top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

UKRAINA DAUŽO PRIEŠĄ ŠALIES PIETUOSE (2023 06 17)

Geopolitinė padėtis

Tarptautinės žmogaus teisių ekspertų kartu su Tarptautinio baudžiamojo teismo ir Ukrainos generalinės prokuratūros komanda lankėsi Chersono srityje. Jie pažymėjo, kad preliminarios išvados rodo, jog hidroelektrinėje sprogmenis padėjo Rusija.

Kituose sugriautos užtvankos objektuose neaptikta jokių paviršinių sprogimų pėdsakų, kas rodo, jog sprogstamasis įtaisas buvo detonuotas būtent objekto viduje. Taip pat pažymėta, kad į elektrinę galėjo patekti tik Rusijos piliečiai, tuo tarpu pati elektrinė buvo suprojektuota taip, kad būtų atspari raketų atakoms iš išorės.

Pagaliau oficialios išvados apie tai, kas visiems ir taip seniai buvo aišku.

Afrikos vadovams pradedant taikos misiją Kyjive, mieste griaudėjo sprogimai. Šitaip Putinas „pasveikino“ Afrikos šalių, kurias jis laiko išteklių ir plėšikavimo šaltiniu, lyderius. Taip grupė Afrikos šalių lyderių pradėjo beviltiškas taikos derybas, tarpininkaudami tarp Kyjivo ir Maskvos. Afrikos šalis galima suprasti – Kremliaus sukelta maisto krizė jau smogė milijonams žemyno gyventojų. Sausra, be karo, yra kitas alkį gilinantis veiksnys.

Putinas pareiškė, kad pirmieji taktiniai branduoliniai ginklai, kurie bus saugomi Baltarusijoje, jau atvežti. Rusijos branduolinio ginklo panaudojimas "teoriškai yra įmanomas, jei kiltų grėsmė Rusijos Federacijos egzistavimui", pridūrė fiureris. Tuo tarpu Baltieji rūmai ir toliau teigia, kad nemato jokių branduolinių ginklų judėjimo požymių Rusijoje ir Baltarusijoje.

"Branduoliniai ginklai sukurti tam, kad užtikrintų mūsų saugumą plačiąja prasme ir Rusijos valstybės egzistavimą. Tačiau mes, pirma, neturime tokio poreikio, o antra, pats spekuliavimo šia tema faktas jau mažina galimybę sumažinti ginklų panaudojimo slenkstį", - nei šį, nei tą vogravo Putinas.

"Wall Street Journal" praneša, jog pokovidinė Kinijos ekonomika taip ir neatsigauna. Pekinas svarsto galimybę išleisti apie 140 mlrd. dolerių vertės specialiųjų iždo obligacijų, kurios būtų naudojamos augimo iniciatyvoms, infrastruktūros projektams finansuoti. Kinija iki šiol vengė skatinti ekonomikos augimą tiesioginėmis skatinimo priemonėmis, nes po 2008 m. didžiosios finansų krizės šis metodas sukėlė ilgus metus trukusį skolų sąstingį.

Kinijos ekonomika neatsigavo ir neatsigaus. Deja, glušiems Pekino ir Maskvos diktatoriams to nesuprast. Kinijos komunistai matyt įsivaizduoja, jog milijardai kinų – pakankamai didelė rinka vystyti vidaus prekybą ir skatinti ekonominį augimą. Deja, rinkos susijusios tarpusavyje – turtingi Vakarai yra pagrindiniai kinų produkcijos pirkėjai. Smunkant Vakarų perkamajai galiai bei gamybai, dar labiau mažės kiniškų fintikliuškų vartojimas. Pasaulio perdalinti nepavyks. Pavyks pasaulį nustekenti, nustekenant tuo pačiu ir save.

Pranešama, jog Rusijai pavyko išvengti Vakarų sankcijų ir naftos eksportas viršijo lygį, pasiektą prieš karą su Ukraina. Pirmąjį šių metų ketvirtį Rusijos naftos eksportas jūra siekė 3,5 mln. barelių per dieną, palyginti su 3,35 mln. barelių praėjusių metų ketvirčiu. Kinija ir Indija šiuo metu suvartoja apie 90 % Rusijos naftos – vidutiniškai po 1,5 mln. barelių per dieną kiekviena. Tuo tarpu į Europą patenka tik 8 % Rusijos naftos eksporto. Po Kinijos ir Indijos didžiausios Rusijos naftos pirkėjos yra Turkija ir Bulgarija. Indija iki karo iš Rusijos pirkdavo apie 1 % naftos produktų, o dabar perka 51 %.

Be abejo, galima kišti galvą į smėlį, nematyti šių skaičių ir rėkauti, jog Rusija tuoj tuoj nustips dėl Vakarų sankcijų, šalis bankrutuos, rusai neturės ką ėsti ir imperija žlugs. Bet skaičiai kalba ką kita.

