top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

UKRAINOS GINKLUOTOSIOS PAJĖGOS KOL KAS NEGALI PRADĖTI KONTRPUOLIMO (2023 03 26)

Politinis strateginis lygmuo

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellas mano, kad Kinijos vadovo Xi Jinpingo kelionė į Maskvą sumažino tikimybę, kad Rusijos diktatorius Putinas panaudos branduolinį ginklą.

Borrellas žurnalistams aiškino, kad prezidentas Xi Jinpingas Rusijos vadovui "labai, labai aiškiai" pasakė, kad jis neturėtų dislokuoti branduolinių ginklų. ES vyriausiasis diplomatas paminėjo Kinijos taikos planą Ukrainai, kuriame smerkiamas branduolinio ginklo naudojimas. "Svarbu tai, kad šis vizitas sumažina branduolinio karo riziką, ir kinai tai aiškiai pasakė. Prezidentas nori sumažinti riziką būti siejamas su Rusijos karine invazija. Jie nedalyvauja karo veiksmuose ir nėra jokių požymių, kad jie nori dalyvauti karo veiksmuose", - tvirtino ES politikas.

Tenka apgailestauti, kad Europos lyderiai kol kas nesuvokia Kinijos vykdomo dvigubo žaidimo, kurio tikslas – Rusijos rankomis susilpninti Vakarus. Briuselio valdininkai nesupranta, kokias melo ir demagogijos pinkles sunarpliojo dviejų valstybių diktatoriai, siekdami bendrų tikslų. Kinija jau netiesiogiai dalyvauja kare, per tarpininkus tiekdama Rusijai dronus ir jų dalis už milijonus dolerių, tačiau dauguma politikų to nenori matyti ir regi Kiniją ekonominio partnerio vaidmenyje. Gyvenimas „wishfull thinking“ būsenoje, kai norima priimama už realybę, yra mirtinai pavojingas.

Iškart po Borello pasisakymo, Putinas spjovė jam ir kitiems ES lyderiams į veidą pareikšdamas, kad dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje. Putino teigimu, tai atsakas JAV, kurios dešimtmečius dislokavo branduolinius ginklus savo sąjungininkių Europoje teritorijoje. "Sutarėme, kad darysime tą patį - nepažeisdami savo įsipareigojimų, pabrėžiu, nepažeisdami savo tarptautinių įsipareigojimų dėl branduolinių ginklų neplatinimo", - aiškino ieškomas suėmimui teroristas Putinas. Iki liepos 1 d. Rusija baigs taktinių branduolinių ginklų saugyklos Baltarusijoje statybą, tačiau neperduos ginklų kontrolės Minskui.

Dėl šių priežasčių, kur kas racionaliau su agresyvėjančia Kinija elgiasi JAV. Valstijų prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad nežiūri lengvabūdiškai į Rusiją, o Kinija esą kol kas atvirai neremia Rusijos dėl Vakarų demonstruojamos vienybės. "Taigi, aš tik noriu į tai pažvelgti iš perspektyvos, nežiūriu į tai lengvai... ką daro Kinija ir Rusija, ir tai gali gerokai pablogėti", - sakė J. Bidenas.

Patinka - nepatinka Jungtinių Valstijų politika, bet kol kas ši šalis yra vienintelis žaidėjas, kuris rūpinasi globalia politika ir veikia kaip „pasaulio policininkas“, suvokiantis, jog kiekvienas procesas yra sudėtinė globalių įvykių grandinės dalis.

O štai Turkijos prezidentas T. R. Erdoganas Rusijos fiureriui Putinui telefonu padėkojo už "teigiamą požiūrį" pratęsiant Juodosios jūros regiono grūdų sandorį. Ir tai visiškai natūralu. Erdoganas elgiasi pragmatiškai savo šalies atžvilgiu. Turkija šiuo metu yra buferinė zona, skirianti Europą nuo pabėgėlių antplūdžio. Jei Afrikoje pajudės milijonai išalkusių, jie pirmiausia užplūs Turkiją.

Vengrija atvirai pareiškė, kad nepritars Ukrainos stojimui į ES tol, kol "vengrų mokykloms Užkarpatėje gresia pavojus". Vengrijos vyriausybė primena, kad "1 300 Vengrijos mokyklų ir vaikų darželių priglaudžia ukrainiečių pabėgėlius, o 99 Vengrijos švietimo ir vidurinėms mokykloms Ukrainoje gresia uždarymas dėl ukrainiečių kalbos įstatymo".

