top of page
  • Aurimas Navys

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2023 01 01 / 11:30

Politinis strateginis lygmuo
Ukrainos prezidentas V. Zelenskis, prisimindamas dramatiškiausias karo akimirkas ir pergales, savo naujametinėje sveikinimo kalboje dėkojo savo piliečiams, kurie atlaikė atakas, tamsą ir šaltį. "Mums buvo pasakyta: neturite kitos išeities, tik pasiduoti. Mes sakome: mes neturime kitos išeities, tik laimėti", - sakė jis, apsirengęs chaki spalvos apranga ir stovėdamas tamsoje, už nugaros plevėsuojant Ukrainos vėliavai.
Tuo tarpu karo nusikaltėlis V. Putinas, mėgino pakelti savo marodieriams kovinę dvasią ir svaidėsi grasinimais bei reikalavimais. "Svarbiausia - Rusijos likimas", - sakė fiureris. "Tėvynės gynyba yra mūsų šventa pareiga mūsų protėviams ir palikuonims. Moralinis, istorinis teisingumas yra mūsų pusėje". Pakartojęs, kad Vakarai neva ketina "sunaikinti Rusiją", Rusijos Federacijos vladyka pažadėjo, kad niekada to neleis. Jis dar kartą davė suprasti, kad karas, nors ir sunkus, bus tęsiamas.
"Mes visada žinojome, o šiandien dar kartą įsitikinome, kad suvereni, nepriklausoma, saugi Rusijos ateitis priklauso tik nuo mūsų, nuo mūsų jėgos ir valios", - sakė jis.
Kokie iš esmės prieštaringi naratyvai! Zelenskis, tikras lyderis, dėkojo savo tautiečiams, o Putreris apsuptas uniformų, grasino savo vergams sunaikinimu, jei jie patys neis mirti Ukrainoje.
Vakar, sulaukęs 95 metų, mirė buvęs popiežius Benediktas. Pirmasis per 600 metų atsistatydinęs pontifikas po savęs paliko seksualinių išnaudojimo skandalų draskomą katalikų bažnyčią, susiskaldžiusią tarp rūsčių konservatorių ir maištaujančių modernistų. Ir nors Benedikto santykiai su jo įpėdiniu popiežiumi Pranciškumi buvo geri, po 2013 m. atsistatydinimo jo buvimas Vatikane dar labiau suskaldė katalikų hierarchus. Benediktas ne kartą savo kalbose sunerimusiems senųjų tradicijų sekėjams turėjo kartoti, kad "yra vienas popiežius, ir tai yra Pranciškus."
Fortepijonu grojantis profesorius ir įspūdingas teologas Benediktas, kaip jis pats pripažino, buvo silpnas lyderis, kuriam sunkiai sekėsi įsitvirtinti neskaidrioje Vatikano biurokratijoje ir kuris per aštuonerius valdymo metus klupinėjo nuo krizės prie krizės.
Benediktas ne kartą atsiprašė už tai, kad nesugebėjo išrauti dvasininkų vykdomos seksualinės prievartos prieš vaikus. Jis buvo pirmasis popiežius, ėmęsis rimtų veiksmų prieš kunigų nebaudžiamumą, bet jo pastangos nesugebėjo sustabdyti spartaus bažnyčios lankomumo mažėjimo Vakaruose, ypač Europoje.
Šėkorėjos lyderis Kim Jong Unas šiais metais nurodė "eksponentiškai" didinti branduolinių kovinių galvučių gamybą ir kurti naują tarpžemyninę balistinę raketą, kad būtų galima pasipriešinti Jungtinėms Valstijoms ir Pietų Korėjai. Jo pareiškimas buvo paskelbtas praėjus kelioms valandoms po to, kai Šiaurės Korėja paleido trumpojo nuotolio balistinę raketą prie savo rytinės pakrantės per Naujųjų metų naktį atliktą ginklo bandymą.
