top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

UKRAINOS DRONAI DANGUJE IR LIEPSNOS ŽEMĖJE – NAUJA RUSIJOS REALYBĖ (2024 04 05)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Vakar minint 75-ąsias NATO įkūrimo metines, Aljanso narės susitarė ieškoti savo arsenaluose daugiau oro gynybos sistemų, nes buvo įvardyta, kad Rusijos balistinių raketų atakų grėsmė nemažėja.

 

"Sąjungininkai supranta, kad tai būtina", - sakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, o Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba susitikęs su NATO kolegomis ir vėl prašė naujų papildomų oro gynybos sistemų, ypač JAV gaminamų raketų "Patriot".

 

Va tai tau. Sąjungininkai supranta. Na, taigi iš tikro, labai, labai džiuginantis momentas, nes mes galvojome, kad sąjungininkai jau buvo primiršę ar kažkaip tik miglotai nutuokė apie Ukrainos oro gynybos problemas. O jei rimtai, reiktų labai atidžiai pažiūrėti, kas rašo gensekui kalbas. Labai atidžiai pažiūrėti ir susirūpinti bei, galimai, paieškoti savo kabinetuose, patikrinti, gal yra kitų, labiau tinkamų rašytojų?

 

"Dabar sąjungininkai grįš ir peržiūrės savo atsargas, patikrins, ar yra kokių nors būdų, kaip jie galėtų suteikti daugiau sistemų, ypač "Patriot", bet taip pat, žinoma, užtikrins, kad jau esančios sistemos turėtų ne tik amunicijos, bet ir atsarginių dalių, kurių (joms) reikia", - spaudos konferencijoje tęsė J. Stoltenbergas.

 

Mums regisi, kad kažkas kažką laiko visiškais nevispročiais.

 

Ar dar neperžiūrėjot atsargų savo sandėliukuose? A? Žinot, ten kažkur jau daugiau kaip du metus vyksta ukrainiečių genocidas, o tokia nepilnavertiškumo kompleksų kamuojama kandis ruošiasi biskelį pačirškyt Varšuvą. Ne, neradot dar? Na tai, žinot, balandis, švaros mėnuo, gal pavyktų kažkaip apsikuopti ir pasižiūrėt, ar tarp šiukšlių, o gal po kilimu kur, neužsimetė atliekama „Patriot“ baterija?

 

Ne, mielieji, tai ne tik nerimta. Mes suprantame, jei būtų norima patrolinti Maskvą, bet šiuo atveju, žeminame ir Ukrainą, ir pačius save.

 

Prie Aljanso galvos komunikacijos prisidėjo ir JAV valstybės sekretorius Antonis Blinkenas, kuris minėjo, kad didesnė parama Ukrainai yra ypač svarbi, nes tokios šalys kaip Kinija, Šė Korėja ir Iranas remia Rusijos pastangas kurti savo gynybos pramonės bazę.

 

O tai, ką darom, kad jos neremtų? Gal duodam į akį?

 

Matydamas, kad niekas nesiruošia karo nusikaltėliams ir teroristams Maskvoje trinktelt per makaulę, Putino kilimėlis spaudai Peskovas pranešė, kad Rusija ir NATO dabar yra "tiesioginėje konfrontacijoje".

 

Matyt ir Peskovą, ir jo šeimininką Putiną ypač nudžiugino tokios įdomios sprendimų priėmėjų Vakaruose kalbos, o Vengrijos premjero reakcija į NATO galvos pranešimą dėl 100 milijardų eurų fondo Ukrainai skambėjo kaip tiesiogiai perduota iš Raudonosios Aikštės. Peteris Szijjarto "tvirtai pareiškė, kad Vengrija nepalaikys jokių NATO pasiūlymų, kurie gali priartinti aljansą prie karo arba pakeisti gynybinę koaliciją į puolamąją", - X platformoje parašė vyriausybės atstovas spaudai Zoltanas Kovacsas.

 

Visi šie maskatavimai liežuviu vietoje veiksmų, naująją Aljanso narę Suomiją įkvėpė dar vienam, mūsų vertinimui, be galo teisingam žingsniui.

