top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 09 30 / 11:00

Politinis strateginis lygmuo
Aljansas pareiškė, kad „didelį susirūpinimą kelia dujotiekių "Nordstream 1" ir "Nordstream 2" sugadinimas tarptautiniuose vandenyse Baltijos jūroje“. NATO teigimu, turima informacija rodo, kad avarija įvyko dėl tyčinių sabotažo veiksmų. Dėl dujų nuotėkio kyla pavojus laivybai, daroma didelė žala aplinkai. Todėl Aljanso šalys įsipareigoja pasirengti, atgrasyti ir gintis nuo valstybinių hibridinių taktikų naudojimo. Į bet kokį tyčinį išpuolį prieš sąjungininkų ypatingos svarbos infrastruktūrą būtų reaguojama vieningai ir ryžtingai.
Pirmas rimtesnis NATO pareiškimas nuo Rusijos invazijos pradžios. Hibridinio karo veiksmai pripažįstami esantys grėsme Aljansui, todėl šalys savo interesus įsipareigoja ginti jėga. Tai žingsnelis pirmyn, lipant iš pasipiktinimų, pasmerkimų ir kitokių Kremliaus pabarimų balos. Pasakyta aiškiai: mes suprantam, kad už diversijų kyšo Kremliaus ausys, todėl mums jokių įrodymų daugiau nereikia: lįsit – gausit į snukį.
Putinas pareiškė, kad karas Ukrainoje ir kitose, buvusiose okupuotose SSSR šalyse vyksta dėl to, kad žlugo Sovietų Sąjunga. Šimtą kartų girdėta plokštelė, kaip ir atviri reikalavimai gražinti Rusijai Ukrainą, Baltijos šalis ir patraukti NATO ir JAV karinį kontingentą iš Europos.
Šiandien Kremliuje vyks keturių dalinai okupuotų Ukrainos regionų prijungimo prie Rusijos ceremonija. Putleris sakys kalbą apie didvyrišką kovą su fašizmu ir tėvynės gynimą nuo nuožmių priešų. Didžioji Rusijos visuomenės dalis brauks ašaras ir vapės „spasibo diedu za pobiedu“ (ačiū seniui už pergalę).
Zelenskis paragino Kaukazo, Sibiro ir kitas Rusijos Federacijos vietines tautas kovoti už laisvę, nes Rusija nesustos ties pirmąja mobilizacijos banga.
Taip, tai yra tiesa – kolektyvinis Putleris - režimas - neturi kur trauktis, jis eis iki galo, iki susinaikinimo.
Baltarusijos opozicijos atstovas P. Latuško, remdamasis savo šaltiniais, informuoja, kad Lukašenka leido Maskvai Baltarusijoje lapkričio – vasario mėnesiais dislokuoti 120 000 Rusijos karių kontingentą ir mobilizuoti 100 000 savo šalies pajėgų.
Pažiūrėsime, kiek tame yra tiesos. Beje, kalbantiems apie „galimybę“ Baltarusiją įtraukti į karo veiksmus – ši šalis grobikiškame kare jau dalyvauja nuo vasario 24 dienos, ji, kaip ir Rusija, atsakinga už žudynes ir kitą siaubą Ukrainoje, todėl kalbos apie „galimybę“ yra tik dar viena klasikinės propagandos apraiška.
Vokietijos saugumo tarnybų manymu, kad "Nord Stream" vamzdynai Baltijos jūroje buvo pažeisti galingais įtaisais, kurių sprogstamoji galia prilygsta 500 kilogramų trotilo poveikiui. Tokio galingumo sprogstamąją galią turi įprasta rusų povandeninių laivų ginkluotė, pvz., torpedos tipo 65, kuriomis buvo apginkluotas liūdnai pagarsėjęs „Kursk“. Padarytą žalą ištirs narai, tuomet bus padarytos galutinės išvados apie panaudotų sprogmenų kilmę. Mes gi abejojame, kad buvo naudoti tokie galingi sprogmenys, bet pamatysime ateityje.
Kremlius prieš Skripalius JK naudojo uždraustą cheminį ginklą „Novičok“, susprogdino Čekijos kariuomenės amunicijos sandėlį netoli Vrbeticės kaimo, nužudydamas du žmones, nekalbant apie Malaizijos oro linijų lėktuvo numušimą bei teroro aktą, kurio metu žuvo į Chatynę skridęs visas Lenkijos valstybės valdžios elitas. Dabar Kremliaus teroristai vykdo sprogimus NATO teritorijoje.
