top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

SLAPTI VAŠINGTONO - BERLYNO SUSITARIMAI AR BLEFAS? (2023 11 25)

↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
Žiniasklaida skelbia, kad JAV prezidentas Joe Bidenas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas parengė planą, kaip paskatinti Zelenskį derėtis su Rusija. Teigiama, esą JAV ir Vokietija nori pastatyti Ukrainą į "strategiškai palankią derybinę poziciją", iš kurios Kyjivas turėtų derėtis su Maskva dėl savo "suvereniteto ir teritorinio vientisumo”.
 
Įdomiausia tai, kad Vašingtonas ir Berlynas esą neketina tiesiogiai įtikinėti Ukrainos prezidento pradėti derybas, tačiau neva leis Kyjivui pačiam susiprasti, negaunant ginkluotės tiek, kiek reikia. Kitaip tariant, Ukrainai neva bus tiekiami tik tokie ginklai ir tik tokiais kiekiais, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos galėtų išlaikyti dabartinį frontą, be galimybės išlaisvinti Rusijos okupuotas teritorijas. Esą pats Zelenskis turi susiprasti, kad taip toliau tęstis negali. Be jokių raginimų iš išorės. Jis turi savo noru nueiti pas savo žmones ir paaiškinti, kad būtina derėtis.
 
Tai dar vienas signalas, kuris siunčiamas Kyjivui sėsti prie derybų stalo. Mums šis signalas – kažkokia, kažkokiais kanalais nutekinta abrakadabra, skirta spausti Ukrainai. Tai jau mažiausiai penktas atviras raginimas ir spaudimas Kyjivui dėl derybų su Maskva per pastaruosius metus. Tik šioje karinėje-politinėje ekvilibristikoje sąmoningas atsisakymas tiekti ginklus skamba nusikalstamai ir išdavikiškai, kaip šantažo priemonė. Tiek Bidenas, tiek Scholzas, be abejo, neigtų mažiausią tokio susitarimo tikimybę.
 
Taigi, ši „stratkominė“ odisėja yra greičiau politinių sluoksnių sąmokslo teorija, skirta paaiškinti žiniasklaidos antraštėse sumažėjusių ginklų tiekimo apimtis Ukrainai.
 
Atmetus sąmokslo teorijas apie pasaulinę driežažmogių vyriausybę, veiksmai ant žemės ir paprasti skaičiavimai rodo, kad JAV per sunku tempti dviejų karų finansavimo ir ginklų tiekimo naštą. Europai, iš esmės – Vokietijai, taip pat.
 
Po naujausios NATO ataskaitos apie Rusijos karinio potencialo atkūrimo spartumą ir naujus pavojus, Aljanso lyderės susizgribo, kad pačios yra pažeidžiamos. Žvelgiant į mūšio lauką Ukrainoje po beveik dviejų metų varginančio karo, ateities perspektyvos atrodo pakankamai sudėtingos ir toli gražu ne optimistiškos. Ginklų, sunkiosios technikos gamyba, be abejo, bus užkurta, tačiau milijonas artilerijos sviedinių ir milijardai, skirti Ukrainos paramai, greičiausiai keliaus savo pačių karinės galios stiprinimui.
 
Ukrainos laukia sunkūs ir lemtingi metai. Nenorime nuvilti ir liūdinti, bet linkėdami broliams ir sesėms ukrainiečiams išlaikyti esamas pozicijas fronte manome, kad pavykus tą padaryti, bus pasiekta labai didelė pergalė.
 
O Vakarų diplomatija, mūsų įsitikinimu, eilinį kartą susimovė. Siūlymai aukoti dalį teritorijos skambai mažų mažiausiai gėdingai. Beje, tai ir užuomina mums, Baltijos šalims. V. Zelenskis nėra toks kvailas, kad nesuprastų, kad paliaubos su Rusija atidės karą ateičiai, ir tas karas bus dar baisesnis.
 
