turkijos, JAV manevrai, atsargiai stumiant Kremlių ir Kyjivą derybų link rodo, jog vyksta pasiruošimas derinant naujus ėjimus. Planuoti ėjimai stringa, ypatingai rytų pusei – Rusijai ir Kinijai. Tiksliau – Kinijai ir vasalei Rusijai. Pekino komunistams ir Maskvos banditams nepavyko paprastuoju būdu iš naujo padalinti pasaulio: Indija dreifuoja link JAV, PAR negarantuoja Putino saugumo, Kinija toliau grimzta į recesiją, badas Afrikoje silpnina ne Europą, o kelia pavojų Turkijai bei kitoms Azijos šalims. Lėtėjanti Kinijos ekonomika taip pat reiškia, kad Pekinas pirks mažiau rusiškos naftos, dujų ir kitų resursų.

Taip jau globaliame pasaulyje yra, jog kiekvienas smūgis paleistas priešininkui į kaktą, bumerangu grįžta ir smogia paleidusiajam į pasturgalį dvigubai didesne jėga.

Be jokios abejonės, prie rytų bloko planų žlugimo prisidėjo ir varginančios ukrainiečių dronų atakos, kurios vos ne kasdien vykdomos prieš Rusijos regionus, o ypač sostinę Maskvą. Jos meras Sergejus Sobjaninas pranešė, kad vakar Rusijos sostinę vėl atakavo ukrainiečių dronai, o dėl krintančių nuolaužų buvo apgadintas namų ūkio pastatas.

Bepiločiai lėktuvai atakavo ir Kalugos bei Tverės regionus.

Kaip jaustis Rusijos piliečiams, kurie dabar patiria panašų jausmą, ką daugiau nei pusantrų metų išgyvena milijonai ukrainiečių? Taip ir jaustis - kasdien drebėti dėl savo ir savo vaikų gyvybių. Kolektyviai šikti į kelnes. Visuomet teigėme, jog tik smūgiai į objektus Rusijos teritorijoje, o ne kinkų drebinimas privers Kremliaus banditus viduriuoti į kelnes. Dronų į Maskvą maža. Reiktų raketų. Tuomet noras derėtis rusams atsirastų žymiai greičiau.

Šiame kontekste Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos pareiškimas apie tai, jog Ukrainos korupcija daro didelę įtaką Vakarų šalims priimant sprendimus dėl Kyjivo ginklų tiekimo – nei į tvorą, nei į mietą. Niekas tos paramos nemažina, o korupcija Kyjivo viršūnėse neįrodyta. JAV, beje, niekuomet nepatvirtino, jog rasta požymių apie suteikiamų lėšų ar įrangos grobstymą.

„Įsivaizduokite, kad vienoje ar kitoje valstybėje rinkėjai mato, jog šalyje, į kurią nukreipta pagalba, vyksta labai pastebimi korupciniai skandalai. Tai didžiulis smūgis tos valstybės reputacijai“, - cituojamas Lietuvos prezidentas.

Mes nesakome, kad korupcijos nėra. Tačiau žurnalistiniai tyrimai ir su Kremliaus pagalba leidžiamos paskalos neturėtų būti prezidento pareiškimų objektas. Kas galima žiniasklaidai, nedera prezidentui. O šiuo metu, kuomet Ukrainai ypatingai reikia paramos ir pagalbos, toks viešas kalbėjimas – nevykęs, ne laiku, ne vietoje mestas akmuo į mūsų saugumą užtikrinančios valstybės daržą. Beje, F-16 Kyjivui neperduodami ne dėl korupcijos, o dėl sąveikos su BICES nebuvimo ir dėl to – abejotino kovinio efektyvumo. Jei nežinote, kas yra BICES, tai nieko tokio, pakanka, kad rusai žino, kas tai yra.

Reikšmingi postūmiai

Šią naktį Rusijos okupantai vėl atakavo Ukrainą bepiločiais orlaiviais ir raketomis. Iš Krymo ir Primorsko-Achtarsko teritorijos pietinių Ukrainos regionų kryptimi paleistos kelios smogiamųjų bepiločių orlaivių grupės. Vėliau iš bombonešių buvo paleistos sparnuotosios raketos. Pranešama apie padarytą žalą Odesos regione.

Žiniasklaida skelbia apie pirmą pamuštą britų tanką Challenger-2.

Ukrainiečiai ir toliau neleidžia ramiai miegoti rusų miestams – šią naktį dronais atakuota Briansko sritis.

CNN išplatino palydovines fotografijas, kuriose matosi strateginiai bombonešiai, kurių viršus nuklotas automobilinėmis padangomis. Rusai šitaip saugo savo karinę aviaciją net tolimiausiuose strateginiuose objektuose nuo ukrainiečių dronų atakų.

Ir kas galėjo pagalvoti, kad Rusijoje oro uostai ir strateginės reikšmės infrastruktūra negali būti apsaugota priešdroninėmis sistemomis. Žinoma, mums labiau patiktų, jei ta infrastruktūra ir visa žemė degtų.

Trumpai

Pranešama apie įšaldytą Rusijos turtą, kuriam buvo pritaikytas areštas pagal įvairius Europos sankcijų paketus. Tuo pat metu JAV pareiškė, kad svarsto galimybę įšaldytą Rusijos turtą panaudoti Ukrainos atstatymui.

