top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

UKRAINOS DRONAI “KRINTA“ Į RUSIJOS NAFTOS SAUGYKLAS (2024 05 09)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Vyriausiasis Kinijos komunistų partijos begemotas Si, po šilto priėmimo Prancūzijoje, džiaugėsi karštais draugo Vučičiaus apkabinimais Serbijoje.

 

Ši šalis kandidatė į ES nares vakar pasirašė susitarimą su Pekinu dėl "bendros ateities" ir tokiu būdu tapo pirmąja Europoje, kuri su Kinija susitarė dėl tokio dokumento. Po susitikimo abu naujos „sąjungos“ lyderiai paskelbė, kad "gilins ir stiprins visapusišką strateginę Kinijos ir Serbijos partnerystę" bei "kurs naują Kinijos ir Serbijos bendruomenės su bendra ateitimi erą".

 

Kinija Si asmenyje daugiau kaip prieš 10 metų pradėjo vartoti terminą "bendruomenė su bendra ateitimi", kuris iš esmės reiškia sąjungą arbą aljansą.

 

"Prieš aštuonerius metus Serbija tapo pirmąja visapusiška Kinijos strategine partnere Vidurio ir Rytų Europos regione, o šiandien Serbija yra pirmoji Europos šalis, sukūrusi su Kinija likimo bendriją, visiškai atspindinčią strateginius, ypatingus ir aukšto lygio Kinijos ir Serbijos santykius", - sakė Dzinpingas per spaudos konferenciją po susitarimo pasirašymo.

 

V. Vučičius sakė, kad abi šalys "pereina nuo strateginių santykių, kuriais mums pavyko pakelti dvišalius ryšius, prie bendros mūsų šalių ateities".

 

"Tai yra aukščiausia įmanoma dviejų šalių bendradarbiavimo forma, ir didžiuojuosi, kad šiandien galėjau tai pasirašyti kaip Serbijos prezidentas", - pridūrė jis.

 

Kitaip sakant, Serbija formaliai tapo Kinijos vasale ir Trojos arkliu Europos viduryje. Pekinas žaidžia vis atviresnėmis kortomis ir tik aklas bei kurčias gali nesuprasti, kad būtent Kinija pastūmėjo Maskvą pilno masto invazijai į Ukrainą, taip vienu šūviu nušaudama du zuikius – susilpnindama Rusiją ir paversdama ją priklausoma nuo Pekino bei skaldydama Europą, išnaudojant jos tarpusavio rietenas dėl gardesnio steiko ir raudonesnio vyno taurės. Tokiu būdu, Kinija kryptingai juda užsibrėžto tikslo link – siekio ekonominėmis ir diplomatinėmis priemonėmis tapti lydere pasaulyje, galinčia pakeisti JAV ir diktuoti savo sąlygas visiems nuo Briuselio iki Ulan Batoro.

 

Kita Si Dzinpingo stotelė – kelionės po Europą vyšnia ant torto – Vengrija, kurioje Orbanas neabejotinai puls Kinijos drakonui į glėbį bučiuotis, įtvirtindamas Pekino pasiekimus.

 

Jei Rusija yra primityvi, barbariška, žudant ir griaunanti grėsmė, veikianti gana bukai bei lengvai nuspėjama, tai Kinija yra seno lapino išmintimi, kantrybe ir strateginėmis įžvalgomis apdovanotas smauglys, apsivijęs Europą. Kai tik senutė demokratijos motina vos vos iškvepia, smauglys ją suspaudžia dar labiau, neleisdamas įkvėpti, laukdamas neišvengiamos jos agonijos pabaigos.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Vakar ES šalių ambasadoriai susitarė, kad nenumatytas pajamas, gautas iš ES įšaldytų Rusijos centrinio banko lėšų, panaudos Ukrainos gynybai, pranešė Belgijos vyriausybė. Ministrai dar turi patvirtinti teisinį tekstą, pagal kurį 90 proc. pajamų bus pervesta į ES valdomą karinės pagalbos Ukrainai fondą, o kiti 10 proc. bus skirti Kijevui remti kitais būdais, sakė keturi ES diplomatiniai šaltiniai.

 

Tai yra tikrai gera žinia Kijevui, kuriam gyvybiškai būtinos bet kokios lėšos ginklams įsigyti ir karo nualintai ekonomikai palaikyti.

 

Tuo tarpu Rusijos, ir jau labai greitai, tikėta, tapsianti Kinijos rėmėja Vengrija pareiškė, kad nedalyvaus ilgalaikiame NATO plane pagalbai Ukrainai. NATO šalys prieš mėnesį susitarė pradėti planuoti ilgalaikę karinę paramą Ukrainai prieš Rusijos invaziją, įkuriant 100 mlrd. eurų vertės fondą. Pagal šiuos planus numatyta, kad NATO perims dalį koordinavimo darbo iš JAV vadovaujamos koalicijos, žinomos kaip Ramšteino grupė.

 

Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto vakar pakartojo ankstesnį vyriausybės nepritarimą šiam planui ir sakė, kad „nepaisant viso spaudimo, Vengrija nedalyvaus beprotiškoje NATO misijoje“.

 

Na taip. Tik visiškas beprotis gali norėti gyvas sulįsti Rusijos meškai ir Kinijos drakonui į subinę galvodamas, kad ten tikras rojus.

 

Arba E. Vaitkus.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Šiąnakt Rusijos Federacijos Krasnodaro krašto valdžios institucijos pranešė, kad Ukrainos bepiločiai lėktuvai atakavo naftos saugyklą Jurovkos kaime netoli Anapos. Teigiama, kad esą visi dronai buvo nukenksminti elektroninės kovos priemonėmis, tačiau keli nukrito naftos saugyklos teritorijoje. Dėl to kilo gaisras ir buvo apgadintos kelios cisternos.

 

Sprendžiant iš vaizdų soctinkluose, degančias „kelias cisternas“ gesino mažiausiai dvi dešimtys ugniagesių automobilių, o gaisras išplito už naftos saugyklos teritorijos.

 

Gražu. Niekad neatsibosta žiūrėti į tekantį vandenį ir liepsnojančias driskių kuro atsargas.

 

Šią naktį iš Čaudos kyšulio (Krymas) rusai į Ukrainą paleido 20 atakos tipo bepiločių orlaivių "Shahed-131/136". Odesos srityje oro gynybos pajėgos sunaikino 17 iš jų.

 

Fronto linijoje sunkiausi mūšiai vyko Sviato-Pokrovsko kryptyje, kur orda sugebėjo pasistūmėti kelis kilometrus ir užėmė Vesele gyvenvietę. Rusams taip pat laikinai pavyko įžengti į Krasnohorivką, bet 59-osios ukrainiečių brigados veiksmų dėka, okupantai buvo išsiųsti pas Kobzoną.

 

Per parą gynėjai sunaikino rekordinį skaičių ginkluotų valkatų – apie 1300.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Ką daryt, kai nežinai, ką daryt, yra šalta, liūdna ir net knygos nesinori skaityt?

 

Eit pasivaikščiot.

 

Įkvėpti oro, žiedų, paukščių balsų. Paliesti medį, bitę, vėją.

 

Ir būtinai, privalomai – palikti telefoną namie. Bent valandai. Patikėkit, nieko neatsitiks, išgyvensite ir be jo.

 

↡Nuotraukoje: kažkas vis neatsargiai numeta nuorūką Rusijos Federacijos Belgorode.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 68 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page