top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

VAKARAI PAMIRŠO PAGRINDINĘ TAISYKLĘ - SU TERORISTAIS NESIDERIMA (2023 10 11)

Geopolitinė padėtis

Tęsiasi brutalus „Hamas“ ir Izraelio konfliktas. Nuo išpuolio pradžios Izraelyje žuvo mažiausiai 1200 žmonių. Palestinos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Gazos ruože žuvo 900 žmonių, iš jų 260 vaikų ir 230 moterų, dar 4 500 sužeisti.

Pagalba Izraeliui nebus teikiama Ukrainos sąskaita, pareiškė JAV atstovė prie NATO Julianne Smith. Vašingtonas pabrėžia, jog įsipareigojimai Izraelio saugumui nesutrukdys remti Ukrainos.

Kaip sakoma, bėda po vieną nevaikšto, tad netikėtas smurto protrūkis Izraelyje privertė JAV grįžti prie ilgalaikių prioritetų – paramos strateginiams partneriams.

Amerikos politikai suprato, jog kalbos apie paramos Kyjivui sumažinimą ar visišką jos nutraukimą, galimai ir paskatino teroristinių organizacijų veikimą. Nusikaltėlių logika primityvi: jei Vašingtonas neranda jėgų ir lėšų padėti Ukrainai, neras Izraeliui, Taivanui ir kitiems. Eilė karštųjų taškų, esančių teroristinių šalių taikinyje, tuo nesibaigia. Būtent todėl blogio ašies jėgos kelia savo kruvinas galvas.

Panašu, jog purkštavimai ir abejonės „kam remti Ukrainą“ baigėsi, ir JAV senatoriai skubos tvarka aptaria klausimą dėl 60-100 mlrd. dolerių metinio pagalbos paketo Ukrainai. Toks paketas, dideliam Kremliaus nusivylimui, galėtų būti priimtas jau iki lapkričio 17 d.

Taip pat svarstoma, koks turėtų būti bendras pagalbos Ukrainai ir Izraeliui paketas. Teigiama, jog suma turėtų būti arti 100 mlrd. dolerių.

Niekur nedingsi. Jei Vakarai nori jaustis saugūs, tai minimum, ką turi daryti – finansuoti partnerius visomis išgalėmis. Nes jei karų grandinė nusidrieks per pasaulį, procesai gali tapti nebevaldomi, lyderiaujančias ekonomikas ištikti gilios krizės, vidaus chaosas, o tada pinigai gali jau ir nebepadėti. JAV ir sąjungininkams kilusius gaisrus gali tekti malšinti ginklu ir jėga. O tai patys žinot, kuo gresia.

Pranešama, jog netikėtą šeštadienio išpuolį prieš Izraelį teroristinė grupuotė "Hamas" planavo daugiau nei metus. Spalio 7-oji - pasirinkta neatsitiktinai. Teroristai Izraelį per žydų šventę šabą atakavo sąmoningai, kad žmones užkluptų nepasiruošusius ir padarytų kuo daugiau žalos. Išpuolio Izraelyje metu, ISIS būdu žiauriai nužudytos moterys ir vaikai, praneša Izraelio gynybos pajėgos

Labai jau panašu į FSB ir GRU stilių: Naujųjų metų Grozno šturmas, Ukrainos puolimas, paskelbus, kad armija atitraukiama nuo sienų. Ne, „Hamas“ išpuoliui nebūtinai vadovavo Kremlius tiesiogiai. Pakanka stebėti, studijuoti, mokytis ir semtis patirties iš pasaulio terorizmo centro – Kremliaus.

„Hamas“ grasina, kad jei Gazos ruožo atakos bus vykdomos be išankstinio perspėjimo, bus pradėti žudyti įkaitai. Tuo tarpu Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pareiškė, kad, jei bus pradėti žudyti įkaitai, Gaza bus nušluota nuo žemės paviršiaus, o ataka bus tokio stiprumo, kokios iki šiol niekas neregėjo.

Jaučiat skirtumą tarp to, kaip Izraelis kalba su teroristais ir kaip su Kremliumi terliojasi Vakarai? O juk Vakarų atsakymas Maskvai turėtų būti būtent toks: nekiškite nagų, kur nepriklauso, nes nušluosime jūsų raudoną tvartą iki pamatų. O kad teroristai įsitikintų žodžių tikrumu, būtina jiems prevenciškai karts nuo karto iškaršti kailį.
Vakarai pamiršo pagrindinį santykių su karo nusikaltėliais principą: su jais nesiderama.

Reikšmingi postūmiai

Driskiai suintensyvino puolamąsias operacijas prie Avdijivkos. Rusai siekia apsupti miestą, mėgindami atitraukti ukrainiečių pajėgas iš kitų fronto ruožų. Padėtis labai įtempta ir sudėtinga.

Teroristinė Rusijos Federacija sudavė raketinį smūgį priešlėktuvine valdomąja raketa S-300 Velykio Burluko gyvenvietei, esančiai Charkivo srityje. Okupantai atakavo pietinius Ukrainos regionus smogiamaisiais bepiločiais orlaiviais "Shahed-136/131", kurių didžiąją dalį sunaikino Ukrainos priešlėktuvinė gynyba. Rusų atakų metu žuvo ir buvo sužeisti civiliai gyventojai, įskaitant vaikus.

