top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOJE DIDĖJA PANIKA DĖL GINKLUOTĖS TIEKIMO UKRAINAI (2023 02 11)

Politinis strateginis lygmuo
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Ukrainos apšaudymas, per kurį Rusijos raketos skrodė Moldovos ir Rumunijos oro erdvę, yra iššūkis NATO.
"Kelios Rusijos raketos praskriejo pro Moldovos ir Rumunijos oro erdvę. Dar vienas įrodymas, kad teroras neturi sienų ir niekada jų neturės. Dar vienas įrodymas, kad ginti Ukrainą - tai ginti visą Europą ir pasaulį, kiekvieną šalį, kuri nori gyventi. Šiandienos raketos yra iššūkis NATO, kolektyviniam saugumui, teroras, kurį galima ir reikia sustabdyti, pasaulis turi sustoti“, - sakė prezidentas.
Moldovos gynybos ministerija patvirtino, kad Rusijos raketa pažeidė šalies oro erdvę.
Rumunija savo ruožtu tvirtina, kad Rusijos raketos "nė karto nebuvo nuklydusios į jos oro erdvę", tačiau Rusijos raketa buvo arti įskridimo į ją.
Be jokios abejonės, rusų raketa virš Rumunijos galėtų būti dar didesnės įtampos tarp Maksvos karo nusikaltėlių ir NATO šaltiniu, tačiau artimiausiu metu to Kremlius tikrai vengs. Kitas dalykas Moldova, kuri yra vienas iš einamųjų planų. Raketa virš šios šalies teritorijos demonstruoja ne tik kreivarankių „sugebėjimus“, tai ir nebaudžiamo šeimininkavimo demonstravimas. Moldovą purto neramumai, dėl šalies finansinės padėties atsistatydino Moldovos ministrė pirmininkė Natalija Gavrilita. Zelenskis ES įspėjo, kad Rusija gali dar labiau įsiūbuoti padėtį Moldovoje, nes Ukrainos žvalgybai tapo žinomas Rusijos planas nuversti demokratiškai išrinktą valdžią Kišiniove. O Padniestrė, kaip suprantate, yra idealus židinys bet kokio gaisro kurstymui.
Tačiau JAV valstybės departamentas mano, kad šiuo metu "nėra jokių požymių", kad Rusija keltų tiesioginę karinę grėsmę Moldovai ar Rumunijai.
Naaaaaaa... Ne viskas matosi iš palydovų ant žemės, ypač po stogu. Kremlius geba „sprogdinti“ šalių vyriausybes iš vidaus be ginklų.
Rusija vis labiau panikuoja dėl Ukrainai pažadėtų tolimojo nuotolio ginklų ir lėktuvų. Pirmojo Rusijos TV kanalo „analitinėje“ laidoje „karo ekspertas“ Michail Chodarionok trydaliojo, kad Londonas suteiks Kyjivui raketas „Storm shadow“, kurios jo teigimu siekia taikinius iki 1000 kilometrų. Tokiu būdu visa europinė Rusijos teritorija taptų potencialiu Ukrainos taikiniu. Be to, greitai Ukraina turės modernius Vakarų naikintuvus. Į juos sės patyrę pilotai po labai trumpo apmokymo. Panikos perkreiptais veidais laidos vedėjai ir svečiai konstatavo, kad vienintelis Rusijos šansas išsigelbėti kažkokiu būdu bet kokia kaina pasiekti kuo daugiau operatyvinių-strateginių (kas čia per nesąmonė?) tikslų ant žemės. Jokios kitos išeities Rusija esą daugiau neturi.
Kaip gaila, kad Vakarų lyderiai nežino „ruso mentaliteto“ ir neturi patirties. Jį sustabdyti ir įbauginti galima tik tokiu būdu. Tik raketomis, tik konkrečiu veiksmu, reiškiančiu, kad bus ištaškytos Rusijos elito vilos, o savininkų žarnos tabaluos ant medžių šakų. Būtent taip galima priversti juos drebėti iš panikos. O smūgis į snukį privers sustoti ir bėgti kur akys mato.
Kodėl mūsų niekas nenorėjo išgirsti prieš 9, prieš tris, pagaliau, prieš metus?!
