top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 10 30 / 11:00

Politinis strateginis lygmuo

Maskva skelbia sustabdanti JT remiamą susitarimą dėl grūdų eksporto. Kremlius sprendimą motyvuoja sprogimais Sevastopolyje, kurie apgadino kelis Rusijos laivus, "Kalibr" nešėjus. Rusija dėl šio „teroristinio išpuolio“ apkaltino Kyjivą , kuris prieš Juodosios jūros karinio laivyno ir civilinius laivus Sevastopolyje neva organizavo masinę dronų ataką, bei Jungtinę Karalystę, kuri neva dalyvavo rengiant „teroro aktą“. Kremliaus pasakų agentūra skelbia, jog išpuolyje dalyvavo 10 bepiločių orlaivių ir septyni autonominiai jūriniai dronai. Sevastopolyje esą susprogdinti keturi Rusijos Juodosios jūros laivyno karo laivai, įskaitant fregatą "Admiral Makarov" ir desantinį laivą.

Ukraina kaltinimus atmetė, sakydama, kad sprogimų Sevastopolyje priežastimi galėjo būti nepavykęs priešlėktuvinių raketų paleidimas.

Kadangi minėti laivai, pasirodo (!), užtikrino grūdų koridoriaus funkcionavimą, Rusija nebegali to daugiau daryti.

Keista, kad Kremlius iš viso sutiko dėl šio sandorio, t.y leido grūdų eksportą mainais sanckijų trąšoms atšaukimą. Maisto krizė, kuri sukeltų pasaulyje dar vieną kainų šuolį bei galimą masinę migraciją yra neabejotinas ginklas siekiant destabilizuoti Vakarus. Įvykiai Kryme yra pretekstas atšaukti susitarimą. Kuriam galui kiaušingalviams visuomet reikalingas pretekstas iki šiol nesuvokiame. Matyt, taip KGB vadovėliuose parašyta.

Jungtinės Tautos žaibiškai sureagavo į Kremliaus judesius dėl grūdų eksporto ir paragino šalis pratęsti paktą po lapkričio vidurio, teigiant, kad jis reikalingas siekiant pasauliniam apsirūpinimui maistu bei rusiškų trąšų eksporto užtikrinimui

Bolševikų neapykanta Jungtinei Karalystei Krymu neapsiribojo. Maskva apkaltino Londoną, kad "remiantis turima informacija, Jungtinės Karalystės karinio jūrų laivyno atstovai dalyvavo planuojant, remiant ir vykdant rugsėjo 26 d. Baltijos jūroje įvykdytą teroro aktą, kuriuo siekta sužlugdyti "Nord Stream" ir "Nord Stream 2" dujotiekius".

Votienaaaa... Britai - teroristai, vykdantys teroro aktus savo sąjungininkų vandenyse! Tokios kosminės fantazijos gimsta tik savaitgaliais užsiimant juodąja magija ir buriant iš briedžio išmatų.

Putino vyriausia gandų platintoja Zacharova pareiškė, kad Rusija dėl teroristinių išpuolių Juodojoje ir Baltijos jūrose kreipsis į JT Saugumo Tarybą.

Didžioji Britanija sureagavo į Rusijos kaltinimus dėl kaltinimų, jog britų karinio jūrų laivyno personalas susprogdino "Nord Stream" dujotiekius ir pavadino kaltinimus "epinio masto melagingais teiginiais".

Europos Sąjunga nuo invazijos į Ukrainą pradžios įšaldė Rusijos turto už maždaug 17 mlrd. eur. Turtas priklauso 90 – čiai asmenų.

Čekijoje į gatves išėjo vietiniai marširuotojai. Protestuotojai ragino ministrą pirmininką Piatrą Fialą ir jo koalicinę vyriausybę atsistatydinti, palaikyti draugiškus su Rusija, nustoti remti Ukrainą. Prahoje, Brno ir kituose mietuose pražygiavo apie 70 000 piliečių, užkrėstų prokremlinių ir antivakserinių minčių mišiniu. Liejosi pagieža Ukrainos, ES, NATO, JT bei PSO adresu ir liaupsės draugams rytuose.

Praha, kuri šiuo metu rotacijos tvarka pirmininkauja ES - viena iš ištikimiausių Ukrainos rėmėjų. Čekija išsiuntė Kyjivui sunkiosios ginkluotės ir davė vizas maždaug 450 000 Ukrainos pabėgėlių, suteikdama jiems galimybę naudotis sveikatos priežiūra ir finansinė pagalba. Čekijoje infliacija šoktelėjo iki 18%.

Maskva tai įvertino ir agentūrinis tinklas, talkinant Prigožino „trolių fabrikui“, į gatves išvilko vietinį dumblą, naivuolius ir nesusipratėlius. Ne visiems jiems nepatiktų rusų tankai Prahos gatvėse.

