top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

VAKARAI NEBETIKI MASKVOS AŠAROMIS (2023 08 25)

Geopolitinė padėtis

Pirmą kartą po lėktuvo katastrofos, kurios metu galimai žuvo asmuo, vadinamas Jevgenijumi Prigožinu, karo nusikaltėlis Putinas pareiškė, kad "Wagner" įkūrėjas buvo "sunkaus likimo, bet talentingas žmogus". Caras nusiuntė užuojautą "Vagnerio darbuotojams", buvusiems trečiadienį sudužusiame lėktuve ir jų artimiesiems.

Europos Sąjunga oficialiai pareiškė, kad "sunku patikrinti" pranešimus apie tai, kad "Wagner" vadovas Jevgenijus Prigožinas, kaip manoma, žuvo trečiadienio vakarą sudužus lėktuvui. "Matėme pranešimą apie lėktuvo katastrofą, per kurią, kaip įtariama, žuvo "Wagner group" vadovas Jevgenijus Prigožinas, jo aplinkos ir įgulos nariai", - vakar per spaudos konferenciją sakė bloko atstovas užsienio reikalams ir saugumo politikai Peteris Stano. "Tačiau vėlgi, kaip ir daugelį kitų dalykų Rusijoje, mums tai labai sunku patikrinti, todėl negalime komentuoti", - pridūrė jis.

Plojame atsistoję. Taip, tik taip ir ne kitaip privalo karo sąlygomis rašyti mūsų žurnalistai ir skelbti informaciją žiniasklaidos priemonės. Gal po šio pranešimo nušvis ir mūsų voratinkliais apaugusių žiniasklaidos atstovų vyr. redaktorių galvos ir bus nustota trinti ir slėpti pirminius šaltinius, gal pagaliau bus imta skelbti, jog jei informacijos kilmės šalis Rusija, tai jos patikimumo patikrinti negalima.

Mums, naivuoliams, žinoma, nors gali pasirodyti kitaip, kodėl mūsų kaimo medijų „strategai“ tokias nuorodas ištrina - juk norima atrodyti patikima žiniasklaidos priemone! Deja, to pasekoje, tokia priemonė tampa Kremliaus robotuku, šaudančiu į savo piliečių smegenis.

ES tikisi, jog „Vagnerio“ operacijų "neigiamas poveikis" bus nutrauktas, bet blokas nepamiršta, kad samdinių grupuotė "nesusijusi tik su jos vadovo vardu". Jos teigimu, grupės ryšys su Kremliumi yra vienas iš kelių "sudėtingų klausimų", tačiau pabrėžiama, kad ne ES turi "spėlioti, ar tariamas Prigožino nužudymas ar žūtis lėktuvo katastrofoje turės kokių nors konkrečių pasekmių "Wagner" veiklai.

Ši pozicija, kuri sieja „Wagner“ ne su vienu Prigožinu, o su visa Kremliaus FSB, SVR ir generalinio štabo sistema – labai teisinga pozicija. Mūsų socialinių tinklų „pranašautojams“, iš oro tvirtinantiems, jog dabar sugriuvo „Prigožino armija: ir „iširo trolių fabrikai“, arba laikas atlikti mąstymo auditą, arba pasikoreguoti moralinį kompasą, jei toks kada nors buvo. Interneto tyrimo agentūra, kišdamasi į JAV prezidento rinkimus ir vykdydama informacines diversijas, vykdė ne Prigožino, o FSB, SVR ir kitų spec. tarnybų užduotis.

Jūs nuoširdžiai klausiate, kiek Prigožino galas paveiks karą, kiek turės/neturės įtakos „Wagner“ samdiniams, Putino režimo pabaigai ir panašiai. Todėl mes jums nuoširdžiai atsakysime, jog gilintis į Prigožino įtaką ir „Wagner“ ateitį - tai beveik tas pats, kaip klausti TV serialo aktoriaus, kokią įtaką turės paskutinės serijos kulminacija žemės ūkio produkcijai, ir kokia apskritai bus serialo pabaiga. Nei vienas artistas nežino, ką sugalvos ir parašys scenaristas. Lygiai taip pat nežinomos Prigožino dramos peripetijos, o ir patys FSB scenarijų kūrėjai dabar nežino, kur link pasuks savo scenarijų, nes yra keli galimi variantai. Todėl visi tie garbingų ekspertų spėjimai yra Vangos lygio burtai iš nudvėsusios žiurkės žarnų.

Tačiau šiame informaciniame chaose privalome išmokti atskirti du dalykus: informacines operacijas ir realią situaciją „ant žemės“.

Taigi, „Prigožino serialas“ yra psichologinė operacija, kuria siekiama patraukti dėmesį, veikti ir kontroliuoti mūsų mąstymą. Nes mąstymas, smegenys priima sprendimus prieš tai, kol pirštas paspaudžia gaiduką ar padeda lemtingą parašą. Tad pats Prigožino temos valkiojimas - iš esmės yra mūsų brangaus laiko ir energijos resursų eikvojimas bereikalingiems dalykams. Taip, kaip pigaus ir prasto serialo žiūrėjimas.

