top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

PUTINAS GALI BŪTI NUŽUDYTAS, O RUSIJA SUBYRĖTI (2023 04 15)

Politinis strateginis lygmuo

Putinas bus nužudytas – jis mirs nuo savo paties apsaugininkų rankos arba jiems tiesiogiai dalyvaujant sąmoksle. Tai pareiškė KGB atsargos pulkininkas, buvęs žvalgybos karininkas, politologas ir publicistas Sergejus Žirnovas. Buvęs Didžiosios Britanijos kariuomenės vadas Richardas Dannattas ir buvęs CŽA direktorius Jamesas Olsonas taip pat teigė, jog V. Putiną nužudys jo svita. Kaip Cezarį. Teigiama, jog saugumo tarnybų darbuotojams užsakymas ateis iš artimiausios Putino aplinkos.

Kiti analitikai teigia, jog sąmokslas prieš Putino gali neįvykti, tačiau Rusijos skilimas iki karo pabaigos – neišvengiamas.

Ar tai sapalionės? Pašalinti elitui neįtinkančius nukvakusius diktatorius yra įprasta režimų praktika. Mūsų manymu, jos nereikėtų atmesti. Tačiau Putinas šiuo atveju būtų auka, arba atpirkimo ožys, nes FSB, GRU, SVR „pasaulio užkariavimo“ strategija nesikeis ir pašalinus Putiną. Tai sisteminė Maskovijos liga, kurią galima panaikinti tik išnaikinus minėtas tarnybas, šovinizmo ideologiją ir ilgą laiką laikant šį teroristinį darinį – valstybę prispaudus skurdo jungu.

Šoigu įsakymu Rusija pradėjo plataus masto savo laivyno, tolimosios aviacijos ir branduolinių povandeninių laivų kovinės parengties patikrinimą netoli Sachalino. Rusijos Ramiojo vandenyno laivynas pervestas į aukščiausią kovinės parengties lygį. "Pagrindinis tikslas – sustiprinti pajėgumus, kad būtų galima spręsti tikėtino priešo agresijos atrėmimo užduotis", – sakoma Rusijos karo ir teroro ministerijos pranešime.

Šios netikėtai tikėtos pratybos, be abejo, yra Mordoro atsakas į milžinišką Japonijos 3,5 mlrd. JAV dolerių paramą Ukrainai. Be to, po Rusijos invazijos į Ukrainą japonai ėmė aktyviau reikalauti grąžinti Šiaurines salas, kurias nuo 1945 m. kontroliuoja Maskovija. Praėjusį rudenį Ukraina oficialiai pripažino jas okupuota Japonijos dalimi.

Kinija neketina tiekti ginklų nė vienam iš karo Ukrainoje dalyvių, pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministras Qin Gangas per bendrą spaudos konferenciją su Vokietijos kolege Annalena Berbock.

"Karinių prekių eksporto klausimu Kinija laikosi pagrįstos ir atsakingos pozicijos. Kinija netiekia ginklų atitinkamoms konflikto šalims ir valdo bei kontroliuoja dvejopo naudojimo prekių eksportą pagal įstatymus ir taisykles", – sakė kinų ministeris.

Tuo tarpu Vokietijos užsienio reikalų ministrė priekaištavo Kinijai dėl jos nenoro tiesiogiai pasmerkti Rusijos invaziją. "Turiu būti sąžininga ir pasakyti, kad man įdomu, kodėl Kinijos pozicijoje nėra raginimo agresorei Rusijai nutraukti karą?" – sakė Annalena Berbock, stovėdama šalia Kinijos užsienio reikalų ministro.

Jei įdomu, atsakysime mes – raginimo nėra, nes Kinija pati planuoja vykdyti panašius karo nusikaltimus Taivane.

Vyriausiasis ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellas taip pat nutarė prispausti uodegą kinų drakonui pareikšdamas, jog Pekinas turi ieškoti politinio sprendimo, kaip užbaigti Rusijos invaziją į Ukrainą.

"Norėčiau draugiškai pasakyti: ES bus nepaprastai sunku, jei ne neįmanoma, palaikyti pasitikėjimu grįstus santykius su Kinija... jei Kinija neprisidės prie politinio sprendimo, pagrįsto Rusijos pasitraukimu iš Ukrainos teritorijos, paieškų", – sakė J. Borrellas.