Kodėl JAV ir ES lyderiai nesiūlo Ukrainai tapti NATO nare, kad ir turint naujas sienas? Jei Kyjivui būtų garantuotas patikimas saugumo skydas, galbūt, Ukraina ir ryžtųsi kompromisui. Galbūt, pakaktų saugumo garantijų, kokias Pietų Korėjai suteikė JAV. Tačiau nesiūloma net tokia formulė. Žadama miglota ateitis Aljanse, spaudžiant tiesiog atiduoti Rusijai didžiules okupuotas teritorijas. Kitaip sakant, siūloma leisti nukirsti vieną ranką, paliekant ją kraujuoti ir nesuteikiant būtinosios medicininės pagalbos.
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Šią naktį priešas į Ukrainą paleido rekordinį skaičių bepiločių orlaivių “Shahed". Oro pavojus paskelbtas Kyjivo, Čerkasų, Černihivo, Sumų, Charkivo, Chersono ir kituose rajonuose. Pranešama apie sugriovimus. Kyjive apgriautas penkiaaukštis daugiabutis pastatas, dirba gelbėtojai.
 
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas informuoja, kad užpuolikai paleido ir dvi valdomas aviacijos raketas Kh-59.
 
Vakar kelias valandas iš eilės okupantų aviacija bombardavo ir apšaudė Chersono srities pietinę dalį.
 
Vokietijos ambasadorius Ukrainoje Martin Jaeger pranešė, kad artėjant žiemai, šalyje bus dislokuota dar viena "Patriot" sistema. Keturios iš Vokietijos pristatytos IRIS-T sistemos jau yra ant Ukrainos žemės, o artimiausiais metais šis skaičius dar padidės.
 
↞ Trumpai ↠
 
Vyksta Izraelio - “Hamas” apsikeitimas belaisviais ir įkaitais. Tikimasi, kad didžioji dalis įkaitų bus išlaisvinta šiandien.
 
Kinijos lyderis Xi Jinpingas pribloškė Rusijos vladyką Putiną atsisakydamas finansuoti dujotiekio "Power of Siberia-2" atšakos statybas. Pekinas spaudžia Maskvą, kad šio projekto magistralinių linijų statyba būtų įgyvendinta vien tik Rusijos lėšomis, neišleidžiant nei vieno kiniško juanio.
 
Dujotiekis "Power of Siberia-2" šiuo metu yra viena iš pagrindinių Rusijos "vilčių" įveikiant ekonominę krizę, kurią Rusijoje paaštrino Vakarų sankcijos. Tačiau panašu, kad projekto statybos tempai bus lėtesni, nei Maskva tikėjosi.
 
Rusija ir taip patiria nuostolius pardavinėdama dujas Kinijai gerokai pigiau nei vakarams, o dujotiekio tiesimas virs dar didesne našta biudžetui.
 
Atsitiko taip, kaip mes ir sakėme. Rusija virsta Kinijos satelitu, visiškai nuo jos priklausomu. Tačiau Maskva pasirinkimo neturi. Kinų drakonas čepsi žvelgdamas į neišsemiamus Maskovijos resursus.
 
Mums ši vieta dar nesuprantama – kodėl Kremliaus strategai neketina nutraukti karinių veiksmų ir ieškoti išeities derantis su Vakarais? Taip Rusija sugrįžtų į tarptautinę areną, atsinaujintų derybos dėl “Nord streamų”, o dabar ji žygiuoja tame pačiame dvokiančiame pasaulio užribyje kartu su Šė Korėja.
 
Nyderlandų gynybos ministrė Kajsa Ollongren tikisi, kad nepaisant kraštutinių dešiniųjų "Laisvės partijos" pergalės parlamento rinkimuose, Nyderlandai ir toliau teiks pagalbą Ukrainai. Pasak ministrės, Nyderlanduose yra „plati“ parama padėti Ukrainai kare su Rusija.
 
ES pareiškė, kad niekada nepripažins neteisėtų Rusijos bandymų užgrobti kitos šalies branduolinę jėgainę ir ragina Rusiją nedelsiant išvesti savo karius, įrangą ir kitus darbuotojus iš užgrobtos Zaporižės AE.
 