Ir iš esmės jokio skirtumo, kas vyksta „Wagner“ grupuotėje ir kaip tariamo darbdavio netekimas paveiks jų vidaus santykius. Niekaip nepaveiks. Nes struktūra buvo ir yra išlaikoma, o svarbiausia, prižiūrima, Rusijos generalinio štabo, FSB ir SVR. Galbūt „muzikantai“ pagal scenarijų ir žygiuos „užimti Maskvos“ ir bus sunaikinti, taip dar labiau sutvirtinant Putino autoritetą (regimybę). O gal ir ne. Visa ši Prigožino tema yra primesta Rusijos specialiųjų tarnybų, siekiant destabilizuoti mūsų informacinę erdvę, nukreipiant dėmesį nuo esminių dalykų.

Svarbu mąstyti ir adekvačiai vertinti padėtį. Jei jums sako, kad Putino režimas tuoj žlugs, tuoj įvyks perversmas, nes į Maskvą (Maskvos teigimu) žygiuoja keliolika tūkstančių valkatų, o tuo tarpu Kremliaus struktūros vykdo karinius perversmus Afrikoje, sutelkia 100 000 karių prie Kupjansko ir pereina į puolimą, atakuoja taikinius Sirijoje, vadinasi, jus kažkas mulkina. Jus mulkina tiek Kremlius, tiek kai kurie mūsų žurnalistai, tiek tariami karo ekspertai ir politikai. Beje, pastarieji, politikai, beveik visada tai daro ne iš piktos valios, o lygiai taip pat būdami apgauti arba dėl to, kad kažkas su jais „žaidžia tamsoje“.

Taigi, pirmiausia turime žiūrėti ne į Kremliaus dezinformacinių pranešimų turinį, svarstyti, kiek jais galima tikėti ar ne, bet stebėti veiksmus ant žemės ir analizuoti, ko siekiama dezinformaciniais pranešimais, visa tai sujungiant į vieną rišlų argumentuotą paaiškinimą sau ir kitiems, kas vyksta. Tad jei Maskvos ordos pasimetusios, bėga iš mūšio lauko, vadinasi generaliniame štabe, Kremliuje – iš tiesų sumaištis ir velniava.

Tačiau, jei rusai įsitvirtina, kietai ginasi, pereina į kontrpuolimą, vadinasi, jiems ir toliau diriguoja kieta Kremliaus ranka, kuri nedreba. Jei Putinas su svita aktyviai veikia tarptautinėje arenoje, vadinasi, Rusijos karo nusikaltėliai veikia vieningai ir režimui niekas negresia. O visa kita yra dūmų uždanga naivuoliams mulkinti. Būtent dėl to mes jums kasdien pateikiame įvykius geopolitiniame ir įvykių ant žemės kontekste. Išvadas reikia daryti pagal esamą įvykių visumą.

Kad būtų dar aiškiau, kas vyksta tikrų perversmų metu, prisiminkime, kas vyko Lietuvoje ir sovietų sąjungos pakraščiuose, kuomet vyko Maskvos pučas 1991-aisiais. Tuomet, net ir pliekiantis sovietų elitui Kremliuje tankams šaudant miesto gatvėse, nusišovus žmoną nušovusiam GKČP‘istui Pugo, areštavus Jazovą, Kriučkovą ir kitus pučistus, perversmas nesukėlė pilietinio karo, ir juo greičiausiai buvo siekiama pašalinti iš kelio komunistinio ir KGB klano naftalinu trenkiančius dinozaurus. Beje, tomis dienomis „Armagedonas“ generolas Surovikinas ir Rosgvardijos vadas Zolotovas buvo skirtingose barikadų pusėse. Tačiau pučas buvo beveik tikras, nes armija veikė pagal nurodymus iš „centro“. Pasikeitus padėčiai Maskvoje, akimirksniu keitėsi situacija „pakraščiuose“. Pralaimėjus perversmininkams, sovietų kariai nedelsiant apleido visus užgrobtus pastatus Lietuvoje. Tačiau KGB galiausiai pavyko suvaldyti situaciją ir grįžti prie sovietų sąjungos rekonstrukcijos plano. Visi perversmininkai buvo amnestuoti.

Reikšmingi postūmiai

Šią naktį okupuotame Kryme girdėjosi sprogimų garsai. Sprogimai buvo girdimi Simferopolyje, Gvardeiskoje. Tai ukrainiečių dronai atakavo Krymo pusiasalio objektus. Rusai meluoja, jog jiems pavyko sunaikinti keletą dronų.

