top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJA RENGIASI DIVERSIJOMS BALTIJOS IR ŠIAURĖS JŪROSE (2023 04 20)

Geopolitinė padėtis

Teroristinė Rusija įtariama šnipinėjimu Baltijos ir Šiaurės jūrų vandenyse naudojant civilinius žvejybos tralerius, krovininius laivus ir jachtas, trečiadienį paskelbtame bendrame tyrime teigė Danijos, Suomijos, Norvegijos ir Švedijos visuomeniniai transliuotojai. Per pastaruosius metus buvo stebimas jūrose plaukiojančių Rusijos laivų radijo ryšys ir jų buvimo vieta. Išanalizavus duomenis paaiškėjo, kad rusų laivai itin dažnai sukiojosi aplink jūros vėjo jėgainių parkus, dujotiekius ir povandeninius elektros ir duomenų perdavimo kabelius.

Be to, Rusijos kariniai ir civiliniai laivai nuolat juda Baltijos ir Šiaurės jūrose, kartografuodami jūros dugne esančią ypatingos svarbos infrastruktūrą. Viena iš priežasčių, dėl kurių Maskva gali būti suinteresuota tai daryti yra visiškai aiški. Karo nusikaltėliai ir teroristai Kremliuje planuoja galimus sabotažo veiksmus, pavyzdžiui, elektros energijos kabelių nutraukimą.

Putino burna Peskovas, komentuodamas šį bendrą tyrimą pareiškė, kad Europos šalys "vėl nori nepagrįstai dėl visko kaltinti Rusiją".

"Mums labiau patiktų, jei jos sutelktų dėmesį į teroro išpuolį prieš "Nord Stream" dujotiekius ir būtinybę atlikti skaidrų, skubų ir platų tarptautinį tyrimą dėl šių precedento neturinčių teroristinių sabotažo aktų", - sakė teroristinės šalies kalbėtojas.

Mes gi ramiai pastebėsime, kad teroro aktą dujų vamzdyne galėjo surengti tik valstybė, turinti tam pajėgumus, o svarbiausia – itin detaliai žinanti jūros dugnu einančių vamzdžių technines charakteristikas. Faktas ir tas, kad kelios dienos prieš sprogimus, būtent tose vietose Rusijos laivynas vykdė pratybas.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, paprašytas pakomentuoti, ar Aljansas pasirengęs galimiems Rusijos teroro aktams jūrose sakė, kad "NATO jau daug, daug metų sprendžia grėsmių povandeninei infrastruktūrai klausimus. <...> mes sustiprinome savo buvimą Baltijos ir Šiaurės jūrose, pasitelkdami laivus, lėktuvus ir kitus pajėgumus", - pridūrė jis.

Mums labiau patiktų, kad NATO galva nedviprasmiškai pasakytų, kad NATO akylai stebi visus Rusijos laivyno manevrus ir yra pasirengusi nedelsiant smogti teroristams, jei šie sugalvotų dar ką nors susprogdinti.

Reikšmingi postūmiai

Vakar Ukrainos gynybos ministras pranešė, kad į šalį atgabentos amerikiečių oro gynybos sistemos "Patriot". "Žemė-oras" sistemos, skirtos kovai prieš orlaivius, sparnuotąsias raketas ir trumpesnio nuotolio balistines raketas, yra ilgai lauktas naujausias Vakarų sąjungininkų modernios technikos įnašas teroristų iš Maskovijos bombarduojamai šaliai.

"Šiandien mūsų gražus Ukrainos dangus tampa saugesnis", - tviteryje pareiškė gynybos ministras Oleksijus Reznikovas.

JAV gynybos sekretorius Lloyd Austin vakar sakė, kad svarbu, jog Turkija priimtų sprendimą leisti Švedijai įstoti į NATO "greičiau, o ne vėliau", ir jis "yra įsitikinęs", kad tai įvyks iki liepos mėnesį vyksiančio Aljanso aukščiausiojo lygio susitikimo Vilniuje.

Mes taip pat tikimės ir atsargiai prognozuojame, kad nepriklausomai nuo rinkimų baigties gegužės 14 dieną Turkijoje, Švedijos prašymas bus ratifikuotas. Mat JAV visgi sudarė sutartį dėl naikintuvų atnaujinimo Turkijai. O tai, ką mes ne kartą sakėme, ir buvo tikroji priežastis, dėl ko Erdoganas maivėsi kaip hormonų audrų blaškomas paauglys.

Ukrainos generalinis prokuroras Andrijus Kostinas atskleidė, kad nuo invazijos pradžios 2022 m. vasario mėnesį, buvo užregistruota beveik 80 000 rusų padarytų karo nusikaltimų Ukrainoje atvejų. Kremliaus invazinė orda sąmoningai naudoja prievartavimus, kankinimus ir grobimus, siekdama terorizuoti Ukrainos civilius gyventojus ir jų artimuosius, kurie ginasi nuo agresoriaus fronte.

