top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 12 08 / 10:00

Politinis strateginis lygmuo
Putinas vėl išsitraukė branduolinę kuoką ir pareiškė, jog Kremlius branduolinius ginklus laiko "gynybos priemone". Pilietinės visuomenės plėtros ir žmogaus teisių (!) tarybos posėdžio metu pasaulio teroristas Nr. 1 sakė, kad "branduolinio karo grėsmė tikrai didėja".
Rusijos fiureris tėškė keletą sveiku protu nesuvokiamų pareiškimų, jog Rusija „nepanaudos branduolinių ginklų pirma, bet jei nepanaudos pirmoji, tai nepanaudos ir antroji." Diktatorius patikino klausytojus, kad Rusija nėra pamišusi ir žino, kas yra branduoliniai ginklai: "Mes neketiname kaip skustuvu mosuoti branduoliniais ginklais aplink pasaulį".
Po Putino išstojo Rusijos užsienio teroro ministras Sergejus Lavrovas ir pareiškė, kad branduolinė doktrina bus taikoma ir laikinai užgrobtoms Ukrainos teritorijoms, kurias Rusija "atėmė" po pseudoreferendumų.
Šiuos ligonių kliedesius galima suprasti taip: nenaudosime branduolinio ginklo – tą pažadame, bet jei reiks panaudosime. Panaudosime, kada manysime esant reikalinga. Šią branduolinio ginklo panaudojimo teisę pasiliekame sau. O jūs, Vakarai – toliau spėliokite ir drebėkite.
Kremliaus retorika leidžia manyti, jog Putinas mano, jog vienos Rusijos teritorijos yra ne visai Rusijos teritorijos (Chersono, Zaporižės ir kitos sritys), tačiau Krymas – jau tikroji Rusija. Čia ir gali būti bandoma brėžti ribą, kuomet driskių vadeiva išsitrauks branduolinę kuvaldą, reikalaus derybų ir sieks operatyvinės pauzės kare.
Idealiausias atgrasymas tokiems pasaulio teroristų grasinimams būtų sulaužytų Budapešto memorandumo sutarčių peržiūrėjimas, kitaip tariant, istorinio teisingumo atstatymas, gražinant Ukrainai dalį branduolinių ginklų arsenalo. Ir nieko čia bloga. Kyjivas, turintis branduolinį ginklą, labai greit sudėliotų visus regiono polius ir ašis. Pusiausvyra pasaulyje kaip mat stotų į savo vietas.
Putinas Kremliaus agentūroms pažėrė dar keletą perliukų: "Kalbant apie specialiosios karinės operacijos rezultatus, kai kurie iš jų gali pasireikšti tik po ilgo laiko. Atsirado naujų teritorijų. Tai yra reikšmingas rezultatas Rusijai. Tai rimti klausimai. Paimkime Azovo jūrą, kuri tapo Rusijos vidaus jūra. Tai labai rimta". Putinas taip pat priminė, kad net Petras I savo laiku kovojo dėl priėjimo prie Azovo jūros.
O Putreris mat įgyventino Petro I „svajones“ ir užkalė langą į Europą.
Vokietijos pareigūnai suėmė 22 įtariamus kraštutinių dešiniųjų teroristinės organizacijos narius ir tris rėmėjus, įtariamus sąmokslu nuversti šalies vyriausybę. Vokietijos visuomeninis transliuotojas pranešė, jog su šiuo sąmokslu susijęs buvęs kraštutinių dešiniųjų Bundestago, Vokietijos žemųjų parlamento rūmų, narys. Teigiama, kad maždaug 50 žmonių įtariami priklausę grupei, pavadintai Reicho piliečių judėjimu, įkurtai ne vėliau kaip 2021 m. lapkritį, kuri rengė sąmokslą nuversti vyriausybę ir pakeisti ją kita santvarka.
Pareiškime teigiama, kad įtariamieji organizacijos nariai Vokietijos piliečiai. Priduriama, kad du iš įtariamų rėmėjų buvo vokiečiai, o vienas - rusas.