Putinas perskaitė šį pranešimą spaudai, perdavė Šoigu, katras sumušęs kulnais ir atidavęs pagarbą, išvedė savo driskius iš Ukrainos lakti arielkos į Astrachanę.
 
Rusija ketina mesti iššūkį Vakarų technologijoms, nes Maskovijos trogloditų manymu, dirbtinio intelekto modeliai turėtų atspindėti viso pasaulio kultūros turtus, paveldą ir visų civilizacijų išmintį, o ne tik anglosaksiškojo. Kreivarankiai kurs savo DI, nes vakarietiškas supranta tik anglų kalbą, nepriima Rusijos kultūros, mokslo, muzikos, literatūros ir kuria ksenofobiją.
 
Pastarąją pastraipą apie šiknagalvių ketinimus kurti „savo rusišką DI“ rašėme bent pusvalandį, niekaip negalėdami nustoti kvatotis.
 
Rusija ir kitos Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos šalys ir toliau kovos už taiką pasaulyje. Rusiją netoleruos terorizmo bet kokiomis jo apraiškomis ir bet kuriuose pasaulio regionuose.
 
Viskas, daugiau nebegalim. Čia ir baigiam. Beje, tai ne anekdotai. Tai – naujausi Rusijos fiurerio Putino nusipezėjimai.
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
Kaip sakoma, niekada nespjauk į šulinį, iš kurio teks gerti. Nebūtinai šiandien.
 
Prasidėjus kalėdinių dovanėlių griebimo ir stebuklų laukimo vajui, norime priminti, kad viskas šiame pasaulyje laikina.
 
Laikinas yra postas valdžioje, milijonas, milijardas, šlovė, minios garbinimas, žinomumas. Tai viso labo juokingi niekučiai, kurie dūžta, kaip kalėdinės eglutės žaisliukai.
 
Viešpatie, kiek mes matėme premjerų, ministerių, verslininkų, kurie pasipūtę, nelyginant kalakutai žirgliavo mūs kaimukio gatvele lydimi apsaugos, o vėliau, visų pamiršti, kukavo tarpuvartės kamputy ir kukliai kvietė išgerti kavos. Kiti, vaidinę pasaulio valdovus, grasinę sunaikinti tariamus konkurentus, dabar vilki kalinio drapanas. Bent jau kaliūzėj turės pagaliau laiko egzistenciniams klausimams. Arba ne.
 
O kiek dabar yra tuščiagarbių, žaidžiančių galios žaidimus ir manančių, kad tai amžina. Deja, nei vienos pareigos, nei vienas postas, šlovės akimirka ar pinigų srautai niekam netekėjo amžinai. Laiko ir likimo banga tuščiagarbius iškelia aukštyn, teškia į uolas ir sudaužo kartu su netikromis iliuzijomis.
 
Artėjant Kalėdoms norime pasakyti, kad nepaisant visų mūsų silpnybių, mes tikime gėriu.
 
Mūsų geros ir blogos mintys - tai lyg du susisiekiantys indai. Jei mes drebame dėl savo turtų, gyvybės, lipame per kitų galvas, siekdami naudos tik sau, tikėtina, kad anksčiau ar vėliau, už tai būsime nubausti. Neteksime to, ką užkariavome, nes einame peštynių ir kovos keliu.
 
Jei darysime gerus darbus, galvosime apie tuos, kuriems šiandien sunku, tikėtina, kad ir mums bus padėta. Tokie pasaulio dvasiniai dėsniai. Tokie fizikos dėsniai. Viskas tarpusavyje susiję.
 
“Trumpai sakant, visa, kas priklauso kūnui, yra kaip tekanti upė, o tai, kas priklauso sielai, yra sapnas ir migla. Mūsų gyvenimas – tai kova ir klaidžiojimas svetimame krašte, pomirtinė šlovė – užmarštis”. Markas Aurelijus
 
↡ Nuotraukoje: priešlėktuvinės gynybos darbas naktį.
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt 
60 views0 comments

Kommentarer


bottom of page