top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJA YRA TECHNIŠKAI PASIRENGUSI SUSPROGDINTI ZAPORIŽĖS AE (2023 07 02)

Geopolitinė padėtis

Vakar Ispanija pradėjo šešių mėnesių pirmininkavimą Europos Sąjungai. Ispanijos premjeras Pedro Sanchezas pirmininkavo pradžią pažymėjo vizitu į Kyjivą, kur pabrėžė bloko paramą Ukrainai. Į Ukrainos sostinę jis atvyko traukiniu iš Lenkijos.

Tai jau trečiasis Sanchezo vizitas Kyjive nuo Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios. Tradiciškai kaip ir kiti Ukrainos lankytojai kreipdamasis Radoje į deputatus, jis kartojo nuvalkiotą daugybę kartų girdėtą frazę: "Mes būsime su jumis tiek, kiek reikės". Rados nariai vangiai reagavo keliais skurdžiais plojimais.

"Esu čia, kad išreikščiau tvirtą Europos (Sąjungos) ir Europos ryžtą prieš neteisėtą ir nepagrįstą Rusijos agresiją Ukrainai", - nuobodžiai lyg vienuolė maldą porino Ispanijos vyriausybės galva.

Vėliau spaudos konferencijoje su prezidentu V. Zelenskiu Sanchezas paskelbė, kad Ispanija Ukrainai pristatys daugiau sunkiosios ginkluotės, įskaitant keturis tankus "Leopard" ir šarvuotus transporterius, taip pat mobilią lauko ligoninę. Jis taip pat sakė, kad Ispanija skirs papildomus 55 mln. eurų atstatymo reikmėms.

Kalbėdamas apie galimas taikos derybas, Sanchezas tvirtino, kad "tik Ukraina gali nustatyti taikos derybų sąlygas ir laiką. Kitos šalys ir regionai siūlo taikos planus. Jų dalyvavimas yra labai vertinamas, tačiau kartu mes negalime jiems visiškai pritarti.“

"Tai yra agresijos karas, kuriame yra agresorius ir auka. Su jais negalima elgtis vienodai, o taisyklių ignoravimas jokiu būdu neturėtų būti atlyginamas. Todėl būtent ir palaikome prezidento Zelenskio taikos formulę", - nei šį nei tą pridūrė Ispanijos premjeras.

Mes labai pasigendame aiškios Vakarų lyderių komunikacijos. Vyniojimai į žodžių vatą ir bandymai paaiškinti, kodėl reikia remti Ukrainą, o ne Rusiją, arba vapėjimas apie tai, kad šis karas yra agresijos karas, lyg galėtų būti „ne agresijos karai“ skamba kaip nevispročių pliušinių meškiukų murmelės beuodegiams asilėliams.

Tuo tarpu V. Zelenskis spaudos konferencijoje išreiškė nusivylimą dėl to, kad trūksta aiškumo dėl Ukrainos naikintuvų pilotų mokymo Vakarų šalyse. Jis sakė, kad Vakarų sąjungininkai dar nenustatė JAV gaminamų F-16 lėktuvų pilotų mokymo grafiko, nors yra išreiškę savo pasirengimą. "Manau, kad kai kurie partneriai vilkina šį procesą, kodėl jie tai daro, neturiu supratimo", - sakė jis.

Jis taip pat atnaujino Ukrainos teiginį, kad Rusija yra pasirengusi sukelti galimą branduolinę katastrofą Maskvos kontroliuojamoje Zaporižės atominėje elektrinėje, nes Ukraina ir toliau nuosekliai žengia į priekį palei fronto liniją.

"Rusija yra techniškai pasirengusi išprovokuoti vietinį sprogimą elektrinėje, kuris galėtų sukelti pavojingų medžiagų išmetimą į orą. Mes aiškiai komunikuojame, aptarėme poreikį su savo partneriais, kad visi suprastų, kodėl Rusija tai daro", - sakė jis.

