top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

UKRAINOS DRONAI ŠIĄNAKT DAUŽĖ DRISKYNĄ (2024 01 21)

↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
Jei Kongresas artimiausiu metu neskirs papildomos pagalbos Ukrainai, Rusija gali laimėti karą po kelių savaičių, o geriausiu atveju - po kelių mėnesių, susitikime su Kongreso vadovais pabrėžė Joe Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake Sulivanas ir JAV Nacionalinės žvalgybos direktorė Avril Haines.
 
Pareigūnų teigimu, Ukraina "artimiausiomis savaitėmis" išnaudos priešlėktuvinės gynybos bei artilerijos pajėgumus todėl šalies galimybės gintis taps labai sudėtingos. Skelbiama, kad Baltieji rūmai vis labiau pergyvena, jog Joe Bidenas negalės įvykdyti savo pažado padėti Kijevui “tiek, kiek reikės”.
 
Baltieji rūmai pagrįstai nerimauja dėl vietoje trypčiojančio Kongreso. Jei JAV paliks Ukrainą be paramos kautis prieš žymiai stipresnį agresorių, tai gali pakirsti jų prestižą pasaulyje iš esmės. Jungtinės Valstijos gali paprasti patikimo partnerio, stipriausios karinės galios pasaulyje statusą, ir tokios šalys, kaip Pietų Korėja, Japonija gali pradėti dairytis kitų sąjungininkų. Jau dabar JAV pasyvumas skatina vis aktyviau veikti pasaulio blogio ašies, teroristines valstybes.
 
Kad ir kiek beapgailestausime, žmogus už Atlanto yra tiesiog žmogus. Savas vaikas, savas namas, savas automobilis jam yra arčiau kūno. O plačiai ir toli jis nemąsto. Taip jau nutiko, kad globalaus pasaulio pilietis tapo urviniu materialistu, neturinčiu holistinio mąstymo, kuris leistų šiandienos sprendimus matyti kaip pasaulio ateities saugumą sau ir savo vaikams.
 
Pagrįstai gąsdinant Kongresą Ukrainos karo pralaimėjimu, mūsų politikieriai nupūtė dulkes nuo pernykščio Estijos gynybos ministerijos dokumento ir paskelbė, kad Ukraina laimės karą 2026-aisiais. Iš tikrųjų, tai – ne prognozė, o tikimybių teorija, kas būtų, jeigu būtų. Tai yra paskaičiavimai, kad Ukraina galėtų įveikti rusus, jei vykdytų itin intensyvią gynybą, naikinant okupanto karius ir techniką, nespėjant likviduotų vienetų papildyti rezervu.
 
Dokumente yra ir reikšmingų skaičių: pažymima, jog bendras Ramšteino koalicijos gynybos biudžetas yra daugiau nei 13 kartų didesnis už smarkiai išpūstą Rusijos gynybos biudžetą: 1,24 trilijono eurų prieš 0,09 trilijono eurų 2023 metais. “Neturėtų kilti jokių abejonių, kas turi pranašumą, kad galėtų nugalėti", - teigiama dokumente.
 
Įdomus teiginys. Ar galima atsakyti sau į klausimą, kodėl 13 kartų stipresnė koalicija vis kalba apie galimybes nugalėti, o nenugali tokio silpnutėlio priešininko?
 
Tad kuo tikėti - tais kurie kelia paniką, kad Ukraina pralaimės už kelių savaičių ar tais, kurie skelbia, kad Ukraina laimės karą su Rusija 2026-aisiais? Ne tais, nei anais. Ukraina greitai nepralaimės. O viena iš viso vargiai galės laimėti šį karą. Artimiausiu metu, kaip sako Zelenskio patarėjas Andrijus Jermakas, Ukraina pereis į gynybinio arba “aklojo karo” fazę. Ir tai tęsis artimiausiais mėnesiais. Taip kad skambūs šūkiai “iki pergalės! Remsim tiek, kiek reikės“, virto realybe, jog Ukraina ginasi, ir gins mus visus – NATO, JAV, ES nuo Rusijos tiek, kiek galės.
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Šią naktį Rusiją ištiko dronų košmaras. Driskyne gaudė sirenos ir dirbo priešlėktuvinė oro gynyba. Peterburgo, Oriolo, Smolensko rajonus atakavo ukrainiečių karo skraidyklės. Netoli Peterburgo buvo padegtas Putino draugeliui Genadijui Timčenkai priklausantis dujų terminalas.
 
Didžiulis gaistas kilo ir Peterburgo srities Ust-Lugos uoste, skubiai evakuoti darbuotojai.
 
Tulos srities valdžios institucijos pranešė, kad regioną atakavo Ukrainos dronai. Stiprūs sprogimai buvo fiksuojami pačioje Tuloje.
 
Tuo tarpu Rusijos gynybos ministerija dezinformavo, jog buvo sunaikinti trys dronai Smolensko srityje.
 
Tiesiog fantastika. Tik šitaip ir ne kitaip - tik daužant karinę rusų miestų infrastruktūrą, verčiant drebėti, bėgti į slėptuves ir krauti į kelnes dėl turtų ir savo gyvybės rusofašistų išperas, galima priversti maištauti vodkos ir raugintų kopūstų mėgėjus prieš Kremliaus barbarus. Kai kiekvienas rusas savo namuose drebės dėl savo gyvybės, jam atrodys visiškai beprasmė kova kažkur toli Ukrainoje.
 
Savo ruožtu, orda telkia pajėgas Avdijivkos ir Novomichailovkos link, dislokuodami pėstininkų dalinius be jokios šarvuotų kovos mašinų priedangos. Taip pat prasidėjo aktyvus puolimas Limano ir Kupjansko kryptyse. Pranešama apie atakas, kuriose dalyvauja šarvuočių ir tankų remiami pėstininkai.
 
