top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOJE - NERIMO ŽENKLAI (2023 02 08)

Politinis strateginis lygmuo
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienio vakarą ragino Kongresą kartu su juo užbaigti ekonomikos atstatymo ir tautos suvienijimo darbus. 73 minutes trukusioje kalboje J. Bidenas siekė parodyti, kad per dvejus metus JAV iš žlungančios ekonomikos tapo klestinčia, kurioje atsirado naujų darbo vietų; iš paralyžiuotos, pandemijos nualintos šalies ji tapo atsinaujinusia, o demokratija išgyveno didžiausią išbandymą nuo pilietinio karo laikų.
"Žmonės, Amerikos istorija - <...> unikali istorija tarp visų tautų. Esame vienintelė šalis, kuri iš visų krizių, į kurias kada nors pateko, išėjo stipresnė nei tada, kai į jas pateko."
Vietoj konkrečių siūlymų, kaip didinti JAV efektyvumą įvairiose srityse, prezidentas pateikė padrąsinantį šalies vertinimą pareikšdamas, kad praėjus dvejiems metams po išpuolio Kapitolijuje Amerikos demokratija yra "nesugniuždyta ir nepalaužta".
Nauja "The Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research" atlikta apklausa rodo, kad maždaug trys ketvirtadaliai respondentų mano, kad padėtis JAV yra bloga. Dauguma demokratų nenori, kad 80 - metis J. Bidenas siektų dar vienos kadencijos.
Kalboje J. Bidenas 13 kartų ištarė frazę "baigti darbą", ragindamas įstatymų leidėjus užbaigti jo administracijos darbą, susijusį su insulino kainų ribojimu visiems amerikiečiams, klimato kaitos stabdymu, mokesčių didinimu turtingiesiems ir korporacijoms bei šturmo tipo ginklų uždraudimu.
"Kartu mes padarėme tai, ką Amerika visada daro geriausiai", - sakė J. Bidenas. "Mes vadovavome. Suvienijome NATO. Sukūrėme pasaulinę koaliciją. Mes pasipriešinome Putino agresijai. Mes palaikėme Ukrainos žmones."
Na, teisybės dėlei reikia pasakyti, kad NATO suvienijo Rusijos fiureris V Putinas, o iki pergalės prieš Rusiją dar laukia labai ilga ir sunki kova.
Tuo tarpu fašistinė Rusija deda visas pastangas, kad suvienytų chuntas, diktatorius, teroristus ir kitą kriminalinį gaivalą, valdantį kai kurias Afrikos valstybes. Malio užsienio reikalų ministras Abdoulaye Diopas po susitikimo su Rusijos užsienio teroro reikalų ministru Sergejumi Lavrovu sakė, kad Maliui nereikia teisintis bendradarbiavimu su Rusija stiprinant savo karinius pajėgumus ir importuojant naftą bei kviečius. Lavrovas pirmą kartą apsilankė Vakarų Afrikos valstybėje, kurioje su "Al Qaeda" ir "Islamo valstybe" susiję kovotojai jau dešimtmetį vykdo sukilimą, išplitusį į kaimynines šalis.
Karo nusikaltėlių valstybės Rusijos atstovo S. Lavrovo tikslas yra aiškus: prekyba ginklais, nafta, grūdais ir įtakos Malyje didinimas per „Wagner“ samdinius.
Tuo tarpu pačioje Rusijoje - nerimo ženklai. Juos išduoda ir vėl Kremliuje pasipylę kaltinimai NATO dalyvaujant kare Ukrainoje.
Vakarų ginklų tiekimas Ukrainai tiesiogiai įtraukia NATO į konfliktą ir gali sukelti "nenuspėjamą" eskalaciją, vakar purkštavo Rusijos karo nusikaltimų ministras Sergejus Šoigu. "JAV ir jų sąjungininkai stengiasi kuo labiau pratęsti konfliktą", - sakė gynybos analfabetas per konferencinį pokalbį su kariuomenės atstovais.
"Tam jie pradėjo tiekti sunkiąją puolamąją ginkluotę, atvirai ragindami Ukrainą užimti mūsų teritorijas. Iš tikrųjų tokie žingsniai įtraukia NATO šalis į konfliktą ir gali lemti neprognozuojamą eskalacijos lygį."
„Mūsų teritorija“, žinoma, yra keturi regionai Rytų ir Pietų Ukrainoje - Doneckas, Luhanskas, Zaporižė ir Chersonas. Visi jie bus išlaisvinti, o Rusija su savo sergejais šimtmečiams liks pasaulio užmiršta skyle.
