top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 10 31 / 11:00

Politinis strateginis lygmuo
NATO ragina Maskvą skubiai atnaujinti "grūdų sandorį", pagal kurį Ukraina eksportuoja grūdus per Juodąją jūrą. "Prezidentas V. Putinas turi nustoti militarizuoti maistą ir nutraukti neteisėtą karą prieš Ukrainą. Raginame Rusiją persvarstyti savo sprendimą ir skubiai atnaujinti susitarimą, kuris leistų tiekti maistą tiems, kuriems jo labiausiai reikia", - sakoma pareiškime.
Rusijos užsienio teroro ministras Lavrovas pareiškė, kad Putinas pasirengęs deryboms dėl Ukrainos. Esą Maskva pasirengusi kalbėtis su Vakarais, jei šie kreipsis į Rusiją "su realistiniais pasiūlymais, pagrįstais lygybės ir abipusės pagarbos interesams principais, kuriais siekiama rasti kompromisus ir suderinti visų šio regiono šalių interesus".
Putinui burna dirbantis Peskovas pareiškė, kad jo darbdavys pasirengęs deryboms su JAV prezidentu Joe Bidenu, tačiau tam JAV esą turi "išklausyti Rusijos susirūpinimą dėl saugumo garantijų". "Jungtinių Valstijų noras įsiklausyti į mūsų nuogąstavimus iš tikrųjų yra Jungtinių Valstijų noras grįžti į gruodžio-sausio mėnesius ir užduoti sau klausimą: tai, ką siūlo rusai, gali ne visiems mums tikti, bet galbūt verta susėsti prie derybų stalo. Turiu omenyje dokumentų projektus, kurie buvo perduoti Briuseliui ir Vašingtonui", - sakė Peskovas.
Puikiai pamenam rusų žiemos siūlymus: grįžti į 1997-uosius, patraukti JAV kontingentą iš Europos, atiduoti Ukrainą ir Baltijos šalis Rusijai. Niekas dėl to nesiderės. Kaip ir Kyjivas, kuris nemato kito varianto deryboms, kaip grįžimas į 1991 m. sienų ribas, išvedant visas okupacines pajėgas iš Ukrainos.
Mūsų manymu, pagrindinė Rusijos nelaimė ta, kad šią šalį valdo agresyvūs kriminalinių bei sadistinių polinkių turintys primatai, stovintys ant žemiausio žmogaus socialinio išsivystymo laiptelio. Jie nesuvokia, kad Vakarų civilizacija turi tolerancijos ribas - žudikai ir karo nusikaltėliai turi būti izoliuojami. Vakarai pagaliau pabudo ir suprato, kad derėtis su Kremliumi - tai spausti ranką Hitleriui, Al Kaponei ir Bin Ladenui viename. Joks Bideno ir Putlerio susitikimas neįmanomas.
Rusijos karo nusikaltimų ministerija pareiškė, jog vienas iš Sevastopolyje laivus atakavusių jūrinių dronų buvo paleistas iš ukrainietiškus grūdus gabenusio laivo, todėl esą dėl to Rusija nebegali dalyvauti Ukrainos grūdų tiekimo sandoryje. Tuo pat metu Rusijos žemės ūkio ministerija pareiškė, kad Rusija yra pasirengusi visiškai pakeisti Ukrainos grūdus pasaulinėje rinkoje. "Atsižvelgiant į šių metų derlių, Rusijos Federacija yra pasirengusi visiškai pakeisti ukrainietiškus grūdus ir tiekti juos priimtinomis kainomis visoms suinteresuotoms šalims", - sakė Mordoro vyriausiasis grūdų varpų viršininkas, Rusijos žemės ūkio ministerijos vadovas Dmitrijus Patruševas.
Patruševas pridūrė, kad Rusija pasirengusi per ateinančius keturis mėnesius skurdžiausioms šalims nemokamai tiekti iki 500 000 tonų grūdų, ir tai esą bus daroma „kartu su patikima partnere Turkija".
