top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS KERŠTAS VAKARAMS – MASINIS RAKETŲ SMŪGIS UKRAINAI (2023 01 27)

Politinis strateginis lygmuo
Jungtinės Karalystės gynybos pirkimų sekretorius Alexas Chockle pranešė, kad tankai "Challenger" gali atvykti į Ukrainą kovo pabaigoje. Prieš tai Ukrainos kariai bus intensyviai mokomi naudotis šia karine britų technika.
Lenkijos gynybos ministro pavaduotojas Wojciech Skurkiewiczi įsitikinęs, kad Varšuva gali perduoti Ukrainai pažadėtus tankus "Leopard" vos per kelias savaites. "Esu įsitikinęs, kad Lenkija pristatys Ukrainai tankus "Leopard" per kelias savaites", – teigia A. Skurkiewicz. Politiko teigimu, Lenkija pasirengusi perduoti vieną "Leopard" kuopą – tai yra 14 vienetų. Viceministras priminė, kad Lenkija deda daug pastangų, kad būtų suformuota koalicija dėl tankų. Jis sakė, kad šiuo metu Europoje yra daugiau kaip 2 000 tankų "Leopard".
"Tikimės, kad pirmajame etape galėsime surinkti bent jau brigadą, apie 100 "Leopard", kuriuos galėsime kartu perduoti Ukrainos pusei“, – teigia Skurkiewicz .
JAV jau patvirtino, kad Ukrainai perduos 31 "Abrams" tanką, kurie turėtų pasiekti Ukrainą per kelis mėnesius.
Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius tankus į Ukrainą žada atgabenti iki kovo pabaigos. Anksčiau Pistorius buvo sakęs, kad pirmieji "Leopard–2" į Ukrainą atvyks maždaug po trijų mėnesių.
Sąjungininkai spartina paramą Ukrainai, kuriai šiuo metu nėra paprasta atlaikyti nesibaigiančias rusų marodierių atakas.
Buvęs CŽA vadovas, buvęs JAV ir NATO pajėgų Afganistane vadas Davidas Petraeusas teigia, kad „rusai jau nerimauja dėl "Abrams" perdavimo Ukrainai. Buvęs žvalgybos vadas teigia, kad Vakarų tankų tiekimas Ukrainai yra "labai svarbus" tiek simboliškai, tiek iš esmės. Jis pažymi, kad sėkmingam karui mūšio lauke reikia visų kariuomenės rūšių – pėstininkų, inžinerijos, kovos mašinų, artilerijos, oro gynybos ir kt. sąveikos.
"Viskas turi būti suderinta. Tačiau viskas jungiasi apie tankus", – pabrėžia Petraeus. "Ar tai suteikia naujų galimybių Ukrainai? Galiu lažintis, kad taip. Ar rusai turėtų dėl to nerimauti? Be abejo", – teigia buvęs žvalgybos vadas.
Mes kartu su jumis džiaugiamės šiuo labai svarbiu Vakarų žingsniu, tačiau pergalės taurės dar nekeliame. Ir vėl būsime realistais, kalbančiais ne emocijomis, o matančiais realybę. O realybė tokia, kad iki pergalės dar labai toli. Viena tankų brigada galbūt leis Ukrainai suformuoti smogiamąjį kumštį viena kryptimi, pavyzdžiui, link Melitopolio. O kiek tokių brigadų reikia? Penkių? O gal dešimties? Kiek tokioms tankų brigadoms reikia žvalgybos priemonių ir pajėgumų, šarvuotų pėstininkų mašinų, palaikymo iš oro kovos lėktuvais ir artilerijos sistemų? Šimtų ir tūkstančių vienetų. Kiek reikia pėstininkų? Dešimčių tūkstančių, pailsėjusių, aprūpintų, rotuojamų po didesnių mūšių. Ar tiek jų yra? Ne. Kol kas amunicijos ir pailsėjusių karių nepakanka, kad įvyktų esminis lūžis fronto linijoje.
Tačiau mes tikime sąjungininkais, kurie viską mato geriau už mus ir suplanuos greitą, tikslingą ir sistemišką ginklų gamybą bei tiekimą, kad Mordoras būtų sutriuškintas.
Ukraina, užsitikrinusi iš Vakarų tankų tiekimą, jau žvalgosi naikintuvų. Šalis sieks įsigyti vakarietiškų ketvirtos kartos naikintuvų, tokių, kaip amerikietiški F–16.