Kad reikalai nejuda „denacifikavimo“ linkme, patvirtina ir Kremliaus susierzinimas dėl JAV ambasadorės Rusijai Lynne Tracy pasisakymų. Rusija pareikalavo, kad JAV ambasada Maskvoje nustotų skleisti melagingas naujienas apie karinę operaciją Ukrainoje ir pagrasino išsiųsti JAV diplomatus, vakar pranešė melo agentūra TASS.
Šaltiniai teigia, kad L. Tracy buvo nurodyta laikytis Rusijos įstatymų, kai daro pareiškimus apie Rusijos ginkluotąsias pajėgas Ukrainoje. JAV diplomatai, užsiimantys tuo, ką Maskva vadina "ardomąja veikla", bus išsiųsti iš šalies, grasino neįvardintas TASS šaltinis.
JAV valstybės departamento atstovas patvirtino, kad JAV ambasada gavo Rusijos užsienio reikalų ministerijos diplomatinę notą, tačiau pabrėžė, kad diplomatinio susirašinėjimo JAV nekomentuoja.
Fašistai Rusijoje savo driskių ordų "diskreditavimą" yra pripažinę nusikaltimu, už kurį baudžiama iki penkerių metų laisvės atėmimo bausme, o už sąmoningą "melagingos informacijos" apie kariuomenę platinimą nustatyta maksimali 15 metų laisvės atėmimo bausmė.
Milžino molinėmis kojomis eižėjimo procesas prasidėjęs ir jo jau nebesustabdysi. Dabar geriausia, ką gali padaryti chunta Maskvoje, tai nutraukti diplomatinius santykius su JAV. Laukiame nesulaukiame.
Antradienį J. Bideno administracija patvirtino 10 mlrd. dolerių vertės ginklų pardavimą NATO sąjungininkei Lenkijai, kuri ketina įsigyti artilerijos raketų sistemas HIMARS, su jomis susijusią amuniciją ir įrangą.
Departamentas teigė, kad pardavimas padės įgyvendinti JAV užsienio politikos ir nacionalinio saugumo tikslus, nes sustiprins NATO sąjungininkės gynybinius pajėgumus. Departamentas taip pat teigė, kad Lenkija yra politinio stabilumo ir ekonominės pažangos Europoje varomoji jėga.
Labai džiuginanti naujiena. Visiems mums, o ypač mūsų politikams, derėtų suvokti, kad Lenkija - pats tikriausias mūsų sąjungininkas, kuris pirmasis ateis į pagalbą ištikus bėdai. Reikia tik veikti išvien ir užkirsti tai Surovikino taip vadinamu veidu bėdai kelią.
Operacinis lygmuo
Vokietija, Danija ir Nyderlandai paskelbė, kad per ateinančius mėnesius planuoja suteikti Ukrainai mažiausiai 100 atnaujintų tankų "Leopard 1". Šių senų tankų siuntimas yra dalis pastangų "paremti Ukrainą, siekiančią atremti Rusijos agresiją". Bendrame trijų gynybos ministrų pareiškime tikinama, kad leopardų iškamšos "gerokai padidins Ukrainos karinį potencialą siekiant atkurti pažeistą teritorinį vientisumą". Žadama, kad pristatymas įvyks "per artimiausius mėnesius" ir apims logistinę paramą bei mokymus.
Kiekvienas tankas, net ir nevažiuojantis, yra labai reikalingas Ukrainos kare su Rusija. Jis gali būti naudojamas kaip maketas mokymams, kaip užtveriamoji inžinerinė kliūtis arba vykdant klaidinimo operacijas.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vakar padėkojo parlamentui už tai, kad patvirtino jo pasiūlytus kandidatus į ministrų kabineto narius ir paragino nutraukti "gandus ar bet kokią kitą pseudoinformaciją", galinčią pakenkti vienybei kare su Rusija.
Šiuo pasisakymu siekiama nutraukti viešas spekuliacijas, ar gynybos ministras Oleksijus Reznikovas bus atstatydintas, ir pabrėžti, kad tik prezidentas gali priimti ir paskelbti tokius sprendimus.
Savo naktiniame vaizdo kreipimesi V. Zelenskis sakė, kad parlamentas patvirtino saugumo tarnybos SBU vadovą Vasilijų Maliuką ir vidaus reikalų ministrą Igorį Klymenką.
Nors šiuo metu Lenkija nesvarsto naikintuvų F-16 ir MiG-29 suteikimo Ukrainai galimybės, tačiau tai nereiškia, kad to nebus ateityje. Lenkijos gynybos ministro pavaduotojas Wojciechas Skurkiewiczius sakė, kad "jei vyks tokios derybos tarp sąjungininkų Ramšteino ar siauresnėje koalicijoje, žinoma, mes, be abejo, jose dalyvausime".
Tokios derybos vyks. Kantrybės.