Manytume, kad Baltijos šalys ir Lenkija galėtų pradėti derintis dėl 4-ojo NATO straipsnio aktyvavimo - konsultacijų. Tik gavę spyrį į kramtyklę, tokį, kad išbyrėtų visi dantys, teroristai Kremliuje apsiramins. Kito kelio nėra.
Prikrovęs į kelnes Putinui burna dirbantis Peskovas pareiškė, kad sprogimai dujų vamzdynuose „panašu, yra teroristinis išpuolis, kurį reikia skubiai ištirti“. Kremliaus driskiai “susipaprastino“, nes pirmą sykį pajuto, kad jų išsidirbinėjimų pasekmės gali būti „katastrofiškos“. Jiems patiems.
Popiežius Pranciškus padėjo organizuoti Rusijos ir Ukrainos apsikeitimą karo belaisviais, teigia "La Civiltà Cattolica". Popiežius dėl to su Ukrainos pasiuntiniais buvo susitikęs Kazachstane rugsėjo 15 d. Katalikų bažnyčios galva kalbėjosi su kariuomenės vadu, atsakingu už apsikeitimą belaisviais bei prezidento Zelenskio patarėju religijos klausimais. Buvo kalbama apie daugiau kaip 300 kalinių sąrašą. Popiežius nedelsdamas paskambino Rusijos ambasadoriui, kad sužinotų, kaip būtų galima paspartinti apsikeitimą kaliniais.
Pranciškus ne kartą pasmerkė Rusijos karą prieš Ukrainą, nors kai kurie jo pareiškimai buvo kritikuojami. "Invaziją į Ukrainą pavadinau nepriimtina, bjauria, beprasmiška, barbariška, šventvagiška agresija... Perskaitykite visus pareiškimus! Vyksta karas, ir manau, kad klaidinga manyti, jog tai kaubojiškas filmas, kuriame yra geri ir blogi. Taip pat klaidinga manyti, kad tai Rusijos ir Ukrainos karas ir viskas. Ne, tai pasaulinis karas", - sakė pontifikas. Pasak jo, šio konflikto auka yra Ukraina. Kartu popiežius sakė, kad konflikto priežasčių negalima supaprastinti, ir įžvelgia jas imperializme.
"Moraliai priimtina" aprūpinti Ukrainą ginklais, kad ji galėtų apsiginti nuo Rusijos agresijos, teigė popiežius.
Labai teisingi ir tikslūs karo vertinimai. Tai pirmas viešas, tokio rango dvasinio lyderio pareiškimas, Rusijos agresiją ir su tuo susijusius veiksmus bei pasekmes įvardinant pasauliniu karu. Taip, į karą įtraukta ir nuo jo kenčia dauguma pasaulio šalių. Tai būtina įvardinti garsiai ir viešai.
Dėl pastangų vaduojant karo belaisvius: geri darbai nebūtinai turi matytis feisbuke. Ne visi verčiasi per galvą siekdami būti palaikinti. Geri darbai daromi tyliai, o laikai dedami kitokiu būdu.
Rusijos išlaidos su karu susijusioms reikmėms viršija 110 mlrd. dolerių. Rusija slepia maždaug ketvirtadalį savo 2023 m. biudžeto, praneša agentūra "Bloomberg". Rusijos 2023 m. biudžeto projekte numatyta apie 6,5 trilijono rublių, arba 112 mlrd. dolerių, neįvardytų išlaidų. Tai ketvirtadalis biudžeto, kuris, būkime atviri – bus skirtas karui. Visas biudžetas sudaro apie 29 trilijonus rublių.
Rusija ruošiasi totaliam karui. Turime būti pasirengę ir mes.
Operacinis lygmuo
Ukrainos ginkluotosios pajėgos apsupo Rusijos karius Lymano mieste. Ukrainos gynėjai įsitvirtino miesto prieigose iš vakarų, šiaurės ir šiaurės rytų ir čia kontroliuoja atsitraukimo kelius, kitus likusius dengdami artilerijos ugnimi. Atrodo, katilo dangtis užvožtas, ugnis kūrenama vis smarkiau.