Borrellas taip pat paragino Kinijos prezidentą Xi Jinpingą pasikalbėti su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir "suteikti reikšmingesnę humanitarinę pagalbą nukentėjusiems Ukrainos žmonėms".

ES pirmiausia reikia suvienodinti poziciją Kinijos atžvilgiu ir tik po to laidyti viešus pareiškimus. Nedraugystę su Kinija derėtų paversti realiomis sankcijomis, kurių Pekinas bijo kaip velnias kryžiaus. Juolab, kad svertų pagrindiniai Kinijos šūdukų vartotojai tikrai turi. 2022 m. bendra ES bloko prekybos suma siekė beveik 850 mlrd. eurų, tačiau J. Borrellas teigia, kad šie mainai yra "vis labiau išbalansuoti" ES nenaudai.

"Mūsų prekybos deficitas pasiekė rekordinį 400 mlrd. eurų arba 2,3 % mūsų BVP... Jei disbalansas nebus ištaisytas, turime reaguoti", – sakoma pareiškime.

O tai... kiek galima miegoti?

JAV Kongresas rengia sankcijas su promaskvietišku Viktoru Orbanu susijusiems Vengrijos pareigūnams. Įstatymo projektas rengiamas nuo praėjusių metų ir jau kitą mėnesį bus pateiktas Kongresui. Dokumentas rengiamas nuolat blogėjant Vašingtono ir Budapešto santykiams. JAV kritikai Orbaną laiko artimiausiu Putino sąjungininku ES. Jo vyriausybės blokuojamas Švedijos įstojimas į NATO dar labiau pablogino santykius su Vašingtonu. Nuo 2017 m. Vengrija taip pat blokavo Ukrainos dalyvavimą keliuose aukšto lygio NATO susitikimuose.

Pavyzdys kaip elgtis kinkadrebiams, atsakingiems už ES saugumą.

Suomijos ambasada Maskvoje įspėjo Rusijos užsienio teroro reikalų ministeriją, nes gavo tris laiškus, kuriuose buvo balti milteliai.

Tai labai galantiškas maskolių grasinimas. Suomiai ateityje laiškuose–paketuose gali rasti jaučio pautus, negyvą žiurkę, ukrainiečio kario galvą arba iš išprievartauto vaiko išluptą akį.

Operacinis lygmuo

Ukrainos kariuomenė ginasi Bachmute, į Kobzono koncertą pragare siųsdama vadinamuosius "elitinius" rusų karius. Šįkart į katilą mesti rusų desantininkai bando sustiprinti „Wagner“ marodierius. Tačiau Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Rytų grupuotės vadas Serhijus Čerevatijus teigia, kad padėties fronto linijoje tas nepakeitė – ukrainiečiai ir toliau sėkmingai naikina priešą.

JAV žiniasklaida praneša, jog Rusijos ordos specialiųjų pajėgų nuostoliai Ukrainoje kolosalūs. Dėl elitinių dalinių netekties Rusijos kariuomenė faktiškai liko be fronto žvalgybos. Šioms pajėgoms atkurti prireiks ne vienerių metų. Apie tai skelbia laikraštis "The Washington Post". Pentagono vertinimais, Rusijos vadovybė labai aktyviai naudojo specialiąsias pajėgas kaip paprastus pėstininkus, taip sunaikindama elitinius dalinius.

Pentagono analitikų manymu, Rusijos specialiųjų pajėgų dalinių patirti nuostoliai apribos jų veiksmingumą kitose pasaulio dalyse, kur veikia teroristinės Rusijos ordos. Teigiama, jog kai kurių specialiųjų pajėgų brigadų išsekimas siekia 90–95 proc.

Mums pavyko susipažinti su kai kurių nutekintų įslaptintų Pentagono dokumentų „kopijomis“, apie kurių turinį šiandien „žino“ ir taksistas Zebediejus, ir bobutė Eleonora. Mūsų manymu, daugelis jų yra informaciniai pranešimai, kurie yra įprasta medžiaga vėliau rengiamai žvalgybinei analizei. Kai kurie dokumentai (jų kopijos) yra įprastų vadinamų brifingų (apžvalgų) vadovybei iškarpos. Išsyk pasirodžius informacijai apie šiuos „dokumentus“ sakėme, kad greičiausiai tai – informacinė operacija, o jos sumanytojai vienodai galimi ir sąjungininkai, ir Rusija. Dabar esame labiau linkę manyti, kad už šios informacinės operacijos kyšo maskolių ausys, neatmetant galimybės, kad pagrindinė nutekintos įslaptintos informacijos priežastis – žmogiškasis kvailumas.