Kalbėdamas apie Chersono miestą, A. Kostinas sakė, kad buvo rasta apie 20 kankinimo kamerų, o daugiau nei 1 000 išgyvenusiųjų pranešė apie įvairius karo nusikaltimus, įskaitant elektros šoko naudojimą, kankinimą vandeniu, vertimą nusirengti nuogai, grasinimus suluošinti ir nužudyti. Chersono regione taip pat užfiksuota daugiau kaip 60 išžaginimo atvejų, o iš Rusijos okupuotų teritorijų vaikai ir gyventojai prievarta perkeliami į kitas okupuotas teritorijas arba į Rusiją.

Mums kažkaip būtų labai įdomu pažiūrėti tiems „taikos-derybų-duokite kelią Putinui atsitraukti“ balandžiams Paryžiuje, Berlyne ar Briuselyje į akis, kai jie prie vieno stalo sės su iškrypėliais, žmogžudžiais, sadistais, recidyvistais, teroristais ir karo nusikaltėliais. Ypač jaudinantis epizodas laukia, jei bus jiems spaudžiamos rankos ir kvailokai šypsomasi į foto ir video kameras.

Visiškas dvasinis nuopuolis.

Trumpai

Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius J. Wallace'as paragino nesitikėti, kad "stebuklinga lazdele pamojavus" Ukraina laimės. Jo nuomone, kovos neabejotinai tęsis ir kitais metais.

Šėkorėja paleis pirmąjį karinį šnipinėjimo palydovą, kaip ir planuota. Pasak komuniarų valdomos Kinijos satelitės centrinės naujienų agentūros, riebuilis Kimas sakė, kad "užtikrinti realaus laiko informaciją apie priešiškų pajėgų karinį scenarijų yra svarbiausia užduotis.“

Ukrainos pietinis miestas nukentėjo nuo iranietiškų dronų atakos. Nors 10 iš 12 šachedų buvo sunaikinti, du pataikė į taikinius. Vienas iš jų – civilinės paskirties rekreacinės infrastruktūros objektas.

J. Bidenas metams pratęsė vykdomojo įsako, draudžiančio su Rusija susijusiems laivams įplaukti į JAV uostus, galiojimą.

Jei kils rimta grėsmė ukrainiečiams, Pietų Korėja pradės tiekti ginklus Kyjivui, pareiškė šalies prezidentas Yoon Suk-El. Sunkiai pagiriotas kažkokios Rusijos saugumo tarybos pirmininko kažkoks pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas į tai išlemeno grasinimą: "Įdomu, ką pasakys šios šalies gyventojai, kai pamatys naujausius rusiškus ginklus iš artimiausių kaimynų - mūsų partnerių iš KLDR?“

Alkoholikas yra aiškiai apimtas alkoholinės psichozės, ryškūs delyro požymiai.

Penktadienį kontaktinės grupės susitikime dėl karinės pagalbos Kyjivas prašys Vakarų skubiai tiekti priešlėktuvines raketas

Nyderlandų alaus gamintoja "Heineken" rado pirkėją savo verslui Rusijoje, teigiama bendrovės ketvirčio ataskaitoje.

JAV bepiločiai lėktuvai "MQ-9 Reaper" užfiksavo du neatpažintus skraidančius objektus – NSO – Artimuosiuose Rytuose ir Pietų Azijoje, pranešė JAV Gynybos departamento Neįprastų reiškinių tyrimų biuro direktorius Sean Kirkpatrick, kalbėdamas Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto posėdyje. Ech... Be reikalo mes apkalbėjome taksistą, kuris dievagojosi, kad slaptuose nutekintuose Pentagono dokumentuose yra įrašas apie NSO, kabėjusį virš Kyjivo.

Vokietija perdavė Ukrainai antrąją iš keturių pažadėtų oro gynybos sistemų IRIS-T (SLM), rašo "Spiegel". Be paties komplekso, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms buvo pristatyta 16 raketų.

V. Zelenskis vakar buvo Avdijivkoje, maždaug už 4 km nuo fronto linijos.

Lietuvoje

Vyriausybės reitingai smenga žemyn kaip koks Rusijos rublis. Pamiršdami žvilgelt į veidrodį, dėl reitingų negandos valdžios pirštai baksnoja į Rusiją, kovidą, gyvulių ūkį ir vatnikus. Mes nekalti, sako jie, kalta aplinka.

Na taip. Teroristinės Rusijos sukeltas karas mums skaudžiai atsiliepia visose srityse. Bet žinot, kas labai padeda bendrauti su savo šalies piliečiais?

Kai kalbama jiems suprantama kalba, parodant, kad valstybės tarnyboje išrinktasis turi ne tik į save lenktus nagus, bet ir žmogišką širdį.

Nuotraukoje: ukrainiečių snaiperis medžioja driskių snaiperį netoli fronto linijos.

Ypatingas ačiū rėmėjams: DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Mūsų darbo tęsimui itin svarbi visų jūsų parama. Siūlome aktyvius mokymus saugumo ir kitomis temomis: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562482 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page