top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

PUTINO PASIŪLYTOS PALIAUBOS - KLASTA. (RUSIJOS AGRESIJOS APŽVALGA 2023 01 06 / 11:00)

Politinis strateginis lygmuo

Teroristinės Rusijos fiureris Vladimiras Putinas „atsivertė į dievą“ ir nurodė savo karo nusikaltimų ministrui Sergejui Šoigui stačiatikių Kalėdoms įvesti paliaubas. Vladyka įsakė nuo sausio 6 d. 12.00 val. iki sausio 7 d. 00.00 val. įvesti paliaubas "visoje Šiaurės Kaukazo karinės apygardos sąlyčio linijoje".

Tuo pat metu V. Putinas paragino Ukrainą taip pat įvesti paliaubas Kalėdoms. "Atsižvelgdami į tai, kad karo veiksmų zonose gyvena daug stačiatikių, raginame Ukrainos pusę paskelbti paliaubas ir leisti jiems dalyvauti pamaldose Kūčių vakarą ir Kalėdų dieną", - sakė diktatorius. Rusijos propagandinė interneto svetainė TASS citavo Rusijos gynybos ministerijos pareiškimą, kuriame teigiama, kad Sergejus Šoigu įvykdė V. Putino įsakymą Kalėdų dieną įvesti vadinamąsias "paliaubas".

Šis gudrus žingsnis rodo, kad okupacinės pajėgos yra ties išsekimo riba, o artėjantis krachas fronto linijoje ties Bachmutu ir išilgai P-66 greitkelio yra neišvengiamas. Rusijai būtina nors trumputė pauzė tam, kad galėtų bent dalinai perorganizuoti savo driskių likučius iš vienos pusės, ir sustabdyti ukrainiečių judėjimą rytų kryptimi ir uždaryti pagrindinį ordos kumštį apsupimo žiede ties Kremina. Jei ukrainiečiai tęs puolimą, jie susilauks pasmerkimo vakaruose, skaičiavo butų vagių ir prievartautojų sąjungos analitiniai protai.

Tačiau Vakarų lyderiai pademonstravo vienybę ir išmintį.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis Putino pareikštą raginimą 36 valandas nutraukti ugnį Ukrainoje nedelsiant pavadino "veidmainišku". Vienintelis būdas atkurti taiką yra Rusijai išvesti savo karius iš okupuotos šalies, pareiškė jis.

"Rusijos karių išvedimas yra [vienintelė] rimta galimybė atkurti taiką ir saugumą. Vienašališkų paliaubų paskelbimas yra toks pat netikras ir veidmainiškas kaip ir neteisėtos bei groteskiškos aneksijos ir jas lydintys referendumai", - tviteryje rašė Ch. Michelis.

Tuo tarpu JAV prezidentas J. Bidenas paklaustas apie siūlomas paliaubas, Baltuosiuose rūmuose žurnalistams sakė: "Aš nenoriu reaguoti į viską, ką sako Putinas. Man pasirodė įdomu, kad jis norėjo bombarduoti ligonines, vaikų darželius ir bažnyčias... 25-ąją ir Naujųjų metų dieną. Turiu omenyje, kad, manau, jis bando rasti deguonies".

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis iš karto atmetė Rusijos pasiūlymą dėl paliaubų per stačiatikių Kalėdas, sakydamas, kad tai yra klasta, kuria siekiama sustabdyti Ukrainos pajėgų pažangą rytiniame Donbaso regione ir įvesti daugiau savų pajėgų. Aštriai kalbėdamas rusiškai ir kreipdamasis tiek į Kremlių, tiek į visus rusus, V. Zelenskis sakė, kad Maskva ne kartą ignoravo paties Kyjivo taikos planą. Pasak jo, karas baigsis, kai Rusijos kariuomenė paliks Ukrainą arba bus išvaryta.

"Dabar jie nori pasinaudoti Kalėdomis kaip priedanga, nors ir trumpam, kad sustabdytų mūsų berniukų judėjimą Donbase ir priartintų įrangą, šaudmenis ir mobilizuotus karius prie mūsų pozicijų", - sakė V. Zelenskis savo naktiniame vaizdo kreipimesi. "Ką tai jiems duos? Tik dar vieną jų bendrų nuostolių padidėjimą."

Rusijos stačiatikių bažnyčia Kalėdas švenčia sausio 7 d. Pagrindinė Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia nuo 2019 m. Bažnyčios hierarchijos pripažinta nepriklausoma ir atmeta bet kokią pavaldumo Maskvos patriarchui sampratą. Daugelis Ukrainos tikinčiųjų pakeitė savo kalendorių ir Kalėdas švenčia gruodžio 25 d., kaip Vakaruose.

Vokietija pareiškė, kad kyla grėsmė Vokietijos svetingumui ir visuomenės tolerancijai ukrainiečių atžvilgiu. Vokietijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, sausio 2 d. šalyje buvo užregistruoti 1 045 854 ukrainiečių pabėgėliai. Apie 80 % jų yra moterys, o trečdalis - vaikai.

