top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

UKRAINA NEGALI LAIMĖTI, JEI TIK GINSIS (2024 01 04)

↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
Kremliaus psichoperantų vykdomi smegenų plovimo ir klaidinimo veiksmai Vakaruose ima duoti GRU/SVR taip trokštamų vaisių. Apmaudu, kad ir Lietuvoje, tarp garbių įvairaus plauko, kalibro ir prabos ekspertų, politpatologų ir vadovėlinių būrėjų iš nudvėsusios žiurkės žarnų, gyvai neuosčiusių kareivio kerzų, vis garsiau aidi atkartojamos Maskvos žinutės.
 
Kaip ir jų kolegos užsienyje, vietinės reikšmės veikėjai nemirksinčiomis akimis pareiškia, kad Ukrainai nevalia taikytis į Rusijos teritoriją, kad negalima atakuoti ir keršyti „nekaltiems“ rusams už ordos veiksmus Ukrainoje, kad ukrainiečiai turi vadovautis garbės kodeksu, kad tokie veiksmai driskius ir Ukrainos gynėjus pastato į tą pačią tarptautinės teisės nesilaikančiųjų pusę.
 
Šie itin pavojingi kliedesiai patvirtinta, kad jungtinės karinių psichologinių operacijų pajėgos Rusijoje sėkmingai įgyvendina joms keliamus tikslus. Vienas iš jų veikimo būdų – plačiai be jokių faktų ir įrodymų „nušviesti“, o iš tiesų – dezinformuoti Vakarų visuomenes apie neva rusų civilių žudynes Rusijos Belgorodo apylinkėse.
 
Šiandien Rusijos karo nusikaltimų ir teroro ministerija išplatino pranešimą, kad Ukraina pakartotinai atakavo Belgorodo regioną raketomis ir dronais. Esą per prieš tai buvusias atakas žuvo 25 civiliai gyventojai, įskaitant penkis vaikus, o padėtis "išlieka įtempta". Apie naujausių „išpuolių prieš civilius“ aukas nebuvo pranešta.
 
Padėtis, be abejo, yra „įtempta“. Ir ji turi būti „įtempta“, nes vyksta agresyvus ir brutalus karas, kurį pradėjo Rusija ir Baltarusija. Rusijos žinutės apie ukrainiečių atakas, per kurias neva žūva rusų vaikai yra sąmoningai sukonstruotos psichologinės operacijos. Dalis jose pateikiamos informacijos yra tiesa – ukrainiečiai iš tiesų smogia ir dronais, ir raketomis, tačiau toliau „sukonstruota“ informacija yra tikslinis melas, kuris skirtas paveikti Vakarų visuomenių emocijas – neva sąmoningai žudomi civiliai, ypač vaikai. Tai – tradicinės, klasikinės propagandos pavyzdys. Ji skirta didinti spaudimą Ukrainai, kuriai ir taip Vakarų šalys jau draudžia vakarietiškais ginklais atakuoti teisėtus taikinius Rusijos teritorijoje.
 
Nepasiklyskime ir neklaidinkime kitų. Kas jau kas, bet mes, čia, Lietuvoje, privalome išlaikyti šaltą protą ir dar pamėginti taukštelėti informaciniu šaukštu savo kolegoms vakariečiams kakton bei juos pažadint.
 
Orda koncentruoja savo žmogiškuosius ir gelžgalių bei kito aprūpinimo resursus Rusijos teritorijoje. Ukrainiečiai tą matydami, smogia į jų koncentracijos vietas, neleisdami saugiai sutelkti pajėgumų, kurie greitai galėtų būti permesti į Ukrainos teritoriją. Vyksta karas, žiaurus, griaunantis, ir yra visiškas absurdas net išsižioti norint kalbėti apie kažkokius neva neleistinus veiksmus Rusijos teritorijoje.
 
Ukraina negali laimėti, jei tik ginsis. Ji turi naikinti driskių karinio potencialo sankaupas visur, kur tik gali pasiekti. Tokiu būdu, ji ne tik likviduoja ordos pajėgumus, ji taip pat šiek tiek praveria akis nuzombintiems russkij mir rusofašistams ant sofos, kviečiantiems eiti žudyti, prievartauti ukrainiečių ir grobti jų vaikų.
 
