top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

UKRAINOS GYNĖJAI LĖTAI STUMIASI Į PRIEKĮ (2023 06 12)

Geopolitinė padėtis

JAV prezidentas Joe Bidenas šiandien Baltuosiuose rūmuose priims kadenciją baigiantį NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą, kur be kitų klausimų galimai aptars ir kandidatus vadovauti kariniam aljansui. J. Stoltenbergas, kuris NATO vadovauja nuo 2014 m. ir kurio kadencija buvo pratęsta tris kartus, šių metų pradžioje sakė, kad rugsėjo pabaigoje, kai baigsis jo dabartinis kadencijos laikas, jis pasitrauks. Kas jį pakeis, vis dar nėra aišku.

Praėjusią savaitę Didžiosios Britanijos premjeras R. Sunak pateikė Jungtinės Karalystės gynybos ministro Ben Wallace kandidatūrą. JAV prezidentas taip pat susitiko su Danijos ministre pirmininke Mette Frederiksen, dar viena potencialia pretendente. Kol kas nei prezidentė Grybauskaitė, nei premjerė Šimonytė, kurias Aljanso vadovėmis mato itin optimistiškai nusiteikę Lietuvos siūlytojai, į Baltuosius Rūmus pakviestos nebuvo. O gaila.

J. Bidenas kalbėdamas apie JK gynybos ministrą B. Wallace vadino jį "labai kvalifikuotu", tačiau pažymėjo, kad NATO vadovai vis dar kalbasi, kaip rasti "bendrą sutarimą". JAV prezidento nuomonė turi didžiausią svorį atsižvelgiant į tai, kad JAV gynybai išleidžia daugiau nei bet kuri kita Aljanso narė ir, tiesą pasakius, yra galingiausia NATO jėga bei storiausia piniginė.

Praėjusią savaitę susitikusi su J. Bidenu, J. Frederiksen stengėsi išvengti klausimų dėl savo kandidatūros. Ji atsisakė pasakyti, ar su juo aptarė būsimą laisvą darbo vietą ir žurnalistams teigė, kad nenorėjo "toliau leistis į šias spekuliacijas apie NATO".

Danija atsilieka nuo NATO tikslo, pagal kurį iki 2030 m. NATO narės kariniam biudžetui turi skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto. Tačiau praėjusio mėnesio pabaigoje šalies centristų vyriausybė paskelbė, kad per ateinantį dešimtmetį į šalies gynybą sieks investuoti apie 143 mlrd. kronų (20,6 mlrd. JAV dolerių), nurodydama "rimtą grėsmių vaizdą".

Primename, kad Aljansas niekada neturėjo moters generalinės sekretorės ir yra manančių, kad būtent dabar atėjo laikas dar vienam lūžiui NATO sprendimų priėmėjų galvose.

Tikimasi, kad J. Bidenas ir J. Stoltenbergas taip pat aptars tebesitęsiančią Rusijos invaziją į Ukrainą ir pastangas įtikinti NATO narę Turkiją atsisakyti blokuoti Švedijos prisijungimą prie karinio aljanso. Viešuose komentaruose perrinkus Turkijos prezidentu R. T. Erdoganą, J. Bidenas tikino, kad Švedija netrukus prisijungs prie aljanso. "Tai įvyks. Aš jums pažadu", - sakė J. Bidenas apie Švedijos prisijungimą prie NATO anksčiau šį mėnesį.

J. Stoltenbergas ir JAV valstybės sekretorius A. Blinkenas išreiškė viltį, kad Švedija bus priimta į NATO iki liepos 11-12 d. Lietuvoje vyksiančio sąjungininkų vadovų susitikimo.

NATO sukant galvą dėl kitos Aljanso galvos, Šėkorėjos diktatorius Riebuilis Kimas pažadėjo "susikibti už rankų" su Rusijos fiureriu Putinu ir taip stiprinti strateginį bendradarbiavimą siekiant bendro tikslo - sukurti galingą valstybę, pirmadienį pranešė valstybinė sukarintos šalies žiniasklaida KCNA.

