top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

UKRAINOS ATSAKAS - SMŪGIAI Į RUSIJOS GILUMĄ (2024 04 28)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Bombarduojant ir raketomis apšaudant Ukrainos energetikos infrastruktūrą, viena rusų raketa nukrito tik 15 km nuo Lenkijos sienos. Plačiąja prasme - raketa nukrito beveik ant sienos. Šia proga Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas apkaltino buvusį vyriausybės vadovą Mateušą Moravieckį, kad pastarasis raketos nukritimo metu dalyvavo kažkokiame nevykėlių posėdyje Budapešte, kur buvo kuriama antieuropietiška strategija.

 

Lenkų katalikas “nepaliko mirusio mirusiems” ir netiesioginę agresiją prieš savo šalį išnaudojo politinio oponento paspardymui. Kai tuo tarpu reikėjo žiebt į dantis Putino raketų paleidimo sistemoms bei aviacijai.

 

Tokia ne visai adekvati Lenkijos vadovų reakcija Rusijos agresijos akivaizdoje mums kelia klausimų. Tokius incidentus patirianti šalis turėtų arba numušinėti rusų raketas, kitus pavojų savo šalies piliečių gyvybėms keliančius objektus, pagrasinti smogti Rusijos raketų paleidimo sistemoms, arba imti dengti tam tikrą oro koridorių Ukrainoje, užtikrinant savo šalies oro erdvės saugumą. Pats mažiausias ir nekalčiausias pirstelėjimas turėtų būti pagrūmojimas Kremliui, kad tai daugiau nepasikartotų ir driskių ambasadoriaus išskalbimas platformoje X.

 

Geriausia, ką galima padaryti – imti pavyzdį iš Turkijos. Kas būtų, kai, pavyzdžiui, Lenkija (ar Lietuva) numuštų oro erdvę pažeidusį rusų lėktuvą? Nieko. Parėktų ir nustotų. Imtų gerbti ir bijoti. Nebelįstų daugiau artyn. Nejau kaimyninėje Lenkijoje pamirštama, kaip reikia kalbėti su kaimynu iš rytų? Žarstekliu į dantis avansu. Taip, kaip tai daro Kijevas.

 

Vakar Ukrainos pajėgos surengė naujus smūgius giliai į Rusijos teritoriją. Atakuotas Kuščevskajos karinis aerodromas bei naftos perdirbimo gamyklos Krasnodaro srityje.

 

Teigiama, jog Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgos smogė net 8 Rusijos regionams. Po jų, kai kuriose driskyno vietovėse kilo problemų dėl elektros ir vandens tiekimo.

 

Puikiai padirbėta. Galima surengti reidus tiesiai į Kremlių arba Putino ir jo gaujos vilas. Štai tada apsišiks ne tik chuntos vadeivos, bet jų galia nebetikės ir eiliniai mordoro čiabuviai. Tada šiandieninis cariūkštis bus pakartas Maskvos centre, įsiutusios minios ir buvusių bendražygių rankomis.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Nors Olafas Šolcas vis dar spardosi, JAV tikisi, kad ATACMS teikimas Ukrainai paskatins kanclerį priimti teigiamą sprendimą dėl raketų „Taurus“. Vašingtonas mano, kad raketas pavyks suteikti Kijevui iki planuoto termino ir sukelti paniką Maskvoje pradėjus rusų logistinių mazgų ir mėsos naikinimą.

 

Volodymyro Zelenskio teigimu, šiais metais Rusijos naikintuvai jau panaudojo daugiau nei 9000 valdomų aviacinių bombų prieš Ukrainą. „Mums reikia galimybės numušti kovinius lėktuvus, kad jie nepriartėtų prie mūsų pozicijų ir sienų“, – teigė Zelenskis.

 

Bendrą situaciją fronte ir su tuo susijusiais ėjimais galima vertinti taip: Kremlius labai bijo naujos Vakarų paramos ir matydamas vis didėjantį jos srautą, stengiasi užgrobti kuo daugiau teritorijų, apšaudo objektus Vakarų Ukrainoje, stengdamasis stabdyti amunicijos gabenimą. Ukrainos kariuomenės vadas Oleksandras Syrskis pareiškė, kad situacija fronto linijoje “aštrėja”, o Putino kilimėlis spaudai Peskov teigia, jog Maskva šiuo metu nesiderės. Tai dėsninga, nes Putino gaujos siekis derėtis būtų priimtas šalyje kaip silpnumas ir visa chunta būtų sušaudyta Raudonojoje aikštėje, kaip Musolinio šeima.

 

Tiesa sakant, Putinas šiuo metu neturi kito kelio, kaip tęsti karą, o blogiausiu atveju, užgrobtas teritorijas mėgins “parduoti” rusams, kaip iš Vakarų (JAV, NATO, ES) atkovotas žemes. 