Operacinis lygmuo

Kremliaus generalbalvonštabe – sumaištis. Iš pareigų atleistas generolas pulkininkas Aleksandras Lapinas, vadovavęs Rusijos pajėgų grupei "Centras". Skelbiama, jog tokį sprendimą Putinas priėmė po klouno Kadyrovo ir "Vagnerio" savininko bei “Putino virėjo” Prigožino reikalavimų.

Lapinas esą atidavė Lymaną, po ko Kadyrovas ėmė "rėkti", kad laikas panaudoti branduolinį ginklą.

Teigiama, kad Putleris nepasitiki savo generolais ir bijo, kad jie nesugbeės įvykdyti net ir nedidelės strateginės užduoties. Todėl esą Lysičiansko puolimas buvo patikėtas duetui: Lapinui ir Surovikinui.

Būtų idealu, jei vadovavimas Rusijos armijai būtų patikėtas tiktokeriui Kadyrovui ir butų vagiui Prigožinui. Šie proto bokštai paspartintų fronto kolapsą iki Kalėdų.

Zelenskis paragino netikėti Rusijos propagandistais apie tariamus ketinimus palikti miestą Ukrainos ginkluotųjų pajėgų puolimo atveju. Nevykėliai mėgina apgauti bei sukurti informacinį foną, kad suklaidintų Ukrainos kariuomenę. Šiomis dienomis į Chersoną atvyko ir mieste įsitvirtino Rusijos nacgvardijos kariai.

Ukrainos Vyriausiosios žvalgybos valdybos vadovas Kirylas Budanovas prognozuoja, kad Chersono išvadavimo operacija truks iki lapkričio pabaigos. Chersone šiuo metu geriausiai apmokyti ir kovai pasirengę Rusijos desantininkai, specialiosios paskirties pajėgos ir jūrų pėstininkai.

Ukrainos kariuomenės teigimu, pirmą kartą nuo invazijos pradžios šalies pietuose ukrainiečiai turi artilerinį pranašumą. Nors abi pusės turi maždaug vienodą kiekį sviedinių, tačiau ukrainiečių smūgiai yra ne tik tolimesni, bet ir tikslesni. Okupantai daužomi vakarietiškais valdomomis užtaisais, ukrainiečių kariai savo akimis, kad technologinio pranašumo rezultatas mūšio lauke - kaip ant delno.

Taktinis lygmuo

Per praėjusią parą rusų teroristai paleido 5 raketas ir sudavė 23 smūgius iš oro, 100 kartų šaudyta iš reaktyvinių ugnies sistemų. Nuo šių atakų nukentėjo daugiau kaip 45 gyvenviečių rajonai.

Netoli Chersono miesto esančiose gyvenvietėse okupantai įrenginėja gynybinius įtvirtinimus. Privačiose patalpose įrenginėjami ginklų sandėliai, gynybinės pozicijos.

Driskių smegenyse iki šiol plevena „diedy vojievali Berlyn brali“ failas, todėl ruošiamasi gatvės mūšiams.

Per dieną Ukrainos aviacija sudavė priešui 32 smūgius. Iš jų 23 kliuvo ginklų ir karinės technikos sukaupimo vietims, 3 - atramos punktams, 6 - priešlėktuvinės gynybos pozicijoms. Ukrainos priešlėktuvinės gynybos pajėgos numušė raketą "Iskander-K" ir 2 priešų bepiliočius orlaivius "Orlan-10".

Raketiniai ir artilerijos daliniai pataikė į 6 karinės įrangos taškus, 3 šaudmenų sandėlius, 2 priešlėktuvinės gynybos įrenginius ir 9 kitus svarbius priešo karinius objektus.

Įvyko dar vienas apsikeitimas belaisviais - Ukraina mainais į 50 rusų grąžino namo 52 karius, tarp jų - Mariupolio gynėjai ir Černobylio zonoje į nelaisvę patekę kariškiai.

Foto: Kremlius nuteistuosius, kuriuos teismai paleidžia anksčiau laiko, nurodė ne išleisti į laisvę, o siųsti atstatyti „Wagner“ nuostolius Ukrainoje.

Dėkojame mūsų skaitytojams ir sekėjams bei rėmėjams. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis (be jokių įsipareigojimų). Atskirai sakome ačiū: UAB "RCS LT", Silvijai T. ir Lietuvos aludarių gildijai. 2022 10 01 – 12 31 kasdienės apžvalgos yra projekto „Aštuonkojis“ dalis. Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


49 views1 comment

Recent Posts

See All

1 Comment


letunityblossom
Oct 30, 2022

Tai tie utėliai kuo patys užsiima, tuo ir kitus kaltina. Rusų supratimu Ukraina net neturi teisės gintis atakuodama laivus, kurie leidžia raketas, žudančias niekuo dėtus civilius.

Like
bottom of page