top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

PUTINAS SUSIMOVĖ: PO VELYKŲ PASVEIKINO SU ARTĖJANČIOMIS VELYKOMIS (2023 04 19)

Politinis strateginis lygmuo

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas užsikepė šią vasarą Kinijos pagalba pasodinti Kyjivą ir Maskvą prie derybų stalo. Macronas pavedė savo patarėjui užsienio politikos klausimais Emmanueliui Bonnet bendradarbiauti su Kinijos vyriausiuoju diplomatu Wang Yi, kad būtų sukurtas planas, kuriuo remiantis būtų galima pradėti būsimas Rusijos ir Ukrainos derybas. Mat Prancūzijos strategijoje numatyta, kad derybos vyks jau šią vasarą. Jei viskas klostysis gerai.

Tai jau taip. Jei Macronas numatė derybas, vadinasi, jos bus. Mes jau nebesistebime dešimtimis planuotų derybų, Krymo deokupacijų, Rusijos nugalėjimų. Šiandien, deja, ir sprendimų priėmėjų, ir jų rinkėjų ausys kurčios racionaliam balsui ir skaičiavimams. Girdimi tik skelbiantys naujienas pagal „wishfull thinking“ algoritmą.

Išgirdęs, jog Macronas išsirinko naują telefoninių skambinėjimų auką - Xi, Putinas išspyrė aikštėn savo burną Peskovą, o pastarasis uždėjo seną plokštelę. Ji groja, kad „Rusijos Federacija pasirengusi išklausyti visus pasiūlymus dėl konflikto sureguliavimo Ukrainoje“.

JAV prezidento Joe Bideno administracija ruošiasi paskelbti apie "precedento neturinčias" priemones, ribojančias JAV bendrovių investicijas Kinijoje. JAV technologijų bendrovėms bus uždrausta sudaryti sandorius su Kinija "kritiniuose sektoriuose", įskaitant mikroschemų pirkimą. Baltieji rūmai apie tai ketina paskelbti balandžio pabaigoje. JAV valdžios institucijos įspėjo verslo bendruomenes dėl būsimų priemonių. JAV taip pat svarsto galimybę uždrausti Kinijos programėlę TikTok.

Naujoji TVF programa numato Ukrainai milžinišką finansinę pagalbą. TVF Europos departamento direktorius Alfred Kemmer paskelbė apie naują paketą Ukrainai: "Paketo dydis yra 115 mlrd. dolerių, o tai yra svarbu. TVF indėlis į šį paketą yra 15,6 mlrd. dolerių. Kodėl aš tai skiriu? Todėl, kad tai yra ketverių metų programa. Ketverius metus ruošiamės finansuoti Ukrainos makrolygio stabilumą. Ši programa sutelks donorų lūkesčius gauti lėšų".

Teroristinė Rusijos Federacija imituoja ataką prieš JAV laivus. Driskių geldos šiandien pradeda baigiamąjį didelio masto pratybų etapą, kurio metu Rusija planuoja laivyną papildyti branduolinės triados oro komponentu, t. y. strateginiais bombonešiais-raketų nešėjais Tu-95 ir Tu-160. Jie skris į centrinę Ramiojo vandenyno dalį, kur imituos smūgius į tariamus priešo laivus.

Rusija, be jokios abejonės, demonstruoja savo paramą Pekinui, tačiau šalis teroristė vandenyje labai silpna. Vienintelis tariamas koziris - branduoliniai užtaisai.

Šveicarijos prezidentas Alainas Bersetas prisipažino, kodėl neduoda ir neduos ginklų Ukrainai. "Negalima prašyti pažeisti mūsų pačių įstatymų raginant leisti reeksportuoti šveicariškus ginklus į Ukrainą“, - paaiškino šalies vadovas.

Aišku. Ačiū. Supratome. Turime išmokti suprasti visus. Ir Papua Naujosios Gvinėjos čiabuvius, kurie ničnieko negirdėjo apie Rusijos-Ukrainos karą, ir Šveicarijos prezidento poziciją.

