top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

UKRAINOS GYNYBOS ŠTABE SVARSTOMI KONTR-PUOLIMO VARIANTAI (2023 02 07)

Politinis strateginis lygmuo
Jungtinių Tautų vadovas pirmadienį perspėjo, kad pasaulis susiduria su iššūkiais, kurių "nebuvo per visą mūsų gyvenimą". Jis išreiškė baimę, kad artėjant pirmosioms Rusijos invazijos į Ukrainą metinėms gali kilti platesnio masto karas.
Generalinis sekretorius Antonio Guterresas atkreipė dėmesį į karą Ukrainoje, "įsibėgėjančią klimato katastrofą, didėjančias branduolines grėsmes", didėjančią prarają tarp pasaulio turtingųjų ir neturtingųjų, "epinius geopolitinius nesutarimus", kenkiančius "pasauliniam solidarumui ir pasitikėjimui".
A. Guterresas paragino 193 Generalinės Asamblėjos nares pakeisti savo mąstyseną priimant sprendimus ir vietoj artimiausio laikotarpio mąstymo, kurį jis pavadino "neatsakingu" ir "amoraliu", pažvelgti į tai, "kas mums visiems nutiks rytoj - ir veikti". Jis sakė, kad šiemet minimos 75-osios Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos metinės turėtų būti priminimas, kad visų žmonių neatimamų teisių pagrindas yra "laisvė, teisingumas ir taika".
Seniai teko klausytis tokios atviros, moraliniu pagrindu paremtos ir vertybiškai orientuotos kalbos. Visuomenės ir politikų inercija yra siaubinga, kartais žlugdanti net mus ir verčianti permąstyti tai, ką darome. Tačiau tokios kalbos teikia vilties. Jose girdime nuoširdų norą keistis ir keisti agresyvų, pilną prievartos ir kraujo pasaulį.
Šveicarija yra arti to, kad nutrauktų šimtmečius gyvavusią neutralios valstybės tradiciją. Dėl proukrainietiškų visuomenės ir politinių nuotaikų, vyriausybė yra spaudžiama nutraukti draudimą eksportuoti šveicariškus ginklus į karo zonas.
Šveicarijos ginklų pirkėjams teisiškai draudžiama juos reeksportuoti, o kai kurie didelės šalies ginklų pramonės atstovai teigia, kad šis apribojimas dabar kenkia prekybai.
Tuo tarpu Šveicarijos Europos kaimynių raginimai leisti tokius perdavimus Kyjivui vis garsiau skamba, nes Rusijos puolimas intensyvėja, o parlamento saugumo komitetas jau du kartus rekomendavo atitinkamai sušvelninti taisykles.
"Norime būti neutralūs, bet esame Vakarų pasaulio dalis", - sakė centro dešiniosios FDP partijos lyderis Thierry Burkartas, kuris pateikė vyriausybei pasiūlymą leisti ginklų reeksportą į šalis, kurių demokratinės vertybės panašios į Šveicarijos.
Kolektyvinis Putinas norėjo suardyti Vakarų vienybę ir suskaldyti NATO. Tačiau neutralios šalys Suomija ir Švedija taps Aljanso dalimi, o šimtmečių neutraliteto poziciją saugojusi Šveicarija ruošiasi jos atsisakyti. Na, šaunuolis fiureris Putka. Bent jau vienoj srityje.
Pasak Lenkijos gynybos ministerijos, pernai iš JAV įsigytos raketų "Patriot" baterijos buvo dislokuotos šalies sostinėje Varšuvoje, kur vyksta karinės pratybos. Šaltiniai praneša apie mažiausiai tris raketų "žemė-oras" paleidimo įrenginius. Gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas savaitgalį tviteryje rašė, kad raketų baterijų perdislokavimas iš jų bazės Sočačeve, centrinėje Lenkijoje, į Varšuvą yra "svarbus 3-iosios Varšuvos priešraketinės oro gynybos brigados mokymo elementas".
