top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

PUTINAS PAGALIAU SUPRATO, KAD KARO NELAIMĖS (2024 02 03)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Didžiausios NATO karinės pratybos nuo Šaltojo karo pabaigos laikų galutinai išvedė iš proto Dimitrijų Medvedevą, šiuo metu atliekantį Žirinovskio vaidmenį. Pasak alkoholiko – eksprezidento, ”Steadfast Defender 2024" yra bandymas ”įbauginti Rusiją”. Medvedevas siunta, kad pratybos vyks "labiausiai rusofobiškose ir bjauriausiose" valstybėse, tokiose kaip Lenkija, Latvija, Lietuva ir Estija”.

 

Girtuoklis piktinasi, kad Aljanso pratybos vyks "visai netoli Rusijos sienų”, nes esą NATO šalys "tikrai kažko bijo”. FSB keverzonės “postintojas” grasindamas dievagojasi, kad Rusija neketina pulti nei vienos NATO šalies, tačiau priešai esą “kėsinasi į mūsų šalies vientisumą, todėl iš karto sulauks adekvataus atsako. Tai reikš tik viena - didelį karą, nuo kurio NATO nenusisuks”, - kliedi Medvedevas. Teksto gale grasinama NATO oro uostams, kurie neva taps Rusijos taikiniais, jei Vakarai rems “banderovcų teroristus”.

 

Visa ši Kremliaus tryda girdėta šimtą kartų, tačiau ji Vakarus veikė prieš du metus. Dabar ne. Kremliaus FSB informacinio teroro strategų smegenyse – seni supeliję failai.

 

Priminsime, jog prasidėjus invazijai į Ukrainą, peršikęs Putinas pasislėpė savo bunkeryje ir keletą mėnesių drebėjo kartu su savo pritarėjais, grasindamas pasauliui nesikišti. Anuomet tai veikė. Tada NATO vadovas virpančiu balsu pareiškė, kada Aljansas kovos prieš agresorę “ekonominėmis priemonėmis”. Lietuvos seimūnai, persigandę mūsų siūlymų Ukrainai nedelsiant suteikti priešakinę ginkluotę, paruošė įstatymą, baudžiantį už karo kurstymą. Politikų kelnės buvo pilnos baimės dėl namų, vaikų ir gyvybių.

 

Tačiau padėtis pasaulyje keičiasi. Pagaliau praregima, kad Rusija – Kremliaus teroristų klanas taip pat bijo. Tiek Putinas, tiek Medvedevas dar labiau bijo prarasti savo jachtas, vilas, laikrodžius, “brendinius” skudurus, ir dar labiau, nei Scholzas ar Bidenas. Pulti grasina tik bailys.

 

Jei Vakarų lyderiai perprastų šią kolektyvinio Putino būseną, karas baigtųsi daug greičiau. O Medvedevo isterija rodo, kad Kremlius jaučiasi bejėgis, silpnas, matydamas realią, koncentruotą NATO kumščio galią.

 

Ir nors Maskva grasina Vakarams dėl aerodromų suteikimo, kaip galima spėti, F16 naikintuvams, Rusija šį karą pralaimės ne dėl lėktuvų. Maskva visus karus pralaimėjo dėl nevėkšliško, autoritarinio, griozdiško valdymo. Nevykėlis Putinas mano, kad vadovaudamas “imperijai”, kaip koks Ivanas Rūstusis, gali daug greičiau mobilizuoti valstybę karui vienu „kuloko“ trinktelėjimu į stalą. Tai veikia, tačiau tik tą akimirką. Kokie vangūs ir klampūs bebūtų Vakarai, kūrybiškumas, sprendimų inovatyvumas, įvairovė, techninis pranašumas šiame kare suvaidins pagrindinį vaidmenį.

 

Tai mes matome jau dabar, nes Rusijos meška vartosi Ukrainos apkasuose ir nepaisant keletą kartų gausesnių pajėgų nei per centimetrą nepajuda į priekį.

 

Rusijos vladyka Putinas paskelbė apie ketinimus perkelti Ukrainos artileriją kuo toliau nuo fronto linijos. Diktatorius užsiminė apie "demilitarizuotos" arba "sanitarinės" zonos Ukrainoje idėją, pažymėdamas, kad "ši linija turėtų būti tokiu atstumu nuo Rusijos teritorijos, kad būtų išvengta Ukrainos kariuomenės smūgių.