Darbininkų partijos posėdyje Kimas apkaltino Vašingtoną ir Seulą vykdant "sąmokslą izoliuoti ir užgniaužti" Šiaurės Korėją ir pavadino jį "neturinčiu analogų žmonijos istorijoje". Jis sakė, kad dėl susidariusios padėties Pchenjanas turi "padvigubinti savo pastangas, kad nepaprastai sustiprintų savo karinę galią", ir "apsaugoti savo suverenitetą, saugumą ir pagrindinius nacionalinius interesus, kad susidorotų su pavojingais kariniais JAV ir kitų priešiškų jėgų, nukreiptų prieš mus, žingsniais". Riebuilis Putkos bičiulis taip pat pranešė, kad Šėkorėja planuoja netrukus paleisti savo pirmąjį karinį šnipinėjimo palydovą.
Viktoras U. Darbininkų partijos suvažiavime kažkodėl nedalyvavo.
Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas išsakė savo prognozes 2023-iesiems: "Štai mano naujametinės prognozės! Infliacija ir toliau mažės. Kinija atsigaus po omikrono. Putinas pralaimės Ukrainoje. Apskritai 2023 m. bus daug geresni nei 2022 m. Nebijokite svajoti. Laimingų Naujųjų metų!"
Kremlius atnešė naujametinių dovanų savo taip vadinamiems kariams ir valstybės tarnautojams, kurie siunčiami mirti Ukrainos žemėje. Labai greitu laiku būsimi lavonai bus atleisti nuo pajamų mokesčio. Naujoji mokesčių priemonė bus taikoma visiems Rusijos piliečiams, žudantiems civilius Ukrainos teritorijose, kurias Maskva yra laikinai aneksavusi - Donecke, Luhanske, Chersone ir Zaporižėje.
Kremliaus burna Dmitrijus Peskovas sakė, kad keturiuose laikinai okupuotuose regionuose tarnaujantys kariai, policininkai, saugumo tarnybų nariai ir kiti valstybės tarnautojai nebeturės teikti informacijos apie "savo pajamas, išlaidas, turtą" pagal naujai pasirašytą įsakymą. Mokesčių lengvata taip pat bus taikoma tarnaujančiųjų partneriams ir vaikams, o jos taikymo data yra atbulinė - t.y. nuo 2022 m. vasario 24 d., kai Rusija pradėjo invaziją į Ukrainą.
Įteisinti marodieriai ir žudikai. Čia jums ne kokie vagys „v zakone“.
Operacinis lygmuo
Be pakitimų.
Naujametę naktį teroristų valstybė Rusija ir vėl surengė masinį raketų apšaudymą keliuose Ukrainos miestuose, tarp jų ir Kyjive. Vienas iš sprogimų nugriaudėjo tarp gyvenamųjų namų sostinės Solomensko rajone. Be to, apie sprogimus pranešta sostinės Pečerskio ir Golosejevskio rajonuose. Apgadintas viešbučio pastatas, nužudytas vienas civilis, keli buvo sužeisti.
Per ataką Mykolajive buvo sužeisti septyni žmonės, trys iš jų paguldyti į ligoninę. Teroristų raketų smūgiai visiškai sunaikino du gyvenamuosius pastatus ir apgadino dar 12 pastatų.
Iš viso Ukrainos gynybos pajėgos numušė 12 iš 20 rusų paleistų sparnuotųjų raketų.
Be to, naujųjų metų išvakarėse Ukrainos priešlėktuvinės gynybos pajėgos sunaikino 45 Irane pagamintuss bepiločius orlaivius kamikadzes „Shahed-131/136". Ant vieno iš jų nuolaužų rusų kalba buvo parašyta „Su Naujaisiais ...“.
Tuo tarpu Ukrainos karinės žvalgybos vadas Budanovas sakė, kad Rusija perkėlė savo strateginius bombonešius giliai į užnugarį saugodamiesi galimų atakų ir diversijų. Be to, „Rusijos strateginė aviacija turi vis daugiau problemų dėl bombonešių, ypač jų variklių, nusidėvėjimo, daugelio dalių gamyba jau seniai nutraukta“, pabrėžė jis.
