top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

PUTINAS SIŪLO DERYBAS. KOKS MASKOLIJOS TAIKOS PLANAS? (2023 06 14)

Geopolitinė padėtis

Lenkijos, Prancūzijos ir Vokietijos valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime prezidentas Andžejus Duda paragino Ukrainą priimti į NATO, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai buvo atsargesni. A. Duda išreiškė viltį, kad liepos viduryje Vilniuje vyksiantis NATO aukščiausiojo lygio susitikimas atneš "šviesą tunelio gale", kurios taip siekia Ukraina.

Tuo tarpu O. Scholzas sakė, kad Vokietija ir Prancūzija, taip pat JAV ne kartą siekė dialogo, kad pasiruoštų tokiam žingsniui, ir “darys tai labai intensyviai”. NATO aukščiausiojo lygio susitikime Vilniuje bus aptarta, "kaip galėtų atrodyti kolektyvinio saugumo ateitis".

E. Macronas ir O. Scholzas patikino, kad rems Ukrainą tiek, kiek reikės, o NATO suteiks Ukrainai visą paramą, "į kurią ji turi teisę". Scholzas pabrėžė, kad Vokietijos vyriausybė šiuo metu daro viską, ką gali, kad užtikrintų šaudmenų gamybą Europoje, taip pat Vokietijos tiekiamų ginklų priežiūrą ir saugojimą.

Visa tai skamba labai gražiai, tačiau tuo pačiu labai neapibrėžtai. Norėtųsi, kad didelis renginys nevirstų tiesiog mums visiems kainavusiu, o kai kam pelnus atnešusiu tuščiu pasisvečiavimu. NATO viršūnių susitikimą per didinamąjį stiklą stebės Kremlius ir siųs aljansui žinutes bombomis ir raketomis į Ukrainos civilinę infrastruktūrą.

Ukrainos gynybos ministras O. Reznikovas žurnalisto paklaustas, kokiame karo etape šiuo metu yra Ukraina, atsakė analogija su futbolu: "Netoli pirmosios rungtynių pusės pabaigos".

Mums tokie šūkiai ir palyginimai nepatinka ir jūs jau žinote kodėl.

Ukrainos gynybos ministerijos vyriausiosios žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas pabrėžė, kad karas baigsis strateginiu Rusijos pralaimėjimu. Dar visai neseniai jis neseniai prognozavo, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos įžengs į Krymą iki pavasario pabaigos. Nors ši prognozė neišsipildė, žvalgybos galva teigia, jog tai įvyks, "kai dar bus šilta".

Savo ruožtu, Volodymyras Zelenskis prognozavo, kad jei Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas mirs, karas prieš Ukrainą nutrūks, nes rusai susitelks į vidaus problemas.

Nesusilaikysime nepriminę, jog vienas labai garsus Ukrainos pranašas dievagojosi, jog Krymas bus išlaisvintas iki praėjusių metų vasaros. Jį, beje, kaip kadaise Lolišvili, kurios užburtu tualetiniu popieriumi bergždžiai naudojosi nušalintas Lietuvos prezidentas, yra itin pamėgę kai kurie aukšto rango Lietuvos pareigūnai.

Mes kaip visuomet, manome, jog pagrindo neturinčios viltys, iškreiptas tikrovės vaizdavimas ir baimė sakyti tiesą politikus daro labai pažeidžiamus, o mūsų saugumą – labai trapų. Politikus kaustanti populiarumo praradimo baimė yra labai pavojinga. Ko bijai, tas būtinai nutinka, rašoma pranašų knygose.

Baltarusijos diktatorius Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad branduolinių ginklų dislokavimas šalyje buvo jo prašymas ir "nuolatinis reikalavimas" Rusijai. Į klausimą, kokiam tikslui Baltarusijai branduolinis ginklas ir kokios jo laikymo bei naudojimo sąlygos, A. Lukašenka atsakė: "Kam mums to reikia? Tam, kad joks bastūnas negalėtų net įžengti į Baltarusijos žemę".

Rusijos taktiniai branduoliniai ginklai Baltarusijoje bus dislokuoti "per kelias dienas", praneša Baltarusijos valstybinė žiniasklaida. Putinas pareiškė, kad ginklai bus dislokuoti liepos 7-8 d. Tai pirmas kartas nuo Sovietų Sąjungos žlugimo, kuomet Maskva perkelia branduolines kovines galvutes už šalies ribų.

Baltarusijos kolūkio pirmininkas šiuose žaidimuose yra apskritas nulis. Putino mygtukas. O branduoliniai ginklai artėja prie Lietuvos sienos.

Reikšmingi postūmiai

Tęsiasi naktinės Rusijos atakos raketomis ir dronais. Praėjusią naktį Rusijos teroristai į Ukrainos teritoriją paleido 10 smogiamųjų bepiločių orlaivių ir 10 sparnuotųjų raketų, įskaitant šešias X-22 raketas. Tris raketas ir devynis dronus pavyko numušti.

Keturios raketos lėkė į Odesą, viena pataikė į civilinį objektą. Mieste daugybė griuvėsių, yra žuvusiųjų ir sužeistųjų. Sugriautas verslo centras, sandėliai, gyvenamieji pastatai.