 

Kremliaus psichoperantai sumanė pasinaudoti informacija, jog Ukrainos ginkluotosios pajėgos patraukė iš fronto linijos amerikietiškuosius „Abrams“. Driskiai trimituoja, kad amerikiečių tankus sunaikino rusų dronai. Iš tiesų, ukrainiečiai jau gerokai prieš tai įvertino bepiločių skraidyklių pranašumą ir tankų efektyvumą tik sąveikoje su kitomis puolamųjų ginklų rūšimis.

 

Patikimi šaltiniai teigia, jog tęsiasi Putino aplinkos valymas Rusijos gynybos ministerijoje. Pirmasis gynybos ministro pavaduotojas Ruslanas Tsalikovas jau apklausiamas FSB. Tardomi ir jo šeimos nariai. Prieš kelias dienas sulaikytas gynybos ministro pavaduotojas Timūras Ivanovas. Svarstoma, ar Damoklo kardas nenušnios paties Šoigu galvos. Kremliuje dvokia svylančia žmogiena. Putinas nebemiega naktimis. Viešose vietose jis greičiausiai kol kas nesirodys.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Ukrainos kariuomenės generalinis štabas praneša, kad sunaikinti 465 054 okupantai, o pastarąją parą likviduoti net 1 124 įsibrovėliai.

 

Pasak Džo Baideno administracijos, naujame JAV pagalbos pakete, kurio vertė – 6 mlrd. dolerių, bus daugiausia raketos „Patriot“ oro gynybos sistemoms papildyti.

 

Ukrainai trūksta pačių “Patriot” sistemų, kurių kažkodėl gaili NATO šalys. Šiandien jau atvirai kalbama, jog neužtikrindama oro gynybos, Ukraina negali priimti naikintuvų F-16.

 

Praėjusią parą fronto linijoje įvyko 88 koviniai susirėmimai. Rusai į Ukrainos teritoriją paleido 32 raketas, surengė 64 aviacijos smūgius.

 

Netrukus Ukrainą pasieks karinė įranga iš Australijos. Kanbera dovanoja nešiojamų oro gynybos sistemų RBS 70 bei dronų partijas, kurių vertė – 32,5 mln. dolerių. Bendra paramos suma sieks 100 mln. dolerių.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Dirgiklių metas. Kiekvieno soctinklo platforma, kiekvienas portalas stengiasi jus dirginti, jaudinti, audrinti, kad neatitrauktumėt akių nuo virtualių ratų, papų, batų, automobilių, karų, ligų, mirčių, avarijų ir kitokių baisybių, kurios jums niekada negrėsė ir negrės. Bet paskaityt ir pažiopsot įdomu, „nes vajazau, koks siaubas, kas gi ten darosi!” O tai darosi šimtus metų ir darysis, bet jums visa ši košeliena toliau kišama į akis, smegenis ir gadina sveikatą. Vietiniai filadelfijai tiek nukvako, kad kopipeistina Kremliaus agentūrų pranešimus ir triūbija Putino FSB kliedesius.

 

Kadangi negalime siūlyti išplakti tokiems keverzotojams šiknų dilgynėmis, galime juos menamai nubausti ribojimu turėti interneto prieigą mažiausiai 48 valandas. Tai šiandieniniam noulaiferiui pati didžiausia bausmė.

 

O savo skaitytojams siūlome riboti akis, tuo pačiu – smegenis, nuo perteklinės informacijos. Tas nuolatinis skrolinimas kompiuteryje ar telefoniuke net ir žiūrint malonius vaizdus, nėra toks jau nekaltas dalykas. Įsitempia akys, mirga spalvos, prieš akis bėga krūvos judančios vaizdinės informacijos, smurto, konfliktų, kurie nukeliauja į mūsų smegenis, kelia stresą, mes ginčijamės, komentuojame, jaudinamės, kovojame. Tik nežinia, su kuo.

 

Todėl šiandien siūlome šiandien pailsinti akeles ir galveles. Pasidairykit – kiek daug gandrų kalena pakelėse, kaip sprogsta vyšnių, obelų žiedai. Gerkite jų kvapą ir vaizdus pilna krūtine, nes visa tai truks labai trumpai. O juk, kaip sakė vienas garsus tautietis, „gyvename vieną kartą, o ne du“.

 

Taip pat primename, jog deklaruodami pajamas, nepamirštumėte mūsų ir skirtumėt 1.2 procento nuo mokamų mokesčių. Mums jūsų parama labai svarbi. Ačiū.

 

↡Nuotraukoje: Prezidentas.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 

 74 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page