top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 10 12 / 11:00

Politinis strateginis lygmuo
G7 susitikime Zelenskis pareiškė, kad Putinas vis dar turi "erdvės eskalacijai". "Rusijos vadovas, kuris dabar yra paskutiniame savo valdymo etape, vis dar turi erdvės tolesniam eskalavimui. Tai kelia grėsmę mums visiems", sakė labiausiai ekonomiškai pažengusių valstybių vadovams Ukrainos prezidentas.
Dėl Rusijos mėginimų įtraukti Baltarusiją į karą prieš Ukrainą, Zelenskis pasiūlė valstybių pasienyje dislokuoti tarptautinių stebėtojų misiją, kuri atidžiai vertintų saugumo padėtį. Zelenskis taip pat paragino G7 lyderius suteikti finansinę paramą "oro skydui", už kurį bus dėkingi milijonai ukrainiečių.
Pirmosiomis karo dienomis Zelenskis prašė Vakarų „uždengti Ukrainos dangų“, dabar prašo šaliai padėti pačiai tai padaryti. Vakarai turi pilną teisę organizuoti Ukrainos teritorijoje humanitarinį koridorių ir jį ginti visomis įmanomomis priemonėmis. Net ir oro gynyba, ypač priešraketinė, šiandien skamba realistiškai, nes Vakarai Ukrainai jau tiekia sunkiuosius ginklus, įskaitant sunkiąją artileriją bei aviaciją, kas pirmosiomis karo dienomis kėlė lengvą trydukę sofos generolams ir atrodė kaip pasaulio pabaiga. Realiatyvu, suvokus branduolinę alternatyvą.
Vakar Kremliaus atstovas spaudai, Putinui burna dirbantis Peskovas pareiškė, kad Jungtinės Valstijos "de facto" dalyvauja Ukrainos konflikte. Peskovo teigimu, JAV dalyvavimą kare galima "matyti plika akimi".
Be jokios abejonės, JAV nuo pirmos karo dienos dalyvauja Ukrainos-Rusijos kare. Keista, kad Peskovas savo plika akimi tai pastebėjo tik vakar. Galbūt Kremliaus klounas baiminasi, kad Vašingtonas sugalvos šalia Kyjivo ir kitų miestų dislokuoti pažangias priešraketines fazinės gardelės sekimo radaro, skirto taikiniui perimti ( :) ), sistemas?
Italijos premjeras paskambino Zelenskiui ir pasmerkė "žiaurius" Rusijos išpuolius, per kuriuos žuvo mažiausiai 19 žmonių, kas "dar labiau apsunkina Rusijos atsakomybę“.
Visiškai teisingai. Kremliaus banditų gaujos nebaudžiamumas skatina juos daryti dar didesnius nusikaltimus. Mes neabejojame, kad jei nuplyšę ginkluoti vargetos įžirgliotų į bet kurią NATO šalį, Putinas liktų ir be dantų, ir be galvos. Tačiau kitose šalyse tai daryti Kremliui leidžiama.
Atskirų grupių, tautų ar šalių diferenciacija, „leidžiant“ laisvai žudyti vienus (čečėnai), kitus kiek mažiau (ukrainiečiai), o kitų ne, kalba apie suskirtymą, kai vienos grupės yra aukščiau už kitas. Idealogija, kai “natūrali” hierarchinė tvarka, kurioje silpnesnieji yra pavaldūs stipresniesiems yra niekas kitas, o tikrasis fašizmas. Fašizmas pats iš oro neatsiranda. Jam būtina terpė.
Stoltenbergas pareiškė, kad Rusija griauna Ukrainos infrastruktūros objektus, siekdama kompensuoti savo kariuomenės pralaimėjimą mūšio lauke. NATO vadovas pridūrė, kad bet kokia ataka prieš kariniam aljansui svarbią infrastruktūrą sukels "vieningą ir ryžtingą atsaką".
Šis NATO vadovo sakinys yra svarbus. Jis reiškia labai aiškų įspėjimą Rusijai, kad jei bus atakuota bent viena NATO svarbi infrastruktūra Ukrainoje, - o tai gali būti tiekimo ir logistikos linijos bei mazgai – Rusija gaus ryžtingą atsaką. Žinoma, būtų galima įvardinti ir ryžtingo atsako priemones, bet mes suprantame, kad ir tokiam pareiškimui reikėjo įdirbio ir laiko. Aljanso generalinio sekretoriaus teigimu, NATO yra pasirengusi išpuoliui prieš bet kurią valstybę narę, o Rusijos pergalė kare prieš Ukrainą reikštų NATO pralaimėjimą, ko negalima leisti.
NATO retorika aštrėja ir tai yra labai gerai. Lauksime darbų.
Po Rusijos invazijos į Ukrainą, JAV Specialiųjų operacijų pajėgos pastebėjo, kad sąjungininkai ir šalys partnerės Europoje ir Ramiojo vandenyno regione susidomėjo galimybe mokytis pasipriešinimo ir informacinio karo metodų svetimos šalies okupacijos atveju, sakė JAV SOP vadas generolas leitenantas Jonathan Braga.
