top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJA NERANDA PRIEŠNUODŽIO UKRAINIEČIŲ DRONAMS (2024 03 28)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Karo nusikaltėlių valdoma Rusija sureagavo į Rumunijos paviešintus planus plėsti karinę oro pajėgų bazę Konstancoje.

 

Rusijos užsienio teroro reikalų ministerija išspaudė pranešimą, esą tokia NATO veikla Rytų Europoje ir Juodosios jūros regione siekiama parengti sąjungininkus konfliktui su Maskva. Akivaizdu, kad po teroro akto pamaskvėje, taip toliau kalama karšta geležis. Ukrainą ir Vakarų žvalgybas apkaltinus žudynių organizavimu, trogloditų visuomenėje sąmoningai palaikomos ir kurstomos emocijos bei revanšistinės nuotaikos.

 

Nesąmonių, kurios atrodo labai sąmoningos keturiems iš penkių Rusijos Federacijos piliečių akimis, rinkinyje Hagos laukiančio nesulaukiančio S. Lavrovo institucija apibendrina, kad „šie NATO veiksmai kelia papildomą pavojų Rusijos saugumui“.

 

Patį didžiausią pavojų Rusijos saugumui kelia saugumo tarnybos, kurių užsakymu be jokių skrupulų, klykiant moterims ir vaikams, žudomi driskyno piliečiai.

 

Tačiau propagandos mašina neveikia taip suderintai, kaip norėtų psichoperantai Kremliuje. Rusijos režimo šulų mėtymąsi atskleidžia vakar vėlai vakare paties fiurerio Putino išsakytos pastabos apie Rusijos ir Aljanso priešpriešą.

 

Kalbėdamas Rusijos karinių oro pajėgų lakūnams, vladyka sakė, kad JAV vadovaujamas karinis aljansas po 1991 m. Sovietų Sąjungos žlugimo išsiplėtė į rytus Rusijos link, tačiau Maskva neplanuoja pulti NATO valstybių.

 

"Mintis, kad užpulsime kokią nors kitą šalį - Lenkija, Baltijos šalys, čekai taip pat gąsdinami - yra visiška nesąmonė. Tai paprasčiausia nesąmonė."

 

"Neturime jokių agresyvių ketinimų šių valstybių atžvilgiu", - sakė save Kremliaus valdovu matantis labiausiai tarptautiniu mastu paieškomas teroristas.

 

Iš vienos pusės, mes puikiai prisimename „ichtamnietu“ (jų ten nėra) naratyvą, kai Rusija okupavo Krymą, taip pat Vakarų šalims daug kartų pakartotus tvirtinimus, kad driskiai nesiruošia pradėti plataus masto invazijos. Todėl kalbos, kad esą Maskva neturi planų užpulti Lenkiją ar Baltijos šalis reiškia kaip tik tai, kad ji tokius planus turi ir labai norėtų tą padaryti.

 

Tačiau iš kitos pusės, Rusija neturi nei pajėgumų, nei, apskritai, galimybių užpulti Aljansą, nes jo atsakas būtų griežtas, trumpas, reiškiantis Putino ir viso režimo pabaigą. Apie kokį puolimą gali kalbėti nevykėliai Kremliuje, jei iki šio laiko driskių gauja nesugeba išstumti rusų partizanų iš Tiotkino kaimo pačioje Rusijos Federacijoje?

 

Putinas yra bailys, ir jis paniškai bijo išprovokuoti NATO atsakui per 5-ąjį straipsnį. Jei jis tikrai žinotų, kad Aljansas sudreifuos, jis su dideliu žudiko-sadisto malonumu paleistų savo ginkluotus valkatas siaubti Lietuvos, Lenkijos ar Čekijos. Bet kol sąjungininkai demonstruoja vienybę, o pati orda surakinta Ukrainoje, režimo rankos yra visiškai surištos.

 

Greičiausiai, norėdamas sau pačiam pakelt nuotaiką, fiureris, paklaustas apie naikintuvus, kalbėjo: "Jei jie tieks F-16, o jie apie tai kalba ir, matyt, rengia pilotus, tai nepakeis padėties mūšio lauke. Ir mes sunaikinsime lėktuvus taip pat, kaip šiandien naikiname tankus, šarvuočius ir kitą įrangą, įskaitant daugkartinius raketų paleidimo įrenginius."

 

Paskutinis sakinys rodo, kad Putinas jau visai netoli dučės Musolinio lygio, kuris tikėjo, kad Italija turi stebuklingą, nenugalimą laivyną, nes karininkai ir patarėjai bijojo Hitlerio draugeliui pranešti esamą realią padėtį.

 

Galime nuolankiai priminti, kad ne užilgo po to, kai iškilmingai pareiškė, kad Italija sudaužys visus priešus savo nenugalimu ir mistine ginkluote aprūpintu laivynu, Benitas Musolinis buvo pakartas žemyn galva.

 

Nesame pranašai, neturime ateitį numatančio krištolinio rutulio, bet... Šiaip ar taip, Juodosios jūros laivyno driskynas beveik nebeturi. Tik svarstome, nieko netvirtiname.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Leidinys „The Telegraph“ pažymi, kad norint perlaužti karo eigą, Ukrainai nedelsiant būtina suteikti kuo daugiau artilerijos ir šaudmenų jai, tolimojo nuotolio priešlėktuvinės, ypač priešraketinės gynybos sistemų, tokių kaip „Patriot“ ir sunkiosios šarvuotos technikos – tankų ir pėstininkų kovos mašinų.

 

Tuo tarpu patikimas mūsų šaltinis Ukrainoje perdavė, kad Rusijos priešlėktuvinės gynybos pajėgos susiduria su rimtais sunkumais kovoje su dronais dėl nepakankamo radiolokacinių stočių efektyvumo atpažįstant tokius objektus. Kaip teigia karininkas, dėl technologinių ypatybių, ukrainietiškų dronų jos tiesiog nemato.

