top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

TERORISTINĖS RUSIJOS POTENCIALAS SLOPSTA (2023 04 10)

Politinis strateginis lygmuo

Velykų proga popiežius Pranciškus meldėsi už taiką pasaulyje ir prašė Dievo "paguosti sužeistuosius ir visus, kurie dėl karo neteko artimųjų". Jis kreipėsi į rusus dėl karo, kurį jie pradėjo prieš Ukrainą ir pasmerkė smurtą Artimuosiuose Rytuose. "Padėkite mylimai Ukrainos tautai jos kelyje į taiką ir apšvieskite Velykų šviesa Rusijos žmones", - sakė Romos popiežius.

Pontifikas vis dar bando "sutaikyti" ukrainiečius ir rusus. Dvejus metus Vatikane vyko "Kryžiaus kelias", kuriame dalyvavo ir ukrainiečiai, ir rusai. Šiemet akcijoje dalyvavo paaugliai iš abiejų kariaujančių šalių.

Ukrainos užsienio reikalų ministerija tokį renginį įvertino kaip įžeidžiantį, nes "Procesija" sulygino agresorių ir auką. Ministerijos atstovas spaudai Olehas Nikolenko sakė: "esame nusivylę, kad Šventasis Sostas neatsižvelgė į Ukrainos pusės argumentus dėl tokio gesto įžeidžiančio pobūdžio."

Mes suprantame ir Kyjivą, ir Vatikaną. Ukraina kariauja ir išgyvena begalinį skausmą ir netektis. Tuo tarpu Vatikanas, kad ir kaip kam nepriimtina, vadovaujasi bažnytiniais kanonais ir dešimčia Dievo įsakymų.

Velykų proga ir mūsų šalies bei bažnyčios vadovai palinkėjo mums šviesos ir tikėjimo, kad šviesa nugalės. Tikėti yra puiku, bet būtų gerai žinoti, kaip turėtume elgtis, ką daryti, kad ta šviesa ateitų ir mus nuolat suptų?

Matyt, pirmiausia, turime išmokti neteisti. Turime išmokti suprasti. Bent jau pamėginti. Mąstyti be išankstinio nusistatymo, nesivadovaujant emocija ar primesta svetima nuomone. Be pykčio ir neapykantos. To mes Jums Velykų proga nuoširdžiai linkime.

Neapykanta gimdo smurtą, o smurtas karą. Deja, bet nors technologinė žmonijos pažanga pasiekė kosminius greičius, tokius pat mastus pasiekė ir tamsa. Tą liudija ir Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pareiškimas, kad Rusijos ir Ukrainos karo kontekste "oras dabar karinis" ir deryboms dar neatėjo laikas.

"Manau, kad Kinija daro tą patį pastebėjimą, kurį darome ir mes, t. y. kad šiandien oras yra karinis. Ukrainiečiai priešinasi, o mes jiems padedame. Dabar ne laikas deryboms, net jei mes joms ruošiamės ir jei turime nustatyti orientyrus", - sakė E. Macronas.

Jis taip pat teigė, kad jo dialogo su Kinija tikslas yra įtvirtinti požiūrius į karą.

Kol pasaulio galingieji vertina ir stebi karą lyg kino teatre, toliau žūva tūkstančiai žmonių visame pasaulyje.

Tačiau Macronas teisus sakydamas, jog negali būti jokios saugumo architektūros, kol Europoje yra užpultų šalių ar įšaldytų konfliktų. Žudynių nesustabdo ir tai, kad vis daugiau ukrainiečių nusigręžia nuo Rusijos Ortodoksų Bažnyčios naudojamo Julijaus kalendoriaus, pagal kurį Velykos būtų švenčiamos kitą savaitę, ir Velykas švenčia anksčiau.

Vakar Rusijos teroristai, atsakydami į popiežiaus raginimą stabdyti karą, raketa smogė į gyvenamąjį namą Zaporižėje. Žuvo 50 metų vyras ir jo 11 metų dukra, 46 metų mama ištraukta gyva iš griuvėsių. Vyresniosios dukters atakos metu namuose nebuvo.

Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisaro duomenimis, nuo praėjusių metų vasario dėl Rusijos invazijos į Ukrainą žuvo mažiausiai 8 317 civilių, tačiau tikrasis žuvusių civilių skaičius greičiausiai yra daug didesnis. Mes nežinome, tačiau galime numanyti, kokie siaubingi rusų armijos nusikaltimai bus atskleisti išvadavus Mariupolį.

Praėjusią savaitę į Ukrainą iš Rusijos gražinta daugiau kaip 30 vaikų. Kyjivo duomenimis, nuo praėjusių metų vasario į Rusiją buvo išvežta beveik 19 500 vaikų.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tapo šių metų Karolio Didžiojo premijos - apdovanojimo, skiriamo žmonėms už nuopelnus vienijant Europą, laureatu. Ceremonija vyks gegužės 14 dieną Vokietijos Acheno mieste. Kalbą sakysiantis Vokietijos kancleris Olafas Scholzas tikisi, kad V. Zelenskis asmeniškai atvyks atsiimti apdovanojimo.

Mes, žinoma, taip pat sveikiname Ukrainos prezidentą, tačiau manome, kad dalinti premijas, žvaigždutes, ordinus ir kitas garbės regalijas dar gerokai per anksti. Įveikime Rusiją, baikime karą ir tada jau galėsime švęsti, puoštis ordinais ir titulais.

Vakar Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas interviu Prancūzijos dienraščiui "Les Echos" paragino ES išlaikyti nepriklausomą užsienio politiką Kinijos atžvilgiu. "Nenorime įsivelti į bloko prieš bloką logiką", - sakė jis, tvirtindamas, kad Europa "neturėtų būti įtraukta į pasaulio netvarką ir krizes, kurios nėra mūsų".

