top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

UKRAINA RUOŠIASI RUSIJOS ŽIEMOS ATAKOMS (2023 11 18)

↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
Didžiausia privati Ukrainos energetikos bendrovė DTEK yra pasirengusi dar vienai žiemai ir Rusijos atakoms, tačiau jos elektrinėms reikia daugiau priešraketinės gynybos sistemų, kad jos veiktų saugiai, "Reuters" sakė jos direktorius Maksimas Timčenka.
 
Nuo Rusijos invazijos 2022 m. vasarį pradžios, Europos šalys, tame tarpe ir Lietuva, suteikė šimtus transformatorių, kilometrus kabelių ir tūkstančius dyzelinių generatorių, reikalingų Ukrainai apšviesti ir šildyti. Tačiau karo su teroristais iš Rusijos patirtis skatina Ukrainą ieškoti daugiau oro gynybos sistemų, kad apsaugotų savo svarbiausią infrastruktūrą.
 
"Mums reikia daugiau "Patriot", daugiau IRIS sistemų. Negalime apsisaugoti nuo balistinių raketų, jei neturime oro gynybos sistemų", - sakė J. Timčenka.
 
Tuo metu dėl nuolatinės karo nusikaltėlių valdomos Rusijos oro antskrydžių grėsmės, Charkivo regiono administracija pradėjo stipriai įtvirtintų požeminių mokyklų statybas. Šiuose bunkeriuose-mokymo įstaigose, vaikai galės saugiai mokytis, nes maždaug 2,5 mln. gyventojų turinčio regiono, kuris ribojasi su Rusija, mokyklos po Kremliaus plataus masto invazijos buvo priverstos organizuoti mokymą internetu.
 
Dabar statomos dvi mokyklos, kuriose telpa iki 500 žmonių, ir jos galės atlaikyti tiesioginius smūgius, sakė vyriausiasis regiono architektas Antonas Korotovskis.
 
Mes gyvename visiškai iškreiptame, sunkiai protu paaiškinamame pasaulyje. Teroristai ir karo nusikaltėliai griauna civilinę infrastruktūrą, žiemą palieka civilius gyventojus be šilumos ir vandens, vaikai mokosi bunkeriuose po žeme. Vietoje to, kad Vakarai susiimtų ir gerai iškarštų rusams kailį, jie iš lėto tiekia medžiagas ir gynybines priemones, kurias Kremliaus valdomi ginkluoti valkatos diena iš dienos griauna, degina, sprogdina. Kasdien žūsta žmonės, vaikai, bombarduojamos ligoninės ir gimdyvių palatos.
 
Ir visa tai vyksta „civilizuotoje“ Europoje XXI amžiuje!
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Gruodžio 6-7 d. Vašingtone vyks Ukrainos ir Jungtinių Valstijų karinės pramonės konferencija, penktadienį pranešė Ukrainos ir JAV pareigūnai.
 
Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovas Andrijus Jermakas konferenciją apibūdino kaip "labai galingą renginį", kuriame dalyvaus pagrindiniai gynybos pramonės dalyviai. Pats prezidentas V. Zelenskis savo naktiniame vaizdo kreipimesi sakė, kad joje bus "visi, kurie dalyvauja organizuojant mūsų gynybą".
 
Geros žinios. Neabejotinai, Ukrainai reikia stiprinti gynybos pramonę, o kartu su JAV ir kitų Vakarų šalių parama tą galima padaryti greičiau ir efektyviau.
 
Rusija bando pasėti nesantaiką tarp ukrainiečių ir nori įvykdyti valstybės perversmą, pareiškė Ukrainos prezidentas V. Zelenskis. Duodamas interviu Bloomberg, Ukrainos vadovas sakė, kad Maskva ieško galimybės sukelti chaosą šalies viduje ir galiausiai nušalinti prezidentą.
 
"Mūsų žvalgyba turi informacijos, kuri taip pat atėjo iš mūsų partnerių", - tvirtino V. Zelenskis ir pridūrė, kad rusai savo planą pavadino "Maidanas-3".
 
"Maidanas jiems yra perversmas, todėl operacija aiški", - sakė V. Zelenskis.
 
Šią naktį Kremlius surengė masinę dronų ataką. Į Ukrainą keliomis bangomis buvo pasiųsti 38 smogiamieji bepiločiai, 29 iš jų Ukrainos gynėjams pavyko numušti.
 
Rusai ties Verbove ir Robotyne Ukrainos pietuose pradėjo puolimą, kurį ukrainiečiai atrėmė. Šioje vietovėje vyksta smarkūs mūšiai.
 
↞ Trumpai ↠
 
Tūkstančiai graikų vakar žygiavo Atėnų gatvėmis minėdami 50-ąsias 1973 m. smurtu numalšinto studentų sukilimo, padėjusio nuversti tuometinę karinę chuntą, metines. Demonstracijoje dalyvavo daugiau kaip 25 000 žmonių. Žmonės laikė transparantus su užrašu "Pasipriešinimas per amžius!", kiti mojavo Palestinos vėliavomis, o vėliau jų grupės žygiavo prie Izraelio ambasados.
 
Deja, bet minios emocijomis labai lengva manipuliuoti. Taip visiškai nesusijęs su „Hamas“ pradėtu karu istorinis įvykis tampa pretekstu apsigaubti Palestinos vėliavomis.
 
Trečiadienį Elonas Muskas pritarė įrašui X platformoje, kuriame melagingai teigiama, kad žydai kursto neapykantą baltaodžiams. „Teslos“ savininkas teigė, kad vartotojas, kuris propagavo sąmokslo teoriją, kalbėjo "tikrąją tiesą".
 
Baltieji rūmai vakar pasmerkė Elono Musko pritarimą "šlykščiai antisemitinei sąmokslo teorijai“, o didžiosios JAV bendrovės, įskaitant "Walt Disney Co", "Warner Bros Discovery" ir "NBCUniversal" patronuojančiąją bendrovę "Comcast", sustabdė savo reklamą jo socialinės žiniasklaidos svetainėje.
 
Sąmokslo teorija, sulaukusi E. Musko pritarimo teigia, kad žydai ir kairieji („leftistai“) kuria sąlygas etniniam ir kultūriniam baltųjų gyventojų „pakeitimui“ nebaltaisiais imigrantais, kuris sukels "baltųjų genocidą".
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
Kodėl jūs tokie geri, klausia viena mūsų skaitytoja.
 
Atsakome: o argi reikia kažkokios ypatingos priežasties būti geram? Argi tai neturėtų būti, nėra įprastas mūsų būvis?
 
Argi jums patiems yra normalu būti agresyviems, piktiems, viskuo nepatenkintiems?
 
↡ Nuotraukoje: Charkive statoma bunkeris – mokykla (šaltinis reuters.com).
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt


 
43 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page