Kol kas nebursime apie Kremliaus įtaką, rengiant perversmą Vokietijoje, tačiau negeras kvapas jau sunkiasi pro šonus. AfD partija įtariama glaudžiais ryšiais su Rusija ir net ne slaptais. Trys partijos nariai šį rudenį lankėsi Rusijos okupuotoje Luhansko srityje, kad "išsiaiškintų humanitarinę padėtį". Ukrainos ambasadorius Berlyne aršiai sureagavo į šį vizitą ir net paragino Konstitucijos apsaugos tarnybą imtis veiksmų prieš tris regiono parlamento narius, kurie savo veiksmais remia "Rusijos naikinamąjį karą".
AfD jau seniai kaltinama užimanti prorusiškas pozicijas, pasisakant už "Nord Stream 2" atidarymą ir bet kokių ginklų tiekimo Ukrainai sustabdymą. AfD politikai 2018 m. lankėsi Kryme „rinkimų“ metu, kelios žiniasklaidos priemonės pranešė, kad šį vizitą rėmė Rusijos Dūma.
Kremlius aktyvuoja agentūrinį - teroristinį tinklą visos užsienio šalyse.
Vokietijos federalinės vyriausybės atstovas spaudai Steffenas Gebestreitas, komentuodamas Rusijos aerodromų bombardavimą pareiškė, jog Ukraina turi teisę į savigyną. "Ukraina turi teisę į savigyną pagal JT Chartijos 51 straipsnį. Ukraina neprivalo apsiriboti savo gynybos pastangomis tik savo teritorijoje", - sakė Gebestreitas.
Taip, Ukraina turi pilną teisę palikti Maskvą be elektros, vandens ir šildymo šalčiausiais žiemos mėnesiais. Maskvoje žiemos atšiauresnės nei Kyjive. Raketų smūgiai į Maskvos kritinę infrastruktūrą būtų pati geriausia naujametinė dovana Rusijai.
JAV prezidento Joe Bideno administracija į eksporto kontrolės sąrašą įtraukė 24 bendroves ir kitus subjektus, kurie rėmė Rusiją kariniu požiūriu, Pakistano branduolinę veiklą arba tiekė Irano elektronikos bendrovei. Latvijoje, Pakistane, Rusijoje, Singapūre, Šveicarijoje ir Rusijoje įsikūrę subjektai buvo įtraukti į sąrašą dėl JAV nacionalinio saugumo ir užsienio politikos problemų, praneša Prekybos departamentas.
Vakar Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pranešė, kad Europos Sąjunga didina spaudimą Rusijai ir skelbia dar vieną - devintąjį sankcijų paketą. Šiuo paketu į sankcijų sąrašą įtraukta dar beveik 200 asmenų ir subjektų: Rusijos ginkluotųjų pajėgų atstovai, parlamento nariai ir gynybos pramonės įmonės.
"Šis sąrašas apima pagrindinius asmenis, dalyvaujančius žiauriuose, sąmoninguose Rusijos raketų smūgiuose prieš civilius gyventojus", - teigia von der Leyen socialiniame tinkle "Twitter". ES taip pat taikys sankcijas dar trims Rusijos bankams, įskaitant visišką sandorių draudimą šalies regioninės plėtros bankui, "kad dar labiau išsausintų Putino karo kasą". Esą tokiomis priemonėmis taip pat bus apribota Rusijos galimybė tiesiogiai ir per trečiųjų šalių tiekėjus, pavyzdžiui, Iraną, įsigyti dronų.
Vakariečiai, nežinantys, ką reiškia „pasidaryti, prasisukti, susikombinuoti, išdurti“, nepatyrė visos šiandieninės Rusijos klastos. Todėl paketai ir lieka... paketais.
Operacinis lygmuo
Teroristas Putinas teigia, kad kovos Ukrainoje gali tęstis ilgai, tačiau nėra reikalo mobilizuoti papildomų karių. Esą po 300 000 rezervistų pašaukimo rugsėjo ir spalio mėn., "nėra prasmės" dar kartą mobilizuoti karių. Putino teigimu, Ukrainoje šiuo metu dislokuota 150 000 mobilizuotųjų, iš jų 77 000 - koviniuose daliniuose, likusieji atlieka gynybines funkcijas.
Mes daug kartų kartojome ir nusibodome patys kartoti, bet vėl sakome tą patį: šis karas nebus baigtas tol, kol nebus pribaigtas Putino režimas. Maskva paskelbė karą Vakarams ir jį pradėjo nuo Ukrainos. Kaip beišsispręstų „mūšis dėl Ukrainos“ – tai nebus karo pabaiga. Jis gali užsitęsti metų metais, su pertraukomis, bus ilgas, alinantis ir tęsis tol, kol nebus priimtas ryžtingas sprendimas pribaigti Kremliaus hidrą.