Kremlius pareiškė, kad Ukrainos Vakarų sąjungininkių pažadai pristatyti Kyjivui tankus įrodo jų tiesioginį ir vis didėjantį dalyvavimą kare. "Iš Europos sostinių ir Vašingtono nuolat skamba pareiškimai, kad įvairių ginkluotės sistemų, įskaitant tankus, siuntimas Ukrainai jokiu būdu nereiškia šių šalių ar aljanso dalyvavimo karo veiksmuose Ukrainoje", – sako Putlerio kilimėlis spaudai Dmitrijus Peskovas. "Mes su tuo kategoriškai nesutinkame, o Maskvoje viskas, ką daro aljansas ir mano paminėtos sostinės, vertinama kaip tiesioginis dalyvavimas konflikte. Matome, kad tai vis labiau plinta", – pridūrė teroristo Nr. 1 šešėlis.
Taip. Vakarai dalyvauja. Ir dalyvaus vis aktyviau. Galbūt, netrukus pasirodys pirmieji kariai – taikdariai. Ir ką?
Vienas artimiausių Putino sąjungininkų Nikolajus Patruševas pareiškė, kad tai, kas vyksta Ukrainoje, yra daugelį metų trunkančio "hibridinio karo", kurį Vakarai vykdo prieš Rusiją, rezultatas.
Įdomu, kaip Vakarai tą vargšę Rusiją „hibridizavo“. Greičiausiai norėjo gėjizuoti, lesbizuoti, o šalyje sulyginti moterų ir vyrų galimybes, kad girtas Valodzia nebegalėtų spardyti jau ir taip bedantės Liudos.
Retai išsiblaivantis Rusijos Saugumo Tarybos sekretorius Dmitrijus Medvedevas praplėšė akis ir pareiškė, kad Ukraina ir jos dabartinė vadovybė visiškai priklauso nuo Vakarų. Pasak ketvirtos stadijos alkoholiko, Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis "yra 1000 proc. priklausomas nuo NATO ginklų ir Vakarų pinigų". Nuo pagirių apkvaitęs eksputinas ėmė vaidinti Zelenskį: "Nagi, greičiau priimkite sprendimus. Aš vis dar gyvas ir kontroliuoju visus aplink save. Duokite man daugiau ginklų ir daugiau pinigų, nes jūsų priešas nesuprantamas, gudrus ir pavojingas. Bet aš nepasiduosiu priešui, esu labai, labai stiprus, todėl nereikia nei kalbų, nei bendravimo. Be to, priešas manęs jau beveik bijo", – ištransliavo tariamas Zelenskio mintis pasauliui Medvedevas, kurį uoliai citavo pagrindiniai Kremliaus kanalai.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dar sykį pareiškė, kad atmeta bet kokių derybų su Rusija galimybę. "Man tai neįdomu. Neįdomu susitikti, neįdomu kalbėtis", – sakė prezidentas.
Joe Bidenas svarsto galimybę vykti į Europą, kad paminėtų Rusijos invazijos į Ukrainą metines. Kelionė dar nepatvirtinta, tačiau detalės jau derinamos. CNN praneša, kad viena iš svarstomų stotelių – Lenkija, pagrindinė mūsų, Lietuvos, sąjungininkė, kurioje šiuo metu dislokuoti tūkstančiai amerikiečių karių ir kuri taip pat yra Vakarų ginklų perdavimo Ukrainai centras. JAV kariai Lenkijoje taip pat rengia Ukrainos karius.
Bideno kelionė į Kyjivą mažai tikėtina dėl JAV prezidento saugumo.
Mūsų šaltiniai Ukrainoje perspėja, kad Kremlius nurodė aktyvuoti trečio lygio agentūrą Lietuvoje ir Estijoje. Tikime, kad mūsų specialiosios tarnybos akylai stebi situaciją bei asmenis, galinčius rengti provokacijas.
Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu atmetė galimybę atnaujinti derybas su Švedija ir Suomija dėl jų paraiškų dalyvauti NATO, sakydamas, kad toks žingsnis būtų "beprasmis". Mevlutas Cavusoglu teigia, kad nėra jokio pasiūlymo atskirai vertinti Švedijos ir Suomijos narystę NATO po to, kai Ankara pasitraukė iš trišalių derybų, numatytų kitą mėnesį po neseniai Stokholme vykusių protestų. Švedijos ministras pirmininkas Ulf Kristersson teigia, kad jo šalis nori atkurti dialogą su Turkija.
Ankara akivaizdžiai nori sėdėti ant dviejų kėdžių. O išsižergęs Erdoganas vieną koją laikyti Maskvoje, kitą – Briuselyje. Kas paneigs, kad akcija su Korano „išniekinimu“ – ne Kremliaus sumatytas spektaklis?
Jungtinės Valstijos oficialiai įvardijo Putino virėjo Prigožino vykdomą "Wagner Group" kaip "tarptautinę nusikalstamą organizaciją". Teigiama, kad ši šešėlinė sukarinta grupuotė yra glaudžiai susijusi su Kremliumi ir aktyviai dalyvavo Rusijai įsiveržiant į Ukrainą. JAV Iždo departamentas pareiškė, kad šio žingsnio ėmėsi vykdydamas veiksmus, nukreiptus prieš dešimtis asmenų ir subjektų, siekdamas sumenkinti Rusijos gebėjimą kariauti. Pranešama, kad įšaldomas bet koks turtas, esantis JAV, kurį gali turėti "Wagner Group“ ar asmenys susiję su šia grupuote.