Ukrainos gynybos šaltiniai patvirtino, kad Kyjivas pasirengęs panaudoti ilgojo nuotolio raketas ir smogti Krymui.
Ir Krymui. Ir Brianskui. Ir Rostovui ant Dono. Ir Maskvai. <don>
ES aukščiausiojo lygio susitikime Ukraina paraginta tęsti būtinas stojimo į sąjungą reformas. Aukščiausiojo lygio bendrijos susitikime palankiai įvertinti Ukrainos pasiekimai siekiant tikslų, kuriais grindžiamas šalies kandidatės statusas, ir Ukraina paraginta tęsti reformas. Europos Sąjunga pripažino Ukrainos pasiryžimą įvykdyti būtinus reikalavimus, kad kuo greičiau būtų pradėtos stojimo derybos.
ES aukščiausiojo lygio susitikime taip pat pakartotas įsipareigojimas teikti tvirtą politinę, ekonominę, karinę, finansinę ir humanitarinę paramą Ukrainai ir jos žmonėms tiek, kiek reikės.
Teigiama, kad bendra Europos Sąjungos ir jos valstybių narių parama Ukrainai ir jos žmonėms iki šiol siekė mažiausiai 67 mlrd. eurų.
Gražūs planai. Kilnūs tikslai. Rožinės perspektyvos. Tačiau šiame etape uždavinys numeris vienas - Rusijos armijos stabdymas. Būkime atviri, visų pirma, sau - tolesnis driskių skverbimasis gilyn į vakarus Ukrainoje sustabdys visus integracijos procesus. Ovacijos, apsikabinimai (Zelenskio), foto (su Zelenskiu) - pozityvu, gražu, jaudina. Į visas tokias jaudinančias Europos vadovų kalbas ir pažadus Kyjivui Maskva atsako paprastai – raketomis į Ukrainos miestus.
Mažiau kalbų, daugiau ginklų Ukrainai.
Rusijos užsienio teroro ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Vakarų pastangos "izoliuoti" Rusiją žlugo, o Maskva kuria tvirtesnius santykius visame pasaulyje.
"Šiandien galime patvirtinti, kad Vakarų planai izoliuoti Rusiją apsupant mus sanitariniu kordonu patyrė fiasko", - sakė Lavrovas Rusijos diplomatams, grįžęs iš beveik savaitę trukusios kelionės po Afriką. Lavrovas lankėsi Malyje, Mauritanijoje, Sudane, Irake, Pietų Afrikos Respublikoje, Esvatinyje, Angoloje ir Eritrėjoje.
Na tai aayyšku! Žinoma! Afrika, Fidžio salynas, Venesuela, Burundis, Šė Korėja, Tartaras ir blogio bei atsilupėlių pasaulis visuomet bus su Rusija. Maskvos valkatos turi suvokti, jog jiems užtrenkiamos Vakarų civilizacijos durys. Petro I–ojo iškirstas langas į Europą užvirinamas tankų plokštėmis ir šarvais.
Emanuelis Macronas svarsto galimybę atimti iš V. Putino aukščiausią Prancūzijos apdovanojimą, kuris buvo įteiktas 2006 m. Apdovanojimą Putinui įteikė anuometinis Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas. Šis titulas simbolinis - tai aukščiausias Prancūzijos karinis ir civilinis ordinas, kurį 1802 m. įsteigė Napoleonas Bonapartas.
Tačiau Macronas apdovanojimo kol kas dar neatima, mąsto. Graudinasi, žmogelis, teigdamas, kad laukia "tinkamo momento" atimti iš Rusijos prezidento šį titulą.
Įdomu, koks tas tinkamas momentas? Raketa į Eifelio bokštą?
Operacinis lygmuo
Rusija spaudžia Ukrainą raketų smūgiais ir šalies rytuose. Priešlėktuvinės gynybos pajėgos vakar sunaikino 61 okupantų raketą, rusai iš viso paleido 106.
Rusija intensyvina atakas prie Vuhledaro ir Bachmuto, tačiau naujo žadėto dramatiško puolimo dar nėra. Kol kas pasitvirtina mūsų mėnesio senumo prognozė, kad Rusija tęs kritinės infrastruktūros naikinimą ir lėtai stumsis rytuose, vengdami didesnių (Maskvos supratimu) nuostolių. Manevruos pietuose ir šiaurėje, klaidins ties Baltarusijos siena ir lauks pusės milijono zombių pastiprinimo. Tuo tarpu Rusijos karo apžvalgininkai teigia, jog ši eskalacija, o ypač puolimas netoli Svatovės-Kreminos fronto linijos ir yra dalis plataus masto puolimo, kurį planavo Maskva.