Agentūra "Bloomberg" praneša, kad ES taip pat gali įvesti mokestį netikėtam pelnui, gautam iš įšaldyto daugiau kaip 200 mlrd. eurų vertės Rusijos centrinio banko turto.

Gegužės mėnesį Belgija skyrė Ukrainai 92 mln. eurų iš mokestinių pajamų, gautų iš įšaldyto Rusijos Federacijos turto.

Vokietijos muitinė prie įvažiavimo į šalį pradėjo konfiskuoti iš rusų automobilius su Rusijos Federacijos numeriais. Pažymima, kad Rusijos piliečiai pažeidžia Vokietijos įstatymą "Dėl užsienio prekybos". Atsižvelgdama į tai, Rusijos ambasada Vokietijoje pataria savo piliečiams paprasčiausiai neįvažiuoti į šalį ir neįvežti automobilių su rusiškais numeriais. Rusai tvirtina, kad automobilius įveža "asmeniniam naudojimui arba tranzitui", tačiau Vokietijos muitininkai automobilius vis tiek konfiskuoja.

Kitą savaitę Baltieji rūmai paskelbs apie naują karinės pagalbos Ukrainai paketą, į kurį pirmą kartą bus įtraukti nusodrinto urano šaudmenys. Tiksli paketo suma dar nežinoma, tačiau manoma, kad ji sieks nuo 240 iki 375 mln. dolerių.

"Labai efektyvūs prieš rusų tankus" nusodrinto urano sviediniai gali būti naudojami "Abrams" tankuose.

Šė Korėja ieško pažangių technologijų iš Rusijos dėl ginklų galimame sandėryje, teigia JAV. Šė Korėjos pagrandukas Kim Jong Unas ketina vykti į Rusiją susitikti su Putinu aptarti galimo susitarimo aprūpinti Maskvą ginklais karui su Ukraina.

Putino, Kim, Lukašenkos draugystė, primena sovietinių dinozaurų Brežnevo, Jasiro Arafato, Babrako Karmalio viešus pasilaižymus ir begalinę atsilikusių šalių draugystę.

Rusija, tęsdama specialiąją karinę operaciją, kovoja ne prieš Ukrainos žmones, o prieš banderovcų monstrus ir į juos panašius, pareiškė Rusijos fiureris Putinas. Pasak nevykėlio diktatoriaus patarėjo Vladimiro Medinskio, per Didįjį Tėvynės karą, nacių genocido aukomis tapo mažiausiai 13,5 mln. civilių sovietų gyventojų, įskaitant „tuos 1,5 mln. žydų, kuriuos nacių pakalikai nužudė Ukrainoje". O Putinas pabrėžė, jog visi įrodymai yra archyviniuose dokumentuose.

Kas gali atsakyti, kas bendro tarp nacių vykdyto genocido ir ukrainiečių tautos, kuri pati labiausiai nukentėjo nuo nacių Antrojo pasaulinio karo metu? Iš pirmo žvilgsnio, tai – politinė šizofrenija ir patologinė mitomanija. Tačiau giliau pažvelgus, tokiais pareiškimais pateisinamas ir skatinamas ukrainiečių žudymas.

Lietuvoje

Baisus nusivylimas. Niekas nebenori nieko girdėti ir matyti apie krepšinį.

Ir visgi. Kas bloga nutiko vakar ir ar tikrai tai, kas įvyko - baisi tragedija? Juk vyko ir įvyko eilinės varžybos, kurių metu reikėjo neeilinės pergalės, laimėjimo, triumfo, žygio medalių link. Me da lių! Tai ko norėjome ir troškome visi kartu su krepšininkais buvo taip arti ir kartu taip toli.

Tačiau krepšinyje – kaip kare. Kiekvienas kareivis, kiekvienas karvedys turi galvoti ne apie vieną mūšį, vieną greitą pergalę, o apie visą karą. Mes čia kalbame ne apie kažkokias strategines krepšinio laimėjimo/pralaimėjimo taktikas. Mes apie principą. Apie psichologinę būseną.

Stebint varžybas su JAV atrodė, kad mūsų vyrai tiesiog žaidžia, žaidžia fantastiškai, skraido arenos palubėse, negalvodami nei apie pergalę, nei apie pralaimėjimą. Tiesiog žaidžia ir tuo smaginasi. Varžybos buvo nuostabios ir nesinorėjo, kad jos kada nors baigtųsi.

O vos tik prasidėjus rungtynėms su serbais atrodė, jog visi nori, kad jos tik kuo greičiau pasibaigtų ir pasibaigtų, žinoma, pergale. Nesvarbu, koks aikštelėje žaidimas. Nesvarbu, kad žaidimo nėr – minia rėkia: duokit medalių!

Mums medalių nereikia. Mums reikia krepšinio! Ir mūsų vyrai jį parodė. Pademonstravo fantastinį žaidimą su JAV ir padovanojo gražiausias rungtynes, kokias teko matyti pastaraisiais metais, o gal ir dešimtmečiais.

Gero krepšinio - štai ko reikia krepšinio arenose. O mūsų vyrų krepšinis buvo labai geras.

Lenkiame galvas ir dėkojame mūsų fantastinei rinktinei.

Nuotraukoje: bolševikinis laižiakas.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt53 views0 comments

Comments


bottom of page