top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSAI ĮSIKIBĘ ŽEMĖS, TAČIAU PRIPAŽĮSTA VAKARIETIŠKŲ GINKLŲ PRANAŠUMĄ (2023 06 18)

Geopolitinė padėtis

Vilniaus viršūnių susitikime Ukraina negaus kvietimo prisijungti prie NATO, pareiškė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.
"Aptarėme veiksmų planą dėl Ukrainos. Šis klausimas buvo iškeltas per ministrų susitikimą Osle", - sakė NATO generalinis sekretorius. Pasak J. Stoltenbergo, dėl Ukrainos yra trys svarbūs elementai: reikia priartinti Ukrainą prie NATO praktiniu aspektu, pereinant nuo sovietinių standartų prie NATO doktrinų ir įrangos; politinis kelias - Ukrainos ir NATO Tarybos susitarimo užbaigimas; Ukrainos narystė ES.

Mūsų galva, tai ne visiškai sąžininga pozicija. Su ar be NATO standartų, Ukraina jau gina nuo rusų invazijos patį aljansą, savo karių gyvybių, civilių aukų ir sugriautų miestų sąskaita. Todėl Ukrainą derėtų priimti į karinį bloką be jokių išankstinių sąlygų. Šalis to tikrai nusipelnė.

Po išpuolio prieš dujotiekius "Nord Stream" ir paaiškėjus, jog Rusija kartografavo gyvybiškai svarbią Vakarų povandeninę infrastruktūrą aplink Europą, NATO įsteigė naują centrą, kurio pagrindinis tikslas - apsaugoti povandeninius vamzdynus ir duomenų perdavimo kabelius. NATO gynybos ministrai patvirtino NATO "jūrų centro, skirto ypatingos svarbos povandeninės infrastruktūros apsaugai" planus, pranešė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Labai gerai, kad NATO imasi galimų Rusijos teroro aktų prevencijos.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Rusijos smūgiai į Kyjivą Afrikos šalių vadovų vizito dieną demonstruoja, jog Rusijos prezidentas Putinas "absoliučiai" nekontroliuoja savo kariuomenės arba yra "neadekvatus".

Mes manome, jog Putinas yra visiškai adekvatus teroristas ir Kyjivą jis įsakė apšaudyti sąmoningai.

NATO niekaip neapsisprendžia, kas pakeis J. Stoltenbergą. Todėl jo dar kartą gali būti paprašyta metus likti NATO generalinio sekretoriaus poste.

Įdomi situacija. Vakarai neturi kieto lyderio? Ar kaip čia dabar išeina... Tuo tarpu Joe Bideno administracija linksta prie minties, kad J. Stoltenbergas liks dar vienerius metus. Nevyniokim į vatą – kaip Vašingtonas pasakys, taip ir bus. Tuo pačiu vyrauja nuomonė, jog atsižvelgiant į dabartines tendencijas, šį postą turėtų užimti moteris. Kandidate buvo siūloma Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas, kurią remia rytinis NATO flangas.

Mes matome kitą lyderį, ir jūs žinote kas tai. Tačiau NATO vyrijai, matyt, dreba kinkos, prisiminus Dalios Grybauskaitės frazę, jog „į karą reikia atsakyti karu“.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinken šiandien atvyksta į Kiniją. Jis turėjo apsilankyti Kinijoje vasario mėn., tačiau jo kelionė buvo atidėta, kai Jungtinės Valstijos numušė vadinamąjį "Kinijos šnipų balioną".

Tikimasi, kad Blinkenas susitiks su Kinijos užsienio reikalų ministru Qin Gangu arba aukščiausio rango diplomatu Wang Yi. Pagrindinis Blinkeno kelionės tikslas bus atkurti "komunikacijos kanalus", kad būtų "sprendžiami klaidingo supratimo klausimai ir užkertamas kelias klaidingam apskaičiavimui", taip pat užtikrinti, kad konkurencija tarp konkuruojančių supervalstybių neperaugtų į "konfliktą".

Teigiama, jog Kinijos ir JAV ryšiai pastaruoju metu rekordinėse žemumose. "Wall Street Journal" pranešė, kad Kinija planuoja statyti naują šnipinėjimo bazę Kuboje, vos už 145 km nuo JAV žemyninės dalies, kas tikrai nepatinka JAV.

Savo ruožtu Pekinas nori aptarti JAV muitus Kinijos prekėms ir sankcijas aukšto rango pareigūnams, taip pat vis didėjantį Kinijos bendrovių, kurioms draudžiama užsiimti verslu su JAV, skaičių.

Legionas „Rusijos laisvė“ ir Rusijos savanorių korpusas surengė keletą bendrų išpuolių Rusijos Belgorodo regione. Atakų tikslas – leisti Rusijos piliečiams taip pat pajusti karo, kurį Rusija atnešė į Ukrainą, skonį ir parodyti, kad Putinas nesugeba užtikrinti savo šalies saugumo. Šie reidai taip pat nukreipė dėmesį nuo svarbesnių fronto teritorijų prieš Ukrainos kontrpuolimą ir sukėlė politinę problemą Putinui, kuris siekė, kad Rusijos žemė ir piliečiai nebūtų įtraukti į karą. Dabar Rusija turi perkelti dideles karines pajėgas į šiaurę, nes kyla rizika prarasti savo šalies teritorijas.