"Spręsdami pabėgėlių problemą jau pasiekėme savo galimybių ribas", - pabrėžė Vokietijos miestų ir bendruomenių asociacijos (DStGB) pirmininkas Uwe Brandlas. Pasak jo, pagrindinė problema yra būstas. Daug ukrainiečių pabėgėlių apsigyveno pas draugus, pažįstamus ir simpatizuojančius vokiečius. "Tačiau tai negali būti nuolatinis sprendimas, - sakė Brandlas, - reikia rasti kitą.

Grėsmė svetingumui ir visuomenės tolerancijai yra niekas, palyginus su bombomis ir išdraskytais vaikų kūnais, herr Uwe. Ir vėl tas keistas, nosį riečiantis Kremliaus kvapelis, kuriam kai kas Vokietijoje negali atsispirti.

Rusijai dėl invazijos į Ukrainą įvestos sankcijos yra veiksmingos, tačiau jų gali nepakakti. Buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Michaelas McFaulas sakė, kad dėl sankcijų agresoriui Rusijos ekonomika susilpnės tik keliais procentais. "Rusijos ekonomiką lėtinančios sankcijos taip pat veikia: kitais metais Rusijos ekonomika bus keliais procentais silpnesnė nei šiemet. Tam tikri ekonomikos sektoriai nukenčia ypač smarkiai. Pavyzdžiui, automobilių pramonė. Jie kenčia dėl sankcijų, ir ačiū Dievui, kad taip yra".

Kartu jis pažymėjo, kad nustatyta naftos kainos viršutinė riba buvo klaida. "Sankcijas "Naftogaz" ir kainų viršutinės ribos veiksmingumą sunku įvertinti. Mūsų darbo grupė pasiūlė 30-35 JAV dolerių viršutinę kainos ribą. Jie nusprendė skirti 60, ir manau, kad tai klaida, bet vis dėlto, grubiai tariant, šiemet Rusija iš Vakarų gaus kelis kartus mažiau pinigų kariuomenei išlaikyti nei pernai. Tai geras dalykas", - pažymėjo McFaulas.

O taip! 30 USD už barelį yra tai, ko reikia. Išmintingas žmogus buvęs ambasadorius, vienok.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas surengė pokalbį telefonu, kurio metu aptarė paramą humanitarinėje ir energetikos srityse, taip pat "grūdų koridoriaus" veiklą.

R. T. Erdoganas sakė esąs pasirengęs tarpininkauti siekiant ilgalaikės taikos tarp Rusijos ir Ukrainos ir pabrėžė, kad Ankara yra pasirengusi diplomatinėmis priemonėmis prisidėti siekiant paspartinti procesus, susijusius su Zaporižės atomine elektrine. Savo ruožtu Vladimiras Zelenskis pridūrė, kad pokalbyje taip pat kalbėta apie bendradarbiavimą saugumo srityje.

Gudrus šmikis tas Turkijos diktatorius. Viskas, ką jis daro, skirta vienam tikslui - stiprinti Turkijos valstybę ir jos pozicijas ne tik regione, bet bandant tapti pasauline žaidėja. Viskas gerai, tik labai jau tie balti siūlai, kuriais visi pasiūlymai surišti, iš tolo šviečia.

Operacinis lygmuo

JAV pareigūnai pranešė, kad į naują JAV ginkluotės paketą Ukrainai bus įtraukta apie 50 pėstininkų kovos mašinų "Bradley", o vienas iš pareigūnų teigė, kad paketo vertė sieks maždaug 2,8 mlrd. dolerių. Tikimasi, kad naujausias saugumo priemonių paketas Ukrainai bus pristatytas penktadienį, sakė pareigūnai.

Iš maždaug 2,8 mlrd. dolerių vertės paketo apie 800 mln. dolerių sudaro užsienio karinio finansavimo lėšos, skirtos padėti Ukrainai įsigyti ginklų. Likusi lėšų dalis buvo skirta JAV prezidentui, be Kongreso pritarimo, reaguojant į nepaprastąją padėtį, pervesti iš atsargų gynybos reikmenis, tokius kaip "Humvee", sunkvežimiai ir amunicija.

JAV prezidentas Joe Bidenas telefonu kalbėjosi su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu. Per derybas F. Scholz sakė, kad Berlynas ketina perduoti Ukrainai BMP "Marder" ir priešlėktuvinės gynybos bateriją "Patriot". "Prezidentas J. Bidenas ir kancleris G. Scholzas išreiškė bendrą pasiryžimą ir toliau teikti Ukrainai būtiną finansinę, humanitarinę, karinę ir diplomatinę paramą tiek, kiek reikės. Šiuo tikslu JAV ketina tiekti Ukrainai pėstininkų kovos mašinas "Bradley", o Vokietijai - pėstininkų kovos mašinas "Marder", - sakoma Baltųjų rūmų spaudos tarnybos pranešime.

