top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS ULTIMATUMAI REIŠKIA, KAD ORDOS REIKALAI FRONTE PRASTI (2024 05 25)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Kremlius per savo agentus pasiuntė Vakarams žinutę, esą teroristas ir karo nusikaltėlis Putinas yra pasirengęs sustabdyti karą Ukrainoje ir derybų keliu nutraukti ugnį, pripažįstant dabartinę mūšio lauko liniją. Per naujienų agentūrą „Reuters" keturi Rusijos šaltiniai išplatino šį „pasiūlymą“, pagal geriausias KGB praktikas prikergdami ir ultimatumą: esą fiureris yra pasirengęs tęsti karą, jei Kijevas ir Vakarai į Maskvos „taikos derybas“ nereaguos.

 

Tiksliausiai Rusijos režimo mintį apibūdina šie aukšto rango Rusijos šaltinio, „dirbusio“ su Putinu ir „žinančio“ apie aukščiausio lygio pokalbius Kremliuje, žodžiai: "Putinas gali kovoti tiek, kiek reikės, bet Putinas taip pat pasirengęs paliauboms - įšaldyti karą."

 

Taigi iš esmės Vakarams siūloma pripažinti, kad jie pralaimėjo, kad Ukraina privalo sutikti su tuo, jog yra atplėštos ir aneksuotos jos teritorijos Chersono, Zaporožės, Luhansko ir Donecko srityse. Tai reiškia, kad Rusija įšaldžiusi karo veiksmus, toliau galės tęsti daugiau ar mažiau intensyvų terorą palei įšaldyto fronto liniją, ką ji darė Donbase nuo 2014 metų iki plataus masto invazijos. Tai taip pat neabejotinai reiškia, kad Rusija galės ruoštis ordos invazijai į kitas šalis, potencialiai – ir į rytinį NATO flangą.

 

Pats vladyka Putinas, vakar per spaudos konferenciją Baltarusijoje paklaustas apie "Reuters" pranešimą, sakė, kad "tegul jos atsinaujina". Ir pridūrė, kad derybos turėtų būti grindžiamos "realijomis vietoje" ir planu, dėl kurio buvo susitarta per ankstesnį bandymą pasiekti susitarimą pirmosiomis karo savaitėmis. "Ne pagal tai, ko nori viena pusė", - sakė jis.

 

Bet būtent jos tokios ir yra, pagal tai, ko nori viena pusė, pagal ultimatumą, kurį išsako Kremlius. Tai mirtinai pavojingas žaidimas, kurį kai kurių Vakarų valstybių politikai, ne viešai, mano esant visai priimtinu, nes taip būtų galima sustabdyti kraujo praliejimą. Jie nesupranta, kad sutikus su Kremliaus reikalavimais, netrukus kraujo būtų pralieta dar daugiau, nes Rusijos tikslas nėra karo nutraukimas, ir, tiesą pasakius, netgi ne karo įšaldymas. Pastarasis yra tik priemonė, kuri leistų visų pajėgumu tęsti pradėtą ES ir NATO skaldymą. Rusija jau pilnai stovi ant karo bėgių, ją palaiko Kinija ir kitos blogio ašies šalys, kurios per padidinamąjį stiklą stebi, kuo baigsis Maskvos spaudimas.

 

Ultimatumo priėmimas būtų ne tik karo nusikaltėlių pergalė Rusijoje, tai būtų aiškus ženklas, kad blogis triumfuoja, o blogio šalys gali drąsiai veikti žengdamos kitus žingsnius toliau.

 

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba reaguodamas į Maskvos „taikos žinutę“, soctinkle X pareiškė, kad Rusijos fiureris bando sužlugdyti kitą mėnesį Šveicarijoje vyksiantį Ukrainos inicijuotą taikos aukščiausiojo lygio susitikimą, pasitelkdamas savo aplinką, kad pasiųstų "melagingus signalus" apie tariamą pasirengimą sustabdyti karą.