"Manau, kad viena didžiausių Ukrainos karų pamokų yra informacinių operacijų galia, darant įtaką atitinkamoms pasaulio gyventojų grupėms", - sakė jis žurnalistams kasmetinės JAV kariuomenės asociacijos parodos Vašingtone metu. "Nebuvo nė vienos tarptautinės (turima galvoje užsienio) specialiųjų operacijų bendruomenės, su kuria man teko bendrauti po Ukrainos krizės, kuri nebūtų kalbėjusi su mumis apie informacinių operacijų ir psichologinių operacijų pajėgų plėtrą."
Na, tai taip. Ačiū, generole.
Opercinis lygmuo
Rusijos ataka prieš Kyjivą ir kitus didžiuosius Ukrainos miestus padarė poveikį ne tik Ukrainos vadovybei, bet ir pasaulio bendruomenei. Šis Rusijos ėjimas išmušė iš vėžių daugelį, nors Ukrainos rytuose ir pietuose žmonės žūva kasdien, taip pat griaunami namai bei naikinama kritinė bei civilinė infrastruktūra.
Netikėta Rusijos ataka pristabdė ir Ukrainos armijos puolimą.
Šią taktiką Maskva naudos ir toliau, todėl Kyjivas ir sąjungininkai privalo būti pasirengę. Ukrainos oro gynyba turi būti pasirengusi numušti ne 7 iš 15 į Lvivo sritį paleistų raketų, o bent jau 13 iš 15. Dar geriau sunaikinti raketų paleidimo įrenginius, o idealiu atveju - sprendimų priėmėjus, duodančius įsakymus jas naudoti.
Mordorui leidžiant griauti logistinius kelius, energetinius centrus, vadovavimo ir ryšių mazgus, didžiuosius miestus, Ukrainos puolimas gali ne tik sustoti, bet ilgainiui sudaryti galimybę ginkluotiems vargetoms kaip skėriams užplūsti išdegintą žemę. Be to, raketų atakos į strateginius objektus ir masines civilių gyventojų susitelkimo vietas - smūgis ne tik piliečiams, bet ir kariams.
Jei kas pamiršo, tai jie, beje, taip pat žmonės.
Taktinis lygmuo
Rusijos kariuomenė vėl apšaudė Zaporižę ir jos apylinkes raketomis iš S-300, aukų nėra.
Vakar barbarai iš lėktuvų raketomis Kh-101 ir "Iskander" sudavė kombinuotą smūgį Lvivo elektros energijos objektams. Apgadintos keturios "NEC Ukrenergo" pastotės. Teigiama, jog pastotėms atstatyti prireiks kelių mėnesių.
Rusų vargetų armija tęsia ukrainiečių pozicijų apšaudymą, smogdama civilinei infrastruktūrai, pažeidžiant tarptautinę humanitarinę teisę.
Pastarąją parą okupantai paleido vieną balistinę ir dvidešimt aštuonias sparnuotąsias raketas, iš kurių dvidešimt numušė Ukrainos priešlėktuvinės gynybos daliniai.
Rusijos teroristai sudavė trylika smūgių iš oro ir atliko daugiau kaip keturiasdešimt apšaudymų iš reaktyvinės ugnies sistemų. Nukentėjo daugiau kaip keturiasdešimt gyvenviečių.
Mordoro ordos tęsia plėšikavimus užgrobtose teritorijose. Chersono srityje nuskurdėliai grobia žemės ūkio įmonių turtą, jį perregistruodami sau pagal Rusijos įstatymus.
Žuvusieji valkatos ir sužeistieji netelpa morguose ir ligoninėse. Luhansko srityje trūksta medicinos darbuotojų. Vietos kolaborantai kreipėsi į Rusijos centrinius ir rytinius regionus, prašydami atsiųsti daugiau medicinos darbuotojų.
Ukrainos aviacija per dieną surengė penkiolika atakų. Smogta trylikai ginklų ir karinės įrangos koncentracijos vietų, sunaikintos dvi rusų priešlėktuvinės gynybos sistemos.
Raketinės pajėgos ir artilerija per pastarąją parą smogė dvylikai kontrolės punktų, septyniolikai gyvosios jėgos, ginklų ir karinės technikos sutelkimo vietų, keturiems šaudmenų sandėliams, daugiau kaip dvidešimčiai kitų svarbių priešo objektų.
Foto: kažkam neastargiai parūkius šalia Belgorodo (Rusija) elektros pastotės, kilo gaisras.
Dėkojame mūsų skaitytojams ir sekėjams bei rėmėjams. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis (be jokių įsipareigojimų). Atskirai sakome ačiū: UAB "RCS LT", Silvijai T. ir Lietuvos aludarių gildijai. 2022 10 01 – 12 31 kasdienės apžvalgos yra projekto „Aštuonkojis“ dalis. Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562448 views0 comments

Comentarios


bottom of page