Netikėkite nei vienu Kremliaus varpeliu, kurį gotikinių katedrų varpais atkartodami sustiprina „Twitter“ ir „Telegram“ kanalų pilotai.
Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas teigia, kad Rusija planuoja "maksimalų eskalavimą" ir kad ateinantys mėnesiai bus "lemtingi". Ukrainos gynybos žvalgybos atstovas Andrijus Jusovas sakė, kad vasario ir kovo mėnesiai bus "labai aktyvūs".
Pranešama, kad per ateinančius tris mėnesius Ukraina turėtų gauti apie 150-300 vakarietiškų tankų iš šalių partnerių. Orientacinė data - balandžio 1 d.
Rusija turi neabejotiną pranašumą mobilizaciniame ir logistiniame lauke. Kremliui nereikia laukti, kol suvažiuos daugybės šalių lyderiai, svarstys, ginčysis, abejos ir pusę metų pagalvoję, priims sprendimą dėl ginklų tiekimo. Maskva viską sprendžia šiandien, ir geležys, kokios jos bebūtų surūdiję, į fronto liniją gabenamos nuo vakar. Tačiau Maskva šiame kare prieš Vakarų galybę vieniša. Ir ilgoje perspektyvoje šį beprasmį karą Rusija neabejotinai pralaimės.
Kaip ten bebūtų, galime drąsiai teigti, jog žiemą atlaikėme. Ir Europa, ir Ukraina susitvarkė su energetinėmis, maisto bei infliacijos krizėmis.
Taktinis lygmuo
Vakar teroristinė Rusija atakavo Ukrainą trimis raketų ir dronų bangomis. Ypač daug raketų S-300 paleista į Zaporižės miestą ir Charkivo sritį - iki 35.
Okupantai sudavė 59 oro smūgius, iš jų 28 kartus panaudodami "Shahed-136" tipo bepiločius orlaivius. 22 bepiločiai orlaiviai buvo numušti. Agresorius atliko daugiau kaip 90 apšaudymų reaktyvinėmis salvinės ugnies sistemomis.
Iš oro rusai atakavo aštuoniais strateginiais bombonešiais Tu-95MS, kurie iš Kaspijos jūros ir Volgodonsko rajonų paleido raketas X-101 ir X-555. Iš Juodojoje jūroje esančių laivų buvo leidžiamos "Kalibr" tipo sparnuotosios raketos.
Ukraina numušė 10 Rusijos raketų virš sostinės, pranešė meras Vitalijus Kličko. Kyjivo gyventojai oro pavojaus metu pasislėpė sostinės metro sistemoje.
Dėl Rusijos raketų smūgių visoje Ukrainoje nutrūko elektros energijos ir buvo apribotas vandens tiekimas. Vien rytinėje Charkivo srityje be elektros energijos buvo likę apie 150 000 namų.
Okupantai tęsia užgrobtų teritorijų rusifikaciją. Melitopolyje kolaborantams pasiūlyta atsisakyti Ukrainos pilietybės parašant pareiškimą.
Luhansko srityje perpildytos ligoninės ir morgai. Pranešama apie mobiliųjų krematoriumų veiklą.
Per praėjusią parą Ukrainos karo aviacija atliko 12 smūgių į priešo židinius, 4 smūgius į priešlėktuvinių raketinių kompleksų pozicijas.
Raketų ir artilerijos daliniai smogė 2 gyvybinių pajėgų židiniams, šaudmenų sandėliui, priešlėktuvinių raketinių kompleksų pozicijoms ir dar 3 svarbiems driskių objektams.
Vakar JAV virš Aliaskos numušė tabaluojantį automobilio dydžio neatpažintą skraidantį objektą.
Foto: ukrainiečių artilerija prieš driskių vatinukus.
Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB. Kasdienės apžvalgos yra „Pažinti Rusiją“ projekto dalis, kurią remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624

55 views0 comments

Comments


bottom of page