Mūsų žiniomis, pajudėjo smogiamasis driskių ordos kumštis, kuris čia buvo kaupiamas keletą mėnesių.
 
Per praėjusią parą fronto linijoje įvyko 80 kovinių susirėmimų. Okupantai surengė tris smūgius raketomis S-300, kurie buvo nukreipti į Donecko srities infrastruktūrą, 4 oro smūgius, 58 atakas iš salvinių raketų sistemų. Sugriauta ir apgadinta daugiau kaip 40 privačių gyvenamųjų namų, kita civilinė infrastruktūra, nužudyti civiliai gyventojai.
 
Ukrainos karinės oro pajėgos smogė 6 driskių ginklų ir karinės technikos telkiniams, priešlėktuvinių raketų sistemai, pataikė į šaudmenų sandėlį ir sunaikino ryšių centrą.
 
↞ Trumpai ↠
 
Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico pareiškė, jog šalis blokuos Ukrainos stojimą į NATO. "Pasakysiu, kad esu prieš Ukrainos narystę NATO, kad pasinaudosiu savo veto teise ir tai blokuosiu, nes tai bus Trečiojo pasaulinio karo pagrindas", - pareiškė SKremliaus džiaugsmas.
 
Atkreipiame dėmesį, jog tokie NATO šalių lyderių pareiškimai yra labiau pavojingi ne tiek Ukrainai, kiek pačiai NATO. Ukrainos priėmimo į aljansą tikimybė yra beveik lygi nuliui, tačiau tokie pareiškimai skaldo karinį bloką iš vidaus. Būtent tai ir yra netiesioginiai Maskvos smūgiai, sprogdinant karinį bloką iš vidaus.
 
Rusija neplanuoja pulti ir nepuls nei rytinio, jei jokio kito NATO flango kol aljansas vieningas. Pagrindinis Kremliaus saugumo struktūrų, ypač SVR, uždavinys – Vakarų suskaldymas, o jau paskui – karinio šių šalių veiksmingumo išbandymas ant žemės.
 
Irano valstybinė žiniasklaida patvirtino, kad per oro antskrydį Sirijos sostinėje Damaske žuvo Islamo revoliucijos gvardijos korpuso vadas ir vienas jo pavaduotojas.
 
Saugumo šaltinis agentūrą "Reuters" informavo, kad daugiaaukštis pastatas, kuriuo naudojosi Irano patarėjai, remiantys prezidento Bashar al-Assado vyriausybę, buvo visiškai sulygintas su žeme "tiksliai nutaikytomis Izraelio raketomis".
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
Baimė. Baimė prarasti postą, darbą, pinigus, įtaką.
 
Didžiausia problema ta, jog valdomas baimės žmogus tampa iracionalus. Jis ima kovoti su išgalvotais priešais ir žengia nepamatuotus, sau pačiam kenkiančius žingsnius.
 
Dėl biudžeto nesurinkimo baimės, tam tikriems klerkams ir politikams susuko vidurius, todėl paleista pinigų išieškojimo ir surinkimo mašina. Žinoma, eurai bus melžiami iš neturtingiausių ir pažeidžiamiausių. O iš valstybės tarnautojų bus reikalaujama tas lėšas surinkti. Jei ne - lėks galvos.
 
Šia proga, lydekų ir stirnų brakonierių inspektorius planuojama siųsti į gatves medžioti taršių automobilių savininkų. Tarsi mokesčių mokėtojų lėšomis išlaikomų pareigūnų šlaistymasis gatvėse su lazdelėmis galėtų išgelbėti biudžetą.
 
Kam čia smulkintis. Policijos ir finansinių institucijų pareigūnus reikia pasiųsti tiesiai į žmonių namus atlikti kratų, surinkti nedeklaruotus, kojinėse ir sloininkuose suslėptus eurus ir auksą. Va tada tai jau tikrai suklestėsim.
 
Atleiskit, bet mums dėl tokio politikų mąstymo ir ėjimų - labai didelė gėda. Svetima gėda. Mes atsiprašome ir valstybės tarnautojų, ir piliečių, nes jaučiamės kalti dėl šios beprotybės ir pažeminimo.
 
Mes manome, kad žmonių skurdinimas šiuo sudėtingu, nestabiliu laikotarpiu, gąsdinimas karu ir tuo pačiu neįgalumas suvokti valstybės saugumo prioritetų, vietoje trijų juostų greitkelio į Lenkiją statant nacionalinį stadioną, imituojant piliečių parengimą hibridiniam karui ir einant 34 – iems atkurtos nepriklausomybės metams neturint valstybės mobilizacijos įgyvendinimo plano, taip pat kitų realių, trumpų, aiškių planų ir užduočių, ką daryti negandos atveju savivaldybėms, įmonėms, verslui, gydytojams, švietimo įstaigoms, nacionaliniam transliuotojui, šauliams ir net tetai Aldonai Pagiriuose – tai spjūvis piliečiui, kuris yra valstybingumo pagrindas, į veidą.
 
Jūs, Lietuvos piliečiai, kurie gyvenate kaimyninių valstybių agresorių apsuptyje ir vien dėl to patiriate didžiulį stresą, tačiau vis tiek dirbate, kuriate valstybei, rūpinatės jos gerove, nenusipelnote menkiausio šešėlio ir institucinio smurto. Jūs nusipelnote tik valstybės padėkos ir paramos, kas mūsų galva, šiandien yra tiesiog būtina.
 
Todėl atleiskite jiems. Jie nežino, ką daro.
 
↡ Nuotraukoje: ukrainiečių rankose – sovietinė automatinė priešlėktuvinė patranka S-60.
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications


 
 
 
102 views0 comments

Comments


bottom of page