Taktinis lygmuo

Rusijos teroristai apšaudė Ukrainos miestus iš salvinių raketų ir priešlėktuvinės gynybos S–300 sistemų. Daugiausia nukentėjo Sloviansko ir Kramatorsko miestai, yra žuvusiųjų ir sužeistųjų.

Ukrainiečių gynėjai per parą atrėmė 56 driskių atakas.

Pranešama, jog šiuo metu Baltarusijos teritorijoje vyksta visapusiškas ginkluotųjų pajėgų kovinės parengties patikrinimas.

Rusų valkatos ir toliau marodieriauja laikinai užgrobtose Ukrainos teritorijose, plėšdami privačius gyvenamuosius namus ir valstybines įstaigas.

Ukrainos gynėjai ištaškė penkias driskių koncentracijos vietas.

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis teigia, kad pirmasis naikintuvas F–35 į Lenkijos karines oro pajėgas atvyks kitais metais. "Lenkų pilotai yra NATO elitas, o tai yra geriausias naikintuvas. Jis užtikrins mūsų saugumą", – sakė M. Morawieckis per vizitą "Lockheed Martin" gamykloje Jungtinėse Valstijose.

Rusijos prezidento patarėjas Vladimiras Medinskis sakė manąs, kad rusų vaikams būtina mokyklose mokytis apie karą Ukrainoje tam, kad būtų neutralizuotas "istorinis perprogramavimas". Taip, fašizmas jo pilname veikime, apie kurį nei Musolinis, nei Gebelsas net nesapnavo.

Šveicarijos bankai ėmė įspėti klientus iš Rusijos, kad uždarys jų sąskaitas, jei jie mokės mokesčius į Rusijos biudžetą.

Rusijos namai sustabdys veiklą Makedonijoje, Slovėnijoje, Slovakijoje, Kroatijoje ir Rumunijoje, pareiškė Rusijos propagandos ir psichologinių operacijų bei ardomosios veiklos organizatorius ir finansavimo šaltinis užsienyje, prisidengęs rusiškos kultūros sklaidos misija, "Rossotrudničestvo“. Jos vadovas Primakovas atskleidė, kad agentūra "perkelia išteklius" į Afrikos, Azijos ir Lotynų Amerikos šalis.

Putinas atšaukė Pergalės dienos paradus Rusijos regionuose dėl tankų trūkumo. Visi seni gelžgaliai rūdija Ukrainos laukuose.

Artimiausiomis savaitėmis Rusija gerokai sustiprins puolimą fronte, sako Estijos žvalgyba. Rusija perskirsto savo taip vadinamus karius fronto linijoje, o tai reiškia, kad rusai ruošiasi galimam Ukrainos puolimui. Žvalgybos pranešime minima, kad Rusija vis dar išlaiko iniciatyvą mūšio lauke, tačiau agresoriaus kariuomenei nebeužtenka pajėgumų smarkiai smogti visoje fronto linijoje.

Lietuva

Tauta bunda iš po žiemos šaltos sukelto triūso ir šalčių pramonės.

Žmonės, pavargę nuo kovydų ir karų bėga nuo niūrių minčių, stengdamiesi pailsėti nuo patiriamo streso.

Lapų grėbimas, salotų sodinimas, voveraitės ar gandro stebėjimas – pats geriausias poilsis pavargusiai sielai. Šiuo metu, kai jūros įvairiausios gandais atmieštos informacijos brukama į perkrautas mūsų smegenis, iš tiesų labai sveika jas trumpam jas išjungti.

Skaitykite mus ir per trumpą laiką sužinosite reikšmingiausius pasaulio įvykius ir jų analizę.

Saugaus savaitgalio.

Nuotraukoje: rusų tankas T–90 pasiekė JAV, Luizianą. Ką jis ten veikia, neaišku. Matyt, rodys supuvusiam kapitalistiniam pasauliui Rusijos technologinį stebuklą, pamuštą Ukrainos žemėje.

Dėkojame, kad remiate ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Ypatingas ačiū rėmėjams DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Kasdienės apžvalgos yra „Pažinti Rusiją“ projekto dalis, kurią remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Norėtumėte pakviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


97 views0 comments

Commentaires


bottom of page