Lenkija imasi papildomų priemonių savo gynybiniams pajėgumams stiprinti, gynybos biudžetui skirdama rekordinius 4 proc. nuo BVP, įsigydama šimtus tankų ir artilerijos sistemų iš Pietų Korėjos.
Tikime, kad mūsų diplomatai jau sunešiojo ne vienerias batų poras ir sutrynė ne vieną kostiumą, bandydami atverti Vašingtone duris, už kurių priimami sprendimai dėl „Patriot“ kompleksų dislokavimo Lietuvoje. Laukiame pranešimų šia tema iš gabių ir garbių ministrų jau šiandien.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis buvo pakviestas dalyvauti Europos Sąjungos vadovų aukščiausiojo lygio susitikime. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis pakvietė V. Zelenskį "asmeniškai dalyvauti būsimame aukščiausiojo lygio susitikime", tviteryje pranešė Š. Mišelio atstovas spaudai.
Kitas ES aukščiausiojo lygio susitikimas vyks šios savaitės ketvirtadienį ir penktadienį Briuselyje. Žiniasklaida teigia, V. Zelenskis gali dalyvauti aukščiausiojo lygio susitikime ir taip pat gali pasakyti kalbą Europos Parlamento posėdyje.
ES pareigūnai atsisakė komentuoti šiuos pranešimus. Kai kurie pažymėjo, kad jei žinia apie tokį vizitą nutekėtų iš anksto, tai galėtų kelti didesnę grėsmę Ukrainos prezidento saugumui ir sumažinti tikimybę, kad jis vyks į kelionę.
Antradienį opozicinių leiboristų gynybos politikos vadovas pareiškė, kad Didžioji Britanija turi parengti naują strategiją, kuria būtų skatinama karinė gamyba ir peržiūrimi neekonomiški viešieji pirkimai, kad būtų galima geriau paremti Ukrainą ir parodyti Rusijai, jog "reikalai (jai) dar labiau pablogės".
Leiboristų politikos vadovų komanda, kuri "šešėlyje", išdėstė savo planus, jei leiboristai laimėtų per kitais metais numatomus rinkimus. John Healey - naujausias šešėlinis ministras - pareiškė, kad Didžioji Britanija turi didinti gynybos produkciją ir nutraukti kariuomenės mažinimą, kad ne tik paremtų Ukrainą, bet ir įvykdytų savo įsipareigojimus NATO kariniam aljansui.
Atmetus politinių dividendų ir reitingų medžioklės faktą, toks supratimas, nors ir praėjus metams po plataus masto Rusijos invazijos, yra pozityvus postūmis tolimoje saloje.
Operacinis lygmuo
Rusijos pajėgos, nuolat rengdamos atakas rytiniame Donbaso regione, yra sukaustę Ukrainos karius, kurie negali vykdyti kitų užduočių, tik gynybą. Tuo pat metu Maskva telkia papildomas driskių ordas artimiausiomis savaitėmis numatomam puolimui. Intensyvūs mūšiai, kurie tęsiasi jau kelias savaites, vyksta aplink Bachmuto miesto griuvėsius ir netoliese esančių Soledaro ir Vuhledaro miestų vietovių.
Rusai vis meta į mūšius naujus mėsos vienetus, kurie naudoja paprastą išdegintos žemės taktiką. Donbaso vakaruose kaimai ir gyvenvietės yra nušluojamos nuo žemės paviršiaus, tačiau pastaruoju metu apšaudymai iš visų ginklų rūšių sumažėjo. Taip gali būti dėl to, kad teroristai Kremliuje ruošiasi intensyviam puolimui. Tą patvirtintų itin padažnėję įvairių tipų žvalgybinių dronų skrydžiai bei vėl suaktyvėjusi diversinių - žvalgybinių grupių veikla.
Ukraina numato galimą Rusijos puolimą rytuose ir pietuose, sako Ukrainos karinės žvalgybos atstovas Vadimas Skibickis. Jis prognozavo, kad Rusija tikriausiai tęs puolimą Donbase ir taip pat gali pradėti puolimą pietinėje Zaporižės srityje.