Kim šį pažadą išsakė žinutėje V. Putinui Rusijos nacionalinės dienos proga, gindamas jo sprendimą įsiveržti į Ukrainą ir rodydamas "visišką paramą ir solidarumą".

"Teisingumas būtinai nugalės, o Rusijos žmonės ir toliau papildys pergalės istoriją šlove", - sakoma KCNA paskelbtoje žinutėje.

„Susikibimo už rankų“ žinutė yra naujas nučiuožusiu stogu Šėkorėjos diktatoriaus patiekalas nukrautame agresyvios retorikos ir lindimo į subinę Putinui stale. Gali būti, kad šiuos kliedesius Kimas išstenėjo visai ne savo noru. Kinija, kurios ausys, rankos, kojos, galva, kūnas ir lėktuvnešiai kyšo už komunistinio režimo – dvynio valdomos valstybės, tokiu būdu siunčia Putinui pranešimą apie tai, kad Rusijos Sibiras turi būti draugiškai pasidalintas. Kinijai (Šėkorėjai) – viskas, Rusijai – niekas. Ėeee, hm, likusiai Rusijai – protektoratas ir jarlykas.

Reikšmingi postūmiai

Ukrainos kariuomenė sekmadienį pranešė atkovojusi bent tris pietryčių kaimus, tuo tarpu Rusijos pajėgos teigė atrėmusios kelias atakas šiame rajone. Taip vadinamiems Maskvos kariams apšaudžius laivą, kuriuo buvo evakuojami žmonės iš Rusijos okupuotų teritorijų į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją prie užtvindytos fronto linijos, žuvo trys žmonės.

Chersono srities gubernatorius Oleksandras Prokudinas savo "Telegram" paskyroje pranešė, kad tarp žuvusiųjų per išpuolį prieš evakuojamus žmones, per kurį buvo sužeista dar 10 žmonių, buvo 74 metų vyras, bandęs apginti moterį. Įvykio vietoje dirbusi "Associated Press" komanda matė, kaip trys greitosios pagalbos automobiliai į ligoninę atvežė sužeistus evakuotojus, iš kurių vienas buvo aptaškytas krauju ir neštuvais nuneštas į skubios pagalbos skyrių.

Ukrainos pajėgos pranešė išstūmusios rusų marodierius iš Blahodatnės kaimo, esančio iš dalies okupuotoje Donecko srityje. Ukrainos 68-oji atskiroji brigada socialiniame tinkle "Facebook" paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip kariai ant apgadinto kaimo pastato iškelia Ukrainos vėliavą.

Brigados atstovas spaudai Myroslavas Semeniukas pranešė, kad į nelaisvę paėmė šešis rusų karius. "Priešas toliau mus apšaudo, bet tai mūsų nesustabdys", - sakė jis. "Kitas kaimas, kurį planuojame atgauti, yra Urožainė. Po to – toliau į pietus".

Gynybos ministro pavaduotoja Hanna Maliar sakė, kad Ukrainos kariai šiame rajone pasistūmėjo į priekį iki 1,5 km ir perėmė kito kaimo - Makarivkos - kontrolę.

Rusų teroristai toliau veržiasi Avdijivkos, Bachmuto, Marijinkos ir Limano kryptimis, kur tebesitęsia smarkios kovos. Per pastarąją parą šiose kryptyse įvyko 25 mūšiai, teigė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Pasak jo, priešui nepavyko bandymas surengti puolimą Avdijivkos kryptimi.

Priešas taip pat nesėkmingai bandė veržtis Bila Hora ir Ivanovskoje Bachmuto kryptimi. Be to, ukrainiečių kariai netoli Marjinkos atrėmė visas užpuolikų atakas.

Rusijos okupantai, siekdami sulaikyti ukrainiečių karių judėjimą, susprogdino dar vieną nedidelio vandens telkinio užtvanką netoli okupuoto Novodovorovkos kaimo Pohovkos rajone Zaporižės srityje.