Mažas žingsnelis, įtrūkimas sąmonės užtvare apie kurį kalbėjome vakar, atrodo, pralaužė užtvanką. Dar per daug nedžiūgausim, nes reik pamatyt ir bradlius, ir marderius ant žemės Ukrainoje, bet esame optimistiškai nusiteikę ne už ilgo pamatyti ir abramsus su leopardais.

Vova, ukrainiečiai atvyksta tavęs paimt pamėtėt į Hagą su ypatingu, šiuolaikišku šarvuotu ir sunkiai ginkluotu NATO „transportu“.

Visuotinio dovanojimo džiaugsmo apimtas Rusijos fiureris į Baltarusiją irgi nusiuntė „paramą“. Sausio 5 d. į Baltarusiją, Brestą atvažiavo 34 transporto priemonių traukinys, atitinkantis bataliono dydžio sąstatą. Jame - nauji šarvuočiai BTR-82A, greičiausiai skirti 38-ai oro desanto brigadai.

Turint galvoje, kad okupacinės pajėgos per dieną netenka maždaug bataliono Ukrainoje, tai - katino ašaros agresoriui.

Būtų vagis, Putlerio virėjas J. Prigožinas, Rusijos "Wagner Group" įkūrėjas, yra "apsėstas" Bachmutos, nes nori perimti druskos ir gipso kasyklų kontrolę netoli šio miesto griuvėsių, sakė vienas Baltųjų Rūmų pareigūnas, paaiškindamas, kodėl Rusija laikosi įsikabinusi šio ruožo.

Na, taip, Soledaras ir aplinkiniai miesteliai anksčiau buvo druskos ir gipso išgavimo centrais Ukrainoje. Tačiau tai per daug supaprastintas paaiškinimas, neatsižvelgiant į operacinį paveikslą.

O visas operacinis paveikslas rodo, kad režimo karo nusikaltėliai vis rimčiau spaudžiami į kampą. Jų tikėjimas kažkokiais superginklais, kuriuos jie gali kaip triušį ištraukti iš kišenės paskutinę akimirką mus labai neramina. Neadekvatus situacijos vertinimas yra rimtas požymis, kad Kremliuje yra ir bus priimami vis labiau nuo realybės nutolę sprendimai. Haliucinuojantys teroristai su branduoliniu vėzdu rankoje gali pridaryti daug bėdos sau. Ir visam likusiam pasauliui.

Taktinis lygmuo

Latvijoje sulaikytas Rusijos propagandinės žiniasklaidos priemonės "Sputnik Lietuva" vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas. Jis įtariamas pažeidęs ES ekonomines sankcijas Rusijai ir šnipinėjęs teroristinės valstybės naudai. Kai mes Lietuvoje sunkiai apsivalome nuo atmatų, į pagalbą ateina braliukai latviai.

Kairiajame Chersono srities krante okupantai sustiprino filtravimą. Naujojoje Kachovkoje ir Kachovkoje priešas nuolat rengia reidus - ieško artilerijos ugnies koreguotojų. Matyt, labai nepatinka pastarųjų dienų tikslūs smūgiai į driskių susikaupimo vietas.

Rytų fronte pagrindiniai susirėmimai vyko į rytus nuo Bachmuto išilgai Kurdiumovkos ir Bachmutse. Rusai suintensyvino puolimą Bachmuto miesto rytuose, netoli Ivanhrado. Ties Opytne okupantai bando išlaikyti kelio 05-13 kontrolę. Šiaurės rytuose nuo Bachmuto pastebėti judantys driskių būriai, kurie galimai ruošiasi atkirsti Podhorodne tam, kad palengvintų Bachmutse puolimą. Iš viso per parą čia atremtos 6 atakos.

Šalia Invanhrado, ukrainiečiai numušė rusų Su-25. Pilotas katapultavosi tiesiai į gynėjų rankas.

Šiaurės rytų ir pietų fronte buvo sąlyginai ramu.Chersono srityje marodieriai iš Rusijos terorizavo vietinius civilius gyventojus. Nuo artilerijos ugnies nukentėjo trys gyvenvietės, apgadinta infrastruktūra.

Šaltiniai ant žemės praneša, kad sėkmingos specialiųjų operacijų pajėgų žvalgybos dėka, HIMARSai pasiekė Rusijos ginkluotų valkatų bazę Gavrilovkoje II, Kalančako rajone, Chersono srityje. Okupantai į ten judėjo penkias dienas, į improvizuotas kareivines sugužėjo apie 1 000 driskių su įranga. Po ukrainiečių smūgių, sužeista arba žuvo 100 okupantų, daugelis laikomi dingusiais be žinios. Likviduota apie 20 Rusijos karininkų.

Foto: Pirmasis patvirtintas naujo Ukrainos žvalgybinio nepilotuojamo orlaivio "Shark" praradimas - įdomu tai, kad, kaip pranešama, dronas sudužo netoli Aksajaus, Rostovo srityje, kuri yra maždaug už 200 km nuo fronto linijos.

Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com

Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562460 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page