 

"Putinas šiuo metu neturi jokio noro nutraukti savo agresiją prieš Ukrainą. Tik principingas ir vieningas pasaulinės daugumos balsas gali priversti jį pasirinkti taiką, o ne karą", - rašė jis.

 

Ukrainos prezidento patarėjas Michailas Podoliakas sakė, kad V. Putinas nori, jog Vakarų demokratijos pripažintų pralaimėjimą.

 

Tuo tarpu Putino kalbėtojas spaudai Dmitrijus Peskovas, atsakydamas į prašymą pakomentuoti, sakė, kad šalis nenori "amžino karo", bet tai tik žodžiai. Pagal Rusijos saugumo doktriną ir „naujojo“ karo modelį, karas, o ne taika yra normalus valstybės būvis. Tad ji jį tęs tol, kol egzistuos kaip Rusijos Federacija su visomis jėgos struktūromis.

 

Tai įrodo Rusijos vladykos žodžiai išsyk po pareiškimo apie „taiką“ esą Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, pasibaigus jo penkerių metų kadencijai, neturi teisėtumo ir tai būtų teisinė kliūtis, jei Rusija ir Ukraina pradėtų taikos derybas.

 

Dar viena FSB pasakų departamento klasikinė propagandos taktika apversti faktus aukštyn kojomis – būtent Putinas yra neteisėtas ir nerinktas diktatorius, kurio paskutinius „rinkimus“ taip stengėsi įteisint neva Rusijos opozicionieriai per A. Navalno štabą.

 

Tuo tarpu Ukrainoje trečius metus dėl Rusijos invazijos į šalį galioja karinė padėtis, todėl V. Zelenskis, nors šią savaitę baigėsi jo penkerių metų kadencija, nebus perrinktas. Ir jis, ir Ukraina, ir jos sąjungininkai tai laiko teisingu sprendimu karo metu, nekalbant apie teisinį aspektą, kad rinkimai negali vykti, kai šalis kariauja su agresoriumi, norinčiu ją nušluoti nuo žemės paviršiaus.

 

Visgi, visose šiose kalbose ir Kremliaus chuntos vyniojimesi galima įžvelgti strategiškai svarbų ir pozityvų dalyką. Kai recidyvistai, kurie supranta tik jėgos kalbą, ima vapalioti apie paliaubas ir derybas, be diplomatijos ir strateginės komunikacijos tikslų ryškėja ir kita šių priemonių naudojimo pusė. Orda nebegali išlaikyti kasdien patiriamų nuostolių, o jiems kompensuoti, reikia naujos patrankų mėsos. Tai mėsai reikia ginkluotės ir aprūpinimo bei paruošimo, o jų visų, akivaizdu, trūksta.

 

Todėl ir matome visas šias Kremliaus pastangas liežuviu, kol dar ne vėlu, nes labai gali būti, kad artimiausiu metu matysime driskius, bėgančius iš mūšio lauko.

 

Sustoti dabar jokiu būdu negalima, reikia daužyti ordą ir Ukrainos žemėje, ir griaunant logistiką bei ekonomiką pačiame suskyne.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠ 

 

Penktadienį Jungtinės Valstijos paskelbė apie naują 275 mln. dolerių vertės ginklų ir įrangos paketą Ukrainai, skirtą padėti atremti Rusijos puolimą prie Charkovo, pranešė Valstybės departamentas.

 

Paketą sudaro skubiai reikalingi pajėgumai, įskaitant šaudmenis HIMARS, 155 mm ir 105 mm artilerijos sviedinius, raketas, priešlėktuvines sistemas ir tiksliąją aviacinę amuniciją, nurodė departamentas.

 

Ukrainos prezidentas, asmeniškai aplankęs karius Charkovo srityje, penktadienį pareiškė, kad Ukrainos pajėgos užtikrino "kovinę kontrolę" teritorijose, į kurias šį mėnesį Charkovo srities šiaurinėje dalyje įsiveržė Rusijos kariai.