Ajajai - koks gudrus pasiūlymas, skaldantis NATO! Greitai Kremliaus užmačias išmoks dešifruoti Lietuvos penktokai.
Turkijos valdžios institucijos vakar skubos tvarka pradėjo derybas su Rusija dėl "grūdų susitarimo", iš kurio ji vakar pasitraukė. Erdoganui vėl atsirado proga pademonstruoti įtaką regione. Ir štai šiandien jau suderintas 12-os (ir dviejų tuščių sugrįžimo) laivų su ukrainietiškais grūdais maršrutas.
Zelenskio patarėjas Mychailas Podoliakas teigia, kad Ukrainos vyriausybė yra arti susitarimo su Berlynu dėl Vakarų šalyse pagamintų tankų ir pėstininkų kovos mašinų tiekimo. Nuo Rusijos invazijos pradžios, Vokietija nusiuntė Ukrainai 30 nebenaudojamų priešlėktuvinių tankų "Gepard", 10 haubicų "Panzerhaubitze 2000" ir tris daugkartinius raketų paleidimo įrenginius "Mars".
Vokietijos prezidentas F. W. Steinmeieris paskelbė, kad Ukraina turėtų tapti ES nare, o Vokietija ją visiškai palaikys. Vokietijos prezidentas įspėjo vokiečius, jog laukia sunkūs laikai, paragino stiprinti ginkluotąsias pajėgas, aukotis ir iš naujo mokytis kuklumo. „Kiekvienas mūsų šalies gyventojas, pabudęs vasario 24 d. ir išvydęs raketų atakų Kyjive vaizdus, tankų kolonas Ukrainos gatvėse, didžiulį Rusijos invazijos mastą, - kiekvienas, pabudęs nuo šių vaizdų, suprato, kad tą rytą pasaulis tapo kitoks“, - sakė Steinmeieris. Politikas pabrėžė, kad nuo šiol Vokietija ir Rusija - priešininkės.
Štai kokį poveikį Vokietijos lyderiui padarė vizitas Kyjive ir šokas, kurį jis patyrė karo purtomoje šalyje. Nepaisant to, jog Steinmeierio partija buvo laikoma prorusiška, Putinas nubraukė viską, ką Rusija buvo sukūrusi iki šiol, įskaitant vokiečių dėkingumą dėl Berlyno sienos nugriovimo.
„Dėl žiauraus Rusijos agresijos karo Ukrainoje Europos saugumo tvarka virto pelenais. Rusijos prezidentas, apimtas imperinės manijos, pažeidė tarptautinę teisę, užgrobė žemes ir suabejojo sienomis. Rusijos puolimas - tai išpuolis prieš visas pamokas, kurias pasaulis išmoko per du pasaulinius karus. <…> Niekas to nepasakė aiškiau ir trumpiau nei Estijos ministrė pirmininkė: "Dujos gali būti brangios, bet laisvė yra neįkainojama.“, - baigė kalbą Steinmeieris.
Bravo. Vokietija pabudo. Šį kartą, tikimės, kad iš tiesų, kad visa tai - ne kalbos per miegus sapne.
Kremliaus ruporų platinamame propagandiniame filmuke Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas vograuja, kad pasaulis stovi ant Kubos raketų krizės lygio slenksčio. 1962 m. Sovietų Sąjungos vadovas Nikita Chruščiovas ir JAV prezidentas John Kennedy rado jėgų parodyti atsakomybę ir išmintį, o „dabar iš Vašingtono ir jo satelitų tokios valios kol kas nematome“, - rypauja Lavrovas.
Taip norisi, taip norisi vaidinti supergalią ir supervalstybę, bet va, bėda, blauzdos per skystos.
Operacinis lygmuo
Be esminių pakitimų.
