top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 11 01 / 13:00

Politinis strateginis lygmuo
Jungtinė Karalystė įspėjo Rusiją, kad ji turės "sunkių pasekmių", jei panaudos branduolinius ginklus Ukrainoje. JK užsienio reikalų ministras Jamesas Cleverly pastebėjo, kad jokia šalis negrasina Rusijai branduoliniu ginklu, todėl bet koks tokio ginklo panaudojimas pakeistų konflikto pobūdį.
Niekas Rusijai negrasina, o be reikalo – kitos kalbos Kremliaus banditai ir butų vagys nesupranta. Grasint reikėjo seniai, aiškiai įvardinant veiksmų pasekmes, ir ne kartą. O už teroristinius veiksmus – bausti, kaip ir visus teroristus.
Ukrainos apšaudymo metu, Moldovoje, Naslavčos kaime nukrito rusiškos raketos nuolaužos. Išdaužyti kelių namų langai. Reaguodama į tai, Moldova paskelbė Rusijos ambasados Kišiniove atstovą persona non grata.
Rusų raketos jau kelia grėsmę ir Moldovos saugumui.
Norvegija didina karinę parengtį, atsakydama į Rusijos karo veiksmus Ukrainoje. "Ši saugumo situacija yra sunkiausia per kelis dešimtmečius... Turime būti budresni", – sakė šalies ministras pirmininkas Jonas Gahr Store.
Kai driskiai švaistosi raketomis, o į Europą prilindo pasyviai agresyvių “aš niekuo dėtas, Putinas kaltas” Rusijos piliečių, bet kada galinčių imtis ginti rusakalbių teises Osle įprastais Rusijai teroristinias būdais – pasirengus reikia būti viskam.
Vakar, po karo nusikaltėlių atakos prieš Ukrainos kritinės infrastruktūros objektus, didelė dalis Kyjivo liko be elektros energijos ir vandens. Kyjivo meras Vitalijus Kličko pranešė, kad mieste 270 000 butų neturi elektros, o 40 proc. sostinės gyventojų neturi vandens.
Pranešama, kad elektros energijos tiekimas dar kurį laiką bus nutrauktas. Situacija sudėtinga.
Po šių atakų Ukrainos karinės oro pajėgos prašė, kad Vakarų partneriai greičiau pristatytų modernių priešlėktuvinės gynybos sistemų. Ukrainos kariai prašo daugiau Vokietijoje gamintų IRIS–T. Iki šiol Vokietija Ukrainai pristatė tik vieną IRIS–T sistemą. Ukrainos miestams taip pat labai reikia NASAMS sistemų iš JAV. Kol kas yra dvi baterijos. Ukrainai tiktų ir senesnės, tokios, kaip JAV raketų "žemė–oras" HAWK baterijos.
Ispanija anksčiau šį mėnesį pareiškė, kad Ukrainai suteiks keletą savo turimų būtent HAWK sistemų. Pirmadienį Rusija į Ukrainą paleido 50 sparnuotųjų raketų iš kurių 44 buvo sunaikintos. Tai labai daug.
Oro gynybos sistemų Ukrainai reikia ne rytoj, o vakar.
Rusijos karo nusikaltimų ministerija pranešė, kad baigta rugsėjo mėnesį Putino paskelba dalinė mobilizacija ir daugiau šaukimų į kariuomenę nebebus. Tai pirmoji Rusijos mobilizacija nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, viešai pripažinus, kad Maskva to buvo priversta imtis reaguodama į Ukrainos laimėjimus mūšio lauke.
JK žiniasklaida skelbia, kad Rusijos žvalgybos agentai buvo įsilaužę į buvusios premjerės telefoną. Esą Kremliaus šnipai gavo prieigą prie L. Truss telefono šių metų pradžioje, kai ji ėjo šalies užsienio reikalų sekretorės pareigas.
Kremlius pranešimą paneigė.
Operacinis lygmuo
Be esminių pakitimų.
Ukrainos pajėgos kai kur nedaug pasistūmėjo į priekį šalies šiaurės rytuose, tačiau, atrodo, vis gi atsitraukė iš Pavlivkos netoli Enerhodaro.
