top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 12 26 / 11:00

Politinis strateginis lygmuo
Putinas pareiškė, kad jo karo tikslas Ukrainoje yra "suvienyti Rusijos žmones". Putleris naudojo "istorinės Rusijos" sąvoką teigdamas, kad ukrainiečiai ir rusai yra viena tauta, mėgindamas pateisinti savo 10 mėnesių trunkančias masines ukrainiečių žudynes ir šalies niokojimą. Teroristo Putino teigimu, jo šalis veikia "teisinga kryptimi... gindama mūsų nacionalinius interesus, mūsų piliečių, mūsų tautos interesus".
Bunkerinis pusgalvis ir nusikaltėlis - bunkerinis ir jo mąstymas. Karo iškrypėlio logika prilygsta prievartautojo, žaginančio, kankinančio auką ir manančio, jog tokiu būdu ji jam paklus ir pripažins iškrypėlio viršenybę. Fiureris dar nesuvokia, kad milijonai ukrainiečių šias Kalėdas švęs ne sausio 7-ąją, o jau atšventė gruodžio 25-ąją. Taip, kaip mes. Tai, kaip Vakarų Europa. Kad tik ne taip, kaip fašistinė Rusija. Diktatorius dar nežino, jog rusiškai jau nebekalba, rusiškų knygų nebeskaito ir rusiškos muzikos nebeklauso iki šios invazijos rusišką iš esmės prievartos kultūrą toleravę milijonai ukrainiečių. Šis karas nieku gyvu nesuvienys „Rusijos žmonių“, o galutinai suskaldys ir sunaikins Rusijos imperiją, kuri šimtmečiams įgijo mirtiną, galingą priešą, esantį pašonėje. Būtent Ukraina ir niekas kitas jau yra teroristinės Rusijos griovėja ir bus pagrindinė naujosios Rusijos kūrimo architektė.
Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris Kalėdų dieną transliuojamame nacionaliniame kreipimesi apgailestavo, kad praėjus 10 mėnesių nuo Rusijos invazijos pradžios, Ukrainoje nėra taikos. "Mūsų karščiausias troškimas - kad vėl įsivyrautų taika. <...> Pagalba Ukrainai yra humanitarinė būtinybė„ – teigė politikas.
Didelė dalis vokiečių abejoja dėl tankų "Leopard" tiekimo Ukrainai. Apklausų, kurią atliko YouGov institutas duomenimis, 33 proc. vokiečių pasisakė už tankų, kurių prašė V. Zelenskis tiekimą, o likusieji 22 proc. nenurodė, kam teikia pirmenybę.
Yra kelios užpultos valstybės paramos formos: pasyvi, aktyvi ir tiesioginė. Vokietijos politikai, bijodami konfrontacijos, visais būdais stengiasi tiesiogiai nedalyvauti kare bei netiekti tiesioginės, pergalei reikalingos paramos. Bundestagą klaidina Kremliaus žinutė apie tariamą „Rusijos vienijimą“. Trumparegiai politikai pamiršo, jog šis karas pradėtas prieš Vakarus, juo siekiama suskaldyti NATO, sunaikinti ES ir žygiuoti į Berlyną prievartauti jaunų vokietaičių.
Kremlius šią žinutę nukopijavo nuo carinės Rusijos pirmtakų, kuomet, po ATR okupacijos (istorikas V. Rakutis teigia, jog metas atsisakyti Rusijos primesto termino „padalinimas“), 1831 m. ir 1863 m. sukilimų malšinimų bei lietuvių ir lenkų žudynių, Maskva Vakarams skelbė, jog tai ne Europos reikalas, mat „rusai aiškinasi tarpusavio santykius“.
Vakar Putinas pareiškė, jog sako esąs "100 proc." įsitikinęs, kad jo pajėgos sunaikins pažangiausias Pentagono priešlėktuvinės gynybos sistemas „Patriot“. "Žinoma, mes ją sunaikinsime, 100 procentų!", garsiai triūbija mitomanija sergantis vladyka.
