top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

TERORISTINĖ RUSIJA TĘSIA CIVILIŲ ŽUDYNES UKRAINOJE (2023 06 28)

Geopolitinė padėtis

Nenorėję savęs įvardinti JAV pareigūnai žurnalistams teigia, kad Rusijos karinių operacijų Ukrainoje vado pavaduotojas generolas Sergejus Surovikinas iš anksto žinojo, kad butų vagis ir recidyvistas Jevgenijus Prigožinas planuoja „perversmą“ prieš Maskvos gynybos pareigūnus. Jų teigimu, JAV „žvalgyba“ dar bando išsiaiškinti, ar intelekto nesužalotu veidu Surovikinas galėjo padėti suplanuoti žygį ir ar žadėjo paremti J. Prigožino veiksmus praėjusį savaitgalį.

Surovikino įsitraukimas į „smutą“ patvirtintų mūsų versiją apie skilimą teroristinės Rusijos jėgos struktūrų gretose. Kad ir ką jūs galvotumėt apie Surovikiną, anksčiau praeityje ir dabar, nors to ir nesimato, jis, atrodo, buvo ir yra pagrindinis karinių operacijų planuotojas ir vykdytojas Ukrainoje. Mums sunkiai apsiverčia liežuvis, tačiau turime pasakyti, kad „generolo Armagedono“ pravardę turintis karo nusikaltėlis yra neįkainojamas Rusijos resursas, kuris žino kaip ir kur, turi kompetencijos ir geba suvaldyti situaciją mūšio lauke. Būtent jį, greičiausiai, matome ir saugumo bei jėgos struktūrų rietenų fone. Drįstame teigti, kad Surovikinas aiškiausiai suvokia, į kokią aklavietę pateko Rusija, ir iš kokių srutų duobių jam teko traukti Rusijos karinius vienetus, kuriuos visiškai beatodairiškai, FSB ir SVR metė į mėsmalę pernai pradėta invazija.

Arčiau žemės stovintys Rusijos kariškiai ir dalis FSB – SVR (užsienio žvalgybos tarnyba), nenorėjo ir nenori šių beprasmių skerdynių, nes itin gerai žino savo karinių dalinių padėtį dėl korupcijos, nekompetencijos ir nuolatinio pompastiško šou apie nenugalimą „antrą kariuomenę“, kuris tėra skirtas apdumti akis Rusijos visuomenei ir puskvaišiui diktatoriui. SVR savo planuose prieš invaziją dėliojo, kad užimti Ukrainą reikėtų su minimaliu kraujo praliejimu ar iš viso be jo, pakeičiant tik valdžią Kyjive ir kai kuriuose regionų centruose. Beje, tai būtų atitikę ir garsiąją Gerasimovo taktiką, kai hibridinėmis priemonėmis sukeliama suirutė, į valdžią pasodinami lojalūs Maskvai kadrai (Medvedčiukas) ir tik tada, suradus pretekstą, įvedami kariniai daliniai.

Tačiau Surovikinas, lojalus struktūrų Rusijoje tarnas, neparėmė Prigožino, ir – kartu su savo draugeliais Šoigu ir Gerasimovu – paprasčiausiai laukė, siekdamas parodyti, kas gali nutikti Rusijoje, jei FSB (galbūt kartu su SVR) toliau „žais“ viena.

Kai apsišaukėlis Baltarusijos diktatorius neva derėjosi su Prigožinu, o Kremliaus ir Minsko bei Prigožino „Trolių fabriko“ propagandos asai skrebeno žinutes viso pasaulio karo žiūrovams, Surovikinas dar kartą paragino „Vagnerio“ grupę nutraukti maršą ir grįžti į savo bazes. Neaišku, ką Surovikinas pasakė kalinių vadui, tačiau šis „sutiko su bulvių kolūkio pirmininko sąlygomis“ ir šarapovuose sėdinčius kriminalinius nusikaltėlius apgręžė į Ukrainą.

Šiandien jau aišku, kad perversmo repeticija ne tik parodė Putinui jo vietą, o naiviems stebėtojams – Putino reikalingumą ir vladykos gebėjimą „valdyti situaciją“, bet ir nuginklavo siautėti pradėjusius kalinius: „Vagner“ marodieriai ne tik nebegaus šaudmenų sunkiajai ginkluotei, bei ir pačią ginkluotę priduos Rusijos reguliariajai kariuomenei. Putinui, kuris FSB dėka ilgą laiką griežė dantį ant jo „užduočių“ Ukrainoje neįvykdančių Šoigu ir Gerasimovo, taip pat aiškiai buvo parodyta, kad jis be jų – niekaip.

Mums, matyt, svarbiausia yra suprasti, kad šio demaršo pasekoje, kitas tykus, už užuolaidų stovintis, Rosgvardijos vadas Zolotovas, artimiausiu metu gaus viską, ko prašė anksčiau – tankų, artilerijos ir kitos priešakinės ginkluotės, kuri su riaušių malšinimu – tiesiogine vidaus kariuomenės užduotimi – mažai turi ką bendro. Tai reiškia, kad susipriešinimas Rusijos jėgos struktūrų gretose nedingo. Atvirkščiai, ką jau sakėme kelis kartus, dar didesni neramumai Rusijoje yra tik laiko klausimas.