Mordoras artimiausiu metu savo veiksmais dės pastangas sunaikinti Ukrainos kritinę infrastruktūrą artėjant žiemai, priversti kentėti milijonus gyventojų, keliant energetines, komunikacines ir logistines problemas.
Kremliuje meldžiama šaltos žiemos, kuri parklupdytų Europą dėl energetinių ir maisto kainų turbulencijų, išvestų „liaudies mases“ į gatves ir priverstų atsisakyti paramos Ukrainai.
Ukrainos kariuomenės uždavinys išlieka nepakitęs – toliau naikinti okupacinius pajėgumus – gyvąją mėsą, amunicijos sandėlius, karinę techniką, logistinius mazgus ir tiekimo kelius tam, kad okupantas prarastų galimybę dėl resursų trūkumo laikytis įsikabinęs fronto linijos, kuri po kurio laiko neišvengiamai subyrės.
Kremliaus žudikas generolas Surovikinas, atrodo, nusprendė, kad vienintelis kelias – resursų karo kelias, lėtas, skausmingas, bet turėsiantis anksčiau ar vėliau priversti Ukrainos pusę sėsti prie derybų kelio ir pripažinti prarastas teritorijas.
Taktinis lygmuo
Marodieriai neatsisako planų užimti Bachmutą ir Avdijivką, tačiau norai nesutampa su galimybėmis. Toliau atakuojama kritinė infrastruktūra, stengiantis sunaikinti vandens rezervuarus, elektros energijos pastotes. Atakų smaigalyje – nestabilios psichikos “Wagner” sadistai – profesionalai, kurių gretos itin smarkiai išretėję. Jas papildo kaliniai iš Rusijos gilumų.
Per praėjusią parą rusiškieji okupantai į Ukrainos miestus ir gyvenvietes paleido 60 raketų, sudavė 15 smūgių iš oro, daugiau kaip 45 kartus atakavo iš reaktyvinių ugnies sistemų.
Nuo priešininko smūgių nukentėjo daugiau kaip 50 gyvenviečių teritorijos.
Rusija tęsia karinių dalinių perkėlimą į Baltarusijos teritoriją, kas rodo, jog bukagalviai Kremliuje neatsisakė planų pulti Ukrainą iš šiaurės.
Ukrainos kariuomenės generalinis štabas praneša, kad Chersono srities Kachovkos gyvenvietės piliečiai iškeldinami iš savo namų. Juose rsuai įrenginėja inžinerinius įtvirtinimus ir stato minosvaidžius. Skadovskio rajono gyvenvietėje rusų barbarai vietos gyventojus tiesiog išvaro iš namų, į juos įkeliant okupantus.
Driskiai niekuo nepasikeitė nuo antrojo pasaulinio karo laikų, kai plėšė mūsų namus, o rusų karininkų žmonos išeidavo vakare “pasipuošusios” į miestą su lietuvaičių apatinėmis trikotažinėmis suknelėmis.
Per praėjusią parą Ukrainos karo aviacija sudavė priešui 14 smūgių. Pataikyta ginkluotės ir karinės technikos sutelkimo vietai, priešlėktuvinės gynybos komplekso pozicijoms. Priešlėktuvinės gynybos daliniai numušė 4 sraigtasparnius, 2 bepiločius orlaivius ir 45 priešo sparnuotąsias raketas.
Per pastarąją parą raketų ir artilerijos pajėgos smogė 2 kontrolės punktams, 3 gyvosios jėgos vietoms, ginkluotės ir karinės technikos bei kitiems svarbiems Rusijos okupantų kariniams objektams.
Šiandien visų šventųjų diena. Taip part irgi pasaulinė veganų diena. Kaip jie susiję, mes nedrįstame komentuoti.
Foto: Volnovachos apylinkėse sprogo „kadyrovcų“ štabas. Savaime.
Dėkojame mūsų skaitytojams ir sekėjams bei rėmėjams. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis (be jokių įsipareigojimų). Atskirai sakome ačiū: UAB "RCS LT", Silvijai T. ir Lietuvos aludarių gildijai. 2022 10 01 – 12 31 kasdienės apžvalgos yra projekto „Aštuonkojis“ dalis. Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562447 views0 comments

تعليقات

تعذر تحميل التعليقات
يبدو أن هناك مشكلة فنية. حاول إعادة الاتصال أو تحديث الصفحة.
bottom of page