Nepriklausomybės dienos proga Ukrainos gynybos pajėgų aviacija sudavė keliolika smūgių teritorijoms, kuriose buvo sutelktas personalas, ir tris smūgius Rusijos pajėgų priešlėktuvinių raketų sistemoms ir vienai vadavietei.
Džiugina siurprizas, surengtas vakariniame Krymo krante, kur išsilaipino ukrainiečių specialiosios pajėgos. Ukrainos gynybos žvalgybos atstovo Andrijaus Jusovo teigimu, per specialią gynybos žvalgybos ir Ukrainos karinių jūrų pajėgų operaciją netoli Majako kaimo Kryme buvo apgadinti ir keturi greitaeigiai kateriai, žuvo mažiausiai 30 rusų.

Ukrainos gynybos žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas sako, jog "dabar turime galimybę smogti bet kuriai laikinai okupuotos Krymo autonominės respublikos daliai - galime pasiekti priešą absoliučiai bet kur".

Puiki repeticija prieš tikrą Krymo šturmą. Driskių sankaupas prie Limano ir Avdijivkos greičiausiai teks perrūšiuoti ir perdislokuoti, jei dar turima vilties išlaikyti Krymą. O gal jau nebe?

Trumpai

Norvegija Ukrainai padovanos naikintuvų F-16, ketvirtadienį pranešė šalies ministras pirmininkas Jonas Gahr Store. Norvegija yra trečioji Europos šalis, kartu su Danija ir Nyderlandais, pažadėjusi suteikti Ukrainai naikintuvų. Gegužės mėnesį Norvegija paskelbė apie savo planus remti Ukrainos personalo mokymą dirbti su naikintuvais F-16.

Vakar paskelbta, kad šalis Ukrainai skirs priešlėktuvinių raketų ir išminavimo rinkinių, taip pat 140,5 mln. JAV dolerių dujų ir elektros energijos tiekimui šalyje užtikrinti.

Užsienio žiniasklaida cituoja Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą, kuris Kyjive pareiškė, kad "Wagner" vadovo Jevgenijaus Prigožino mirtis, jei tai tiesa, Lietuvai nieko nekeičia.

Gerai, kad prezidentas neburia iš kavos tirščių.

Džiaugiamės, kad Vakarų valstybių piliečiai, ir šalių vadovai, ima blaiviai suvokti, kaip veikia Rusijos represinės struktūros ir pagaliau perpranta jų klastos ir melo mechanizmą. Tuo tarpu Lietuvoje liaudis vis dar tiki sąmokslo teorijomis bei Maskvos pasakomis.

Lietuvoje

Ką norite išgirsti – gerą ar blogą žinią? Ar norite sužinoti, kada baigsis karas? O galbūt įdomu - kiek jums liko gyventi?

Tai tarpusavy susiję klausimai, į kuriuos dauguma norėtų žinoti atsakymus.

Būtent todėl šiuo metu netikrų pranašų, gerųjų naujienų skelbėjų pridygę, kaip grybų po lietaus. Didžioji dauguma jums tauzija apie karo pabaigą, režimo žlugimą, neregėtus ginklus, norėdami suteikti viltį, pakelti nuotaiką, tuo pačiu pažadėdami, kad ilgai ir gražiai gyvensite ir niekada nemirsite.

Jums labai patinka tai girdėti.

Būtent todėl tokie pranašautojai yra itin populiarūs įvairiuose soctinkluose, o jų video peržiūros renka milijonus. Būtent todėl viena Lietuvos ministerija klojo raudoną kilimą po kojomis vienam minčių kombinatoriui, milijonams žadančiam greitą karo pabaigą, o politikieriai skubėjo šildytis jo šlovės spinduliuose.

Tad kuo gi tikėti, klausia mūsų daugelis.

Niekuo. Faktais ir savimi. Išmokti skaityti, mąstyti, analizuoti. Lietuviai garsėja tuo, jog pusė mūsų šalies piliečių tiki konspiracijos teorijomis, burtais ir gadalkomis. Devyni iš dešimties kabina šaukštais informacinį marmalą, neturinti jokio ryšio su realybe ir nesivargina pasidomėti faktais.

Štai todėl ir klausiama – kaip baigsis karas = kiek liko gyventi (o tą žino tik Viešpats).
Štai todėl ausiai malonus čiulbėjimas apie pergalę tiesiu srautu liejasi į smegenis ir kaip narkotikas pririša, nes ramina ir bent trumpam palaiko geresnę psichologinę savijautą. Kam klausyt tų, kurie sako nemalonią tiesą?

Tam, kad gyvent. Žinojimas, adekvatus realybės suvokimas žmogų paruošia, jis gali numatyti savo veiksmus. Įvairūs psichologines silpnybes išnaudojantys burtai paverčia jį lengvai valdomu ir manipuliuojamu zombiu.

Artėja rinkimai. Matysime ir girdėsime gausybę melagių, apsišaukėlių ir netikrų pranašų. Klausykite tų, kurie sako tiesą, o apie žmogų spręskite ne pagal jo išvaizdą, o pagal darbus.

Nuotraukoje: „Azovo“ artilerija sveikina okupantą kažkur Zaporižės kryptyje.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt95 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page