top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

UKRAINIEČIAI ANT ŽEMĖS RUSAMS UŽKŪRĖ PRAGARĄ (2024 04 18)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

JAV iždo sekretorė Dženet Jelen po susitikimo su Ukrainos ministru pirmininku Denisu Šmyhalu ir finansų ministru Serhijumi Marčenka pabrėžė Džo Baideno administracijos įsipareigojimą suteikti Ukrainai reikalingą biudžetinę ir karinę pagalbą, o respublikonų delsimą patvirtinti pagalbą pavadino „nepateisinamu“.

 

"Kiekvienas Atstovų Rūmų respublikonų delsimas stiprina Putiną ir drąsina Amerikos priešininkus visame pasaulyje, kurie atidžiai stebi, ar <...> Jungtinės Valstijos išlaikys savo ryžtą remti demokratinę Ukrainą, kai ji ginasi nuo autokratinės Rusijos", - sakė ji.

 

Po to, JAV Atstovų Rūmų pirmininkas Maikas Džonsonas pagaliau nurodė, kad šį šeštadienį surengs ilgai lauktą balsavimą dėl 95 mlrd. dolerių paramos Ukrainai ir Izraeliui įstatymo projekto, kuriame du trečdaliai – 60,84 mlrd. dolerių – numatyta Ukrainai.

 

Jelen taip pat atskleidė, kad G7 šalys artėja prie susitarimo, kaip dalį įšaldyto Rusijos Federacijos turto perduoti Ukrainai. Šiuo metu esą svarstomi keli galimi variantai - nuo tiesioginio turto konfiskavimo iki jo panaudojimo kaip užstato. Ji pažymėjo, kad Vašingtonas "labai palaiko" neseniai ES pradėtus veiksmus, kuriais siekiama atskirti pajamas iš palūkanų nuo įšaldyto turto.

 

Vienas iš perspektyviausių pasiūlymų - G7 šalims pervesti palūkanas iš įšaldyto Rusijos turto pajamų Ukrainai, kad jos būtų panaudotos kaip užstatas paskoloms ar obligacijoms, išleistoms siekiant padėti Ukrainai.

 

Mes niekaip nesuprantame, kodėl teroristinės Rusijos pinigai tiesiog neperduodami Ukrainai? Kodėl vilkinama, ieškoma išeičių iš pačių susikurtų iliuzinių problemų? Kam visa šita abrakadabra reikalinga? Kai sakoma, kad nenorima eskaluoti karo ir provokuoti karo nusikaltėlių Kremliuje, mes išsyk klausiame – kaip? Kokiu būdu? Rusija naudoja visas priemones, visus turimus ginklus, visą arsenalą konvencinių ir hibridinių pajėgumų, išskyrus masinio naikinimo ginklus, dėl kurių buvo labai nedviprasmiškai įspėta tiek Vašingtono, tiek Briuselio, tiek – kiek galime išskaityti iš skurdžių pranešimų – ir paties Pekino. Tai kaip dar galima Rusiją išprovokuoti?

 

Įvardinsime tiesiai – mums yra visiškai aišku, kad šie Ukrainos finansavimo kelių „ieškojimai“ yra nuo gimimo nevaisingos karvės pristatymas apdovanojimui už didžiausią atsivestų jauniklių skaičių kolūkyje. Ir tai daroma tik dėl to, kad kažkaip Vakarai pridengtų savo neveikimą ir „išsaugotų veidą“, kuris visas ištepliotas ukrainiečių vaikų krauju.

 

Maskva gi, eilinį kartą užuosdama iš Vakarų sprendimų priėmėjų kelnių sklindantį trydukės tvaiką, tęsia jų linksmą trolinimą. Kremliaus kalbėtojas D. Peskovas, paklaustas apie E. Makrono siūlymą dėl laikinų paliaubų olimpinių žaidynių metu šaipydamasis atsakė, kad Kremlius negali nutraukti specialios karinės operacijos, nes Ukraina esą galėtų pasinaudoti šiuo pasiūlymu persigrupavimui ir apsiginklavimui.

 

Tai tiek žinių recidyvistų ir teroristų mentaliteto niekaip negalintiems perprasti steikų ir raudono vyno mylėtojams.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Ukraina neturi jokių galimybių laimėti karą be JAV pagalbos, sako Ukrainos prezidentas V. Zelenskis. "Šiandien artilerija (santykis ukrainiečių ir rusų) fronte yra 1:10, lėktuvai - 1:30. Turėdama tokią statistiką, Rusijos Federacija kiekvieną dieną stums mus atgal".