Reikšmingi postūmiai

Vakar Rusijos teroristai sudavė du raketų smūgius iš priešlėktuvinės sistemos S-300 į Kramatorsko centrą. Viena iš raketų pataikė į piceriją, kurioje tuo metu buvo vaikų. Iš pradžių buvo pranešta, kad nuo į maitinimo įstaigą pataikiusio užtaiso žuvo keturi žmonės, o 42 Ukrainos piliečiai, įskaitant aštuonių mėnesių kūdikį, buvo įvairiai sužeisti.

Vėliau paaiškėjo, kad žuvusiųjų skaičius išaugo iki 8. Gelbėtojai toliau šalina nuolaužas ir ieško griuvėsiuose žmonių. "Nuo birželio 28 d. 07.00 val. iš po sugriauto kavinės pastato griuvėsių ištraukti 8 žuvusiųjų kūnai, įskaitant 3 vaikus, du gimusius 2008 ir 2011 m.", - sakoma Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos pranešime. Iš viso buvo sužeisti 56 žmonės, įskaitant 2022 m. gimusį vaiką. Trys žmonės taip pat buvo išgelbėti.

Generalinis prokuroras Andrejus Kostinas ryte patikslino informaciją apie Kramatorsko apšaudymą.

"Aštuoni žuvusieji ir 60 sužeistųjų. Tai dvigubos raketų atakos prieš Kramatorską padariniai. Tarp žuvusiųjų yra trys nepilnametės 17 metų merginos ir dvi 14 metų seserys. Gelbėjimo darbai tęsiami. Neatmetama galimybė, kad po griuvėsiais yra daugiau žmonių", - sakė jis.

Taip pat genprokuroras patikslino, kad rusai Kramatorskui smogė dviem "Iskander" raketomis vakare, kai žmonės po darbo buvo ką tik grįžę namo.

Trumpai

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas vakar po susitikimo su kelių Aljanso valstybių narių vadovais Hagoje pareiškė, kad po praėjusio savaitgalio įvykių NATO neturėtų nuvertinti Rusijos. Šiaurės Atlanto aljansas turėtų užtikrinti, kad Ukraina galėtų užimti kuo daugiau teritorijos ir taip sustiprinti Kyjivo pozicijas būsimose derybose, sakė jis.

Derybose su kuo? Karo nusikaltėliais, recidyvistais, butų vagimi Prigožinu, lėle Lukašenka? Ir derybose dėl ko?

Kaip derybų tarpininkai spaus rankas ir šypsosis prieš kameras Mariupolio teatro, Bučos, dvigubų Kramatorsko skerdynių budeliams ir jų vadams?

Baltarusijos gynybos ministerijai ir KGB pavesta nustatyti branduolinio ginklo panaudojimo algoritmą, pareiškė A. Lukašenka. Kalboje jis pabrėžė, kad primygtinai reikalauja šalyje dislokuoti taktinius branduolinius ginklus, "kad niekas čia nekištų savo kaklo".

Ukraina gali gauti "Iron Dome": JAV prašo Izraelio "duoti leidimą" tiekti oro gynybos sistemas. JAV senatoriai pareiškime nurodė, kad viena "Iron Dome" baterija gali apsaugoti maždaug 150 kvadratinių kilometrų plotą. JAV neprašo Izraelio perduoti šių sistemų, o tik leisti valstybėms perduoti savo baterijas.

Lietuvoje

Į Lietuvą atvykęs Vokietijos gynybos ministras iš fokusininko skrybėlės ištraukė baltą triušį, tuo maloniai nustebindamas šalies saugumu susirūpinusius piliečius, bet sukeldamas nemenką erzelį pačioje Vokietijoje.

Pistoriusui pažadėjus Lietuvoje visam laikui dislokuoti brigadą, dėl kurios pastaruoju metu už gynybą ir saugumą atsakingiems kaimuko politikams buvo sukilusi nervinė ir reitingų įtampa, vieni ieškojo savo nuopelnų ir pūtėsi tikrais ar įsivaizduojamai atliktais darbais, kiti spėliojo, iš kur vokiečiai paims brigadą, jei iki šiol neturi nei vienos pilnai funkcionuojančios ir sukomplektuotos divizijos.

Mes nenorime sugadinti vakarėlio, bet kol kas matome tik diplomatines vingrybes ir politinę morką: brigada bus dislokuota kažkada, ateityje, kai Lietuva įrengs infrastruktūrą – pabrėžti reiktų, kad civilinę (vaikų darželiai, parduotuvės, teatrai, oktoberfesto aikštė), o svarbiausia – kai Vokietija suderins tą su NATO gynybos planais.

Žinoma, pareiškimas svarbus, ir jį tikrai sveikiname. Šiuo žingsniu Vokietija ne tik bando raminti aistras mūs kaimuky, bet ir suvaldyti Lenkijos interesą ginti Lietuvą.

Mes, gerai suprasdami saugumo padėtį, sakome, kad reikia visko – ir vokiečių, ir lenkų, ir „patriotų“, ir divizijų. Bet kol visa tai tik ateities planuose, o priešai už vartų – čia pat, šiandien, gal būtų galima paprašyti, kad vokiečių batalionas, atvykęs pratyboms į Lietuvą, kol kas iš jos neišvyktų. Laikinai. Iki to netrukus, kai jau bus dislokuota pilnut pilnutelė brigada.

Nuotraukoje: teroristinė Rusija dviem raketomis "Iskander" pataikė smogė į Kramatorską / Ukrainos Generalinės prokuratūros nuotr.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw


38 views0 comments

Commentaires


bottom of page