 

Tai labai akivaizdus leidimas į kelnes, noras bet kokia kaina fiksuoti esamą padėtį fronto linijoje, užtikrinant buferinę zoną. Tai – totalios bejėgystės kvapas, sklindantis iš Rusijos diktatoriaus kelnių užpakalio. Putinas savo smegenų likučiais suprato, kad Vakarai Ukrainos neparduos, Kijevas nepasiduos, kovos iki paskutinio kario, todėl karo laimėti neįmanoma net iki 2027-2028 metų, kaip kad planuoja fiureris. Šiandieninis Putino tikslas – nepralaimėti karo ir neprarasti užgrobtų teritorijų.

 

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas pareiškė, kad demilitarizuota zona "bus bent jau iki Maskvos, iki Sankt Peterburgo”. "Vienintelė vieta, kur jie galės kvaksėti, yra ne arčiau nei Uralas. Patikėkite manimi, taip tikrai bus. Nes civilizuoto pasaulio atsakas į nusikaltimus, kuriuos įvykdė tie teroristai, vadovaujami šiuolaikinio Hitlerio, vardu Putinas, - jie neliks nenubausti, jie tikrai už tai atsakys", - sakė Danilovas.

 

Tikrai taip. Smūgiai pirmiausiai turi kliūti Maskvai ir nuo žemės paviršiaus turi būti nušluotas Kremlius. Taip, kaip Bachmutas, Avdijivka, Mariupolis ir kiti Ukrainos miestai.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Praėjusią parą fronto linijoje įvyko 77 koviniai susirėmimai. Rusų teroristai surengė 2 raketų atakas ir 86 oro smūgius, 46 apšaudymus iš salvinių raketinės ugnies sistemų. Teroristų atakų metu žuvo ir buvo sužeisti civiliai gyventojai, sugriauti ir apgadinti gyvenamieji pastatai, kita civilinė infrastruktūra.

 

Naktį okupantai surengė oro antskrydį, panaudodami 14 bepiločių orlaivių "Shahed-136/131". Ukrainos oro gynybos pajėgos numušė 9 iš jų.

 

Ukrainos karinės oro pajėgos sudavė oro smūgius 10-iai priešininko karių, ginklų ir karinės technikos telkinių. Raketinės pajėgos ištaškė 3 rusų amunicijos sandėlius, sunaikino vieną artilerijos sistemą.

 

↞ Trumpai ↠

 

Vakar vėlai vakare JAV smogė 85 taikiniams Irake ir Sirijoje. Vašingtonas tai vadina ribotu atsaku į didžiausią per beveik trejus metus JAV karių žūtį regione. JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas pabrėžė, kad tai buvo tik atsakomųjų smūgių pradžia. Manoma, kad šie smūgiai – parodomoji akcija, demonstruojant, kas laukia driskių, drįsusių pakelti lopetą prieš Amerikos karinę galią.

 

Žiniasklaidoje netyla gandai apie Ukrainos kariuomenės vado Valerijaus Zalužno atstatydinimą. Tuo tarpu Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksijus Danilovas pareiškė, kad jokio dokumento dėl Valerijaus Zalužno nebuvo.

 

Neturime ką komentuot. Nebent tiek, kad Kijevas šiuo galimu gandų srautu pravedė puikią informacinę operaciją.

 

Jungtinių Tautų aukščiausiasis teismas pareiškė, kad toliau nagrinės bylą, kurią Ukraina iškėlė dėl to, kad Rusija pateisino 2022 m. vasario mėn. invaziją. Kijevas prašo teismo pripažinti, kad ji nevykdė genocido Rytų Ukrainoje - šį teiginį Rusija pateikė kaip pretekstą savo puolimui pradėti.

 

Pats Rusijos ieškinių pateikimo galimybės variantas legitimizuoja teroristinę valstybę, kurios vadovai paprasčiausiai turi būti areštuoti ir izoliuoti nuo žmonijos amžiams ir pamiršti, kaip didžiausias pasaulinio blogio pavyzdys.

