top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 10 28 / 12:00

Politinis strateginis lygmuo
Putinas vakar rėžė ugningą kalbą Maskvos analitiniame centre. Putleris pareiškė, kad Vakarai atmetė Maskvos pastangas užmegzti gerus santykius su Jungtinėmis Valstijomis ir NATO, nes siekė padaryti Rusiją pažeidžiamą. Maskva esą norėjo "draugauti" su Vakarais ir NATO, bet nesutiko su JAV, Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės bandymais sulaikyti Rusiją. Putinas apkaltino Vašingtoną, kad jis diskreditavo tarptautinę finansų sistemą, naudodamas JAV dolerį kaip "ginklą". Rusijos vladyka paragino gerbti "tradicines vertybes" ir pakartojo ankstesnes savo pastabas, kuriomis smerkė, jo teigimu, dekadentiškus Vakarus.
„Dominavimas pasaulyje yra būtent tai, ką Vakarai nusprendė pastatyti ant kortos šiame žaidime. Tačiau šis žaidimas yra pavojingas, purvinas ir kruvinas", - gąsdino vyriausiasis gremlinas. Tai yra kremlinas. "Laukia tikriausiai pavojingiausias, nenuspėjamiausias ir kartu svarbiausias dešimtmetis nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos", - išpranašavo Rusijos Mikalda. Putinas apkaltino Vakarus "kurstant karą Ukrainoje", tačiau sakė, kad Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės galiausiai turės kalbėtis su Rusija "apie ateitį".
Kaip vertinti šią kalbą? Prieš metus į Putino siunčiamus signalus ir grasinimus Vakarams, jog reiks derėtis, jog pasaulis taps daugiapolis – galbūt būtų pažvelgta rimtai. Tačiau šiandien daugelis suvokia, kad tai yra Hagos tribunolo kliento, nevykėlio, karą Ukrainoje pralaimėjusio mesiju save apsiskelbusiojo kliedesiai.
Koks, kokio pasaulio polius yra Maskva? Kyjivas tampa svarbiu Vidurio, Rytų Europos poliumi, o Maskva jau yra užribyje. O pats Putinas... rusai turi tokiems atvejams lietuviškai neišverčiamą apibūdinimą – „obnulilsia“ – tapo niekuo – apskritu nuliu.
Buvęs JK premjeras Borisas Johnsonas siūlo sukurti naują fondą Ukrainai remti ir karo nualintai ekonomikai atgaivinti. Tai esą galėtų būti kažkas panašaus į "Maršalo planą Ukrainai". Borisas Vestminsteryje atidarė biurą, kuriame tikisi įsteigti fondą, skirtą padėti karo nuniokotai Ukrainai.
Maršalo planas - tai ekonominės pagalbos Europos šalims po Antrojo pasaulinio karo programa, kurią 1947 m. inicijavo JAV valstybės sekretorius Džordžas Maršalas. Ji buvo skirta Europos ekonomikai skatinti.
Putinui burna dirbantis Peskovas pareiškė, kad Rusijos caras neprašė Bisau Gvinėjos prezidento tartis dėl derybų su Kyjivu. Esą jokių siūlymų derėtis iš Maskvos pusės negali būti, nes Putinas žino, jog Zelenskiui derėtis neleidžia Vašingtonas.
Tro lo lo.
Rusija visam laikui prarado pirmaujančios energetikos galios statusą – savo metiniame pranešime nurodė Tarptautinė energetikos agentūra. Remiantis TEA prognozėmis, iki 2030 m. Rusija praras apie 1 trilijoną JAV dolerių pajamų. Taip pat teigiama, jog šis karas paspartins pasaulio perėjimą prie atsinaujinančiųjų energijos šaltinių ir priartins "auksinio dujų amžiaus" saulėlydį.
Karo nusikaltėliai, “Wagner” sadistai psichopatai, Prigožinas ir kiti vagys - Putinas, Šoigu, Lavrovas bei jų sėbrai, o taip pat visas režimo aparatas su jam prijaučiančiais ir abejingai nieko nedarančiais, pasyviai agresyviais Rusijos piliečiais, trokštančiais kraujo ir karo, ir visi jų praeities reliktai bei šmėklos nugarmės į prarają.
Operacinis lygmuo
Be esminių pakitimų.
Ukrainos Generalinio štabo duomenimis rusai gali pamėginti pulti Kyjivą iš Baltarusijos teritorijos per Černobylio zoną arba Černihivo sritį. Esą Kremliuje šiuo metu svarstoma galimybė pašalinti Ukrainos karinę ir politinę vadovybę. Tačiau kol kas Rusija neturi tam tikslui sutelktų pajėgumų, todėl gali padaugėti išpuolių prieš Ukrainos infrastruktūrą.
Taip, goblinai gali mėginti sunaikinti Kyjivo politinę valdžią smogiant į sprendimų priėmimo centrus.
Rusai neketina trauktis iš Chersono, jie surengė informacinį išpuolį, kad priverstų ten įžengti ukrainiečių karius, - pareiškė Zelenskis.