Šių operacijų sėkmė būtų neabejotina, jei ne Vašingtono veto naudoti puolimui vakarietiškus ginklus.

Reikšmingi postūmiai

Rusija perkėlė atakos sraigtasparnius į Ukrainos pietus, vykstant Ukrainos (kontr)puolimui. Dėl to rusai šiame regione laikinai įgijo pranašumą ore. Daugiau kaip 20 papildomų Rusijos sraigtasparnių buvo perdislokuoti į Berdiansko oro uostą, kuris yra maždaug už 100 km nuo fronto linijos.

Teigiama, jog Ukrainos ginkluotosios pajėgos dar nepasiekė pagrindinių Rusijos gynybinių linijų, tačiau karių nuostoliai pirmosiomis dienomis buvo dideli. Rusijos pėstininkai, kuriems buvo pavesta sulaikyti pirmines ukrainiečių atakas, patyrė dar didesnių nuostolių. Tai patvirtina abi pusės.

Pasidavę rusų belaisviai apibūdino karių moralę kaip itin prastą. Okupantai susidūrė su galingesniais Vakarų ginklais. Netikėta ataka ištaškė rusų gynybą, vieni ėmė bėgti, kiti pasidavė į nelaisvę.

Ukraina pietų fronte perima iniciatyvą, tačiau be toliašaudės artilerijos, ukrainiečiai susiduria su sunkiai pasiekiamais okupantų įtvirtinimais palei visą 130 km fronto liniją, kurią okupantai tvirtino beveik metus laiko. Betoniniai blokai, artilerijos kontr-smūgiai ir į pietų frontą permesta aviacija trukdo ukrainiečiams sparčiau veržtis į priekį.

Dėl šių veiksnių 47-oji brigada atakų metu netoli Mažosios Tokmačkos neteko pirmųjų "Bradley" ir "Leopard", o 37-oji brigada – beveik 50 vyrų. Ukrainiečiai nelieka skolingi – pliekia mirtinais HIMARS smūgiais, daužydami rusų logistinius mazgus.

Rusai šiuo metu pasimetę, nes norėdami sulaikyti ukrainiečių veržimasi, turi permesti artileriją arčiau fronto, maždaug 40 km atstumu nuo karinių veiksmų zonos, tačiau čia karinę techniką permala HIMARS. Tad kol kas puolimas pagrinde stabdomas gyvąja jėga.

Trumpai

Rusijos sveikatos apsaugos ministerija praneša, jog "Mister Cider" gėrimu apsinuodijo 106 žmonės, mirė 36. Apie pirmuosius apsinuodijimo "Mister Cider" gėrimu atvejus keliuose Rusijos regionuose sužinota birželio pradžioje. Paaiškėjo, kad gėrimas buvo pagamintas iš alkoholio turinčio skysčio, pavogto iš policijos sandėlio Samaroje. Tyrimų komitetui iškėlus baudžiamąją bylą dėl apsinuodijimų, buvo suimtas verslininkas Anaras Huseynovas, kuris ir gamino birzgalą "Mister Cider". Taip pat buvo sulaikyti du Samaros gyventojai ir policijos seržantas, organizavęs vagystę iš sandėlio.

Tokia vakarietiškos produkcijos atsisakančios ir savo tručizną vartojančios kloakos kasdienybė.

Prigožinas, Strelkovas ir kiti, gerai jums žinomi rusų blogeriai, leidžia dūmų uždangas, teigdami, jog Rusijos armija tuoj išsibėgios, karinė operacija buvo nesėkminga ir Ukraina tuoj tuoj nugalės. Ukraina nugalės, mes tuo neabejojame. Tačiau ne tuoj tuoj, o tuo atveju ir tuomet, kai turės trigubai daugiau resursų, nei Kremliaus ordos. O minėti kliedesiai apie 350 000 rusų armijos bėgimą ir konfliktus Kremliuje yra ne kas kita, kaip mėginimas užmigdyti Vakarus, laukiant greitos pergalės arba perversmo Maskvoje. Viltis – durnių motina.

Lietuvoje

Išsikvepia čekiukų skandalas, kurio fone užgeso kitos kitų milijonų dalybos ir skaidrinimo verti konkursai. Tik pastarieji nesusilaukė skaidrintojų. Nes skaidrinimą mūs kaimuky gali atlikt tik išrinktieji, tskant, „naujieji valstybininkai“.

Įtūžusi minia (nesakysim kokiais būdais) siūlo nulinčiuoti katiną Kaune nukryžiavusius padarus ir ieško jų su liktarnom bei pinigų viliotiniais. Šis, kaip ir kiti panašūs atvejai, nesibaigs niekuo, kaip tik minios išsibezdančiu emocijų protrūkiu.

Kol mūsų kaimuko valdžia nepriims politinio sprendimo vieną kartą baigti su tokiais gyvūnų kankinimais – jie tęsis ilgai ir nuobodžiai įvairiomis formomis. Atvirai sakant, mums baisus ne tik pats katino nukryžiavimo faktas, bet politikų abejingumas.

Tačiau kaip ir prieš dvidešimt metų, taip ir šiandien, politikai į tai žiūri atžagariai – „nekniskit proto su tom gyvūnų teisėm, mes turim žymiai svarbesnių reikalų“.

Nuotraukoje – Ukrainos kario radiniai išvaduotame Blahodatnės kaime (Kostiantyno ir Vlados Liberovų foto).

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw41 views0 comments

Comments


bottom of page