"Tai seni lėktuvai, kurių eksploatavimo laikas nuolat pratęsiamas <...> per paskutines dvi raketų atakas, jos buvo paleistos iš netoli (nuo pakilimo esančių) aerodromų, todėl pranešama apie Rusijos Federacijoje nukritusias raketas. Taip yra todėl, kad jie nesiartina prie įprastų paleidimo vietų, kad sumažintų lėktuvų nusidėvėjimą", - sakė A. Budanovas.
Nuo vasario 24 d. Ukrainos ginkluotosios pajėgos išlaisvino 40 proc. okupuotų teritorijų. Atkovojus dešiniojo kranto Chersono sritį paaiškėjo, kad bendras deokupuotų teritorijų plotas yra beveik 40 000 kv. km. Vien per rudens puolimą Charkivo srityje buvo išlaisvinta 12 tūkst. kvadratinių kilometrų, atsiimta apie 500 gyvenviečių, o per Chersono puolimą - apie 6 tūkst. kvadratinių kilometrų, atsiimta daugiau kaip 200 gyvenviečių.
2022 m. Ukraina iš tarptautinių partnerių gavo ginklų, šaudmenų ir medžiagų, kurių gynybos pajėgoms reikėjo gintis nuo Rusijos agresijos. Dabar Ukrainai reikia amunicijos, kuri leistų smogti priešui dideliu atstumu.
Taktinis lygmuo
Gruodžio 31 d. įvyko karo belaisvių mainai. 140 ukrainiečių karių, tarp kurių sužeistieji iš Mariupolio, Gyvatės salos, Slavutičiaus, Bachmuto apylinkų iškeisti į neminimą skaičių agresoriaus marodierių. Iš viso sugrąžinti 132 vyrai ir 8 moterys, 22 karininkai, 118 seržantų ir kareivių.
Paskutinę senųjų metų parą Ukrainos kariuomenė likvidavo dar apie 760 rusų okupantų. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo duomenimis, nuo vasario 24 d. priešo koviniai nuostoliai iš viso sudaro jau apie 106 000 žmonių.
2022 m. gruodžio 31 d. dieną driskiai surengė 31 raketų ir 12 oro smūgių, taip pat daugiau kaip 70 atakų iš salvinių raketinės artilerijos isstemų. Be to, priešas paleido 13 Irano bepiločių "Shahed-136". Visus juos Ukrainos gynybos pajėgos sunaikino.
Visoje Ukrainos teritorijoje išlieka didelė priešo oro ir raketų smūgių grėsmė.
Ukrainos kariai atrėmė 9 okupantų pajėgų atakas
Per pastarąją savaitę į Bilovodsko miesto (Luhansko sritis) ligoninę pristatyta apie 350 sužeistų marodierių iš Rusijos.
2022 m. gruodžio 30 d. priešo nuostoliai sudarė iki 160 sužeistų okupantų, Zaporižės srityje sunaikinta 10 įvairių rūšių karinės technikos vienetų.
Priešas suintensyvino kontržvalgybinę veiklą Charkivo srityje. Užpuolikai ieško proukrainietiškai nusiteikusių gyventojų tarp civilių gyventojų.
Ukrainos karinės oro pajėgos sudavė smūgį į mėsos susitelkimo vietą, taip pat vieną smūgį į priešlėktuvinės sistemos poziciją, o raketiniai ir artilerijos daliniai smogė į orkų vadavietei, 4 gyvosios jėgos susitelkimo vietoms ir vienam okupantų bepiločių orlaivių valdymo postui.
Sausio 1 d. yra ypatinga šventė Ukrainoje: švenčiama Stepano Banderos gimimo diena.
Foto: Naujieji metai Ukrainoje.
Dėkojame, kad esate kartu. Tik Jūsų, mielieji, dėka, galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562461 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page