top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJA GĄSDINA, NES NETURI KUO KĄSTI (2024 05 24)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Rusijos fiureris Putinas vakar vakare atvyko į savo protektorato-kolūkio sostinę Minską susitikti su kišeniniu diktatoriumi Lukašenka. Oficialiai, abu teroristai esą aptars bendradarbiavimo su Baltarusija klausimus, ypač saugumo srityje. Tačiau iš tiesų, pagrindinis tarptautiniu mastu paieškomo nusikaltėlio tikslas – pagrūmoti Vakarams branduoline kuoka. Visiškai aišku, kad apie jokį „saugumą“ ir/ar „bendradarbiavimą“ kalbama nebus. Minskas ketina dalyvauti pratybose, kuriomis siekiama imituoti pasirengimą panaudoti mažesnio galingumo („taktines“) branduolines galvutes, skirtas naudoti mūšio laukuose.

 

Kitaip sakant, kolūkio predsedatėlius Lukašenka vyniosis ir prašys Putino įduoti jam į rankas masinio naikinimo vėzdą. Greičiausiai, Rusijos caras viešai ką nors išveblens apie tokių ginklų perdavimą ar dislokavimą Baltarusijos teritorijoje, tačiau realybėje tas labai mažai tikėtina. Nykstamai mažai.

 

Putinas nieku gyvu negali leisti, kad Lukašenka kontroliuotų nors ir vieną vienintelę kovinę branduolinę galvutę. Banditas recidyvistas puikiai žino, kad turėdamas tokį svertą, jo draugelis nučiuožusiu stogu turėtų tokį patį šantažo įrankį, ir juo mojuotų siekdamas bet kokios naudos sau, tame tarpe ir iš Maskvos. Todėl Putinas galėtų perduoti branduolinius ginklus Lukašenkai nebent tuo atveju, jei jam pačiam visiškai išsisukiotų visi varžtai.

 

Dar daugiau. Iš esmės, Rusijai iš vienos pusės net nereikia, o iš kitos pusės pačiai labai nesaugu dislokuoti branduolinius užtaisus Baltarusijoje. Visos tos kalbos apie iskanderius – antžemines, raketines branduolines sistemas tėra skystas perdimas į vandenį. Esant reikalui, kalbame visiškai hipotetiškai, Kremlius paprasčiausiai galėtų panaudoti savo naikintuvus – bombonešius virš Baltarusijos teritorijos, kurie į ją atskristų iš suskyno.

 

Taip kad visa tai tėra žaidimas ir akių dūmimas. Vienintelis šio Putino vizito tikrasis tikslas yra per „pratybas“ ir susitikimus „saugumo situacijai aptarti“ atgrasyti Vakarus nuo gilesnio įsitraukimo į karą Ukrainoje. Vakarų šalys, nors ir teikia Kijevui ginklus, žvalgybos duomenis bei mokymų ir planavimo paramą, tačiau vis dar labai ribotai tiekia sunkiąją ginkluotę, nekalbant apie aviaciją, o E. Makrono pareiškimai apie karių siuntimą išgaravo kaip rytmečio rūkas.

 

Kremlius Putino vizitą į Minską ir branduolinį šantažą naudoja kaip veikiančią priemonę tiek Vakarų visuomenėms, ypač rytiniame flange, terorizuoti, tiek Vakarų paramai į Ukrainą stabdyti.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠ 

 

Didžiosios Britanijos gynybos ministras Grantas Šapsas teigia, kad Kinija teikia ar rengiasi teikti Rusijai ginkluotę, kurią Maskva galėtų panaudoti kare prieš Ukrainą. JAV ir Didžiosios Britanijos gynybos žvalgyba turi įrodymų, kad "dabar iš Kinijos į Rusiją ir Ukrainą plūsta arba plūs mirtina pagalba, manau, kad tai reikšmingas įvykis", - sakė jis.

 

Deja, tas „reikšmingas įvykis“ jau realybė. Sutikti kariai Charkove, Slovianske, Kramatorske patvirtino, kad rusai jau kurį laiką naudoja kinų gamybos amuniciją, daugiausia, automatinio ginklo („Kalašnikovo“) šaudmenis. Net neabejojame, kad užsienio žvalgybos turi daugiau duomenų apie konkrečią kinišką ginkluotę, kuria rusai žudo ukrainiečius. Klausimas čia iki skausmo paprastas – kaip Vakarai ketina su tuo tvarkytis? Pagrūmoti Kinijai pirštu? Pasakyti, kad komunistų partijos vyrbegemotai taip daugiau nedarytų?