Na tai aišku, kad Putleris sunaikins visus „Patriotus“, lygiai taip, kaip sunaikino „Himarsus“ bei kitą Vakarų ginkluotę. Mums tik kyla kuklus klausimas: kokiais ginklais tuomet ukrainiečiai veja lauk ir naikina nevykėlių ordas? Laidynėmis, kočėlais ir užnuodyta vodka?
Sekmadienį Kinija pranešė, kad reaguodama į Taivano ir Jungtinių Valstijų provokacijas, surengė karines pratybas, kurių metu imitavo ugnies smūgius jūroje ir oro erdvėje aplink salą. Kinijos kariuomenė papildė, kad vykdė "bendrą patruliavimą ir bendras kovinio šaudymo pratybas" aplink Taivaną.
"Tai griežtas atsakas į dabartinę Jungtinių Valstijų ir Taivano eskalaciją ir provokacijas. Vadavietė imsis visų būtinų priemonių, kad ryžtingai apgintų šalies suverenitetą ir teritorinį vientisumą", - sakoma trumpame Pekino pareiškime.
Taivano gynybos ministerija vakar atsisakė pateikti komentarus.
Tuo pat metu, Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi gynė Kinijos poziciją dėl karo Ukrainoje ir užsiminė, kad ateinančiais metais ji stiprins ryšius su Rusija, taip pat pasidžiaugė Kinijos ir arabų šalių santykių "istorine pažanga". "Kalbant apie Ukrainos krizę, nuosekliai laikėmės pagrindinių objektyvumo ir nešališkumo principų, neteikdami pirmenybės vienai ar kitai pusei, nepridėdami alyvos į ugnį ir tuo labiau nesiekdami savanaudiškos naudos iš šios situacijos", - sakė Wangas. Kinijos politikas pridūrė, kad Kinija "stiprins strateginį tarpusavio pasitikėjimą ir abipusiai naudingą bendradarbiavimą" su Rusija, pabrėždamas, jog abiejų šalių dvišalė prekyba artėja prie 200 mlrd. dolerių. Praėjusią savaitę Rusijos ir Kinijos karo laivai surengė bendras karines pratybas Rytų Kinijos jūroje.
Kinija pastaruoju metu mėgina tapti aktyvia žaidėja Artimuosiuose Rytuose, ypač Saudo Arabijoje kur neseniai įvyko Kinijos diktatoriaus Xi Jinpingo kelionė. Vizito metu Xi pasirašė kelis strateginės ir ekonominės partnerystės susitarimus ir sakė, kad Kinija ir toliau importuos didelius kiekius naftos iš Persijos įlankos šalių bei plės suskystintų gamtinių dujų importą.
Akivaizdu, jog Pekinas ir Maskva siekia partnerystės, išstumiant JAV ir ES iš nafta ir gamtinėmis dujomis turtingų regionų. Ir nors tarp JAV ir Kinijos vysta pozicinis ekonominis ir energetinis „karas“, kinų užsienio reikalų ministras pripažino, "kad Kinija ir Jungtinės Valstijos negali atsieti ar nutraukti tiekimo grandinių".
Apmaudu, kad Kinija tampa vis didesne grėsme Vakarų civilizacijai. Ši Pekino retorika gali reikšti Kinijos atsaką JAV, reaguojant į rekordinį Jungtinių Valstijų gynybos biudžetą bei didžiulę paramą Ukrainai. Kinija tuo pareiškia, jog yra galios centras, kuris neketina leisti JAV dominuoti pasaulyje, priimant vienašališkus sprendimus, ypač Azijos regione. Antra vertus, Pekino valdovai nėra nepataisomai susipykę su protu, kaip jų partneriai Maskvoje.
Vos tik pasirodė pirmieji pranešimai apie sunkią žiemą ir energijos kainų šoktelėjimą Vokietijoje, Maskva kaip mat pareiškė, jog pasirengusi atnaujinti dujų tiekimą Europai vamzdynu Jamalas-Europa. "Europos rinka išlieka aktuali, nes dujų trūksta, ir mes turime visas galimybes atnaujinti tiekimą", - pareiškė Rusijos vicepremjeras Aleksandras Novakas
Energetiką Kremlius ir toliau naudoja kaip karo ir šantažo priemonę.