Teigiama, jog Ukrainos kariuomenė stengdamasi pralaužti Rusijos gynybą, kovoja dėl kiekvieno metro. Ukrainos ginkluotosios pajėgos susidūrė su įnirtingu gerai įsitvirtinusių okupantų pasipriešinimu.

"Priešas daro viską, kad išlaikytų užimtas pozicijas. Rusai aktyviai naudoja šturmo ir karinę aviaciją, šaudo iš sunkiosios artilerijos. Puolimo metu mūsų kariai susiduria su tvirtomis minų užtvaromis, kurios derinamos su prieštankiniais grioviais. Visa tai derinama su nuolatinėmis priešo dalinių kontratakomis naudojant šarvuočius ir masiškai naudojant prieštankines valdomas raketas bei dronus kamikadzes", - teigia Gynybos ministerijos viceministrė Hanna Malyar.

Per pastarąją parą Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasistūmėjo 250 metrų prie Berchovskio telkinio netoli Bachmuto ir dar 200 metrų Torecko kryptimi Donecko srityje. Zaporižės srityje Ukrainos kariuomenė pasistūmėjo iki vieno kilometro Berdiansko kryptimi, tad šiuo metu bendras pasistūmėjimas regione siekia tris kilometrus.

Puolimo metu buvo panaudoti vokiečių tankai "Leopard 2" ir amerikiečių "Bradley", kai kurie iš jų buvo prarasti. Tačiau kol kas fronto linijoje nebuvo vokiečių "Marder" ir britų tankų "Challenger". Manoma, kad šios transporto priemonės laikomos pagrindiniam smūgiui, kai bus rasta silpna rusų gynybos grandis.

Trumpai

Teroristas Putinas teigia, jog Ukrainos kontrpuolimas stringa. Tai vaikiška propaganda, nes kontrpuolimas dar neįsisiūbavo. Tuo pačiu Maskovijos vladyka pareiškė, jog Rusija pasirengusi deryboms, jei Vakarai nustos ginkluoti Ukrainą.

Putinas pakartojo savo kaltinimą, kad Vakarai siekia nugalėti Rusiją Ukrainoje, ir sakė, kad Maskva turi savo "taikos planą" šiai šaliai. Taikos planas aiškus – dalies Ukrainos okupacijos legitimizavimas ir Ukrainos nuginklavimas, Kyjivo kadyrovizavimas. Vienintelė JAV yra pateikusi atsargų taikos derybų planą, nustatant naujas Ukrainos sienas. Tai reikštų laikiną dalies Ukrainos teritorijos atsisakymą, galimybę greitai įstoti į NATO, sustabdyti masines ukrainiečių žudynes, o prarastas teritorijas susigražinti po Rusijos imperijos subyrėjimo. Apie šį planą kol kas bijoma net šnabždėtis, nes jis reikštų politinę savižudybę, tačiau neabejojame, jog jis bus aptariamas dar ne kartą.

Teroristas numeris vienas Putinas teigia, jog Rusijos specialiosios operacijos "Kyjivas per 3 dienas" pakartojimas tiesiogiai susijęs su mobilizacija Rusijos teritorijoje. "Ar mums reikia vykti į Kyjivą? Jei taip, mums reikia naujos mobilizacijos, jei ne – mums jos nereikia. Šiuo metu mobilizacijos nereikia", - samprotauja tarptautinis paieškomas nusikaltėlis.

Maskoliai Kyjivo nepaims per artimiausius dešimt metų, ir Putinas tą puikiai žino.

Patvirtinta, kad dėl Kachovkos hidroelektrinės susprogdinimo Chersono srityje užlieta apie 1 300 hektarų žemės ūkio paskirties žemės. 25 000 hektarų gresia potvynis.

Per Rusijos smūgį Krivyj Rihui sužeisti 28 civiliai gyventojai, 11 nužudyta.

Pranešama, jog kolaborantai ir rusai masiškai palieka Krymo šiaurinę dalį. Įsibrovėlius neramina galimas staigus ukrainiečių įsiveržimas į pusiasalį.

Lietuvoje

Pranašai laukiami visur ir visada. Tačiau netikri pranašai būna minios užmėtomi akmenimis. Panašiai šiuo metu svaidomi rieduliai į žinomus Rusijos ir Ukrainos „gerųjų žinių“ skleidėjus, piktinantis, jog jie kažkam dirba, kažkam tarnauja, o kažkada net yra prisidirbę.

Mes šioje vietoje norime išsklaidyti painiavą. Geras, minios trokštamas žinias skleidžiantys „pranašai“ būtent dėl to yra tokie laukiami ir populiarūs, nes jie pateisina minios lūkesčius. „Pranašai“ kalba tai, ką nori girdėti minia. Toks jų darbas, tai visiškai normalu, toks yra šiandieninių influencerių ir blogerių amatas. Pelnyti minios palankumą ir iš to uždirbti – didelis menas.

Tačiau kai politikai tampa šoumenų įtakos aukomis, naudojasi jų šlove, vaikosi minios populiarumo, tokie savanaudiški trumparegiški žaidimai tampa pavojingi, nes tiek politikai, tiek gerųjų žinių nešėjai susipainioja pramanuose ir realybėje. Pasiklydę laike ir erdvėje politikai, kartu su minia gali nugarmėti į prarają.

Nuotraukoje – po Rusijos teroristų smūgio Odesai gesinamas gaisras civilinės paskirties pastate.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw


48 views0 comments

Comments


bottom of page