top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 10 24 / 11:00

Politinis strateginis lygmuo
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas užsitikrino istorinę trečiąją Komunistų partijos vadovo kadenciją įtvirtindamas save kaip įtakingiausią šalies valdovą po Mao Zedongo. Neabejojama, jog Jinpingas taps Kinijos prezidentu trečią kartą iš eilės.
Xi valdžia, nepaisant pandemijos ir ekonomikos turbulencijų, nesumažėjo. Tačiau parama Rusijai padidino Kinijos atotrūkį nuo Vakarų.
Vakar Šoigu paskambino net trims Vakarų gynybos šalių vadovams vienu metu. Pirmiausia Šoigu paskambino Prancūzijos gynybos ministrui Sebastien Lecorno, po to - Turkijos ministrui Hulusi Akar ir, galiausiai, Didžiosios Britanijos gynybos ministrui Ben Wallace. Šoigu skundėsi, kad Ukraina artimiausiu metu gali panaudoti vadinamąją nešvariąją bombą. Pasak Kremliaus propagandos, nešvari bomba - tai mažo galingumo branduolinis užtaisas, kurį Ukraina neva rengiasi panaudoti savo šalies teritorijoje. Gerokai iki šių Šoigu skambučių Kremliaus valstybinės naujienų agentūros išplatino pranešimą pavadinimu "Kyjivo režimas rengia nešvarios bombos provokaciją Ukrainoje".
Kremliaus Krylovo vardo FSB pasakų kūrimo departamentas paskleidė paskalas, neva bombos kūrimo darbai "jau yra baigiamajame etape", o Ukrainos valdžia esą "palaiko tylius ryšius su Didžiosios Britanijos atstovais dėl galimo branduolinio ginklo komponentų perdavimo Kyjivo valdžiai".
Ši aukščiausiu lygiu vykdoma informacinė operacija skirta parodyti, kad Kremlius rimtai ketina panaudoti taktinį branduolinį užtaisą Ukrainoje ir dėl to apkalinti Kyjivą. Ir mes, ir Vakarų šalių žvalgybos supranta, kad Rusija žengė dar vieną žingsnį konflikto su Vakarais eskalacijos link.
Laikas nebe galvoti ir kalbėti, bet pradėti prevencinius veiksmus.
Rusija ruošiasi gynybai. Bent jau tokias žinias skleidžia pasauliui Kursko srities gubernatorius Roman Starovoit. Jis informuoja, kad regione baigtos statyti dvi sustiprintos gynybos linijos - gynybinės konstrukcijos iš betono blokų. Teigiama, jog gynybos linijų planai parengti suderinus su Rusijos terorizmo ir karo nusikaltimų ministerija bei Kursko srities Federalinės saugumo tarnybos pasienio departamentu. Kur įrenginėjamos gynybos linijos - slepiama.
Kremliuje pokštininkai – nevykėliai. Kuria pasakėčias apie kazokų žygį į Maskoliją. Tokių kliedesių priežastys gali būti tik dvi. Pirmoji – Surovikinas ir jo sėbrai bijo įtūžusių ukrainiečių puolimo. Antra – siekiama mobilizuoti savo šalies visuomenę, laikant nuolatinėje gresiančio Maskvos puolimo būsenoje, laukiant, kada ant galvos ims kristi bombos.
Nuo spalio 20 d. Belgorodo, Kursko ir kituose pasienio regionuose, taip pat Kryme įvestas "vidutinio lygio atsako" režimas, kuris leidžia vietos valdžios institucijoms laikinai perkelti žmones į saugias vietoves ir apriboti judėjimo laisvę.
Panaši gynybinė linija iš betoninių blokų statoma ir aneksuotoje Luhansko srityje. Šią liniją stato Putino virėjas Prigožinas, todėl ji vadinama "Wagner linija." Gynybiniai įtvirtinimai rengiami gerokai už fronto linijos. Ukrainos pusės teigimu, tai nepakeis Luhansko srities išvadavimo planų, gali tik sumažėti kariuomenės judėjimo tempas.
Rusijos valstybinio televizijos kanalo "RT" laidų vedėjas Anton Krasovski pasiūlė upėje skandinti vaikus, kurie mano, kad Rusija okupavo Ukrainą. "Tokius vaikus reikia paskandinti čia pat, Tysyne. Tai mūsų metodas. Sako, kad maskoliai okupavo - ir tiesiog metate juos į stiprios srovės upę. Karpatai yra bjaurūs...“, - plūdosi atmata.