 

Tai yra šalta karo realybė. Diskusijos duoti ar ne Ukrainai pinigų, duoti ar ne šiek tiek ginkluotės, draudimai smūgiuoti į kritinės svarbos taikinius Rusijos teritorijoje prilygsta svarstymams, ar uždėti iš arterijos kraujuojančiam sužeistajam turniketą, ar perpilti jam kraują, o gal užteks duoti atsigerti iš puodelio upės vandens, ir viskas savaime susitvarkys.

 

Tuo tarpu Rusija iš dalies jau atkūrė naftos perdirbimo gamyklų, kurios nukentėjo nuo dronų atakų, pajėgumus. Dėl atakų neveikiančių pajėgumų procentinė dalis sumažėjo nuo 14 % iki maždaug 10 %, t. y. nuo 123,8 tūkst. tonų per dieną iki 90,5 tūkst. tonų – maždaug tiek per dieną teroristai neperdirba naftos.

 

Nyderlandų premjeras pasiūlė nupirkti "Patriot" iš šalių, kurios nenori jų perduoti Ukrainai. Markas Rutte pareiškė, kad toliau įtikinės šalis, kurių ginkluotėje yra "daug" priešlėktuvinių raketų sistemų "Patriot", perduoti dalį sistemų Ukrainai, kad būtų atremtos Rusijos atakos. Tačiau jei jos nenorės jų perduoti tiesiogiai, Nyderlandų ministras pirmininkas pasiūlė nupirkti "Patriot" ir tada perduoti jas Ukrainai.

 

Ir vėl katės žaidimas su pele. DUOKITE Ukrainai ginklų, pakaks beprasmių kalbų.

 

Nežiūrint ginkluotės trūkumo, ukrainiečiai bando pakirsti rusų teroristų bandymus išvystyti platesnį puolimą rytų fronte. Vakar Ukrainos ginkluotosios pajėgos surengė operaciją ir sudavė masinį smūgį Rusijos užnugario ir logistikos rajonams Kupjansko kryptyje. Bepiločiai lėktuvai ir raketos per koordinuotą smūgį naikino amunicijos sandėlius ir aprūpinimo punktus, ypatingą dėmesį skiriant aprūpinimo sunkvežimiams ir transporto priemonėms, kurių rusams ir taip trūksta dėl patiriamų nuostolių.

 

Rusijos užnugaryje jau anksčiau buvo aiškių problemų požymių. Pastarosiomis savaitėmis padaugėjo maisto ir gyvulių vagysčių iš vietinių gyventojų, kas rodo, kad ordai trūksta maisto, o dėl to driskių moralė yra vis žemesnė. Rusijos sunkvežimių parkas per pastaruosius metus smarkiai nukentėjo, kuo toliau, tuo labiau stringa tiekimas, todėl smūgiai per logistines linijas yra labai logiškas ir būtinas ukrainiečių žingsnis.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Rusų žudikams smogus į Černihovo ligoninę, nužudyta mažiausiai 15 civilių, 61 sužeistas, iš jų trys – vaikai. Toliau vyksta paieškos ir gelbėjimo operacija, manoma, kad vis dar yra žmonių po griuvėsiais. Černihovo regioninis kraujo centras praneša, kad labai trūksta kraujo ir būtini donorai.

 

Ukrainos saugumo tarnyba sėkmingai surengė operaciją, kurios metu driskių tolimojo nuotolio radaras Briansko srityje buvo sunaikintas. Modernizuotas kompleksas "Nebo-U" padėjo priešui aptikti ukrainiečių pajėgas 700 km į Ukrainos gilumą atstumu ir priešlėktuvinėmis raketomis rėmė ties Ukrainos siena atakuojančius rusų bombonešius. Radaras kainavo apie 100 mln. dolerių. Į jį pataikė septyni lėktuvo tipo kamikadzės bepiločiai orlaiviai. Tai jau antrasis "Nebo-U" kompleksas, kurį sunaikino Ukraina.

 

Ukrainos bepiločiai lėktuvai atakavo ir rusų karinio dalinio Nr. 84680 590 atskirąjį radiotechninį padalinį, esantį Rusijos Kovilkino mieste, Mordovijoje. Viršgarsinis radaras 29B6, kurio taikinio aptikimo nuotolis apie 3 000 km, o aptikimo aukštis - daugiau kaip 100 km buvo sunaikintas. Atstumas nuo Ukrainos sienos iki taikinio – apie 580 km.