Rusija iš netoli Sankt Peterburgo esančių karinių bazių perkelia priešlėktuvines sistemas S-300 ir tai ženklas, kad nuspręsta toliau naudoti Vakarų karinės apygardos ginkluotę, kuri turėtų būti neliečiamas rezervas „karui su NATO“. Yra duomenų, kad šios apygardos Rusijos raketų bazė, kurioje buvo dislokuotas 500-asis Rusijos zenitinis raketinis pulkas, visiškai apleista.
Rusija telkia pajėgas Donecko regione, siekiant visiškos srities okupacijos. Spėjama, jog čia ir bus suvilkta didžioji dalis skubiai mobilizuotos driskių bandos. Jau ateinančią savaitę laukiama nenutrūkstamo mobilizuotųjų naujokų srauto pasirodymo fronte. Mūsų patarimas jiems - pereiti į Ukrainos pusę ir kovoti už savo tautą, šalį, krauju nuplaunant režimo nusikaltimus.
Taktinis lygmuo
Vakar vakare ir šią naktį rusiškieji barbarai toliau griovė Ukrainos miestus ir žudė taikius gyventojus.
Apšaudžius raketomis Zaporižės ir Dnipro rajonus, mažiausiai žuvo 25 žmonės, 28 sužeisti.
4 Rusijos raketų smūgių metu Kramatorske sužeista mažiausiai 10 žmonių.
Mykolajivo apšaudymo metu žuvo 2 žmonės, 12 sužeista.
Pastarąją parą Rusijos okupantai surengė 5 raketinius ir 11 oro smūgių, iš reaktyvinių sistemų apšaudė daugiau kaip 100 karinių ir civilinių objektų Ukrainos teritorijoje.
Nuo priešo smūgių nukentėjo beveik 50 gyvenviečių.
Vyko Baltarusijos ir Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų jungtinio karinių oro pajėgų ir oro gynybos pajėgų mokymo centro aviacijos padalinių rotacija, pakeičiant tris iš keturių turimų daugiafunkcinių naikintuvų Su-30M. Raketų ir oro smūgių iš Baltarusijos Respublikos teritorijos ir oro erdvės grėsmė didėja.
Laikinai okupuotose teritorijose okupantų administracinė vadovybė verčia vietos gyventojus įgyti Rusijos Federacijos pilietybę ir pasus. Mariupolio mieste grasinama atleisti iš darbo mokytojus, atsisakius pakeisti ukrainietišką pasą į rusišką, kitiems gyventojams negražinami ukrainietiški pasai, išduodant rusiškus.
Chersono mieste okupantai iškeldino kelių bendrabučių gyventojus, kad juose galėtų būti apgyvendinti po mobilizacijos atvykę driskių pulkai.
Tremtys, žudynės, bauginimai, teroras, turto konfiskavimas ir naikinimas. Tas pats, ką mūsų šalis patyrė raudonųjų bolševikų antplūdžio metu. Barbarai nepasikeitė.
Ukrainos kariuomenė Luhansko srities Bachmutyvkos gyvenvietėje sunaikino septyniolika priešo technikos vienetų. Melitopolio mieste Zaporižės srityje sunaikintas valdymo punktas, priešlėktuvinių raketų kompleksas S-300.
Ukrainos oro Gynybos pajėgų aviacija per dieną įvykdė 29 smūgius. Sunaikintos šešios okupantų bazės, dvidešimt ginkluotės ir karinės technikos susitelkimo vietų, trys priešlėktuvinių raketų kompleksai. Ukrainiečių priešlėktuvinės gynybos daliniai numušė septynis bepiločius orlaivius, tarp kurių penki - Irano gamybos, sraigtasparnį Mi-8 ir Su-25.
Raketinės pajėgos ir artilerija smogė į penkias driskių vadavietes, penkiolika gyvosios jėgos susitelkimo vietų, šešis sandėlius su šaudmenimis ir degalais, vieną priešlėktuvinių raketų kompleksą ir aštuonis kitus svarbius rusiškųjų okupantų objektus.
Foto: apšaudžius Dnipro, žuvo du vaikai, jų mama ir senelė; raketų atakos Zaporižėje metu, mažiausiai 23 civiliai žuvo.
Dėkojame, kad skaitote ir dalinatės mūsų tekstais bei paremiate mūsų darbą. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame.
Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis (be jokių įsipareigojimų).
VšĮ Visuomenės informacinio saugumo agentūra, LT44730001017206562453 views0 comments

Comments


bottom of page