Šią Kremliaus fašistinę propagandą akcentuojame ne dėl jos žiaurumo. Vakarai, stebėtojo vaidmenyje sekantys Kremliaus nusikaltimus Ukrainoje, turi labai aiškiai suvokti, kad paleisti raketą ar paspausti gaiduką, siekiant nužudyti kitą žmogų, normalios pischikos individui nėra paprasta. Tiksliau – labai sudėtinga. Tačiau šitokie veikėjai, kaip Krasovski, Simonjan, Kiseliov, Zacharova, Solovojov ir panašūs karo ir nusikaltimų žmoniškumui kurstytojai turi būti nuteisti griežtesnėmis bausmėmis, nei Rusijos armijos karininkai. Būtent jų metų metais sėta neapykantos, melo, keršto, kraujo troškimo sėkla sudygo milijonų Rusijos piliečių galvose ir virto Ukrainos žėmeje sėjama mirtimi.
Operacinis lygmuo
Be esminių pakitimų.
Pranešama, kad Rusijos armija atitraukia karius iš pozicijų prie Dnipro upės pietinėje Chersono srityje. Atitraukiami ir iš vakarinio kranto perkeliami tik elitiniai daliniai, paliekant kautis tuos, kurie yra mobilizuoti ir niekam nereikalingi. Praėjusį savaitgalį Kremliaus remiami vietos vadovai – kolaborantai įsakė gyventojams evakuotis iš okupuoto Chersono miesto. Ukraina kaltina Rusiją, kad ši kelia "isteriją", siekdama pateisinti prievartinį gyventojų išvežimą
Panašu, jog tokia taktika siekiama parodyti Ukrainos kariuomenę kaip brutalią, kuri apšaudo miestus, verčia bėgti vietinius gyventojus ir masiškai žudo mobilizuotuosius, taip keliant keršto jausmą ir Rusijos piliečių įsiūtį.
Okupantai, mėgindami apsimesti aukomis pamiršta, kad jie - svetimuose namuose, todėl privalo nešdintis lauk.
Belgorodo srities sveikatos apsaugos ministras Vladimir Ikonnikov praneša, kad neva Ukrainos ginkluotosios pajėgos apšaudė Šebekino miestą Belgorodo srityje. Du žmonės žuvo, 12 sužeistųjų. Informaciją, kad Ukrainos kariuomenė apšaudė Rusijos teritoriją paskelbė ir Kremliaus purvasklaida.
Šis ir kiti panašūs pranešimai skirti Rusijos visuomenei paaiškinti karo stovį ir artėjančią katastrofą Rusijoje, kartu dar bandant paveikti ir nesigaudančius vakariečius, kad jie nustotų remti besiginančią Ukrainą.
Taktinis lygmuo
Per praėjusią parą okupantai surengė 2 raketinius, 28 oro smūgius, atliko 65 apšaudymus iš reaktyvinių salvinių sistemų.
Nuo priešo smūgių nukentėjo Bachmuto, Zaporižės, Mykolajivo ir Novotavričės gyvenviečių civilinės infrastruktūros objektai.
“Wagner” marodieriai neatsisako užmačių užimti Marjinką.
Enerhodaro mieste okupantai toliau terorizuoja atominės elektrinės personalą, verčiant darbuotojus pasirašyti sutartis su Rusijos korporacija "Rosatom". Valkatos uždraudė elektrinės darbuotojams išvykti iš jų kontroliuojamos teritorijos.
Ukrainos karo aviacija per praėjusią parą sudavė 11 smūgių. Pataikyta į 11-ai priešo ginkluotės ir karinės technikos židinių. Priešlėktuvinės gynybos daliniai numušė 12 "Shahed-136" dronų.
Ukrainos raketinės pajėgos ir artilerija smogė keturiems agresoriaus kontrolės punktams, penkioms gyvosios jėgos, ginklų ir karinės įrangos vietoms, keturiems šaudmenų sandėliams, priešlėktuvinių raketų kompleksui, artilerijos ugnies pozicijai ir kitiems svarbiems priešininko objektams.
Vakar Irkutsko mieste į dviejų aukštų gyvenamąjį namą įsirėžė Rusijos naikintuvas, žuvo abu pilotai. Katastrofos metu kilo didžiulis gaisras daugiau kaip 200 kvadratinių metrų plote.
Vakar Chersone susprogdintas automobilis, priklausęs vietos kolaborantui, sulaikymo centro vadovui Oleh Tyutyura.
Foto: okupantas tiekia sunkiąją ginkluotą ukrainiečių gynėjams.
Dėkojame mūsų skaitytojams ir sekėjams bei rėmėjams. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis (be jokių įsipareigojimų). Atskirai sakome ačiū: UAB "RCS LT", Silvijai T. ir Lietuvos aludarių gildijai. 2022 10 01 – 12 31 kasdienės apžvalgos yra projekto „Aštuonkojis“ dalis. Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562447 views0 comments

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page