Mes neatmetame klaidinančių veiksmų ir į šiaurę nuo Kyjivo. Tuo labiau, kad turimi šaltiniai praneša apie vykdomą slaptą mobilizaciją Rusijoje, kurios tikslas yra surinkti dar kelis šimtus tūkstančius driskių, taip bendrą ordos skaičių artinant prie pusės milijono.
Rusijos pasirengimą mūšiams pietinėje Zaporižės srityje rodo ir tai, kad vakar Rusijos valstybinė melo agentūra TASS pranešė, kad Zaporižės atominėje elektrinėje baigiamos statyti apsauginės konstrukcijos, skirtos kritiniams taškams. Elektrinė tebėra netoli fronto linijos ir ne kartą buvo apšaudoma, keliant branduolinės katastrofos grėsmę.
Ukrainos pajėgos nesėdi sudėjusios rankų ir vykdo visus reikalingus veiksmus, ruošdamosi sutikti rusų fašistus kaip pridera. Ukrainos gynybos štabe svarstomi variantai, kaip būtų galima staigiu kontr-puolimu sutriuškinti atakuojančius marodierius ir tęsti Ukrainos žemių valymą nuo teršalų iš Rusijos.
Taktinis lygmuo
Rusijos nuostoliai Ukrainoje nuolat didėja. Per dieną buvo sunaikinta 14 tankų, 28 šarvuotos kovos mašinos ir artilerijos sistema. Vasario 6 d. Ukrainos kariai mirtimi pavaišino 1030 rusų įsibrovėlių, kurie nekviesti atvyko į svečius su ginklais plėšti, prievartauti ir žudyti.
Rusijos kariuomenė iš viso nuo invazijos pradžios neteko 133190 marodierių.
Per praėjusią dieną priešas surengė 6 raketų smūgius ir 24 oro antskrydžius, taip pat 75 atakas iš salvinių ugnies sistemų daugumoje į civilinius objektus Charkivo, Donecko, Dnipro ir Chersono srityse. Yra aukų tarp civilių gyventojų.
Rusijos oro ir raketų smūgių grėsmė visai Ukrainos teritorijai išlieka didelė.
Priešas persigrupuoja atskiromis kryptimis. Pagrindines pastangas jis sutelkia puolamosioms operacijoms vykdyti Kupjansko, Lymano, Bachmuto, Avdijivkos ir Novopavlivkos ašyse.
Okupantai ir toliau patiria nuostolių. Siekdamas reabilituoti sužeistuosius ir naudodamasis civiliais gyventojais kaip skydu, priešas Chersono srityje įsteigė dar vieną karo ligoninę. Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų kariškiai buvo apgyvendinti pirmajame Kajyro psichoneurologinio pensionato aukšte, o civiliai pacientai perkelti į kitus aukštus. Medicininę įrangą okupantai pasisavino ir išvežė iš Velykos Lepetychos gyvenvietės ligoninės.
Per dieną Gynybos pajėgų aviacija 9 kartus pataikė į okupantų personalo ir karinės technikos susitelkimo vietas ir 2 kartus į priešlėktuvinių raketinių sistemų pozicijas. Mūsų raketiniai ir artilerijos daliniai 8 smogė rajonams, kuriuose buvo sutelkta priešo gyvoji jėga.
Ties Kremina, sumanių ukrainiečių specialiųjų operacijų pajėgų veiksmų dėka, sąveikoje su kitais pajėgumais, staigios kontr-atakos metu buvo sustabdyti driskiai puolantys nuo Kreminos Kuzmynės kryptimi. Keli kilometrai į šiaurę ir šiaurės rytus nuo Kuzmynės puolančių goblinų govėda pateko pasalą. Šaltiniai ant žemės praneša, kad marodieriai po didžiulių nuostolių buvo nublokšti atgal link Kreminos, kurios prieigose toliau vyksta susirėmimai.
AP Photo/Daniel Cole. Moteris meldžiasi Pečiorų Lauros vienuolyno katakombose Kyjive.
Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB. Kasdienės apžvalgos yra „Pažinti Rusiją“ projekto dalis, kurią remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


65 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page