 

Būtent todėl ypač palankus metas naikinti Rusijos naftos ir kito iškastinio kuro atsargas ir perdirbimo kompleksus. Dėl ypač sėkmingų ukrainiečių veiksmų, Rusija priversta įsivežti kurą iš Baltarusijos, o pačioje Rusijoje vis labiau jaučiamas benzino ir dyzelino stygius.

 

Na, ką galime pasakyt? Muzika mūsų (ir tikimės, jūsų) ausims.

 

Kovo 28 d. naktį Rusijos okupantai visoje Ukrainoje paleido kelias grupes "šachedų", kad užpultų energetikos infrastruktūrą.

 

"Puolimas ir kovinis darbas truko beveik keturias valandas, dirbome iš skirtingų krypčių. Priešas paleido bepiločius lėktuvus ir iš Juodosios jūros, ir per laikinai okupuotas teritorijas. Kovinis darbas buvo gana efektyvus", - pranešė Pietų Ukrainos gynybos pajėgų Jungtinio koordinacinio spaudos centro vadovė Natalija Humeniuk.

 

Ji pažymėjo, kad kovinio darbo rezultatai dar tikslinami. Rusijos teroristai vėl atakavo energetikos sistemos objektus, bandė pažeisti ir pramonės objektus, klastingai nukreipdami dronus per gyvenamuosius namus.

 

↞ Trumpai ↠

 

Čekijos užsienio reikalų ministras Janas Lipavskis informavo, kad Slovėnija prisijungė prie Čekijos iniciatyvos nupirkti artilerijos sviedinių ir perduoti juos Ukrainai.

 

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas dar kartą patvirtino Vašingtono įsipareigojimą laikytis abipusės gynybos sutarties su Filipinais ir kritikavo "pavojingą" Kinijos vandens patrankų panaudojimą ir praėjusią savaitę sutrikdytą Filipinų aprūpinimo atsargomis misiją.

 

2024 m. mažomis valtimis į Didžiąją Britaniją atplaukė 4 644 prieglobsčio prašytojai - tai rekordinis skaičius per pirmuosius tris šių metų mėnesius, ministrui pirmininkui Riši Sunakui keliantis naują politinį galvos skausmą.

 

Palyginimui, per tą patį praėjusių metų laikotarpį Jungtinę Karalystę per Lamanšą atplaukė 3 770 migrantų.

 

Trečiadienį per antskrydžius Charkovo mieste, per kuriuos žuvo mažiausiai vienas žmogus, Rusija galėjo panaudoti naujo tipo valdomą bombą. Charkovo srities policijos vadovas Volodymyras Tymoška sakė, kad Maskva galėjo panaudoti UMPB D-30.

 

"Tai kažkas tarpinio tarp valdomos aviacinės bombos, kurią jie (rusai) neseniai naudojo, ir raketos. Tai, galima sakyti, skraidanti bomba", - sakė J. Tymoška smūgio vietoje.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

„Pranešėjo“ istorija pasiekė crescendo.

 

Išslaptinkit VSD surinktą informaciją apie gudiškas trąšas! Paviešinkit kriminalinės žvalgybos duomenis! VSD vadą – ant laužo! Taip pat ir STT vadovą! Ir prokurorą, žinoma, ir prokurorą.

 

Kaip kad kažkada laisvės atgavimo priešaušrio laikais vienas garbus žmogus sakė: visus tratata, ir va tada bus tvarka.

 

Mums regisi – kukliai, nieko nekaltinant – kad sumanymas eliminuoti pareigas einantį prezidentą iš kandidatų sąrašų ar bent jau suduoti smūgį jo rinkėjams virto pelenais, kaip ir turėjo būti.

 

Jei žmogaus, nuslėpusio bolševikines pažiūras ir priklausomybę bolševikų partijai, reitingai tik ūgteli, paaiškėjus nuslėptiems faktams, tai tikėtis, kad išviešinto trąšų biznio kanalizacijos smarvė kažkaip ypatingai paveiks jo rinkėją, yra ir naivu, ir pavojinga.

 

Naivu, nes rinkėjas į visą šią istoriją žvelgia per nukentėjusio prizmę. Nukentėjęs, (ne)teisingai puolamas minios favoritas verdant emocijoms palaikymo nepraranda. Atvirkščiai, jis didėja. Elementarios minios psichologijos neišmanymas ir šaudymas špygomis į žvirblius yra, tiesą pasakius, eilinis polittechnologų ribotos kompetencijos pasireiškimas.

 

Pavojinga, nes vienu sakiniu prezidentas visą sumanymą sutrypė kojomis ir dar nusišnypštė į jį nosį.

 

„Kaip gali bedarbis dalinti užduotis VSD?“ – visiškai logiškai klausia jis.

 

Ir štai čia visu svoriu – emociniu, politiniu ir profesionaliu – užgulama VSD, o jo smaigalyje – žvalgybos vadovybė. Turbūt jums, mielieji, nereikia aiškinti, kas čia laimi, kam tai ypač naudinga, ir kas elgiasi labai neprotingai.

 

Taip, tas tiesa, mes kartais atsargiai pakritikuojame mūsų žvalgybas, kai tam yra objektyvaus pagrindo. Bet „suvaryti“ savo paties tarnybą, kuri rūpinasi valstybės saugumu gali tik labai, labai trumparegiai politikai.

 

↡ Nuotraukoje: Ukrainos 148-oji atskiroji artilerijos brigada karšia driskiams kailį.

 

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą bei supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 85 views0 comments

Comments


bottom of page