top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS PRALAIMĖJIMAS NEIŠVENGIAMAS (2023 05 13)

Geopolitinė padėtis

Pasaulio ir Lietuvos akies vyzdyje – Ukrainos kontrpuolimas. Ukrainos žvalgyba praneša, jog Kremlius, suvokdamas pralaimėjimą geopolitiniame kontekste, ieško, ką kaltinti dėl Rusijos pralaimėjimo. Esą Šoigu, Gerasimovas ir Prigožinas supranta, jog geopolitiškai ir strategiškai Rusija jau pralaimėjo. Putinui nepavyko pasiekti nei vieno „specialiosios operacijos“ metu užsibrėžto tikslo: per 3 dienas užimti Kyjivą, iki kovo 31 d. užimti Donbasą, iki gegužės 9 d. – Bachmutą.

"Iš mito apie supervalstybę, iš mito apie "antrąją pasaulio armiją" visas pasaulis pamatė atsilikusios šalies, ekonomikos ir marodierių armijos realybę. O šiandieniniai vieši jų tarpusavio konfliktai rodo baimę prisiimti atsakomybę už neišvengiamą pralaimėjimą, nes nė vienas iš šios trijulės nenori būti atsakingas", - sakė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Andrejus Jusovas.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas teigia, jog įmanoma baigti karą iki šių metų pabaigos. Pareigūnas tuo pačiu svarsto, jog nereikia be reikalo pranašauti, kada prasidės kontrpuolimas: tai gali įvykti po kelių dienų, savaičių ar mėnesių. "Ne anksčiau ar vėliau, bet tiksliai laiku", - sako O. Danilovas.

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje bus daug klaidinančios ir bauginančios informacijos, verčiančios krūpčioti dėl jos turinio. Tačiau tai paprasčiausia informacinio karo dalis. Šiuo metu mums visiems svarbu suvokti, jog pergalė prieš Maskvą nebus taip paprastai pasiekta, kaip nemažai kam atrodo. Net ir išgrūdus iš Ukrainos apsišikusias marodierių gaujas, Kremlius nepasiduos. Alinantys Ukrainos apšaudymai, ekonominis, politinis teroras gali tęstis ir toliau. Viskas priklauso nuo to, kokių veiksmų imsis pats Kremlius. O ėjimų Maskvai nėra itin daug.

Vienas jų – skelbti karo padėtį, visuotinę mobilizaciją, visą šalies ūkį paverčiant karo pramonės gamybos mašina, o frontą užverčiant šimtais tūkstančių lavonų. Taip Putino chunta išsilaikys, bet neilgai. Kremliaus balvonai, kokie buki jie bebūtų, visgi, moka skaičiuoti ir supranta, jog šiemet, o ypač kitais metais, auganti ES ir JAV karo pramonė užvers Ukrainą ginklais. Putlerio pralaimėjimas nusikels, tačiau jis bus siaubingai gėdingas.

Kitas variantas – skubi rokiruotė Kremliuje, keičiant Putiną geruoju Putinu, sėdant prie derybų stalo, mėginant „išspausti“ specialų užgrobtų teritorijų statusą, panaikinti sankcijas, pasirašyti kokį nors taikos susitarimą, kurio tikslas vienas – eilinį kartą išdurti Vakarus ir pasiruošti naujam karui. Šis variantas Maskvos strategų supratimu turėtų būti Kremliui priimtiniausias.

Trečias variantas – branduolinė konfrontacija, spjaunant į pasaulio bendruomenės, įskaitant Kiniją, perspėjimus ir branduolinio ginklo panaudojimas, siekiant sustabdyti Ukrainos kontrpuolimą. Šis variantas turi būti įvardinamas, tačiau vargiai tikėtinas.

Apie tai, jog Putinas trystelėjo į kelnes byloja jo pasakymas, kad Rusija "diplomatinio kelio" niekada neatsisakė, kalbantis telefonu su PAR prezidentu Cyrilo Ramaphosos. Fiureris Putinas pakartojo pasiūlymą Afrikos šalims nemokamai tiekti rusiškus grūdus ir trąšas.