Ukrainos nacionalinio saugumo vadovas Oleksijus Danilovas antradienį pareiškė, kad Rusija įtrauks šiaurės rytinę Charkivo arba pietinę Zaporižės sritį į numatomą puolimą, kuriuo bus siekiama susigrąžinti iniciatyvą po metus trukusios invazijos.
"Žinoma, bus bandoma pulti Charkivo arba Zaporožės kryptimi", - sakė jis, kalbėdamas savo biure sostinėje Kyjive. "Kiek puolimas bus sėkmingas, priklausys nuo mūsų".
Tačiau Karo studijų institutas teigia, kad Rusijos kariuomenės vadai nustato nerealius terminus ir skuba pradėti naują didelį puolimą, kad užimtų Donecko sritį, nors jų kariuomenė neturi pakankamai kovinės galios. Analitikai šiame institute nustatė, kad Rusijai trūksta amunicijos, sėkmingam ir greitam puolimui reikalingų manevrinių padalinių. Ekspertai mano, kad Rusija vargu ar padidins kovinę galią, kad padarytų reikšmingą įtaką karo baigčiai.
Mūsų vertinimu, didžiausia tikimybė, kad Rusija judės lėtai, grasindama šiaurėje ir pietuose, stumsis rytuose ir pietryčiuose. Tikslas - užimti Zaporižės sritį, tada ruoštis judėti vienoje iš trijų krypčių - Kryvyj Riho, Mykolajivo arba Odesos. Šiuo metu, manytume, gana rizikingai, ukrainiečiai yra sutelkę dideles pajėgas rytuose, ir tokiu būdu susilpninę fronto linijas šiaurėje ir pietuose. Bachmuto kryptimi gynėjai sukoncentravę nuo 30 iki 50 tūkstančių karių, kurie stabdo driskių veržimąsi. Kiek šis Ukrainos kariuomenės vado V. Zalužno sprendimas yra teisingas, pamatysime artimiausiu metu.
Taktinis lygmuo
Vakar apie 23 val. Rusijos okupantai surengė raketų ataką į Charkivo centrą. Penkios raketos, tikėtina, S-300, pataikė į civilinę infrastruktūrą. Pastatai buvo sunaikinti, kilo didelis gaisras. Mažiausiai viena moteris žuvo, yra sužeistų.
Luhansko srityje ukrainiečių partizanai sunaikino automatizuotą geležinkelio valdymo įrangą geležinkelio ruože Rovenki - Antracitas netoli Jasenovskio gyvenvietės. Priešas kažkurį laiką negalės geležinkeliu pristatyti nei patrankų mėsos, nei amunicijos.
Latvijos finansų ministras Arvilsas Ašeradenas pasiūlė iš neblaivių vairuotojų konfiskuotas transporto priemones nemokamai perduoti Ukrainai.
Na gi gera mintis! Kodėl to paties nepadarius ir Lietuvai?
Ukrainoje priešas, siekdamas visiškai užvaldyti Donecko ir Luhansko sritis, ir toliau daugiausia pastangų skiria puolamosioms operacijoms Kupjansko, Lymano, Bachmuto, Avdijivkos ir Novopavlivkos ašyse.
Per dieną driskiai sudavė 8 raketų smūgius, iš kurių 5 kartus pataikė į Charkivo miesto civilinę infrastruktūrą, ir 21 kartą smogė iš oro. Be to, priešas surengė 39 atakas iš salvinių ugnies sistemų, ypač į Mykolajivo ir Chersono sričių civilinę infrastruktūrą. Buvo apgadinti gyvenamieji pastatai.
Tolesnių Rusijos oro ir raketų smūgių grėsmė visai Ukrainos teritorijai išlieka didelė.
Chersono srities Kachovkos rajono Kajyrų gyvenvietėje rusų okupacinės pajėgos jėga atima iš vietos gyventojų civilinius automobilius.
Per pastarąją parą Ukrainos gynybos pajėgų karinės oro pajėgos 12 kartų smogė okupantų personalo ir karinės technikos koncentracijos rajonams ir 2 kartus priešlėktuvinių raketinių sistemų pozicijoms.
Ukrainiečių kariai sunaikino rusų atakos lėktuvą SU-25, sraigtasparnį Mi-24 ir 2 priešo bepiločius orlaivius "Orlan". Raketinės ir artilerijos pajėgos pataikė į 2 priešo kontrolės punktus, 7 gyvosios jėgos sutelkimo vietas ir amunicijos sandėlį.
Foto: Ukrainai pavyko grąžinti 128 prievarta į Rusiją išvežtus vaikus (šaltinis - Reuters.com)
Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB. Kasdienės apžvalgos yra „Pažinti Rusiją“ projekto dalis, kurią remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


49 views0 comments

Comments


bottom of page