Ar ginkluotam plėšikui, besikrapštančiam prie jūsų buto/namo durų, kai jau keli yra per langus įsiveržę ir siaubia keletą kambarių, jūs nevožtumėt žarstekliu per snukį?
 
Ar lauktumėt, kad jis prisijungtų prie sėbrų, jau dergiančių kampus jūsų nuosavybėje?
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pranešė, kad Ukrainai pavyko grąžinti iš Rusijos nelaisvės dar daugiau kaip 200 ukrainiečių karių ir civilių.
 
"Mūsų kariai grįžo namo. Iš Rusijos nelaisvės grįžo daugiau kaip 200 mūsų karių ir civilių. Kareiviai, seržantai, karininkai. Ginkluotųjų pajėgų, Nacionalinės gvardijos, karinių jūrų pajėgų, pasieniečių kariai. Dalis gynėjų gynė Mariupolį ir Azovstalį. Ačiū visiems, kurie, nepaisydami visų sunkumų, grąžina mūsų žmones namo! Ačiū mūsų gynėjams! Padarysime viską, kad sugrįžtų visi mūsų žmonės, kurie dabar yra Rusijos nelaisvėje", - sakė jis.
 
Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos koordinatorius John Kirby sako, kad karas Ukrainoje paveikė Rusijos karinius pajėgumus.
 
"Mes žinome, kad šis karas paveikė Putino karinius pajėgumus, ypač kai kalbama apie amuniciją, artileriją, dronus ir raketas", - sakė jis.
 
"Rusija turi gyvosios jėgos pranašumą, nes ji yra didelė šalis, turinti daug gyventojų. Prezidentui V. Putinui nereikia atsiskaityti savo žmonėms dėl mobilizacijos, kaip tai turi daryti prezidentas V. Zelenskis. Tai reiškia, kad Putinas gali mobilizuoti daugiau žmonių ir siųsti juos į frontą nebijodamas savo žmonių rūstybės", - taip sakė Kirby.
 
O driskių kiekvieną dieną fronte utilizuojama tiek, kiek gyvena viename nedideliame driskyno kaime.
 
Per pastarąją parą Ukrainos ginkluotosios pajėgos likvidavo dar 780 rusų okupantų. Generalinio štabo duomenimis, nuo šio ryto Rusijos nuostoliai kare prieš Ukrainą išaugo iki 362 280 žmonių.
 
Ukrainiečiai taip pat sunaikino 12 tankų (iš viso 6 002), 21 TBM (11 128), 28 artilerijos sistemas (8 574), dvi MLRS (947), vieną priešlėktuvinės gynybos mašiną (630), penkis taktinius nepilotuojamus lėktuvus (6 753), dvi sparnuotąsias raketas (1 785), 32 transporto priemones ir cisternas (11 423) ir šešias specialiąsias transporto priemones (1 304).
 
↞ Trumpai ↠
 
Trečiadienio vakarą JAV, Australija, Bahreinas, Belgija, Kanada, Danija, Vokietija, Italija, Japonija, Japonija, Nyderlandai, Naujoji Zelandija ir Jungtinė Karalystė paskelbė ultimatumą, kuriame husių išpuolius pavadino "neteisėtais, nepriimtinais ir stipriai destabilizuojančiais", tačiau tik miglotai pagrasino imtis veiksmų.
 
"Raginame nedelsiant nutraukti šias neteisėtas atakas ir paleisti neteisėtai sulaikytus laivus ir įgulas. Husiai prisiims atsakomybę už pasekmes, jei ir toliau kels grėsmę žmonių gyvybėms, pasaulio ekonomikai ir laisvam prekybos srautui svarbiausiuose regiono vandens keliuose", - sakoma pareiškime.
 
Tuo tarpu buvęs NATO vadas JAV karinių jūrų pajėgų atsargos admirolas Jamesas Stavridis teigė, kad Baltieji rūmai turi reaguoti "agresyviau".
 
Jis sakė, kad JAV kariuomenė turi atkreipti "Teherano dėmesį", smogdama sausumoje esantiems taikiniams. "Manau, kad norint iš tikrųjų atkreipti husių dėmesį ir iš tikrųjų, mes kalbame apie Teherano dėmesį, reikės smūgių sausumoje prieš husių sausumos infrastruktūrą", - sakė Stavridis. "Kuro sandėliai, dokai, priemonės, kurias jie naudoja išnaudoti, taip pat akivaizdžiausiai jų raketų paleidimo aikštelės, kurios yra tiesiogiai nukreiptos į JAV karo laivus, tai yra netvaru JAV kariniu požiūriu."
 