 

Antradienio vakarą JAV karinio jūrų laivyno eskadrinis minininkas "USS Gravely" panaudojo "Phalanx Close-In Weapon System" prieš, JAV pareigūnų teigimu, sparnuotąją raketą, kuri priartėjo 1 mylios atstumu iki laivo. Iki smūgio buvo likusios kelios sekundės. Raketą, kaip spėjama, paleido husių pajėgos.

 

Ukrainos Vyriausioji žvalgybos valdyba informuoja, kad nesuteikė Oleksijui Arestovičiui dokumentų, leidžiančių vykti į užsienį. Tinklaraštininkas, pasiskelbęs būsimu kandidatu būsimuose Ukrainos prezidento rinkimuose, kaip teigiama, kirto sieną pasinaudodamas tariamu žvalgybos tarnybos laišku. Iš Ukrainos išvykęs Arestovičius padarė keletą skandalingų pareiškimų, ragindamas sudaryti taiką tarp Ukrainos ir Rusijos, o paskui pateikti bendrą ieškinį Vakarams, nes tos šalys "mums skolingos".

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Savaitgalis. Laukia daug reikalų. Namų tvarkymas, lietvamzdžių, vinių, gražtų, įrankių, spintų, lentynų, malkų, baldų, mėsos, sulčių, kruopų, paprikų, morkų ir kito lesalo pirkimas. Mamų, tetų lankymas, pietūs su giminėmis ir draugais, o gal net ir batelių ar palto paieška sau. Ir taip didžiąją dalį dienos… Eigoje, automobilyje – naujienų, įvykių skrolinimas, atsibodusios žinios apie karą, todėl smagiau klausyti influencerių podkastų, nes… nu ir kas, kad kalba nesąmones, bet užtai visai juokingai, pamėto gerų bajerių, ir tai padeda atsipalaiduot nuo streso.

 

Tačiau kur buvus kur nebuvus – akis, ausis ir protą pasičiumpa rietenos dėl stadiono, kažkieno kažkur pirkto bilieto, milijonų vagysčių, ir mes mintimis vėl ir vėl čiužiame į įvairias tariamas valstybės valdymo, mokesčių, korupcijos ir rinkimų peripetijas. Ir vėl tie “svolačiai” tiek įsiutina, kad žėk, sugrįžus iš krautuvės, žmona burba, kad nenupirkai morkų…

 

Ji nesupranta, kad morkų nupirkti neįmanoma, nes kelionės į parduotuvę metu buvo sprendžiama daugybė globalių reikalų, vyko ginčai, buvo keičiamos strategijos, pavyko kontr-puolimai, įvyko proveržiai dronų ir anti-dronų gamyboje, suformuotos ir vėl išformuotos tankų divizijos, pakelti ir sumažinti mokesčiai, o kur dar rusų mokyklos ir prezydento rinkimų štabo programa!

 

Bet mes jus suprantam.

 

Mes puikiai suprantam, jog šiais, žvėriško tempo ir stulbinamos įvykių karuselės laikais, visas šis balaganas įsiurbia, įtraukia ir įtraukia taip, kad sunku iš to verpeto ištrūkti.

 

Tačiau pamėginkime. Galbūt, ne apskritai gyvenime, bet bent jau šiandien, bent šią valandą negyvenkime svetimomis bėdomis, melais, emocijomis, nesekime kažkuo, nesitikėkime atsakymų į būties klausimus ir neieškokime nusiraminimo kituose, tokiuose, kaip mes besiblaškančiuose, pagrindo po kojomis neturinčių „autoritetų“ gyvenimo sūkuriuose.

 

Nurimkime. Pabūkime minčių tyloje. Sekime zylę, snaigę, upelį, pažiūrėkime, kaip gražiai saulė tapo ant sniego auksinius atšvaitus. Įsiklausykime į save. Pamėginkime išgirsti.

 

Paklausykime, kas vyksta viduje. Išgirdę suprasime labai daug. Nerimo ir chaoso sumažės perpus.

 

↡ Nuotraukoje: tankas M-84, apie 100 tokių Kuveitas per Kroatiją žada perduoti Ukrainai.

 

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 109 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page