Macrono teigimu, kad eskalacija Taivano klausimu neatitinka ES interesų: "mums, europiečiams, užduodamas toks klausimas: ar mums naudinga, kad Taivano klausimu būtų paspartintas eskalavimas? Ne. Blogiausia, ką mes, europiečiai, galėtume padaryti, būtų būti šios temos sekėjais ir prisitaikyti prie Amerikos ritmo ir Kinijos perdėtos reakcijos. Kodėl turėtume eiti kažkieno kito pasirinktu ritmu?"

Apgailėtina, jog vienos didžiausių Europos demokratijų lyderis nesuvokia globalaus pasaulio architektūros. Jei Kinija užpuls Taivaną, tai reikš, jog ne tik Europos, bet ir Azijos problemų sprendimų įrankiu pasirenkamas karas. Tai reikš galą esamai pasaulio tvarkai ir naujos epochos, paremtos smurtu ir karine jėga, pradžią. Tą mums atkakliai šiandien siekia primesti Maskva ir Pekinas. Karai žemynuose reikštų ne tik tūkstančių ir milijonų žmonių žūtis, bet ir milijonus pabėgėlių, chaosą bei ekonominį nuosmukį visame pasaulyje.

Deja, mus valdo lyderiai, kurie nesugeba numatyti net vieno žingsnio į priekį. Jie sprendžia problemą tik tuomet, kai ji iškyla.

Operacinis lygmuo

Rusai labai iš lėto stumiasi į priekį Bachmute. Kiekvienas metras okupantams kainuoja tūkstančius gyvybių. Tokiu būdu Ukrainos kariuomenė „suriša“ rusų puolamąjį potencialą, kuris baigia išsisemti. Rusijos vadovybė į Bachmutą jau siunčia reguliarius dalinius, nes "Wagner" samdiniai nebegali atlikti skirtos užduoties.

Kiekvieną dieną pasirodo pranešimų apie skiriamą karinę pagalbą Ukrainai. Skelbiama, jog Ukraina telkia pajėgas ir ruošiasi triuškinančiam puolimui ir Krymo išlaisvinimui. Būtent mūšis dėl Krymo nulems šio kruviniausio XXI a. karo baigtį, teigia buvęs JAV kariuomenės Europoje vadas Ben Hodges.

Mieli mūsų skaitytojai. Šiomis dienomis turime būti sąmoningi, laukdami Ukrainos puolimo. Privalome suvokti, jog abi pusės skleidžia ir skleis daug priešininką klaidinančios ir bauginančios dezinformacijos. Rekomenduojame naudotis ir remtis tik išimtinai Ukrainos gynybos štabo, JAV ir sąjungininkų pateikiama informacija.

Ukraina artimiausiu metu turėtų gauti raketų sistemų "Patriot" ir "Samp-T" žemė-oras. Ukrainai "Patriot" yra ypač svarbios, nes jos gali numušti ne tik sparnuotąsias raketas ir lėktuvus, bet ir Rusijos balistines raketas. Iki šiol Ukraina neturėjo priemonių joms numušti.

Rusai Kryme labai rimtai ruošiasi gynybai. Pusiasalyje kuriami teritorinės gynybos, savanorių, Krymo milicijos daliniai, o šiame procese aktyviai dalyvauja aukščiausi Rusijos pareigūnai. Subjauroti kurortiniai paplūdimiai, išardytos vaikų vasaros stovyklos. Visi pajūrio miestai ir gyvenvietės virsta tranšėjomis ir tvirtovėmis. Krymo gyventojai jaučia, kad atmosfera kaista ir su kiekviena diena artėja audra.

Raketų kruša iš puolimo audros yra „Krym naš“ referendumo kaina.

Tuo tarpu Kyjivas ragina rusus atvykėlius susipakuoti lagaminus ir važiuoti namo, nes po „audros“ visų okupantų ir kolaborantų laukia atpildas.

Taktinis lygmuo

Senka driskių puolamasis potencialas bei resursai.

Vakar rusiškieji okupantai į surengė 26 oro ir 4 raketų smūgius. Dvi Rusijos raketos S-300 smogė civilinei infrastruktūrai Zaporožėje, žuvo ir buvo sužeisti civiliai gyventojai, sugriauti ir apgadinti gyvenamieji pastatai.

Kitos dvi S-300 raketos buvo paleistos į civilinės infrastruktūros objektą Kostiantynivkoje. Teroristai surengė 60 atakų salvinėmis ugnies sistemomis daugiausia į civilinius taikinius.

Zaporižės ir Chersono ašyse okupantas toliau rausia gynybinius įtvirtinimus.

Ukrainos kariuomenė toliau naikina priešo priešlėktuvinių raketų sistemas, gyvosios mėsos ir amunicijos telkinius.

Lietuva

Ilgąjį Velykų savaitgalį Lietuvoje žmonės daužė margučius ir automobilius „BWM“.

Žuvo vairuotojai, keleiviai buvo traiškomi.

Kunigai skelbė, kad žmonės nutolo nuo Velykų esmės, nors niekada prie jos ir nebuvo labai priartėję.

Matyt, yra tame tiesos. „BWM“, kaip ir kitų gamintojų automobiliais garso greičiu švilpdamas, tikrai skubiai artėji. Tik ne prie Velykų esmės, o prie savo, ir prie kitų mirties.

Nuotraukoje: partizanų veikla okupuotame Melitopolyje.

Dėkojame, kad remiate ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Ypatingas ačiū rėmėjams DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Kasdienės apžvalgos yra „Pažinti Rusiją“ projekto dalis, kurią remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Norėtumėte pakviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562446 views0 comments

コメント


bottom of page