top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 10 14 / 12:00

Politinis strateginis lygmuo
Ukrainos prezidentas spaudžia sąjungininkus, kad pastarieji tiektų daugiau priešlėktuvinės gynybos sistemų. Pasak Zelenskio, Ukraina šiuo metu turi tik 10 % ginkluotės, užtikrinančios oro gynybos poreikį. Ukrainos miestus ir strateginius objektus atakuoja ne tik Rusijos raketos bei lėktuvai, bet ir bepiločiai orlaiviai.
Prancūzija teigia, kad Irano dronų pardavimas Rusijai pažeistų JT Saugumo Tarybos rezoliuciją, kuria buvo patvirtintas 2015 m. Teherano ir kitų valstybių branduolinis susitarimas. Kyjivas pranešė, kad pastarosiomis savaitėmis Rusija surengė kelias atakas Irano gamybos bepiločiais orlaiviais "Shahed-136". Iranas neigia tiekęs šiuos ginklus.
Putinas pasiūlė Erdoganui dar vieną sandėrį: esą Maskva galėtų eksportuoti daugiau dujų per Turkiją ir paversti šalį nauju dujų tiekimo ir skirstymo "mazgu".
Mažasis Volodia blaškosi – vakar pūtėsi, kad Rusijai nereikia Europos, nes energetika diversifikuojama, ir jai atsiveria nauji partneriai Azijoje, o šiandien, jau ieško „stogo“ dujų „stūmimui“ į Europą. Maža to, Putka Europai siūlo ir saldainį, teigdamas, kad dujų kainos šiandien „dangiškai aukštos“, Kremlius jas lengvai galėtų „reguliuoti normaliu rinkos lygiu, be jokio politinio atspalvio“. Siūlydamas saldainį, kita ranka Kremlius mojuoja ir rimbu: „Gazprom“ vadovas Mileris susirūpino, kad nors žiema gali būti ir šilta, bet kelios dienos ar savaitė Europoje bus nepaprastai šaltos. „Per tokį trumpą laiką, neduok Dieve, gali sušalti ištisi miestai ir regionai“, - rūpinasi mumis didysis Kremliaus dujininkas Mileris. "Gazprom" vadovas teigia, kad pagal jo 2023 m. kovo mėn. prognozes Europos saugyklose liks apie 5 proc. dujų atsargų.
Įdomūs tie rusai. Sakoma, Putino gauja labai prietaringa ir tiki įvairiais šamanais bei varažytojais. Užsidegę žvakę, prašo šėtono, kad žiema Europai atsiųstų šaltį.
Rusija apkaltino Ukrainą apšaudžius daugiabučių namų kvartalą Belgorodo mieste. Esą buvo apgadintas daugiaaukštis daugiabutis. Belgorodas yra maždaug už 40 km nuo Ukrainos sienos.
Ukrainos prezidentas Zelenskis pareiškė, kad Rusija gali surengti diversiją, siekdama išjungti Ukrainos dujų transportavimo sistemą, ir pareikalauti, kad Europa paleistų "Nord Stream 2". Kremlius gali teroro aktą įvykdyti Rusijos teritorijoje, dėl to apkaltinti Ukrainą ir nutraukti dujų tiekimą šia pietine atšaka, šantažuojat ES paleisti „Nord Stream-2".
Į tai Putinui burna dirbantis Dmitrij Peskov pareiškė - "mes neturime įpročio šaudyti sau į koją".
Bet šaudyti į kitus – turi.
Pentagono vadovas Lloyd Austin per brifingą pranešė, jog Ukrainos sąjungininkai yra pasirengę padaryti viską, kad Ukrainos kariuomenė galėtų veiksmingai ginti šalies teritoriją. "Tikiuosi, kad Ukraina žiemą ir toliau darys viską, ką gali, kad atgautų teritoriją ir būtų veiksminga mūšio lauke. Ir mes padarysime viską, ką galime, kad jie turėtų viską, ko jiems reikia, kad būtų veiksmingi", - sakė Austin.
Ukraina ir Prancūzija pasirašė susitarimą dėl karinės pagalbos. Susitarime numatytas specialus 100 mln. eurų biudžetas Ukrainai remti.
Maskva neatmeta kontaktų ir derybų su Vašingtonu galimybės, tačiau esą JAV nepateikė jokių protingų iniciatyvų, pareiškė Rusijos užsienio teroro ministras Lavrov. Pasak jo, Joe Biden nenoras susitikti su Putka, neapsunkins padėties pasaulyje, tačiau apsunkins padėtį Jungtinėse Valstijose, kur pasiektas „toks lygis, kad blogesnis negali būti". Maskva informuoja, kad Biden neketina prašyti susitikimo su Putinu, tačiau Vašingtonas yra pasirengęs apsvarstyti Maskvos pasiūlymus dėl apsikeitimo kaliniais.