Pagalba badaujantiems Pavolgio, Vokietijos ir Afrikos vaikams – naftalininė Kremliaus klasika. Sujaukia gyvenimus šimtams milijonų gyventojų, nužudo tūkstančius ir to akivaizdoje vaidina gailestingus samariečius. Tipiškos kriminalinių padugnių „poniatkės“.

"Bank of America" strategai teigia, kad dėl recesijos ir kreditų krizės gali būti negrąžinta iki 1 trilijono JAV dolerių vertės įmonių skolų. JAV įmonių trejų metų įsipareigojimų nevykdymo lygis pakilo iki maždaug 15 %. Ekspertų teigimu, nerimauti nevertėtų, nes artimiausioje ateityje labiau tikėtinas lengvas arba trumpas nuosmukis nei visiškas nuosmukis. Tačiau rinkos vis labiau nerimauja dėl būsimo nuosmukio perspektyvos, o Niujorko FED JAV recesijos tikimybės indeksas numato 68 % tikimybę, kad recesija ateis iki 2024 m. balandžio mėn.

Tuo tarpu, kai pasaulio ekonomikos gigantai ieško priemonių išvengti recesijos, ją sukėlusios šalies propagandos ruporai Kremliuje šiandien oficialiai pareiškė, jog infliacija Rusijoje nulinė.

Reikšmingi postūmiai

Ukrainos pajėgos smogė rusų gyvosios jėgos ir technikos telkiniams penkiose kryptyse. Rusijos gynybos ministerija pripažino "taktinį" atsitraukimą prie Bachmuto. Ukrainiečiai jau kontroliuoja flangus, kuriuose prieš mėnesį okupantai mėgino apsupti Bachmute įsitvirtinusius gynėjus. Priešas nustumtas kelis kilometrus į rytus, atlaisvintas kelias Časiv Jar – Bachmutas.

Atkreipiame dėmesį į Ukrainos gynybos ministro pavaduotojos Annos Malyar pareiškimą, kuriame ji ragina ukrainiečius "jokiu būdu" nevertinti isteriškų Prigožino ir kitų okupacinės kariuomenės atstovų pareiškimų. „Nepriklausomai nuo priešo viešų pareiškimų, piliečiai visada turėtų būti pasirengę klastingiems rusų veiksmų scenarijams“.

Tai visiška tiesa. Todėl mes siūlome nekelti klausimų, nenagrinėti ir niekaip nereaguoti į Prigožino rėkavimus, kurie yra visiška dezinformacija ir yra skirti klaidinimui.

Vakar Bachmuto mūšiuose sunaikinta beveik 200 rusų marodierių ir penki lauko amunicijos sandėliai. Iš viso mūšių metu likviduota 750 okupantų.

Rusai skubos tvarka formuoja naujus dalinius, kad sustiprintų prieš Ukrainą kovojančius okupacinius dalinius. Stavropolio krašte, Pietų karinės apygardos lėšomis, pradėta formuoti atskira motorizuotoji brigada, skirta Ukrainos teritorijoje veikiančioms okupacinėms pajėgoms sustiprinti.

Trumpai

Sankt Peterburge policija sukūrė naują kovos su dronais padalinį, skirtą bepiločių orlaivių aptikimui po įtariamo dronų išpuolio prieš Kremlių. Šis padalinys pradėjo veikti gegužės 9 d. per Pergalės dienos iškilmes. „Antidroniniame“ skyriuje dirbs pareigūnai, ginkluoti snaiperių šautuvais ir karabinais. Grupės, apmokytos neutralizuoti bepiločius orlaivius ir mobilūs patruliai veiks išvien tam, kad sulaikytų asmenis, įtariamus bepiločių orlaivių naudojimu.