 

Nesaldu praėjusią naktį buvo ir Kryme. Ukraina ATACMS raketomis smogė pagrindinei Rusijos oro pajėgų bazei Džankojuje. Sprogimai nesiliovė kelias valandas, dūmų debesis matėsi už dešimčių kilometrų. Bazėje buvo laikomi sraigtasparniai, raketos S-300/400, įskaitant 2 S-300 ir 3 S-400 paleidimo įrenginius, aviacinės bombos ir kita amunicija.

 

Sveikiname ukrainiečius su sėkmingais taktiniais veiksmais ant žemės.

 

Nustekenta rusų teroristų orda pasiekė Krasnohorivkos (į šiaurę nuo Marijnkos) pakraščius, kuriuose vyksta intensyvūs mūšiai, tačiau priešingai, nei skelbia Kremliaus ruporai, dėl didelių nuostolių, į gyvenvietę driskiai nesugebėjo įžengti.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Vienas iš šių eilučių autorių užvakar turėjo galimybę susitikti su keturiais po dvejus metus rusų nelaisvėje praleidusiais ukrainiečių kariais. Neaprašinėsime detaliai to siaubo, kurį patyrė savo šalį nuo teroristų gynę žmonės, tik susakysime esmę.

 

Vienas iš jų, etninis rusas, iki vasario 24-osios invazijos, gyvenęs ir dirbęs Mariupolyje civiliu, niekada nebuvo tarnavęs ir, juo labiau, čiupinėjęs ginklo. Vasario 25-os dienos ryte į mokyklą, kurioje mokėsi jo dukra, karo nusikaltėliai smogė gradais. Tos pačios dienos vakare, jis užsirašė savanoriu ir su „kalašu“ bei keliomis granatomis rankose stojo ginti savo šalies, savo miesto nuo daugybę kartų gynėjus skaičiumi ir ginkluote pranokusio priešo. Jis išliko ir buvo tarp paskutiniųjų, gynusių Azovstalį.

 

Ir jis, ir kiti trys Ukrainos ir mūsų, Europos, gynėjai, nuo pat pirmų nelaisvės dienų buvo daužomi ir purtomi elektra. Kiekvieną dieną juos ištraukdavo iš kameros ir prasidėdavo nesibaigiantis mušimas. Kai vienas rusas pavargdavo, jį keisdavo kitas. Po to belaisviai buvo statomi ant kojų ir turėjo ant jų išsilaikyti 16 valandų.

 

Taip – su pertraukomis lazaretuose – juos mušdavo kiekvieną dieną, du metus iki pat apsikeitimo belaisviais. Kai vienas iš keturių, nesibaigiančių kankinimų metu sadisto paprašė jį, tiesiog, nužudyti, „tardytojas“ atsakė, kad jokiu būdu negali to padaryti, nes ką gi jis tada veiks rytoj? Ką kankins?

 

Kam mes čia tą rašome skyrelyje apie Lietuvą? Nes pastebime, kad yra vapaliotojų, kurie vis kalba apie draugystę su Rusija, apie tai, kaip ji tik gina rusakalbių teises, ir siunčiame įspėjimą tiems, kurie mano, kad jei pataikaus Kremliaus režimui, sulauks „išvaduotojų“ ir kolaboruos, kad galėtų jiems patarnauti, tai ramiai ir saugiai vergaus iki gyvenimo pabaigos.

 

Ne. Visi keturi okupantų nelaisvėje kalėję ir išgyvenę ukrainiečiai sako, kad pasitaikė tokių, kurie be kovos perėjo į driskių pusę ir išsyk buvo suimti bei įkalinti, ar vėliau, jau paimti į nelaisvę, atsisakė Ukrainos pilietybės ir sutiko paimti rusišką pasą. Visi jie ir toliau liko kalėti, tačiau buvo niekinami ir savų, ir priešų. O svarbiausia, matyt, jie neteko galimybės būti iškeistiems ir visų, jų taip trokštų, teisių. Išskyrus vieną: giedoti gaidžiu.

 

↡ Nuotraukoje: šią vasarą Kanada Ukrainai perduos 450 daugiafunkcinių bepiločių orlaivių "SkyRanger", o Lietuva skirs 3 mln. eurų Ukrainai skirtų bepiločių orlaivių gamybai.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

  

77 views1 comment

Recent Posts

See All

1 Comment


Vytis - Chase Maleckas Brunius
Vytis - Chase Maleckas Brunius
Apr 18

100%.

Like
bottom of page