Reikšmingi postūmiai

Ukrainos kariuomenė toliau veržiasi pirmyn ir pasiekė taktinės sėkmės beveik visuose sektoriuose. Ukrainos gynybos pajėgos toliau vykdo tiek puolamuosius, tiek gynybinius veiksmus ir turi dalinės sėkmės, pareiškė gynybos ministro pavaduotoja Hanna Maljar. Išlaisvinti dar 7 kv. km šalies teritorijos, likviduotos keturios okupantų kuopos.

Bachmuto kryptimi mūšių intensyvumas mažėja. Ukrainos kariai vykdo puolimą tam tikrose vietovėse, užima dominuojančias aukštumas ir miškų juostas, siekdami palaipsniui išstumti priešą iš Bachmuto prieigų.

Tuo tarpu Ukrainos pietuose vykdomi aktyvūs puolamieji veiksmai. Pranešama apie aktyvų sunkiosios technikos judėjimą. Teigiama, jog ukrainiečiai jau daužo trečiosios rusų gynybinės linijos įtvirtinimus.

Po Rusijos raketų smūgio Kyjivo regione, šoktelėjo sužeistųjų skaičius. Septyni žmonės kreipėsi į gydytojus, tarp nukentėjusiųjų du vaikai.

Vakar Rusijos teroristai atakavo Ukrainą 6 balistinėmis raketomis "Kinžal" ir 6 sparnuotosiomis raketomis "Kalibr", taip pat panaudojo 2 dronus. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgos pranešė, kad oro gynyba sunaikino daugumą taikinių. Tačiau kelios raketos pasiekė tikslą, Ukrainos sostinės regione sugriauti trys gyvenamieji namai, apgadinta 15 statinių.

Trumpai

Arabų lyderis Rusijoje ragina pradėti dialogą, kad būtų užbaigtas karas Ukrainoje. Jungtinių Arabų Emyratų prezidentas, šeichas Mohammedas bin Zayedas, susitikęs su Putinu, gyrė šalių tarpusavio ryšius.

JAE ir Rusijos draugystė, aplaidžiai pramiegota Vakarų, dabar duoda savo rezultatus. Ramybė turi savo kainą.

Sakydamas kalbą NATO būstinėje Briuselyje JAV gynybos sekretorius Lloyd Austin kategoriškai pareiškė, jog NATO sąjungininkai "nebus įtraukti" į Putino karą. "Tačiau mes stiprinsime NATO gynybą ir atgrasymą. Ir ginsime kiekvieną NATO teritorijos centimetrą", - tęsė Austinas.

Pareiškimas tikrai patiko Maskvai ir dar ilgai Kremliuje aidėjo aplodismentai.

Putinas pavadino V. Zelenskį "žydų tautos gėda". "Turiu daug žydų draugų iš vaikystės. Jie sako, kad Zelenskis nėra žydas, tai žydų tautos gėda. Tai ne pokštas, ne ironija. Juk neonaciai, Hitlerio palikuonys buvo iškelti ant pjedestalo kaip Ukrainos didvyriai", - kalbėjo rusiškoji Hitlerio reinkarnacija.

O štai Rusijos užsienio teroro reikalų ministras Lavrovas Zelenskį palygino su Hitleriu. Lavrovas nusišnekėjo, jog Hitleris turėjo "žydiško kraujo", taip pat apkaltino pačius žydus antisemitizmu.

Europos žydų kongresas jo palyginimą pavadino gėdingu ir paragino atsiprašyti už iškraipymą.

Reikia ne prašyti atsiprašyti, o sunaikinti ir nuteisti naująjį rusiškąjį fašistinį režimą.

Lietuvoje

Lietuvoje lyja. Kai kur daug. Pagaliau. Po platųjį pasaulį pažirę tautiečiai, mėgaujasi saule, jūra, kalnais ir kitomis smagybėmis, pamiršę kadaise lietuvių tautą apibūdinusį posakį, jog „lietuviui visada blogai“ - tai per šalta, tai per karšta, tai per šlapia. Žmonės švenčia gyvenimą, stengdamiesi pabėgti nuo niūrios karo realybės.

Tuo tarpu valdžios olimpe – nekalbadieniai. Toliau nedraugauja prezidentas, premjerė, užsienio reikalų ministras, nes nėra apie ką paplepėt prieš NATO viršūnių susitikimą. Mūs kaimuky viskas visiems ir taip aišku. Tad sveikindamiesi su užsienio valstybių vadovais, mūsiškiai greičiausiai nesisveikins vienas su kitu.

O gaila. Nesikalbantys ponai tikrai nėra mirtini vienas kito priešai. Šia proga vertėtų prisiminti romėnų karvedžio Gajaus Julijaus Cezario posakį „laikyk draugus arti, o priešus dar arčiau“.

Nuotraukoje – Ukrainos 45-osios brigados "karo dievai".

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw


33 views0 comments

Comments


bottom of page