Budapeštas jau anksčiau yra aiškiai pareiškęs, kad "kiš pagalius į ratus" dėl Ukrainos ateities ES ir NATO, kol Kyjivas nedarys nuolaidų dėl švietimo įstatymo.

Šie pagaliai į ratus tokia pat smulkmena (ne filologinė), kaip konfliktas dėl dvigubos vė rašymo lietuviškuose pasuose. Jei ne mokyklos, Budapeštas būtinai surastų kitą priežastį pamaloninti Maskvą.

D. Medvedevas, Kremliaus klounas ir girtuoklis, ragina rusus siųstis piratinius filmus. Medvedevas esą taip siūlo elgtis, kad "bankrutuotų" kino produkcijos gamybos ir platinimo bendrovės Vakaruose. "Tegul tai kerta per pinigus. Neseniai tai aptarėme, kad iš jų reikėtų atimti kai kurias neturtines teises, teisine prasme, kurias jie čia turi", - reziumavo prastas FSB režisierių produktas.

Maskoliai visada vogė idėjas, daiktus, technologijas, plėšė ir marodieriavo. Jau po Antrojo pasaulinio, driskių karininkai, vaikštinėdami su nuautais nuo nužudytų lietuvių batais, savo žmonoms, lyg balinėmis suknelėmis pasipuošusiomis vogtais lietuvaičių apatiniais, nupjaudavo vyšnių medžius, kad jos galėtų lesti uogas tiesiai nuo šakų. Maskoliai kaip skėriai negalvoja, ką sukurti ar užauginti. Jie moka viena – grobti, vogti, suėsti, naikinti.

"Po veiksmingų eksporto apribojimų ES ir jos sąjungininkės nori sutelkti dėmesį į sankcijų apėjimo prevenciją. ES duomenys rodo, kad šimtai prekių rūšių, pavyzdžiui, pažangūs puslaidininkiai ir kitos technologijos, kurias Maskva naudoja mūšio lauke Ukrainoje, gali patekti į Rusiją per trečiąsias šalis", - teigia Bloomberg.

Pranešama, kad ES deda pastangas užtikrinti, kad sankcijos nebūtų apeinamos. Jų dėka, Turkija sustabdė sankcionuotų prekių tranzitą per savo teritoriją, o Kazachstanas pažadėjo sugriežtinti reeksporto į Rusiją kontrolę.

Operacinis lygmuo

Ukrainos ginkluotosios pajėgos negali pradėti kontrpuolimo dėl ginklų trūkumo – praneša Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Kol kas neturima pakankamai šaudmenų, sunkiosios technikos ir naikintuvų, kad būtų galėtų pereiti į puolimą.

Koks netikėtas pareiškimas, laukiant „galingo kontrpuolimo“! Mes nebepateikinėsime skaičių, nebekalbėsime apie jėgų santykį fronto linijoje, nebebaksnosime pirštu į mūsų analizes. Mes suprantame, kad jos liūdina, nesuteikia vilties dėl šviesios ir pergalingos ateities, greito karo pabaigos, jau rytoj laukiančio visuotinio gėrio triumfo prieš blogį.

Tačiau čia būtinai norime pabrėžti, kad intensyvaus puolimo nebegali tęsti ir Rusija. Pamažu kai kam pradeda ryškėti klasikinė padėtis, kai kariaujančios pusės paprastai sėda prie derybų stalo.

JK gynybos ministerijos teigimu, po nesėkmingo puolimo Bachmute, Rusijos kariai grįžta į gynybos linijas. Tai gali reikšti itin didelį Rusijos karių išsekimą, teigiama kasdienėje naujienų santraukoje, kurioje taip pat pažymima, kad ginant miestą, Ukrainos kariuomenė patyrė didelių nuostolių.

Manoma, kad Rusijos vadovybė dabar greičiausiai sutelks savo pastangas prie Avdijivkos, taip pat Svatovės-Kreminos linijoje, kur siekiama stabilizuoti fronto liniją. Tai gali reikšti, kad Rusija apskritai grįžta prie gynybinių veiksmų po nevykusių bendro puolimo rezultatų.