Operacinis lygmuo
Be esminių pakitimų.
Kremlius pareiškė, kad Rusijos kariuomenė Ukrainoje kariauja ne su ukrainiečiais, o su NATO pajėgomis. Prieš tai Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas vapėjo, kad "teisėtais kariniais taikiniais" kare prieš Ukrainą gali būti ir civilinė infrastruktūra, tuo būdu kaip teroristas ir karo nusikaltėlis pateisindamas masines civilių žudynes.
Manoma, jog naujas teroristinės Rusijos puolimas prieš Ukrainą gali būti surengtas 2023 m. balandžio mėnesį. Tačiau tam tikslui Maskvai reikia Minsko pagalbos. Ateinančiomis savaitėmis ir mėnesiais matysime Lukašenkos vizitus į Maskvą ir Kremliaus pasiuntinukų vizitus Minske, derinant puolimo detales. Esame ne kartą skelbę, kodėl ši operacija pasmerkta. Net ir tuo atveju, jei Minsko smogikai bus panaudoti tik kaip diversantai, elitinės driskių pajėgos nebeturi resursų pakartoti vasario 24-osios puolimo. Be to, Ukraina jau dabar tam pasirengusi.
Kremliaus generalbalvonai greičiausiai spangsta, jog pavasarį Ukraina ir Vakarai bus išsekę po terorusijos atakų ir sunkių žiemos mėnesių, o Rusijos karo ir teroro ministro Sergėjaus Šoigu kariuomenė bus padidinta iki 1,5 mln. karių. Jau dabar driskių kojos mirksta Ukrainos purve kiauruose sportiniuose bateliuose, valkatoms trūksta šalmų, šiuolaikinių ginklų, ėdalo ir tvarsliavos. Kuo Šoigu šers tą 1,5 mln. benamių gaują, neaišku. Nesureguliavus logistikos ir neužtikrinus nenutrūkstamo aprūpinimo, kol kas tai visiškai nerealūs nuo realybės atitrūkusių Kremliaus skystapročių kliedesiai.
Vakar ryte, Rusijos lėktuvams pakilus į dangų Baltarusijoje, beveik visuose Ukrainos regionuose kaukė oro pavojaus sirenos, tuo būdu sugadinant milijonams ukrainiečių Kalėdų rytą. Neabejojama, jog Rusija ruošia ukrainiečiams „dovaną“ ir Naujųjų Metų švenčių proga.
Taktinis lygmuo
Per pastarąją parą driskiai surengė 1 oro ir 5 raketų smūgius, 40 atakų iš reaktyvinių ugnies sistemų.
Ukrainos gynybos pajėgų daliniai atrėmė okupantų atakas visuose fronto ruožuose.
Chersono rajone barbarai ir toliau apšaudo gyvenvietes palei dešinįjį Dniepro upės krantą, griaunant Chersono srities ir Chersono miesto civilinę infrastruktūrą.
Per praėjusią parą Ukrainos karo aviacija sudavė 5 smūgius okupantų gyvosios jėgos sutelkimo rajonuose. Ukrainiečių artilerija smogė 9 driskių kontrolės punktams, 2 mėsos sutelkimo rajonams ir 2 kitiems svarbiems priešo objektams.
Ukrainos kariuomenės gynybos štabas praneša, kad bilietai į Kobzono koncertą įteikti 550 okupantų.
Foto: šimtas kraujavimą stabdančių kovos tvarsčių iš JAV gerų Lietuvos vyrų finansų ir valios dėka pasiekė Bachmute ordą stabdančią 36-ąją atskirąją jūrų pėstininkų brigadą. Nuoširdus ačiū visiems, kurie prisidėjo ir pagelbėjo mums įgyvendinant šį projektą.
Dėkojame mūsų skaitytojams ir sekėjams bei rėmėjams. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis (be jokių įsipareigojimų). Atskirai sakome ačiū: UAB "RCS LT", Silvijai T., Sauliui G. ir Lietuvos aludarių gildijai bei UAB „Vilkeda“. 2022 10 01 – 12 31 kasdienės apžvalgos yra projekto „Aštuonkojis“ dalis. Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562452 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page