Jei karo nusikaltėliai ir teroristai Maskvoje nuspręstų sukelti branduolinę katastrofą, Vakarai, greičiausiai, išreikštų labai didelį susirūpinimą. Drįstame teigti, kad tokiu atveju būtų išreikštas pats didžiausias susirūpinimas iš visų, kiek tik jų buvo išreikšta iki šiol.

Reikšmingi postūmiai

Ukrainos kariuomenė tęsė puolimo operacijas mažiausiai keturiuose fronto linijos ruožuose ir pasiekė tam tikrų laimėjimų Rozdolivkos (18 km į šiaurę nuo Bachmuto) ir Kleščejevkos (7 km į pietvakarius nuo Bachmuto) rajonuose, taip pat pasistūmėjo į pietvakarius nuo Bolšaja Novoselkos.

Ukrainos kariai taip pat iš lėto judėjo į pietus ir pietvakarius nuo Orechovo vakarinėje Zaporižės srities dalyje ir pasistūmėjo apie 1,5 km gilyn ir 6 km į plotį link Robotino (12 km į pietus nuo Orechovo).

Šią naktį keliuose Ukrainos regionuose buvo paskelbtas oro pavojus. Rusijos okupantai iš pietų krypties paleido smogiamuosius dronus. Oro gynyba dirbo Chersono, Mykolajivo, Dnipro ir Kirovogrado srityse. Taip pat buvo pranešta apie dronų ataką į Kyjivą, tačiau nei vienas driskių šachedas sostinės nepasiekė.

Trumpai

Nuteisti "Vagner" grupuotės kovotojai į Baltarusiją neatvyks, nes... visi jie jau žuvo Ukrainoje, pareiškė apsišaukėlis Baltarusijos prezidentas Lukašenka.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad socialinė žiniasklaida ir kompiuteriniai žaidimai suvaidino svarbų vaidmenį Prancūzijoje vykstančiose riaušėse. Jis paminėjo "Snapchat" ir "TikTok" kaip priemones, kurios paskatino "nerealistišką tikrovės suvokimą".

JAV CŽA direktorius Williamas Burnsas šeštadienį pareiškė, kad Rusijoje kilęs nepasitenkinimas dėl karo Ukrainoje yra kartą per kartą (😊 ) pasitaikanti galimybė užverbuoti šnipus ir kad jo agentūra neleis jos iššvaistyti.

Japonijos gynybos ministerija pareiškė, kad per pastarąsias keturias dienas vandenyse netoli Taivano ir Japonijos Okinavos salų pastebėjo du Rusijos karinio jūrų laivyno laivus. Prieš taip apie juos pranešė Taivanas.

Australijos, Kanados ir Jungtinės Karalystės vyriausybės pareiškė, kad yra "labai susirūpinusios" dėl pastarojo meto įvykių Vakarų krante, įskaitant Izraelio sprendimą plėsti savo neteisėtas gyvenvietes augant smurtui, ir teigė, kad jie "dar labiau mažina taikos perspektyvas".

"Nuolatinė gyvenviečių plėtra yra kliūtis taikai ir neigiamai veikia pastangas derybomis pasiekti dviejų valstybių sprendimą. Raginame Izraelio vyriausybę atšaukti šiuos sprendimus", - teigiama šeštadienį paskelbtame bendrame trijų šalių užsienio reikalų ministrų pareiškime.

Lietuvoje

Šiek tiek atvėsus orams, žmonės vėl nepatenkinti: kodėl vasarą šalta, kur dingo saulė, vėjas laužo šakas, galėtų jau ir nelyti.

Burbantiems ir piktiems siūlome (jei leidžia sveikata) išeit pasivaikšiot. Niekas taip nepraskaidrina nuotaikos, kaip 10 – 15 km spartus žygis mišku.

Nuotraukoje: Ukrainos artilerijos vieneto karė.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw61 views0 comments

Comments


bottom of page