top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJAI REIKIA IŠMUŠTI BRANDUOLINIUS DANTIS (2023 09 30)

Geopolitinė padėtis

NATO šalys turi būti pasirengusios branduoliniam konfliktui, rašoma NATO biuletenio straipsnyje, kurį paskelbė buvęs JAV strateginio planavimo vadovas Gregory Weaver. Pasak pareigūno, Šiaurės Atlanto aljanso šalys turi pasiruošti galimam taktinio branduolinio ginklo panaudojimui. Branduolinis konfliktas esą gali įvykti, kai JAV dėmesys nukryps į Kiniją. Esą prastas Rusijos konvencinių pajėgų veikimas pirmosiomis karo Ukrainoje dienomis kai kuriuos NATO narius gali įtikinti, kad būsimą Rusijos grėsmę Aljansui galima atbaidyti NATO konvenciniu pranašumu, todėl atgrasymo nuo Rusijos branduolinės energijos naudojimo stiprinimas būsimajame konflikte nebėra didelis prioritetas. Tai pavojinga klaida.

Pavojinga klaida yra toks Pentagono eskplanuotojo mąstymas, kuris trenkia Kremliaus šūduku. Maskvos logika yra paremta blefavimu, psichologiniu spaudimu ir baimės sėjimu Pentagono, NATO strategų galvose. Kai atsiranda tokie „siaubo“ apokaliptiniai pamąstymai, galime daryti išvadą, jog Liubiankos bauginimo metodika veikia. Ir kai Kremlius bei jo branduolinis alkoholikas Medvedevas tyli, reiškia, jog viskas vyksta pagal planą.

Tuo tarpu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Maskvą reikia nuginkluoti, nes teroristai neturi teisės valdyti branduolinio ginklo.

Be abejo, Maskvą reikia nuginkluoti. Atimti branduolinį ginklą iš žmonijos egzistencijai grasinančių teroristų rankų. Tačiau tam, kad nuginkluoti Rusiją, reikia pakeisti valdžią Kremliuje. O naujai Kremliaus valdžiai reikia patikimo pakaitalo. Projektas Navalnas vargu bau ar tinkamas variantas, nes gali pasikartoti klaida „Jelcinas 2“. Čia norime atkreipti dėmesį į pavojingas gaideles, kurias girdime kai kurių tikrai garbių ir išmintingų žmonių lūpose, esą Navalnas tik jaunystėje buvo glušas nacistas ir šovinistas, esą, ilgi metai kalėjimo, persekiojimo, nuodijimo jį pakeitė.

Nesuklyskim. Tokios ligos nėra lengvai pagydomos, o tikri, pavojingi Kremliui opozicionieriai guli po velėna. Reikia atkakliai, neperstojamai dirbti su visa imperializmo užkratu sergančia Rusijos liaudimi ir elitu, jei norime kažką pakeisti penkiasdešimties metų bėgyje.

Kas tam pasirengęs?

Mes. Mes kviečiame politikus dalyvauti Rusijos deimperializacijos procese. Ypač reikšmingą vietą ateities Rusijos kūrime turėtų užimti Lietuva, turinti unikalią šimtmečių patirtį kovose su Muskovijos kunigaikštyste, prasigėrusiais bojarinais, vėliau – carine, imperialistine Rusija.

Reikšmingi postūmiai

Ukraina patvirtino ataką prieš elektros tinklus Kursko regione. Rusijos Kursko mieste buvo susprogdinta elektros pastotė, tiekusi elektrą svarbiems Rusijos kariniams objektams. Pranešama, jog Kurską atakavo Ukrainos „dronų armija“.

Tuo tarpu Rusijos lėktuvą SU-35 numušė patys rusai netoli okupuoto Tokmako Zaporižės regione. Fantastinis taiklumas. Linkime jo neprarasti.

Rusijos fiureris Putinas pasirašė dekretą, kuriuo nustatė eilinę rudens šaukimo akciją ir pakvietė į karo tarnybą 130 000 piliečių. Siaubingas faršas ir trąša Ukrainos žemei.

Trumpai

Rusijoje spalio 1 dieną visose federacijos dalyse, taip pat ir nelegaliai aneksuotuose Ukrainos regionuose, prasidės šaukimas į „nenugalimąją“. Išimtis - kai kurie tolimieji Rusijos Šiaurės regionai.

Prancūzija didina paramą Ukrainai, sudarant abiejų šalių pramoninės partnerystės sutartis.

„Iš esmės atsakomasis puolimas 1200 kilometrų fronte užtrunka, todėl mums reikia kantrybės, pasitikėjimo ir ištvermės“, - vizito Kyjive metu žurnalistams sakė šalies gynybos ministras Sebastienas Lecornu. Prancūzija pasiūlys inovatyvius sprendimus Ukrainos armijai ir vis daugiau padės koordinuojant, „sujungiant Prancūzijos gamintojus su Ukrainos kariuomene“.