Iranas savo ruožtu pažadėjo atkeršyti mirtinų sprogimų, per kuriuos, kaip pranešama, žuvo daugiau kaip 100 žmonių, kaltininkui per ceremoniją, skirtą ketvirtosioms garsaus Revoliucijos gvardijos Kudso pajėgų vado generolo majoro Qassemo Soleimani žūties per JAV smūgį metinėms paminėti.
 
"Iranas atsakys ugnimi ir įniršiu organizatoriams, vykdytojams ir visiems, kurie padėjo ir prisidėjo prie šio teroristinio išpuolio", - pranešė Irano misija Jungtinėse Tautose.
 
Vakar NATO paramos ir pirkimų agentūra (NSPA) paskelbė, kad remia šalių koaliciją, įskaitant Vokietiją, Nyderlandus, Rumuniją ir Ispaniją, sudarydama sutartį dėl "Patriot" raketų "Guidance Enhancement Missile" (GEM-T) pirkimo. Šios raketos yra "pagrindinis oro gynybos sistemos "Patriot", kuria "remiasi aštuonios Europos valstybės, siekdamos apsisaugoti nuo sparnuotųjų raketų, balistinių raketų ir priešo orlaivių keliamų grėsmių", - sakoma NSPA pranešime.
 
Bus perkama 1000 raketų "Patriot" sistemoms, užsakymo vertė siekia maždaug 5,6 mlrd. Eurų. Taip siekiama sustiprinti iniciatyvą "Dangaus skydas", kuriai vadovauja Vokietija. Dešimt NATO šalių narių, įskaitant tris Baltijos valstybes, 2023 m. spalį pasirašė susitarimo memorandumą dėl tolesnio "Dangaus skydo" plėtojimo.
 
Patvirtinta, kad per Izraelio smūgį Libano sostinėje Beirute žuvo antrasis "Hamas" politinis lyderis. Salehas Arouris taip pat buvo teroristinės grupuotės karinio sparno įkūrėjas. Kai kurie ekspertai baiminasi, kad jo likvidavimas galėji išprovokuoti Libano teroristų "Hezbollah" atsakomąjį smūgį ir taip dar labiau pagilinti Izraelio konfliktą su arabų šalimis.
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
Šalyje vis labiau šąlant, Daukanto aikštės ir Užsienio reikalų ministerijos santykiai grasina išsiveržti ugnikalniu.
 
Mojuojama Konstitucija, tarptautinės diplomatijos rašytomis ir nerašytomis taisyklėmis, „valstybininkų klano“ baubu.
 
Atrodo, kad mūs kaimukio „didžiavyriai“ niekaip nepasimoko. Prieš du metus, priešui už vartų svarstant, ką pult, vietos intrigėlių virtuozai užkūrė prezidento ir ministro aiškinimąsi dėl to, kas rašė-nerašė esemes.
 
Dabar, kai itin svarbus glaudus artimiausių kaimynių ir sąjungininkų darbas, Varšuvoje palikta tuščia kėdė liūdnai penktą mėnesį laukia sėdimosios, o eilinės sprendimų priėmėjų rietenos primena garbios tūlos verslininkės-ūkininkės pasvarstymus apie „Regitros“ nuotraukų kabinoje kaktoje įspaudžiamus nematomus barkodus.
 
Vietoj vaikų darželio isterijos, kieno snarglys iš nosies žalesnis ir didesnis, nuolankiai siūlytume pasidomėt, kad ir tuo, ką Lietuvoje veikia „Bielaruskaja vyzvolnaja armija“.
 
Nes kai ji sugalvos išvaduot Vilnių, arba iš Lietuvos pusės demonstratyviai per sieną patrauks „nuimt Lukašenkos“, nepadės nei lentelistų beriami reitingų skaičiai, nei pritarėjų liaupsės, nei PPT riterių medaliai.
 
↡ Nuotraukoje: ukrainiečių gynėjas vaišina ordą kažkur rytų fronte.
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt


 
61 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page