top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

PUTINAS NAIKINA UKRAINĄ. KAIP ŽIŪRĖSIME VIENI KITIEMS Į AKIS?

Įsijungę kino filmą “putinas puola” žiūrovai svarsto, puls anas ar ne. Nepuls, sako dauguma.

Siužete putinas - išmintingas strategas, jo štabe - karybos genijai, moderni armija ir viršgarsinė visus priešraketinius skydus apgaunanti balistinė super-raketa.


Nėr jis durnas, - svarstymai kabo ore. Aukso vonia ir bučiuojantys rankas Europos lyderiai jam žymiai svarbiau.


Pasibaigus filmui salėje užsidega ir vėl užgęsta šviesa. Ne filme - tikrovėje - griaunami Ukrainos miestai skendi liepsnoj. Rusišką pasaulį į namus nešantys taikdariai šaudo į nugaras bėgantiems nuo gradų ugnies moterims ir vaikams.


Primena Grozną ir Alepą, bet juk jie buvo toli ir ne taip įdomu. Jie buvo vakar.


Vakar buvo ir putino reikalavimai grįžti į 1997-ųjų NATO ribas. Šiandien lavrovo burna praneša pasikeitimus: norime 1990-ųjų pasaulio tvarkos.


Atstatyti Berlyno sieną. Termobariniais sprogmeninis sudainuoti jums Wind of change atbulai.


Kas klauso - girdi. Atsimerkę - mato. Žinoma, reikia galvą iš smėlio ištraukt. Tada kiek prakrapščius akis pamatai, kad derybos režimui tik laiko gaišimas. Rusijos generolams - mažytis šansas pergrupuoti jėgas, papildyti jas resursais, Ukrainos miestus apsupt, uždaryt. Sulygint bombomis ir raketomis su žeme.


Iš Charkivo vykstantį traukinį su civiliais - sunaikint. Mariupolio geležinkelį - susprogdint. Toks vat žalias koridorius rusų kariavimo supratimu, tik paplūdęs krauju.


O prie to dar devyni tūkstančiai rusų okupantų karių. Lavonų.


Jūs klausiat, bet kam? Bet kodėl? Kodėl vyksta ši visa beprotybė, negi Rusijos vadovams negaila žmonių, savo žmonių, Ukrainos žmonių?


Atsakome: ne. Negaila. Tokio žodžio jų kalboje paprasčiausiai nėra.


Ir todėl putinas netoli savo sienų įsako gradus atgręžt Rusijos link. Karo vadai išprotėjo ir puls patys save?


Irgi ne. Rusijai reikia rusų civilių aukų. Po to paskelbti karo padėtį taip, kaip tai ir numatyta plane. Muštynėse laimi tas, kuris pirmas trenkia į snukį, sako Jo iškrypenybė putka.


Ir daužo mums sulig kiekvienu mūsų bailumo pasireiškimu.


Naikintuvų nebus. Bet kokį naikintuvą, pakilusį iš NATO valstybės teritorijos Rusija turi teisę numušti, o šalį, iš kurios kyla toks naikintuvas laikyti užpuolike. Ir smogti “otvietką”.


Baisu.


Neskraidymo zonų nebus, todėl ir humanitarinių koridorių taipogi nebus.


NATO nedalyvauja kare.


Viskas taip, kaip plane. Šaltame puode ant silpnos ugnies verda varlė. Svarbu neperdaug, neišsyk užvirt, ir ji - neiššoks. Tokia tikrai rusiška Selivanovo “durj”.


Realybėje varlė visada iššoka, kokia silpna bebūtų ugnis.


Tik kaip paskui jūs žiūrėsite vieni kitiems į akis?Mindaugas Sėjūnas, Aurimas Navys VšĮ Visuomenės informacinio saugumo agentūra


Foto: NBC news, Kharkiv26 views0 comments

Recent Posts

See All

コメント

コメントが読み込まれませんでした。
技術的な問題があったようです。お手数ですが、再度接続するか、ページを再読み込みしてださい。
bottom of page