Pranešama, jog Putinas susitiko su Rusijos gynybos ministro pavaduotoju Yunu-Beku Jevkurovu ir buvusiu „Wagner“ vadu Andrejumi Troševu. Esą aptartos socialinės garantijos „Wagner“ nariams, kovojusiems „už tėvynę“. Pranešama, jog „Wagner“ kovotojai grįžo į rytų frontą ir „dirba“ Rusijos gynybos ministerijos asmenimis.

Niekada „Wagner“ kovotojai „nedirbo“ savarankiškai; visuomet buvo prižiūrimi ir kontroliuojami GRU ir FSB. Niekuomet „Wagner“ neturėjo galimybės nusigabenti į Siriją tankų, artilerijos, naikintuvų be Kremliaus logistinių pajėgumų. Pasaka apie „Wagner“ privatumą tęsiama, nes vis dar yra tuo tikinčių naivuolių „labai rimtų karo ekspertų“ tarpe.

Vakarų šalys neįvertino Rusijos kariuomenės gynybos, pareiškė Didžiosios Britanijos karinių pajėgų vadas Tony Radakin. Admirolo teigimu, rusų pozicijos Ukrainos kariuomenės puolimo metu buvo stipresnės, nei tikėjosi Ukrainos sąjungininkai.

„Šiandien Ukrainos pajėgos juda į priekį, jos susiduria su aršiu pasipriešinimu, tačiau pamažu įsitvirtina“, - pareiškė NATO vadovas Jensas Stoltenbergas.

Preliminariais duomenimis, Rusijos finansų ministerijos 2024 m. biudžeto projekte nurodoma, kad gynybos išlaidos, palyginti su 2023 m., išaugs 68 proc., o „krašto apsaugai“ bus skirta daugiau kaip 111 mlrd. JAV dolerių (apie mūsų vertinimą šiuo klausimu skaitykite čia: https://rb.gy/g7bju)

Baltarusija ir toliau tampo liūtą už ūsų. Baltarusijos gynybos ministerija pareiškė, kad lenkų orlaiviai „ne kartą pažeidė valstybių sieną“. Minsko teigimu, lenkų lėktuvas įkirto maždaug kilometrą į Baltarusijos teritoriją. Atsakydama Lenkija pareiškė, kad į bet kokią Baltarusijos pateiktą informaciją „visada reikia žiūrėti atsargiai ir apdairiai, nes ji dažnai buvo provokacijos ir dezinformavimo elementas“.

Spalio 6-ąją bus įteikta Nobelio taikos premija. Pasak Reuters, vieni premijos pretendentų - Ukrainos prezidentas Volodymyra Zelenskis ir Aleksejus Navalnas. Manoma, jog Zelenskis, kaip kariaujančios šalies atstovas, premijos greičiausiai negaus.

Lietuvoje

Mokytojų streikas.

Prieš tuos, kurie dar visai neseniai palaikė streikuojančius mokytojus. Dėl mokymo programų, atlyginimų, prioritetų, dėmesio specialiųjų poreikių vaikams, pagarbos mokytojo profesijai ir taip toliau.

Ir taip toliau su tais, kurie privalėjo, nebūtinai šią kadenciją, dirbti kartu su mokytojais ir mokiniais, sprendžiant jų problemas. Tačiau to neįvyko, ir, greičiausiai, artimiausiu metu neįvyks.

Kodėl? Todėl, kad kiekvienam rūpi savo užimamas postas, savo atlyginimas, savo rinkėjas, savas vaikas.

Todėl, kad švietimas, kaip toks, iš principo rūpi nedaugeliui politikų. Net kai kuriems mokytojams nerūpi.

Bet rūpi Mokytojui.

Tačiau, deja, viskas kol kas krypsta į pinigus. Kiek. Po kiek. Už kiek. Kur atostogauti ir gerti alų ar kavą: Palangoje, Paryžiuje ar Varšuvoje? O kai švietimas virsta turgaus preke, apie jokias vertybes negali būti nei kalbos. Kai mokytojas turi taupyti kojinėms ir batams – gėda bet kurios šalies premjerui ir švietimo ministrui.

Tačiau grįžtant prie kavos Paryžiuje ir Varšuvoje, visgi, norėtųsi temą baigti ne finansiniu klausimu.

Nejau neįmanoma, tokioje Čikagos miesto dydžio šalyje, rasti laiko ir gebėjimų kasdieniam bendravimui, problemų žinojimui, kad jų nereikėtų spręsti mitingų ir streikų būdu?

Ar galime pamėginti eiti tarpusavio supratimo keliu, sunkiai dirbant su savimi ir ugdant gebėjimą komunikuoti?

Ar apskritai mes dar turime noro, taip, paprasto noro, keistis pozityviomis idėjomis, kaip pagerinti mokymo programas vaikams, kad mažieji mūsų šalies piliečiai užaugtų padoriais, kūrybingais savo šalies patriotais?

Nuotraukoje: gulbė ir automatas – tyčia kuriamas kognityvinis disonansas, keliantis siaubą Vakarams.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt
30 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page