Primityvus, oponentą žeminantis, menkystų sukurptas antros klasės lygio tekstukas. Jis reiškia ne ką kitą, kaip mažo, agresyvaus šunelio lojimą, kuris nori, kad aukštas, rimtais reikalais užsiėmęs šeimininkas jį išgirstų.
Pasak "Bloomberg" J. Biden administracija signalizuoja, kad planas apriboti Rusijos naftos kainas gali būti nesėkmingas dėl OPEC+ susitarimo sumažinti gavybos kvotą. JAV vadovauja pastangoms nustatyti Rusijos naftos kainų viršutinę ribą, kuri sutaptų su gruodžio 5 d. įsigaliosiančiu Europos Sąjungos embargu rusiškos naftos importui jūra.
J. Biden taip pat perspėjo, kad faktinė OPEC lyderė Saudo Arabija gali sulaukti pasekmių, o JAV prezidento nacionalinio saugumo komanda pareiškė, kad prezidentas iš naujo įvertins santykius su Rijadu.
Operacinis lygmuo
Be esminių permainų.
Ukrainos kariuomenė po truputį ir toliau sėkmingai stumia priešą šalies pietuose ir šiaurės rytuose. Šiuo metu aktyviausi veiksmai vyksta prie Kreminos miesto Luhansko srityje. Pietuose po truputį judama kairiąja Dnipro puse link Chersono, stumiant okupantus į dešinįjį upės krantą.
Solidūs Vakarų informacijos šaltiniai teigia turintys informacijos, jog Chersonas gali būti išvaduotas kitą savaitę ir Rusijos daliniai mieste ruošiasi ukrainiečių šturmui.
Manome, jog šiame etape tai tiesiog neįmanoma. Jūs jau žinote, kad Ukrainos kariuomenė miestų nešturmuoja, o įsitvirtina saugiame perimetre apie miestą ir tol „tvatina“ driskius, kol jie nepasitraukia iš teritorijos. Tik tuomet baigiamas miesto „valymas“.
Taktinis lygmuo
Rusijos teroristai praėjusią parą paleido šešias raketas į Lvivo sritį. Keturios raketos numuštos, dvi pataikė į infrastruktūros objektus.
Šįryt ukrainiečių priešlėktuvinė gynyba numušė raketą Kyjivo regione.
Apšaudyta Zaporižė. Pranešama apie gaisrus mieste.
Okupantai praėjusią parą smogė svarbiems Ukrainos infrastruktūros ir civiliams objektams Kyjivo rajone, Mykolajivo ir Nikopolio miestuose. Tam tikslui naudotos sparnuotosios, priešlėktuvinės raketos bei Irane pagaminti bepiločiai orlaiviai.
Iš viso per pastarąją parą okupantai sudavė 2 raketinius ir 16 oro smūgių, bei įvykdė 70 apšaudymų iš reaktyvinių ugnies sistemų.
Ukrainos kariuomenės Generalinis štabas praneša, kad pastebėtas nuskurėlių personalo pagausėjimas okupuotoje Zaporižės AE teritorijoje. Okupantai elektrinę ėmė naudoti kaip dislokacijos bazę, nes objektas nėra apšaudomas.
Į Krymą atvyko 400 samdinių iš užsienio valstybių.
Primorsko-Aktarske sustabdytas mobilizuotųjų asmenų siuntimas į ginkluotųjų pajėgų mokymo centrus, nes įstaigos nepasirengusios apmokyti ir aprūpinti reikiamomis priemonėmis tokį didelį kiekį personalo.
Praėjusią parą Ukrainos karo aviacija atliko 25 smūgius. Smogta 19 ginklų ir karinės technikos koncentracijos rajonų, 6 priešo priešlėktuvinių raketų kompleksams.
Priešlėktuvinės gynybos daliniai numušė 5 sparnuotąsias raketas ir 9 bepiločius orlaivius.
Ukrainos raketinės pajėgos ir artilerija smogė 3 ginkluotų valkatų kontrolės punktams, 5 vargetų gyvosios jėgos telkiniams, 2 amunicijos sandėliams.
Foto: šalia Chersono okupantai dovanų ukrainiečiams perdavė savo techniką.
Dėkojame mūsų skaitytojams ir sekėjams bei rėmėjams. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis (be jokių įsipareigojimų). Atskirai sakome ačiū: UAB "RCS LT", Silvijai T. ir Lietuvos aludarių gildijai. 2022 10 01 – 12 31 kasdienės apžvalgos yra projekto „Aštuonkojis“ dalis. Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562442 views0 comments

Comments


bottom of page