Vašingtonas taip pat įtraukė į sąrašą kitus subjektus, kuriuos apkaltino remiant "Wagner Group" karines operacijas, įskaitant Rusijoje įsikūrusią akcinę bendrovę "Terra Tech" ir Kinijoje įsikūrusį Changsha Tianyi Space Science and Technology Research Institute Co LTD.
Išplėstos sankcijos "Wagner" dar labiau apsunkins V. Putino galimybes apginkluoti ir aprūpinti savo karo mašiną", – teigia JAV iždo sekretorė Janet Yellen.
"Wagner Group" nėra kažkokia privati, pusiau nepriklausoma ir savarankiškai veikianti organizacija. Nuo pat sukūrimo ji – Kremliaus kūrinys, vykdantis Rusijos generalinio štabo, FSB nurodymus. Trumpiau sakant, tai Kremliaus teroristinė grupuotė.
JAV auditoriai ir Pasaulio banko bei "Deloitte" konsultantai atvyko į Ukrainą stebėti, kaip naudojama karinė pagalba. Respublikonų partijai priklausantys Kongreso nariai išreiškė norą imtis papildomų priežiūros pastangų JAV paramos Ukrainai klausimu. Valstybės sekretoriaus pavaduotoja politikos reikalams Victoria Nuland teigia, kad buvo imtasi priežiūros priemonių tam, kad įsitikintų, kad "pagalba ir ginklai nėra netinkamai nukreipiami".
Prieš tai Ukrainos teisėsauga sulaikė šalies teritorijų ir infrastruktūros ministro pavaduotoją Vasyl Lozynsky paėmus, kaip įtariama, 400 000 dolerių kyšį už „pagalbą“ sudarant įrangos ir technikos pirkimo sutartis.
Operacinis lygmuo
Be esminių pakitimų.
Po Vakarų pasiryžimo suteikti Ukrainai modernius tankus, pasirodė Kremliaus atsakas – masinė raketų ataka. Vakar antroje dienos pusėje sekė dar viena. Šįsyk Ukrainos priešlėktuvinės gynybos pajėgos buvo pasirengusios ir numušė 47 iš 55 paleistų raketų.
Driskiai po truputį smaugia Bachmuto kilpą ir stumiasi nuo Soledaro link Krasnaja Gora, užimdami geležinkelio liniją.
Ukrainiečiai driskius stumia prie Kreminos.
Rusai pradėjo stiprų Vuhledaro, esančio į pietvakarius nuo Donecko, šturmą.
Vuhledaras strategiškai svarbus komunikacijos taškas Donbaso pietuose, būsimo Ukrainos puolimo Krymo koridoriuje siena. Užėmus Vuhledarą, pagerėtų Rusijos kariuomenės strateginė padėtis Donbase. Miesto šturmui rusai sutelkė geriausius savo karius – jūrų pėstininkų ir oro desantininkų brigadas bei amunicijos atsargas.
Mordoras dantimis įsikibo į Ukrainos rytus ir truks plyš iki gegužės 9–osios sieks užimti visą Donbaso teritoriją.
Taktinis lygmuo
Per pastarąją parą rusų teroristai surengė 44 oro antskrydžius. Iš jų 18 – naudojant bepiločius "Shahed–136" orlaivius. Visi bepiločiai orlaiviai numušti.
Į Ukrainos teritoriją iš viso iššauta 70 raketų, iš kurių 47 buvo sunaikintos. Surengti 125 apšaudymai iš reaktyvinių sistemų. Okupantų smūgių metu žuvo 11 žmonių, yra sužeistųjų, nukentėjo civilinė infrastruktūra.
Zaporižės srityje nuo artilerijos ugnies nukentėjo daugiau kaip 20 gyvenviečių rajonai.
Chersono kryptimi okupantai vėl apšaudė Chersoną.
Per praėjusią Ukrainos karo aviacija sudavė 8 smūgius į okupantų susitelkimo židinius, smogė priešlėktuvinio raketinio komplekso pozicijoms. Numušti 3 priešo žvalgybiniai orlaiviai. Raketiniai ir artilerijos daliniai smogė 4 kontrolės punktams, rusų gyvosios jėgos telkiniui, 2 artilerijos židiniams, šaudmenų sandėliui ir 2 kitiems svarbiems objektams.
Ukrainos kariuomenė atnaujino puolimą Kreminos kryptimi ir Zaporižės srityje.
Foto – Kyjivo regionas po apšaudymo raketomis, AP Photo/Roman Hrytsyna.
Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


49 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page