 

Abiejų partijų kongresmenų grupė, JAV Atstovų Rūmų nuolatinio žvalgybos komiteto nariai, paragino gynybos sekretorių Loydą Ostiną leisti Ukrainai naudoti amerikietiškus ginklus smūgiams į taikinius Rusijos Federacijos teritorijoje, taip pat sustiprinti Ukrainos oro ir oro gynybos pajėgas. "Labai svarbu, kad Baideno administracija leistų Ukrainos karinei vadovybei vykdyti visas operacijas, būtinas atsakyti į neišprovokuotą Rusijos išpuolį prieš jų suverenią teritoriją", - teigiama kreipimesi.

 

Tik taip ir ne kitaip. Rusijos nugalėti vien tik ginantis savo teritorijoje, neįmanoma.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Rusų karo nusikaltėliai vakar numetė sklendžiančią aviacinę bombą ant Charkovo Ševčenkos gyvenamojo rajono. Sprogimas nušlavė degalinę, apgadinta netoliese esanti kavinė. Bombą teroristai sąmoningai nukreipė į daugiabutį, šalia kurio yra vaikų žaidimų aikštelė, parduotuvės ir kiti pastatai. Mažiausiai 9 žmonės patyrė sužalojimus, atrodo, kol kas, mirčių pavyko išvengti.

 

Dar vieną akivaizdų rusų karo nusikaltimą pavyko užfiksuoti vaizdo registratoriumi. Netoli Vovčansko, rusų teroristai apšaudė policijos automobilį. Vienas policijos pareigūnas žuvo, dar vienas sužeistas. Rusų žudikai apšaudė automobilį, kai šis važiavo evakuoti civilių iš Vovčansko.

 

Bet kuriuo metu priešas Sumų kryptimi gali padaryti tą patį, ką daro Charkovo kryptimi, teigia Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba.

 

"Priešas bet kuriuo metu, nors ir neturi pakankamai pajėgų, gali pabandyti padaryti kažką panašaus į tai, kas vyksta Charkovo srityje. Siekdamas ištempti fronto liniją, aktyvių karo veiksmų liniją, ir faktiškai ištempti mūsų šalies gynybines pajėgas", - sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas spaudai Andrijus Demčenka žurnalistams.

 

Galbūt. Rusai taip pat gali pabandyti apsupti Charkovą. Tačiau neturi tam pajėgų. Todėl mūsų manymu, pasikartosime, rusai tiesiog bando atitraukti ukrainiečių pajėgas ir rezervus iš kitų fronto linijų, ypač esančių piečiau, žemiau Kramatorsko, kad ten galėtų bandyti brautis į priekį.

 

Rusija toliau eskaluoja sienų klausimą, šį kartą, jau ne informaciniais „įmetimais“, bet veiksmais. Rusijos pasieniečiai iš Estijos vandenų Narvos upėje pašalino 24 plūdurus, žyminčius laivybos kanalą. Estijos premjerė Kaja Kalas pareiškė, kad Talinas į šį atvejį žiūrės „subalansuotai“ ir, jei reikės, konsultuosis su sąjungininkais.

 

Visi šie Kremliaus veiksmai yra siekis įbauginti, sukelti nerimą ir sąmyšį, patikrinti Vakarų ir Aljanso reakciją. Ir jums, ir mums visiškai aišku, kad į tokias provokacijas turi būti nedelsiant sureaguota ir žodžiais, ir veiksmais. Ne tik iš Talino, bet ir iš Briuselio.

 

Šiaip ar taip, testuojama ne Estija, o NATO ir Vakarų vienybė.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Po Maskvos hibridinės atakos dėl neva sienų perkėlimo, o ypač dėl kai kurių politikų ir ekspertų reakcijos į provokaciją skelbiant artėjančią apokalipsę ir neišvengiamą Rusijos puolimą, vėl siūbtelėjo nerimo banga.

 

Ji beveik nuplovė mūsų soctinklo pranešimų kanalą ir tai reiškia tik viena, kad tokie neapgalvoti ir neatsargūs pareiškimai dirba Kremliui ranka į ranką.

 

Ne, mielieji, Rusija nei Lietuvos, nei kitų NATO šalių nepuls.

 

Dėl labai paprastos priežasties – neturi su kuo. Visi driskiai ir jų gelžgaliai yra Ukrainoje. Orda ir jos veiksmai ir sukaustyti ten, ir kol ukrainiečiai mus gina, driskynas gal tik pasvajoti apie unitazų plėšimą Vilniuje.

 

Remkime Ukrainą, nesigąsdinkime ir nesielkime taip prognozuojamai, taip lengvai nuspėjamai.

 

Taip, kaip nori Kremlius ir jo teroristai.

 

↡ Nuotraukoje: Cholodnyj Jar (93 brigados muzikos grupė) pasirodymas Maidane Mariupolio aukoms pagerbti, 2024 05 23.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 64 views0 comments

Comments


bottom of page