top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 10 23 / 11:00

Politinis strateginis lygmuo
Zelenskis pasakė, kokiomis sąlygomis pasirengęs derėtis su Rusija: ji turi pasitraukti iš Ukrainos teritorijos ir „palikti mums mūsų žemę tarptautiniu mastu pripažintose 1991 m. sienose“.
Ukrainos prezidentas taip pat pareiškė, kad Kremliaus teroristų smūgis į Bankovą (gatvė Kyjive, kurioje stovi Prezidentūra) bus smūgis Kremliui. „Apie humanizmą galima kalbėti labai daug, bet mes gyvename su kaimynu, kuris nesupranta nieko, išskyrus jėgą“, - akcentavo Zelenskis.
Simetriniai smūgiai į Maskvos centrą – būtų pats teisingiausias sprendimas, atsakant į Kyjivo apšaudymus. Keista, kad kažkodėl kai kam tokie svarstymai kelia siaubą. Maskviečiams smūgiai į Kyjivą siaubo kažkodėl nekelia.
Vokietijos kancleris Scholz perspėjo nesiimti neapgalvotų veiksmų, nes karas Ukrainoje neturėtų peraugti į pasaulinį karą, o tokio pavojaus esą atmesti nereikėtų. Vokietijos lyderis labai pergyvena, kad gali kilti tiesioginis konfliktas tarp Rusijos ir NATO.
Mums, vienok, atrodo priešingai: kuo greičiau įvyks tiesioginė konfrontacija tarp NATO ir Rusijos arba JAV ir Rusijos, tuo greičiau subyrės ant snarglių kabanti Putkos diktatūra.
Rusijos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose Nebenzia pareiškė, kad iki šiol vis dar laukia Ukrainos įvykdytos melagingos operacijos Bučoje aukų sąrašo. Teroristinės valstybės atstovas pakartojo Kremliaus poziciją, esą masinių žudynių Bučoje nebuvo, o visa tai buvo Kyjivo inscenizacija.
Mes kantriai laukiame dienos, kai tokie išgamos kaip Nebenzia kartu su kitais karo nusikaltėliais sėdės teisiamųjų suole. Artėja rytas, kai milijonai Kremliaus informacinėmis šiukšlėmis tikinčių Rusijos piliečių pamatys visą tiesą apie jų bendrapiliečių rankomis įvykdytus nusikaltimus žmogiškumui Ukrainoje. Filmų bus daug. Dvidešimt pirmojo amžiaus nacių laukia daug netikėtumų.
Kinijos komunistų partija paskelbė, kad Kinijos ne žmonių, o liaudies respublika ruošiasi ateinančių metų iššūkiams ir ketina nugalėti visus vidaus ir išorės priešus. KLR spartins ekonomikos restruktūrizavimą, didins ir modernizuos kariuomenę, stiprins kovą su korupcija, neatsisakys galimybės panaudoti karinę jėgą "susijungimui" su Taivanu. Kinijos komunistai nepasiduos ir Vakarų spaudimui. Tokias ateinančių metų gaires Pekine nubrėžė Kinijos komunistų partijos 20-ojo jubiliejinio suvažiavimo "istoriniai sprendimai".
Xi Jinpingas, Kinijos prezidentas ir KKP generalinis sekretorius, užsitikrino sau neribotą valdžią iki gyvos galvos.
Ir kur mes nužygiavom dvidešimt pirmame amžiuje, vedini liumpenų, proletarų ir kitų masių išrinktųjų? Carų, imperatorių, vladykų - kaip pirmame amžiuje prieš mūsų erą Darijaus laikais.
JAV kariuomenės 101-oji oro desanto divizija yra pasirengusi įžengti į Ukrainą, jei tarp Maskvos ir Kyjivo kiltų dar didesnė įtampa arba būtų užpulta NATO valstybė, pranešė Kremlius, remdamasis JAV šaltiniais. "Esame pasirengę ginti kiekvieną NATO teritorijos centimetrą", - Maskva cituoja divizijos vado pavaduotoją, brigados generolą John Lubas.
Savo ruožtu minimas ir 2-osios brigados kovinės grupės vadas pulkininkas Edvin Matthaidess, teigiantis, kad jo kariai, dislokuoti Rumunijoje, "atidžiai stebi" Rusijos pajėgas, ir vykdo pratybas, kurios "tiksliai atkartoja tai, kas vyksta" kare.