 

"Mūsų kariams dabar pavyko perimti pasienio zonos, į kurią įžengė Rusijos okupantai, kovinę kontrolę", - sakė V. Zelenskis savo naktiniame vaizdo kreipimesi.

 

Rusai sugebėjo patobulinti savo GPS signalo blokavimo priemones taip, kad mažiau kaip 10 proc. "Excalibur", HIMARS ir kitų tiksliųjų vakarietiškų ginklų yra veiksmingi, rašome „The Washington Post“.

 

Anksčiau ši ginkluotė lengvai naikindavo Rusijos karines bazes ir logistikos centrus, dabar tokių sėkmingų pataikymų yra mažiau. Apie tai šaltiniai ant žemės mums sakė dar prieš pusmetį, bet dabar problema dar aštresnė.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Rusija naktį vėl smogė Charkovui. Slobodskio rajone sprogimas iš dalies sugriovė licėjų, apgadino gretimą daugiaaukštį pastatą ir kelis automobilius. Charkovo srities prokuratūros duomenimis, smūgis suduotas raketomis S-300. Laimei, nukentėjusiųjų nebuvo.

 

82-oji brigada sėkmingai daužo ordą Vovčanske. Vyksta intensyvūs gatvės mūšiai, miestas valomas nuo russkij mir nešėjų.

 

Brigada „Liut“ netoli Časiv Jaro sunaikino apie 10 rusų šavuotos technikos vienetų. Eilinis bandymas įšliaužti į miesto griuvėsius baigėsi visišku ordos dalinių sutriuškinimu.

 

Rusijos gyvosios jėgos nuostoliai viršijo 500 000. Pusė milijono, Karlai!

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Skandalas dėl prezidento G. Nausėdos rėmėjų. Prokremliška, vatinius maskvietiškus naratyvus skleidžianti Jolanta Blažytė gegužės 21 d. parėmė valstybės vadovą 10 000 eurų auka. Ir prezidentas šią auką priėmė.

 

Bet ar tai iš tiesų skandalas?

 

Mums regisi, kad visiškai ne. Kai vieni siūlo sustiprinti prezidento rinkimų štabo prevencijos komandą, kuri sužiūrėtų tokius ir panašius dalykus, mes nemanome, kad (jei ji tokia yra), čia kažkas kažką pražiūrėjo. Auka priimta sąmoningai, žinant.

 

Matote, mūsų žmonėms, rinkėjams, tai patinka. Jie įsitikinę, kad politikas ir turi būti toks – truputį moraliai kreivas, truputį melagis, truputį bolševikas. Nieko bloga, jei politikas žada ir paskui savo pažadų neįgyvendina, bando populistiniais pareiškimais įtikti visiems.

 

Toks politikas tik įrodo, kad jis sugeba „prasisukti“, „susikombinuoti“. Kad jis – kaip visi. Artimas, savas. Širdžių, visų, visus atstovaujantis.

 

Ir rinkėjo dėl to visaip uiti ir mušti informacine lazda per šonus nereikia. Netgi negalima.

 

Argi jūs mušate vaiką dėl to, kad jis išvalgo stiklainį uogienės ir jį vėl kaip niekur nieko, tuščią pastato atgal? Ar mušate jį, jei jis svečiuose nusiraugėja prie stalo?

 

Aišku, kad ne. Jūs su juo kalbatės, aiškinat, rodot. O jei iš tiesų mušat – perkeltine, neduokdie tiesiogine, prasme, tai jis visais jam suprantamais būdais jums keršys, jūsų nekęs, o užaugęs, muš jus atgal.

 

↡ Nuotraukoje: Stepanas sako, kad viskas bus gerai, Ukraina nugalės.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 58 views0 comments

Comments


bottom of page