Šeštadienį "Wagner Group" „savininkas“ J. Prigožinas pareiškė, kad daugiau kaip 5 000 kalinių įvykdė sutartis su Rusijos pajėgomis ir jiems suteikta malonė.

Maskvos finansuojama Prigožino „kariuomenė“ rėmėsi nuteistųjų verbavimu iš Rusijos kalėjimų, žadėdama atleidimą nuo bausmės ir piniginę kompensaciją, jei jie išgyvens šešis mėnesius mūšio lauke. Praėjusią savaitę virėjas, recidyvistas ir butų vagis pareiškė, kad ieško dar 30 000 kovotojų, ir daugiausia dėmesio skirs sportuojantiems sporto klubuose.

Taktinis lygmuo

Per pastarąją parą okupantai sudavė 34 oro ir 4 raketų smūgius, apšaudė daugiau kaip 70 objektų iš reaktyvinių raketų sistemų.

Tikimybė, kad Rusija vykdys raketų ir oro smūgius visoje Ukrainoje, išlieka didelė.

Ukrainos kariai atrėmė daugiau nei 85 užpuolikų atakas.

Berdianske, Zaporižės srityje, okupacinė rusų "administracija" išleido potvarkį vietos gyventojams iki balandžio 1 d. gauti miesto komendantūroje leidimus, norint judėti po laikinai okupuotas Zaporižės srities teritorijas.

Ukrainos karo aviacija per dieną sudavė 11 smūgių driskių susitelkimo vietose, oro gynybos pajėgos numušė bepiločius orlaivius "Orlan-10" ir "Superkam".

Raketiniai ir artilerijos daliniai smogė 3 kontrolės punktams ir 5 priešo gyvosios jėgos, ginklų bei karinės technikos sutelkimo vietoms.

Iš viso praėjusią parą Ukrainos gynėjai likvidavo 660 driskių, sunaikino 15 tankų, 15 šarvuočių, 8 artilerijos sistemas bei kitą priešo kovinę techniką.

Ukrainos gynybos pajėgų duomenimis, per Rusijos apšaudymą aštuoniuose Ukrainos regionuose žuvo šešiolika civilių, penkiasdešimt devyni žmonės buvo sužeisti.

Lietuva

Siūlome VLKK tuojau pat uždrausti žodžio „šūdas“ lietuvių kalboje vartojimą dėl šio žodžio keliamos tautinės, rasinės, lytinės bei fekalinės nesantaikos.

Kadangi šis žodis siejamas su tam tikrais politikais, partijomis bei visuomenės veikėjais, jie prarado bendrinio daiktavardžio prasmę ir tapo tautos skaldymo bei kiršinimo įrankiu.

Be to, sakantys ir ginantys žodį „šūdas“, turi būti aiškiai įvardinami kaip konkretaus asmens, tai yra, šalies premjerės I. Šimonytės, gynėjai. Kadangi žodis nuo šiol vienareikšmiškai tapo siejamas tik su šiuo asmeniu, jis negali būti visos tautos, kaip suvereno, kalbos dalis, nes premjerė neatstovauja tautos daugumos.

Taigi žodis, kurio nevalia ištarti ar rašyti, turi būti panaikintas, o jį savo kalboje vartojantys piliečiai - baudžiami rykštėmis.

Prisišūdeliavom.

Nuotraukoje – rusų rekrūtai. Šaltinis apnews.com

Primename, kad galite savo 1.2 procento nuo sumokėto pajamų mokesčio pervesti šias apžvalgas kuriančiai agentūrai, įmonės kodas 305974366.

Dėkojame, kad remiate ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Ypatingas ačiū rėmėjams DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Kasdienės apžvalgos yra „Pažinti Rusiją“ projekto dalis, kurią remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Norėtumėte pakviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


48 views2 comments

Recent Posts

See All

2 Comments


Vytis - Chase Maleckas Brunius
Vytis - Chase Maleckas Brunius
Mar 26, 2023

Šūdas - grūdas!

Like

Vytis - Chase Maleckas Brunius
Vytis - Chase Maleckas Brunius
Mar 26, 2023

"Patinka - nepatinka Jungtinių Valstijų politika, bet kol kas ši šalis yra vienintelis žaidėjas, kuris rūpinasi globalia politika ir veikia kaip „pasaulio policininkas“, suvokiantis, jog kiekvienas procesas yra sudėtinė globalių įvykių grandinės dalis." 100%.

Like
bottom of page