O visos kalbos apie karo pabaigą kitą mėnesį - Kalėdų senelio pasakos vaikams, skirtos ramiam miegui. Suaugę vaikai žino, kad Kalėdų senelio nėra, bet taip gera ir jauku juo tikėti, ar ne?
Rimti informaciniai kanalai praneša, kad Rusijos oro bazėms smogę bepiločiai orlaiviai greičiausiai nėra sovietiniai Tu-141 "Striž" ar "Ukroboronprom" bepiločiai orlaiviai. Šaltinio (?!) teigimu, bepiločiai orlaiviai taikiniams nustatyti naudojo inercines navigacijos sistemas. Esą „per naujausius išpuolius tikriausiai naudoti dronai gali judėti beveik garso greičiu, o pakeitus originalią Tu-141 kamerą, į drono korpusą būtų galima įdėti daugiau kaip 50 kg, o gal net 100 kg sprogmenų“.
Jei solidūs portalai platina sapnams prilygstamas fantazijas, galime tik įsivaizduoti, kokių burtažodžių prifarširuoja mūsiškieji. Ko nepadarysi, kad išsižiojęs skaitytojas „pirktų“ tavo antraštes. Nenustebsime, jei kare netrukus pasirodys žaliųjų žmogeliukų pilotuojamos lėkštės ir šikpuodžiai.
Reuters praneša, kad Rusijos Federacija ruošiasi išsklaidyti savo bombonešius po šalies aerodromus dėl įvykdytų atakų.
Taktinis lygmuo
Per pastarąją parą gynybos pajėgų daliniai atrėmė Rusijos okupantų atakas visose srityse. Teroristai paleido 7 raketas, sudavė 16 oro smūgių, daugiau kaip 40 kartų apšaudė Ukrainos teritoriją iš reaktyvinių ugnies sistemų.
Rusijos raketų smūgių grėsmė energetikos sistemos objektams ir ypatingos svarbos infrastruktūros objektams visoje Ukrainoje išlieka.
Novopavlovsko ir Zaporožės kryptimis, įsiknisę į svetimą žemę, driskiai ginasi.
Laikinai okupuotame Donecko srities Jasinuvatos mieste, perkeliant vieną iš okupacinės kariuomenės dalinių į kovines pozicijas, pabėgo apie 20 ginkluotų kalinių, nes kariais jų nepavadinsi. Paieškos metu trys bėgliai buvo sušaudyti, kitų ieškoma.
Laikinai okupuotoje Zaporižės srityje, siekdami papildyti dabartinius nuostolius, okupantai planuoja mobilizuoti vietinius gyventojus. Melitopolio mieste šauktinio amžiaus vyrams siunčiami įsakymai su reikalavimu artimiausiu metu atvykti į karinį komisariatą.
Praėjusią parą Ukrainos gynybos pajėgų aviacija atliko 17 smūgių rusų personalo, ginkluotės ir karinės technikos koncentracijos rajonuose, 2 kartus smogė į priešo priešlėktuvinių raketinių kompleksų pozicijas.
Ukrainos kariai numušė bepilotį orlaivį "Shahed-136" ir žvalgybinį droną "Orlan".
Ukrainos gynybos pajėgų raketinių pajėgų ir artilerijos daliniai per pastarąją parą smogė 6 kontrolės punktams, 5 personalo sandėlio židiniams, artilerijos pozicijoms ir 2 priešo amunicijos sandėliams.
Foto: „šaltiniai“ užimantys aukštas pareigas „žvalgyboje“ patvirtino, kad štai tokiais dronais Kalėdų naktį bus puolama Maskva. Šaltinis: oregonlive.com
Dėkojame mūsų skaitytojams ir sekėjams bei rėmėjams. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis (be jokių įsipareigojimų). Atskirai sakome ačiū: UAB "RCS LT", Silvijai T., Sauliui G. ir Lietuvos aludarių gildijai. 2022 10 01 – 12 31 kasdienės apžvalgos yra projekto „Aštuonkojis“ dalis. Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624

31 views0 comments

Comments


bottom of page