 

Suomija neribotam laikui pratęs sausumos sienos su Rusija kirtimo punktų uždarymą ir įtrauks kelis uostus į sąrašą, į kuriuos draudžiama keliauti iš rytinės kaimynės, pranešė jos vyriausybė.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Estijos gynybos ministras Hanno Pevkuras pranešė, kad „rado galimybę“ Ukrainai nupirkti dar 1,2 mln. artilerijos sviedinių už maždaug 2-3 mlrd. eurų ir patvirtino, kad juos galima įsigyti pasaulinėje rinkoje, be šaudmenų, tiekiamų pagal Čekijos iniciatyvą. Jei būtų gautas finansavimas, tiekimas galėtų prasidėti per 2 mėnesius, o amunicija apimtų 122 mm raketas, skirtas BM-21 "Grad", įprastiniai 122 mm bei 152 mm ir 155 mm sviediniai. H. Pevkuras atsisakė įvardinti, kokia šalis galėtų tiekti šią gyvybiškai svarbią ginkluotę Ukrainai.

 

Tai šelmis. Visas pasaulis žino, kad ta šalis vadinasi Pakistanas.

 

Kaip bebūtų, liko tik pinigų surast.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Vakar rusų karo nusikaltėliai vėl smogė Charkovo miestui ir aplinkiniams rajonams. Energetikos objekte žuvo keturi žmonės, apie 350 000 gyventojų buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas. Iki ketvirtadienio vakaro šešiuose Ukrainos regionuose dėl naujausių išpuolių prieš elektros tinklo infrastruktūrą buvo įvesti elektros tiekimo apribojimai, pranešė tinklo operatorius "Ukrenergo".

 

Atsakydami į smūgius kritinei infrastruktūrai, šią naktį Rusijos Federacijos danguje Ukrainos gynėjai dronais surengė lazerių šou su muzika. Įvairūs šaltiniai praneša, kad driskiai turėjo didelių bėdų su mažiausiai 53 nepilotuojamais orlaiviais, kurie smogė taikiniams Jeiske, Krasnodaro krašte, Morozovske, Rostovo srityje, ir Engelse, Saratovo srityje. Taikytasi į aerodromus ir juose stovinčius rusų gelžgalius. Morozovske valdžia „oficialiai“ paskelbė, kad pataikyta į pastotę ir dėl to buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas.

 

Liepsnos ir sprogimai puošė Kursko ir kitus Rusijos regionus, nors vietos valdžia dezinformavo apie visas sunaikintas priešo skraidykles.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Neregimai mūsų šalyje praslydo reikšmingas Aljansui 75-rių įkūrimo metinių minėjimas. Vietą jam antraštėse užleido trijų kandidatų į prezidentus formalus patvirtinimas beigi savaitgalio orų prognozė.

 

Taigis. Lietuvoje kaip ir Briuselyje. Žmonės išsiilgę šilumos, kepsnių ir saulės vonių. Ir visai teisingai. Vis tiek kandidatai į prezidentus daugmaž vienodi. Gal tik vienas iš jų labai savo troškimą būti kompartijos nariu slėpė. Na, kam nepasitaiko, bala nematė. Ir apskritai, ką ten tie kandidatai, po pusmečio tamsos ir drėgmės, norisi pagaliau nors kažkiek kaulus be tų visų kandidatų ir jų praeities skeletų spintose palepint.

 

Tik mūsų užsienio reikalų ministras vienintelis po Belgijos sostinę su aiškia žinia iš Lietuvos blaškėsi. „... šios dienos realybė tokia, kad negalime atmesti, jog didžiausi NATO mūšiai ir kovos laukia ateityje", – šventinėje ceremonijoje sakė G. Landsbergis.

 

„Jei tie mūšiai mus pasieks, o mes nebūsime pasiruošę, tai bus didžiausia klaida, kokią tik galime padaryti", – toliau kalbėjo jis.

 

Susirinkusieji atlaidžiai jo išklausė ir nekantraudami sėst prie užkandžiais, įmantriais valgiais ir skaniais gėrimais nukrauto vakarienės stalo, čepsėdami išsiskirstė.

 

↡ Nuotraukoje: Bumpt – ir dega kaži kas driskyne, Kursko regione.

 

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą bei supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ - visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 
157 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page