top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

PUTINAS NORI UŽBAIGTI KARĄ AR IŠMUILINTI VAKARUS? (2023 11 29)

↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
Sakydamas kalbą G20 aukščiausiojo lygio susitikime Rusijos diktatorius Putinas pareiškė, kad teroristinė Rusijos Federacija esą siekia derybų su Ukraina. "Beje, Rusija niekada neatsisakė taikos derybų su Ukraina. Ne Rusija, o Ukraina viešai paskelbė, kad pasitraukia iš derybų proceso. Be to, buvo pasirašytas valstybės vadovo dekretas (įsakas), kuris draudžia tokias derybas su Rusija", - sakė pasaulio teroristas Nr. 1.
 
Tai, kas vyksta Ukrainoje, Putinas pavadino "tragedija" ir paragino "ieškoti būdų, kaip tai kuo greičiau užbaigti”.
 
Yra labai paprastas, dešimties punktų planas ir būdas visai šiai tragedijai kuo greičiau užbaigti, kurį puikiai žino visa Lietuva. Visi dešimt šio plano punktų yra “Ivan idi domoj”.
 
Tai, ką Rusijos teroristinė driskių gauja daro Ukrainos žemėje, nei iš tolo nepanašu į Putino ketinimus. FSB nevykėlis eilinį kartą blefuoja, mėgindamas kobros šnypštimu užmigdyti išsižiojusius Vakarų valstybių lyderius. Kad pastarieji manytų: ryt bus taika, Putinas tai žada, karas baigsis, Ukrainos remti nereikės, todėl galima ramiai iškliukinti raudono vyno, užkandant jūros gėrybėmis.
 
Šis Putino ėjimas skirtas ir „russkij mir“ liaudžiai, kuri turi įsitikinti, jog caras neva priverstas kariauti, nes Ukraina puola.
 
Ukrainos užsienio reikalų ministerijos vadovas Dmytro Kuleba nedalyvaus lapkričio 29-gruodžio 1 d. Skopjėje vyksiančiame ESBO ministrų lygio susitikime. Priežastis - Rusijos užsienio teroro ministro Sergejaus Lavrovo dalyvavimas, kurio vizito dienoms Makedonija Lavrovui specialiai atidarė savo oro erdvę. Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai taip pat boikotuoja šį ESBO susitikimą ir į jį nevyks.
 
Sprendimas nesėsti prie vieno stalo su karo nusikaltėliais yra teisingiausias įmanomas ėjimas šioje situacijoje. „Šiandien Europai reikia saugumo nuo Rusijos ir prieš ją, o ne kartu su ja“, – pabrėžia Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai.
 
O štai Europos Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepas Borrellas pareiškė, jog bus negražu, jei ES kėdė bus tuščia, todėl dalyvaus ESBO ministrų susitikime. Pasak vyriausiojo Europos diplomato, jis turi "tam tikros patirties kalbėtis su S. Lavrovu sudėtingomis aplinkybėmis”. ESBO kitą sykį galės drąsiai kviesti derybų Daesh, “Boko Haram”, „Islamo džihado“, „Hamas“ ir „al-Qaeda“ žudikus, jei jau “turi tam tikros patirties” su pasaulio terorizmo vadeivomis.
 
Protas turi ribas. Beprotystė - ne.
 
Šiandien NATO ir Ukraina pasirašys reformų sąrašą, kurias Kijevas turi įgyvendinti, kad ateityje šalis taptų NATO nare. Skelbiama, jog šis žingsnis turėtų paskatinti Ukrainą reformuoti savo ginkluotąsias pajėgas ir kitas saugumo sritis. Tarp daugelio numatomų reformų - civilinės ginkluotųjų pajėgų kontrolės užtikrinimas, nacionalinės gynybos ir saugumo strategijos kūrimas, darbas dėl ginkluotųjų pajėgų sąveikos su NATO valstybių narių kariuomenėmis, antikorupcinės reformos.
 
Į planą taip pat įtraukta tautinių mažumų apsauga ir žmogaus teisių bei demokratijos klausimai, kuriuos Vengrija nuolat kelia kaip sąlygą prieš užmezgant glaudesnius NATO, ES ir Ukrainos ryšius.
 
Tai pertekliniai reikalavimai šaliai, kurios vaikai ir eiliniai piliečiai žudomi kasdien, saugant sočių ir tingių vakariečių šeimas nuo barbarų ordų grėsmės. Vakarai pirmiausia privalo patys laikytis deklaruojamų demokratinių vertybių bei tradicijų, saugant žmogaus teises bei laisves, nekalbant apie vaiko teisių apsaugą.
 