"Priešas yra klastingas, priešas yra nervingas ir naudoja bet kokias priemones <...> ir toliau ardo mažesnius rezervuarus ir užtvankas", - sakė Ukrainos pajėgų atstovas V. Šeršenas. Kaip pavyzdį jis pateikė prieš kelias dienas okupantų įvykdytą užtvankos netoli Karlovkos kaimo griovimą.

"Dabar turime informacijos, kad netoli Novodovarovkos vietovės priešas susprogdino užtvanką ir dėl to buvo užtvindyti abu Mokryjė Jaly upės krantai. Tačiau ši situacija neturi įtakos mūsų kontrpuolimo operacijų vykdymui", - sakė jis.

Trumpai

Sekmadienį Tunise viešintys Europos vadovai pažadėjo skirti daugiau kaip 1 mlrd. eurų finansinę pagalbą, kad būtų išgelbėta klimpstanti šalies ekonomika ir geriau saugomos jos sienos, siekiant atkurti stabilumą Šiaurės Afrikos šalyje ir sustabdyti migraciją iš jos krantų į Europą.

Tačiau Tuniso teisių gynimo grupė pasmerkė ES pasiūlymą kaip "šantažą", sakydama, kad jis padidins piktnaudžiavimą migrantais ir juo siekiama uždaryti Europos duris tiems, kuriems jų reikia.

Prieš trisdešimt trejus metus, 1990 m. birželio 12 d., RSFSR Liaudies deputatų suvažiavimas priėmė Deklaraciją dėl Rusijos valstybinio suvereniteto. Ši diena dabar švenčiama kaip Rusijos diena. Mes ją atšvęsime 11:00 prie Genocido Muziejaus kartoninį Putiną pasodindami už grotų, kur yra vieta gyvajam fiureriui.

Rusija ir JAV padidino dislokuotų branduolinių galvučių skaičių. Ši informacija pasirodė Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto (SIPRI) interneto svetainėje. Ataskaitoje teigiama, kad nuo 2022 m. JAV dislokuotų branduolinių galvučių skaičių padidino nuo 1744 iki 1770, o Rusija - nuo 1588 iki 1674. Šios dvi šalys turi beveik 90 proc. pasaulio branduolinių ginklų.

Bendrovės "Raytheon", gaminančios raketas MIM-104 "Patriot", generalinis direktorius sakė, kad bendrovė didina gamybą iki 12 priešraketinės gynybos sistemų per metus ir planuoja iki 2025 m. pabaigos pristatyti Ukrainai dar penkias.

Būtų gerai ir mums kokias tris nusipirkti. Išsimokėtinai.

Lietuvoje

Sekmadienis praėjo ramiai. Kaune, Vytėnų mikrorajone, žmonės stebėjo raudoną apvalų NSO ir stebėjosi, kodėl niekas į jį nekreipia dėmesio.

Apie NSO, ateivius ir jų saugomus kūnus bei skraidymo aparatus praneša ne tik paprasti lietuviai, bet ir į atsargą išėję bei daug metų žvalgybos struktūrose tarnavę JAV karininkai.

Viskas nuo mūsų slepiama. Viskas. Visos valstybės, ir visos jų vyriausybės yra susimokę mus apgauti. Ir tas raudonas rutulys virš Kauno, kurio kilmės nesugeba paaiškinti nei astronomai, nei astrologai, yra aiškus tokio visų valdančiųjų susitarimo ženklas.

Tik vienas Seimo narys, tikras narsuolis, atvirai nebijo pripažinti, kad nuolat su planeta iš Sirijaus sistemos tiesiogiai bendrauja.

Mes gi kaip visada gūžtelime pečiais – tai ant kiek lochais tiems ateiviams reikia būti, kad tik atskrenda į Žemę, ir tuoj sudūžta arba pakliūva JAV kariškiams į nelaisvę.

Nuotraukoje – Chersonas iš viršaus.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw38 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page