Buvome teisūs, sakydami, kad Kremlius greičiausiai prisidėjo prie kraujo praliejimo Sudane. DW jau skelbia, jog rusai aktyviai dalyvauja ir dabartinių kovų Sudane užkulisiuose. "Wagner" taip vadinami kariai čia saugo "M-Invest" aukso kasyklas.

Tūkstančiai Rusijos "Wagner" grupei priklausančių samdinių veikia daugelyje Afrikos šalių. Pavyzdžiui, Centrinės Afrikos Respublikoje beveik 2000 "rusų instruktorių" remia vyriausybės karius vykstančiame pilietiniame kare. Libijoje sukilėlių lyderio Khalifos Hifterio pusėje kovoja iki 1 200 "Wagner" samdinių. Malio prorusiška, prieš Vakarus nusistačiusi karinė chunta į šalį taip pat atsivežė šimtus "Wagner" kovotojų. Ten jie kaltinami sunkiais žmogaus teisių pažeidimais.

Afrika – strateginis teroristinės Rusijos taikinys. Resursai ir dar sykį resursai. Štai kas vilioja Kremlių, įkėlusį koją į daugiau kaip 15 Afrikos valstybių. Šeimininkaudama žemyne Rusija naudojasi ne tik šalių ištekliais, bet ir naudoja kontinentą kaip Vakarų pasaulio teroro įrankį. Badas, migracija, aukso, naftos, grūdų kainos nusikalstamo Maskvos režimo rankose tampa itin pavojingais ginklais.

Šių Kremliaus priemonių visuma skirta ir mums. Recidyvisto Prigožino valdoma "Interneto tyrimų agentūra" finansuojama iš minėtos „Wagner“ veiklos, o troliai užsiima dezinformacija, kuria siekiama išklibinti stabilią Lietuvos politinę-ekonominę situaciją.

Operacinis lygmuo

Prasidėjo psichologinė Kyjivo ir Maskvos dvikova prieš būsimą Ukrainos (kontr)puolimą. Šalių vadai dirba, siekdami įkvėpti kovotojų gretas.

Maskoliai skalambija, kad teroristas Putinas su generolu pulkininku Michailu Teplinskiu lankė Maskvos kontroliuojamas pietinės Chersono srities dalis. Kremlius praneša, kad Putinas dalyvavo susitikime, kuriame išklausė karo vadų ataskaitas. Vizitas buvo filmuojamas. Šis triukas greičiausiai yra nevykęs vaidybinis FSB paruoštukas, nes Putinas kalbėdamas sakė, kad "artėja Velykų šventė". Stačiatikių Velykos Rusijoje švenčiamos balandžio 16, o vizitas neva vyko 17 dieną. Scenarijaus autorių kliurka. Šalin iš FSB pasakų departamento!

Tuo tarpu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis iš tikrųjų vakar apsilankė fronto linijoje Avdijivkoje. Prezidento kanceliarija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip Zelenskis įteikia apdovanojimus kariams, jau kelis mėnesius ginantiems miestą nuo Rusijos barbarų atakų.

Reaguodamas į Putino vizitus, Zelenskio biuro patarėjas Michailas Podoliakas paskelbė, kad Rusijos vadovas važinėja po "okupuotas ir sugriautas teritorijas" Ukrainoje, "kad paskutinį kartą pasimėgautų savo pakalikų nusikaltimais". "Putino degradacija yra įspūdinga", - sakė jis.

Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad Rusijos vladykai Putinui lankantis okupuotose Ukrainos teritorijose, Rusijos propagandistai jį mėgina prilyginti Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. Pasak premjerės, Putino vizitu Rusijos propaganda bando "įkvėpti" nemotyvuotą Rusijos okupacinę kariuomenę.

"Man atrodo, kad bandoma pavaizduoti, jog Vladimiras Putinas yra bent šiek tiek panašus į Vladimirą Zelenskį, kuris vyksta į fronto liniją ir susitinka su kareiviais netoli kontakto linijos, taip parodydamas paramą savo kariams ir paprastiems ukrainiečiams, kovojantiems šiame kare", - cituoja Ingridą Šimonytę užsienio žiniasklaida.