Keisčiausia, jog pagrindinės šalys, neapsisprendžiančios dėl greito Ukrainos įstojimo į NATO - JAV ir Vokietija. Šios Aljanso narės nesutaria, ar minėtoje nacionalinėje programoje nurodytos reformos yra Ukrainos stojimo į NATO sąlygos, ar priemonė priartinti Kijevą prie Aljanso. Kuo daugiau paliekama miglotos abrakadabros, tuo platesnė dirva interpretacijoms ir įvairioms spekuliacijoms.
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Prie Avdijivkos tęsiasi smarkūs mūšiai. Driskiai apšaudo ukrainiečių pozicijas ir veržiasi į miestą didelėmis pėstininkų grupėmis, ypatingai aršiai šturmuojama kokso gamyklos teritorija. Tačiau Ukrainos ginkluotosios pajėgos neleidžia okupantams čia įsitvirtinti. Pranešama, jog teritorija nusėta okupantų lavonais.
 
Šią naktį rusai vėl puolė Ukrainos teritoriją. Iš Primorsko-Achtarsko krypties buvo paleistas 21 "Shahed" bepilotis, o iš okupuotos Chersono srities - trys valdomos raketos X-59.
 
Visi bepiločiai bei dvi raketos buvo numušti, trečioji raketa nepasiekė savo tikslo.
 
Ukrainos kariuomenės generalinis štabas praneša, kad Ukrainos kariai tęsia puolamąsias operacijas Melitopolio kryptimi. Teigiama, jog ukrainiečiai pasiekė proveržį į vakarus nuo Robotynės.
 
↞ Trumpai ↠
 
Ukrainos pareigūnai patvirtino, kad buvo bandyta nunuodyti Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos vadovo Kyrylo Budanovo žmoną Marianną Budanovą. Taip pat apnuodyti ir kiti Žvalgybos valdybos darduotojai. Įtariama, jog nuodyta sunkiaisiais metalais. Laimei, Marianna apnuodijimą išgyveno.
 
K. Budanovas mano, kad tai asmeninis Putino kerštas po sėkmingų Ukrainos žvalgybos agentūros operacijų Rusijos teritorijoje. Nuodijimas – itin populiari Kremliaus teroro priemonė, kurią SVR taiko operacijose užsienio šalyse.
 
Europos Sąjungos Taryba patvirtino papildomą finansavimą Ukrainos karių mokymui. Finansavimas bus padidintas 194 mln. eurų, o jo suma siekia 255 mln. eurų.
 
ES Taryba pabrėžė, kad iki šiol nuo karo Ukrainoje pradžios buvo apmokyta daugiau kaip 34 000 Ukrainos karių. Tuo tarpu Jungtinės Valstijos apmoko apie 18 tūkst. ukrainiečių karių, praneša Pentagonas. Didžioji dalis mokymų vyksta Vokietijoje.
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
“Pokyčiai po pokyčių”, - taip juokais vadinami kai kurių partijų rinkiminiai naratyvai, šūkiai ir lozungai. Jau įprasta, kad kiekvienas rinkimų aukštumas šturmuojanti partija, žada reformas, o laimėjusi rinkimus, kimba į pokyčių arimus. Prasideda struktūrinės permainos, žmonių vaikymas iš užimamų pareigų, keičiasi mokestinės sistemos, už galvų imasi verslininkai, spjaudosi eiliniai žmonės.
 
Valdžia stebisi, kaip tie abugeliai rinkėjai nesupranta, kad ji viską daro tik žmogui…
 
Griaunama sena, statoma nauja. Dulka miestai, tirpsta sąskaitos, prasideda eilinis jovalas.
 
Siaurinami, paskui platinami keliai, kabinamos vakar nukabintos šviesoforų rodyklės, kertami seni medžiai, griaunami seni namai, vietoj jų statomi nauji stiklainiai.
 
Kartais, kai pagalvoji, juk kaip gera būtų, kaip ramu pagyventi bent dešimt metų be jokių “pokyčių”, reformų ir visuomenės pamatus drebinančių permainų. Be “pokyčių purvo” miestų gatvėse ir valdžios galią pajutusių dūminės pirkios kvapeliu atsiduodančiųjų galvose.
 
Pasijusti nors kiek stabiliai, bent jau savo paties kieme, kai visą pasaulį blaško nestabilūs geopolitiniai vėjai.
 
Taip stabiliai, kaip Austrijos Tirolyje, Paryžiuje, Berlyne, Mažojoje Italijos Venecijoje, kur vaizdas nekinta šimtus, o gyvenimo ritmas - dešimtis metų.
 
Bet negi mes taip ramiai sau sėdėsim apsi… atsilikę. Mes privalome (kažkaip - permainomis?) pralenkti Vokietiją, nepaisant to, kad Lietuvos “autobanuose” nėra kur padoriai, atleiskit, nusišikt.
 
Bet to, mums būtinai reikia sukurt aplinkybes, kad į mūsų gyvenimą nuolat įsiveržtų “modernūs” švonderiai ir su savo purvinais kaliošais pridergtų senus, brangius kilimus.
 
Pokyčiai po pokyčių. Pirmyn į šviesų rytojų! Dvokiantį atgyvenusiu bolševikiniu chunveibinizmu, kurį šlovina iš biudžeto pampstančios „aparato“ piaro utelės.
 
↡ Nuotraukoje: “Zastava M75” džipoke.
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt


78 views

Comments


bottom of page