Rusijos ketinimai – kaip ant delno. Mobilizuotaisiais užkišti fronto liniją ir neleisti Ukrainos kariuomenei stumtis į priekį, per tą laiką kažkokiu stebuklingu būdu Rusijoje parengiant smogiamuosius junginius. Neatiduoti Chersono bet kokia kaina, nes tai reikš Putlerio staigų galą. Suardyti ginkluotės iš Vakarų tiekimo grandines. Sugriauti Ukrainos energetinę infrastruktūrą. Naudoti grūdų, naftos ir dujų resursus kaip šantažo įrankius, verčiant Vakarus sėsti prie darybų stalo.
Prasidėjus deryboms - fiksuoti susitarimais užgrobtų teritorijų aneksijos faktą, laimėti laiko, ruoštis tolesnei invazijai.
Bet Maskvos šantažo priemonių arsenalas jau išeikvotas ir iš po stalo traukiamos senos kortos. Grūdai, paskui vėl Zaporižės AE korta, dar viena eilinė mobilizacija. O kas toliau? O toliau Haga, Čaušesku ir Kadafio likimas. Jei Putinas turėtų nors kiek smegenų, paskubėtų daryt imitacinę rokiruotę, vietoj savęs pastatydamas kokią kitą, labiau į homo sapiens panašią būtybę.
Kremlius išsisėmė. Scenarijai baigėsi.
Taktinis lygmuo
Ryte Rusijos okupantai pradėjo raketų ataką prieš Ukrainos miestus Mykolajivo, Krivyj Riho, Zaporižės ir Kyjivo apylinkėse. Po raketų smūgių Kyjive, Zaporižėje ir dalyje Čerkasų srities nutrūko elektros energijos tiekimas.
“Nenugalimoji armija” - ginkluotų rusų gaujos nesugeba užimti vienintelio šiuo metu Putino iškelto tikslo – Bachmuto miesto. Čia vyksta nuožmūs mūšiai, tačiau driskiai trypia vietoje.
Tačiau ties Pavlivka, netoli Enerhodaro, okupacinės pajėgos lėtai stumiasi į priekį.
Per praėjusią parą priešas sudavė 5 smūgius iš oro, 90 kartų atidengė ugnį iš salvinių raketinių sistemų. Nukentėjo daugiau kaip 20 gyvenviečių teritorijos.
Marodieriai vargsta, vykdydami užduotį bet kokia kaina ginti Chersoną: čia per Dnipro upę vyksta evakuacija bei mėginimas karinius dalinius ir techniką perkelti pontoninių perėjų bei baržų pagalba. Ukrainiečiai pliekia vargetas artilerija ir šią parą sunaikino dvi perkėlas. Chersono srityje sunaikinta priešo karinės technikos kolona, Zaporižėje - amunicijos sandėlis, sunaikinti 5 karinės technikos vienetai, sužeista 120 kariškių.
Per parą Ukrainos karo aviacija smogė priešui 21 kartą: 15 smūgių kliuvo ginklų ir karinės technikos sukaupimo vietoms, 2 - atramos punktams, 4 - priešlėktuvinės gynybos kompleksams.
Ukrainiečių priešlėktuvinės gynybos daliniai numušė 1 sraigtasparnį ir 1 šturmo lėktuvą Su-25. Raketiniai daliniai ir artilerija smogė valdymo punktui ir priešlėktuvinių raketų įrenginiui.
Foto: Kyjivas šį rytą (šaltinis unian.net)
Dėkojame mūsų skaitytojams ir sekėjams bei rėmėjams. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis (be jokių įsipareigojimų). Atskirai sakome ačiū: UAB "RCS LT", Silvijai T. ir Lietuvos aludarių gildijai. 2022 10 01 – 12 31 kasdienės apžvalgos yra projekto „Aštuonkojis“ dalis. Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562433 views1 comment

Recent Posts

See All

1 commentaire


letunityblossom
31 oct. 2022

Jo ruskiai pasirengę derėtis lygybės ir abipusės pagarbos pagrindu :D Nu, atiduokit mums pusę Ukrainos, nes mes taip suprantame pagarbą ir lygybę.

J'aime
bottom of page