Sveikintinas ir savalaikis Lietuvos premjerės pasisakymas, įrodantis, kokia užsienio žiniasklaidai ir politikams svarbi mūsų šalies lyderių nuomonė karo Ukrainoje klausimais. Užsienio politikos vairininkai galėtų dažniau reikšti mūsų šalies poziciją būtent tokiu ar panašiu būdu, mažiau dergiantis socialiniuose tinkluose bei žiniasklaidoje.

Nes, tiesą pasakius, politinės trydos apie politikų praeitį jau primena seną anekdotą, kuomet buvo aiškinamasi, kodėl viščiukas prikakojo spaliukui į batuką.

Rusijos Dūma pritarė pataisoms, numatančioms įkalinimą iki gyvos galvos už valstybės išdavystę ir iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmę už pagalbą tarptautinėms organizacijoms vykdant sprendimus. Pataisomis taip pat sugriežtinama atsakomybė už nusikaltimus pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius, susijusius su terorizmu. Maksimali bausmė pagal straipsnį dėl teroristinių išpuolių padidės nuo 15 iki 20 metų.

Teroristinė Rusija imasi savo gyventojų teroro. Bevertės šalies piliečių gyvybės nerūpi patiems bevertės šalies piliečiams.

Taktinis lygmuo

Per praėjusią parą okupantai į Ukrainos teritoriją paleido 4 raketas, sudavė 60 oro smūgių, 58 kartus apšaudė iš reaktyvinių sistemų.

Tęsiasi sunkūs mūšiai dėl Bachmuto.

Ukrainos gynybos pajėgos toliau naikina priešo gyvąją jėgą ir techniką jų sutelkimo vietose.

Lietuva

Nors ir skaudu tai rašyti, vis dar, deja, esame posovietinis kraštas, kuriame išrinkta valdžia ateina ne įsiklausyti ir lyderiauti, o nurodinėti ir savivaliauti. Ten, kur visiškai to nereikia, niokojamos natūralios krantinės, šniojami parkai, kertamos alėjos, siaurinamos, platinamos ir visaip kaip kitaip raitomos gatvės, betono luitais „dailinami“ parkai ir kitaip darkoma natūrali aplinka, neva gamtos pasaulį pritaikant žmonių poreikiams. Pritaikoma taip, kad vietoje gamtos styro klaikūs surūdiję vamzdžiai.

Tuo tarpu patys žmonės dūsta kamščiuose, o jų automobiliai pripildyti ore kabančių keiksmažodžių.

Neretai, vystant plėtros planus, sunaikinamas paveldas, istorinės vietos vien tam, kad būtų įvykdytas kažkieno kažkam kažkodėl patvirtintas projektas. Projekto vystymo pasekmes matantys gyventojai – verkia ir spjaudosi.

Kenčia politikai, tarpsta vykdytojai. O gal kenčiančių ir nelieka, nes visiems nubyra, todėl labiausiai kenčia projekto vystytojų veiklą patiriantis gyventojas.

Kada projektų vystytojai ir valdininkai pagaliau išmoks paklausti žmonių, kurie yra savo kiemo šeimininkai, kaip jie iš tiesų nori gyventi ir ko iš valdžios tikisi? Ar valdžia į gyventojus žiūri, kaip į statistinius, mokesčius sunešančius gyvulius, kurių nuomonė nieko neverta?

Gerai nors tiek, kad tarp savivaliaujančiųjų yra mūs kaimuky ir principingų politikų – verslininkų. Jie ne tik tvarko miestus ir miestiečius kaip jiems širdis geidžia, bet ir savo verslo už dyką neatiduoda Rusijai. Maskvai konfiskavus VW ir kitų Vakarų įmonių turtus, šie verslininkai – neliečiami. Išties malonu, kad ant Lietuvos yra kietesnių už patį Putiną.

Nuotraukoje M2 Bradley šarvuočiai, apie kuriuos JAV pranešė sausį, jau atvyko į Ukrainą ir dalyvauja kovose.

Ypatingas ačiū rėmėjams DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Šios dienos apžvalga yra paskutinė projekto „Pažinti Rusiją“ šiais metais dalis. Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Mes tęsime savo darbą, kurio palaikymui itin svarbi jūsų parama. Norėtumėte pakviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562458 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page