4700 karių iš 101-osios oro desantininkų pajėgų bazės Fort Kempbelo forte, Kentukio valstijoje dislokuoti sustiprinti NATO rytinį flangą. Šie kariai pasirengę kovai „nors ir šį vakarą“ ir žaibiškai gintų kiekvieną NATO centimetrą, pažymima pranešime.
Labai gerai, kad Kremlius įskaitė šią sąjungininkų žinutę, ir dar geriau, kad kai kam dėl to Raudonojoje aikštėje susuko vidurius. Pats JAV kariuomenės 101-osios oro desantininkų divizijos dislokavimas Europoje pirmą kartą per 80 metų rodo, kaip rimtai žiūrima Pentagone į Kremliaus agresiją.
Operacinis lygmuo
Be esminių pakitimų.
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas praneša, kad Rusijos kariai pasitraukė iš dviejų kaimų Chersono srities šiaurės vakaruose - Charivnės ir Čkalovės. Taip pat pranešama, kad Rusija pradėjo savo pajėgų išvedimą iš vakarinės Chersono srities dalies. Kiti šaltiniai praneša, kad orda ruošia įtvirtinimus Chersono mieste, esą įsakyta pasirengti gatvės mūšiams.
Mordoras nusitaikė į Ukrainos energetijos infrastruktūrą. Raketos skriejo į elektrines mažiausiai devyniuose Ukrainos regionuose. Kai kuriuose miestuose nutrauktas elektros energijos tiekimas, gyventojai perspėti apsirūpinti geriamuoju vandeniu.
Panašu, jog Rusijos teroristai planuoja tęsti energetinių objektų apšaudymą, siekiant išvesti iš rikiuotės elektros tiekimo, ryšio ir kitas svarbias energetikos sistemas, nes Juodojoje jūroje okupantų laivų grupė padidėjo iki 14 vienetų. Manoma, jog iš viso laivuose gali būti daugiau kaip 30 "Kalibr" sparnuotųjų raketų.
Smūgiais energetinei infrastruktūrai Mordoras siekia susilpninti Ukrainos valią kovoti ir priversti Ukrainos vadovybę karines ir kitas pajėgas nukreipti civilinei ir energetikos infrastruktūrai apsaugoti, stabdant puolimą rytuose ir pietuose.
Taktinis lygmuo
Per 24 valandas Rusijos okupantai Ukrainos teritorijai smogė 32 raketomis, suduota daugiau kaip 80 smūgių iš salvinių raketų paleidimo sistemų.
Rusijos karinis jūrų laivynas iš Juodosios jūros paleido 10 raketų "Kalibr". Smūgiai buvo nukreipti į Kyjivo, Odesos ir Rivnės regionus.
Nevykėliai vis dar laikosi užgrobtose teritorijose, mėgindami atakuoti Bachmutą bei Avdijivkos kryptimi.
Ukrainos karo aviacija praėjusią parą sudavė 17 smūgių. Pataikyta į 15 ginkluotės ir karinės technikos židinių, dvi okupantų priešlėktuvinių raketinių kompleksų pozicijas. Priešlėktuvinės gynybos daliniai numušė sraigtasparnį Ka-52 ir 3 bepiločius orlaivius "Orlan".
Per pastarąją parą raketų ir artilerijos daliniai smogė trims okupantų kontrolės punktams, šešioms gyvosios jėgos, ginklų ir karinės technikos sutelkimo vietoms, šaudmenų sandėliui ir penkiems kitiems svarbiems priešo objektams.
Naujojoje Kachovkoje Chersono srityje sunaikinti 6 karinės technikos vienetai, iš rikiuotės išvesta 150 priešo karių.
Zaporižės srityje sunaikinti 5 ginkluotės ir karinės technikos vienetai, sužeista apie 100 karių. Informacija apie žuvusiuosius tikslinama.
Ukrainos oro gynybos pajėgos šią naktį sunakino 16 okupantų bepiločių orlaivių.
Foto: naktį rusofašistai smogė raketa į Mykolajivą, penkiaaukštis sugriautas.
Dėkojame mūsų skaitytojams ir sekėjams bei rėmėjams. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis (be jokių įsipareigojimų). Atskirai sakome ačiū: UAB "RCS LT", Silvijai T. ir Lietuvos aludarių gildijai. 2022 10 01 – 12 31 kasdienės apžvalgos yra projekto „Aštuonkojis“ dalis. Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562434 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page