Visiška nesąmonė, skirta bauginti vietos gyventojams, palaikyti nuolatinę įtampą, galimybę įvesti nepaprastąją padėtį. Kremliuje kai kam seniai pusę šešių.

Pranešama, jog Jungtinės Tautos neturi atsarginio plano, jei Rusija pasitrauktų iš susitarimo, kuris leidžia Ukrainai eksportuoti grūdus į tarptautines rinkas ir padėjo Maskvai lengviau eksportuoti grūdus ir trąšas.

"Juodojoje jūroje nėra plano B", - sakė JT atstovas spaudai Stephane Dujarric. „Yra Juodoji jūra. Mes negalime perkelti jūros. Negalime perkelti Bosforo sąsiaurio", - teigia pareigūnas. JAV ambasadorės prie JT Linda Thomas-Greenfield teigimu "Rusija puikiai eksportuoja. Ji eksportuoja grūdus ir trąšas tokiu pat lygiu, jei ne didesniu, nei prieš visišką invaziją. Rusijos grasinimai susiję su pinigais ir galia. Kuo labiau Rusija trukdo Ukrainos eksportui, tuo didesnės kainos, o kadangi Rusijos eksportui sekasi gerai, ji gauna daugiau pajamų", - sakė ji.

Kai JT iškels teroristinę Rusiją iš savo narių tarpo, nereikės kliedėti apie Juodosios jūros perkėlimą.

Egiptas spjovė į JAV perspėjimus ir leido savo oro erdvę naudoti Rusijos kariniams lėktuvams. Per dvi savaites įvykdyti mažiausiai 7 Rusijos kariniai skrydžiai į Siriją ir iš jos per Egipto oro erdvę, nepaisant to, jog JAV kovo mėnesį paprašė Kairo ją uždaryti.

Kairas pamiršo, kas remia šalies kariuomenę, užtikrinant valstybės stabilumą. Be JAV paramos šalis greičiausiai paskęstų maištų, riaušių, karinių perversmų jūroje, panašiai, kaip Sirija ar Sudanas.

Lietuvoje

Sujudimas dėl kažkokia raudona tyre sulaistyto rašytojo Viktoro Šenderovičiaus. Nėra klausimo dėl to, reikėjo ar nereikėjo taip daryti – žinoma, kad nereikėjo. Tačiau pirmiausia – nereikėjo imperialistinės Rusijos naratyvus palaikančio ir ukrainiečius nacistais vadinančio veikėjo įleisti į Lietuvą. Kažkas negerai mūsų tarybose, kurios išduoda vizas sumaištį keliantiems ir visuomenę kiršinantiems asmenims, atvykstantiems iš Rusijos.

Tai labai pavojingas momentas, parodantis, kaip lengvai Lietuvoje galima įžiebti kibirkštį, surengus surežisuotą provokaciją, panaudojant smurtą.

Turime neleisti Kremliaus specialiosioms tarnyboms per rusiškas šunvotes vykdyti savo sumanytų operacijų, suvokdami, jog nebūtinai į Lietuvą reikia siųsti žvalgybos agentus, kad jie sukeltų sumaištį.

Pakanka užduotis deleguoti atskiroms, apie galutinį scenarijų nežinančioms grupėms, dirbančioms kokioje nors PAR ar Ispanijoje.

Šios dienos apžvalga peržengė 700 tūkstančių žodžių, kuriuos parašėme per kiek daugiau nei metus. Tai beveik aštuonios 300 puslapių storumo knygos. Taip taip, aštuonios knygos. Ir jas visas jūs perskaitėte. Ačiū jums, mielieji, už kantrybę ir palaikymą.

Nuotraukoje Ukrainos tankas važiuoja keliu netoli Bachmuto (šaltinis apnews.com)

Ypatingas ačiū nuolatiniam rėmėjui „DT Artelė“, taip pat Lietuvos aludarių gildijai. Mūsų darbo tęsimui itin svarbi visų jūsų parama: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw55 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page