top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

UKRAINOJE ANT ŽEMĖS VIS DAŽNIAU KAUNASI ROBOTAI (2024 04 01)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Rusijos fiureris Putinas pasirašė dekretą, kuriuo į privalomąją karinę tarnybą šaukiama 150 000 driskyno piliečių nuo 18 iki 30 metų. Tai įprastinis pavasarinis šaukimas, vienas iš dviejų metuose, kai pakviesti jauni trogloditai apmokomi esminių, bazinių taip vadinamo rusų kario įgūdžių – žudyti, grobti, prievartauti.

 

Nors karo nusikaltėlių valdomos šalies vladyka ir jo uniformuoti generalbalvonai yra ne kartą sakę, kad šauktinių mirti į Ukrainą jie nesiunčia, faktai ant žemės rodo priešingai – daugelis nusmuktkelnių driskių, gavę pirmąjį šaukimą prisistatyti į karo prievolės centrus atsiduria fronto linijoje.

 

Karo isterijai vis labiau įsisiūbuojant, Vakaruose baiminamasi, kad šis šaukimas yra Rusijos pasirengimo konfliktui su NATO šalimis įrodymas. Esą prieš tai nurodytas penkerių metų laikotarpis, per kurį Rusija bus pasiruošusi karui su Aljansu, trumpėja ik dviejų – trijų metų.

 

Iš vienos pusės, tokiais kliedesiais, kuriuos, beje, skleidžia Kremliaus SVR (išorės žvalgybos tarnybos) dezinformacijos departamentas, norima sulaikyti Europos šalis nuo ginkluotės tiekimo Ukrainai. Antrojo fronto vakaruose baubas yra priežastis NATO ir ES narėms kalbėti apie būtinybę kaupti amuniciją ir karinę techniką, esą gyvybiškai būtiną Rusijos invazijos į Berlyną ar Romą po kelerių metu atveju, taip paliekant Kijevą pačiam spręsti vis labiau mažėjančių gynybos resursų klausimą.

 

Iš kitos pusės, tai leidžia Vakarų valstybėms pagrįstai kalbėti apie išlaidų apskritai jų saugumui didinimą, politikams bedant pirštų į Maskvą, kai reikia paaiškinti jų rinkėjams, kodėl didinami mokesčiai.

 

Tuo tarpu prieš ilgąjį velykinį savaitgalį NATO karinio komiteto pirmininkas admirolas leitenantas Robas Baueris sakė, kad nors Aljansas turi būti pasirengęs būsimam eskalavimui, "nemanau, kad (jam) kyla tiesioginė grėsmė".

 

Ir mūsų kukliu vertinimu, admirolas yra visiškai teisus. Kol Rusijos ordos užstrigusios verčiamos faršu Ukrainoje, kad ir kaip norėtų, Kremlius neturi jokių galimybių pajudėti į vakarus. Todėl Vakarams būti daryti viską – daryti, ne kalbėti – kad faršo gaminimo procesas būtų kuo efektyvesnis. Tada tikimybė, kad faršo žaliava driskyne atsisakys būti tiekiama į Ukrainą ir patrauks į Raudonąją aikštę, bus vis didesnė.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Rusijos ginkluoti valkatos pradėjo naudoti antžeminius robotus su automatiniais granatsvaidžiais, praneša Ukrainos 47-oji mechanizuotoji brigada. Ji sunaikino du kovinius robotus netoli Avdijivkos rytinėje Donecko srityje.

 

"Kol kas tai pavieniai atvejai, kai rusai naudoja tokią techniką", - sako ukrainiečių brigados atstovai.

 

Tiek Rusija, tiek Ukraina vis dažniau karo veiksmams naudoja antžeminius dronus, skirtus tam, kad kariai būtų toliau nuo karo veiksmų, bepilotėms transporto priemonėms vykdant pavojingas užduotis.

 

Rusija sukūrė kelių tipų antžeminius dronus, įskaitant dirbtinio intelekto valdomą kovinį robotą "Marker" ir droną "Zubilo", skirtą logistikai. Ukraina taip pat naudoja mažus, lengvus kovinius ir logistinius antžeminius robotus, kurių daugelis yra pagaminti pačių karių ar savanorių organizacijų ir pasižymi elementariomis konstrukcijomis, todėl yra sąlyginai pigūs ir juos galima greitai surinkti.

 

↞ Trumpai ↠

 

Izraelio delegacija atvyko į Egiptą naujam derybų etapui su „Hamas". Tuo metu per Izraelio smūgius Gazoje žuvo 77 palestiniečiai, pranešė Palestinos savivaldos sveikatos apsaugos institucijos.

 

Izraelio kariuomenė savo ruožtu patvirtino, kad per smūgį į vadavietę Al-Aksos ligoninės kieme nukovė aukšto rango "Islamo džihado" kovotoją.

 

Vakar Prancūzijos gynybos ministras Sebastienas Lekornu pareiškė, kad Prancūzija Ukrainai pristatys šimtus senų šarvuočių ir naujų raketų "žemė-oras". Interviu laikraščiui "La Tribune Dimanche" S. Lekornu sakė, kad prezidentas Makronas po pokalbio su Ukrainos prezidentu Zelenskiu paprašė jo parengti naują pagalbos paketą, į kurį būtų įtraukta sena, bet vis dar veikianti prancūziška įranga.

 

Kartais mesjė Makrono pokalbiai telefonu, visgi, gali būti naudingi.

 

Amsterdamo policija sekmadienį trumpam buvo uždariusi centrinę Rokino metro stotį dėl, jos teigimu, įtartinos situacijos. Sprogmenų ekspertams apieškojus teritoriją, stotis grįžo prie įprasto veiklos režimo.

 

Rokino metro stotis yra pačiame miesto centre, netoli Dam aikštės ir pagrindinės prekybos gatvės.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Šiandien – kvailių diena.

 

Turint galvoje, kad ji šiemet neįprastai šilta, siūlome ja pasidžiaugti gamtoje, o ne prilipus prie ekranų, kur jus visi tik ir nori apgauti.

 

↡ Nuotraukoje: dronas parengtas „darbui“.

 

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą bei supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 77 views0 comments

Comments


bottom of page