Taip, tai greičiausiai tiesa, nes kasdienis vargetų klipatų kartojimas, kad jie pamiškai bėga iš Chersono, ilgai mus vertė tuo netikėti ir ieškoti klastos. Pranešimai apie galimą rusų atsitraukimą iš miesto, greičiausiai, yra dezinformacija, siekiant suklaidinti ukrainiečių karinius dalinius, verčiant juos imtis skubotų veiksmų.
Nors buvo skelbiama, jog iš Chersono pasitraukė geriausi kariniai daliniai, o liko mobilizuotieji, aiškėja, jog viskas yra atvirkščiai. Mieste liko rusų (kas galėjo dar likti) geriausi daliniai ir laukia ukrainiečių. Ukrainos kariuomenė neatsisako planų atsiimti Chersoną, tačiau tai bus daroma sistemiškai, po truputį, apsupant ir atkertant miestą nuo svarbiausių tiekimo arterijų.
Greitą Chersono išvadavimą reikia pamiršti. Putinui reikia laiko. Tą sakėme ir prieš mėnesį, ir prieš dvi savaites ir prieš keletą dienų, kai įvairiausio plauko ekspertai ir karo žinovai išsproginę akis mums aiškino, kad Chersonas jau vakar bus išvaduotas.
Teigiama, kad Rusijai liko apie 30% raketų, lyginant su karo pradžioje turėtais ištekliais.
Šis teiginys yra toks abstraktus, kad galime jį palyginti su pasakymu - žiema bus šalta.
Taktinis lygmuo
Okupantai stiprina savo pozicijas Chersono srities Dnipro dešiniajame krante, kur dislokuota papildomai iki 1000 mobilizuotųjų
Valkatų gaujos iš Chersono toliau vagia medicinos įrangą ir "nacionalizuotą" įmonių turtą. Miesto pakraščiuose rausiami laukai, ruošiamasi gatvių mūšiams.
Tuo tarpu Ukrainos kariuomenė sėkmingai atakuoja priešą Chersono apylinkėse: sunaikinti du traukiniai ir angaras su okupantų įranga ir amunicija. Karinė aviacija sudavė 16 smūgių į vietoves, kuriose buvo sutelkta priešo gyvoji jėga, technika ir ginkluotė.
Okupantai apšaudo ukrainiečių kariuomenės pozicijas išilgai susidūrimo linijos, ypač kairiajame Dnipro upės krante, aktyviai vykdo oro žvalgybą.
Per praėjusią parą okupantai sudavė penkiolika smūgių iš oro, vieną raketinį smūgį, atliko daugiau kaip keturiasdešimt apšaudymų iš reaktyvinių ugnies sistemų.
Ukrainos gynėjai sėkmingai daužo driskius įvairiomis kryptimis: Zaporižės srityje sunaikinti 8 vienetai įvairių rūšių ginklų bei karinės technikos, sužeista iki 120 karių. Laikinai okupuotoje Chersono srities teritorijoje apie 100 sužeistų okupantų pristatyti į gydymo įstaigas.
Rusijos okupacinių pajėgų vadovybė, siekdama išvengti panikos nuotaikų tarp personalo, visais būdais stengiasi nuslėpti tikruosius kariškių nuostolius. Rusijos genštabas pranešė, jog Ukrainoje žuvo kiek daugiau nei 5000 rusų karių. Putinas pažymėjo, jog ukrainiečių ir rusų nuostolių santykis kare 8:1.
Jei šie skaičiai būtų realūs, Rusijos armija, galima sakyti nebūtų visiškai praradusi savo puolamojo potencialo ir nereikėtų jokios mobilizacijos.
Ukrainos karo aviacija per praėjusią parą sudavė 29 smūgius. Pataikyta į 21 gyvosios jėgos susitelkimo vietą, į ginkluotės ir karinės technikos vietą, 3 atramos punktams ir į 5 priešlėktuvinių raketų kompleksus. Priešlėktuvinės gynybos daliniai numušė 2 priešo sraigtasparnius Ka-52 ir vieną su-25.
Ukrainos raketinės pajėgos ir artilerija pataikė į 4 gyvybinių jėgų, ginklų ir karinės technikos sukaupimo vietas ir 1 priešo amunicijos sandėlį.
Ukrainos pajėgos rytuose rengiasi puolimui į šiaurę nuo Kreminos, Terno - Žytlovkos ašimi, ketindamos šioje vietoje perimti greitkelio Sviatovė-Kremina kontrolę ir suardyti okupantų gynybos liniją.
Video: Rusijos mezginių štabo propagandos skyriaus atstovės kreipiasi viešai į Eloną Muską nurodydamos tuoj pat nutraukti interneto tiekimą Starlinku, palydovus atiduoti Rusijai ir už tai mainais gauti politinį prieglobstį. „Ei tu, girdi mus, Ilonai!“
Dėkojame mūsų skaitytojams ir sekėjams bei rėmėjams. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis (be jokių įsipareigojimų). Atskirai sakome ačiū: UAB "RCS LT", Silvijai T. ir Lietuvos aludarių gildijai. 2022 10 01 – 12 31 kasdienės apžvalgos yra projekto „Aštuonkojis“ dalis. Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562456 views1 comment

Recent Posts

See All

1 Comment


letunityblossom
Oct 28, 2022

O, kur jų diedai? :) Kažkaip nelabai matosi jų diedų :)

Like
bottom of page