Tuo tarpu Ukrainos pajėgos tęsia puolimą Melitopolio ašyje ir vykdo puolamąsias operacijas prie Bachmuto. Teritorijos valomos nuo okupantų, įsitvirtinant atkovotose pozicijose.

Vakar fronto linijoje iš viso įvyko 108 koviniai susirėmimai – beveik dvigubai daugiau nei įprastai. Veiksmai intensyviai artėjant prastoms oro sąlygoms – tamsai, drėgmei, šalčiui.

Trumpai

Ukrainos saugumo tarnybos turi "visus įkalčius", rodančius, kad Maskva remia "Hamas", teigia Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. "Rusija vienaip ar kitaip remia "Hamas" operacijas. Mūsų žvalgybos tarnyboms tai akivaizdu. Turime visus įkalčius, kurie leidžia mums manyti, kad Rusija padeda vykdyti tam tikras teroristines operacijas", - teigia Zelenskis.

"Hamas" tęsia Izraelio apšaudymus. Aškelonas atakuotas šimtais raketų, atsakant į atakas Gazoje.

Teigiama, jog JAV prezidentas Joe Bidenas neragins B. Netanyahu elgtis santūriai. Šis sprendimas iš esmės priimtas dėl įkaitais laikomų JAV piliečių, atsižvelgiant į „Hamas“ atakų ir išpuolių brutalumą ir mastą. Paprastai JAV istoriškai ragindavo visas puses nutraukti ugnį, kai regione prasidėdavo konfliktai. Šįkart Vašingtonas pasiuntė lėktuvnešį.

Vakar JT Generalinė Asamblėja neišrinko Rusijos organizacijos Žmogaus teisių tarybos nare. Nuolatinėmis JT Žmogaus teisių tarybos narėmis tapo Albanija, Bulgarija, Prancūzija ir Nyderlandai. Na taip. Arba JT turi priimti į organizaciją visus teroristus, arba nei vieno.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas aptarė naujas Ukrainos paramos perspektyvas. Vokietijos kancleris, praėjusią savaitę paskelbė apie planus suteikti Ukrainai dar vieną priešlėktuvinės gynybos sistemą "Patriot".

Vokietijos gynybos ministerija informuoja, kad artimiausiomis dienomis į Ukrainą atvyks 10 tankų "Leopard 1".

Putino garsiakalbis Solovjovas sukritikavo Izraelį už Gazos ruožo bombardavimą. Esą tai žiaurūs metodai, kurių Rusija nenaudoja. Na taip, kurgi ne. Beje, Gazos ruožas – teritorija, šiek tiek didesnė nei trečdalis Charkivo, kurio kai kuriuos rajonus visiškai sunaikino Rusijos fašistų artilerija. Nekalbant apie Mariupolį ir kitus iki pamatų sugriautus miestus bei gyvenvietes.

Lietuvoje

Sujudimas Šimonių girioje. Miškų ir medžių ginti stojo aplinkosaugininkai ir neabejingi gyventojai, pasipiktinę leidimais plynai iškirsti didžiulius saugomo miško plotus. Įsikišo net pats aplinkos ministeris Simonas Gentvilas. Bus tiriama, aiškinamasi, ribojama, vėl kalbama apie nacionalinį miškų susitarimą ir kitas gamtos apsaugos priemones.

Šaunu.

Nežinia, ar ponas Simonas Gentvilas taip jautriai sureagavo artėjančių rinkimų proga, tačiau šis žingsnis, be abejo, teisingas. Žmonės, pakraupę nuo plikai nuskustų miestų aikščių bei skverų, kuriuose vietoj brandžių medžių, prikaišiota agrasto dydžio šluotražių, atsisuko į miškus. Atostogavę ar grybavę Aukštaitijoje ir Dzūkijoje, savo akimis pamatė, kaip klaikiai atrodo mūsų Nacionaliniai parkai, sužaloti bei išdarkyti miškai. Kai kurie taip išvanoti, kad atrodo baisiau, nei Vilniaus Vingio parkas.

Mūsų žmonės pagaliau suprato, prisiminė, ką jiems reiškia miškas. Kad medis, po kuriuo gali atsisėsti, mėgautis jo vėsa, lapija, žalumos grožiu, po lapais išsislapsčiusiais baravykais, yra kur kas didesnė vertybė, nei batų dėžė, spinta ar kėdė.

Rimtas signalas Šimonių girioje rodo, kad pilietinė valia atsisuko į miškus, ir žmonės neleis iškirsti bei sunaikinti lietuviškų girių likučių. Tai mus labai džiugina.

Deja, didysis verslas ir politikai miškų plotuose kol kas mato tik pajamas. Laimėjusieji rinkimus, visais įmanomais būdais stengiasi „paimti‘ ir reformuoti urėdijas, kas rodo, jog šis sektorius itin pelningas.

Pamenat, kaip buvo mėginta urėdo postą nusipirkti už beveik 30 000 eurų, tačiau „pirkėją“ sulaikė STT? Galime tik spėti, kokie pinigai „sukasi“ įvairiuose kirtimuose ir jų projektuose.

Matydami bundančią pilietinę visuomenę, tikimės, kad tai – laikina.

Nuotraukoje: KS-19 ant "Tatra 815" važiuoklės, naudojamas 241-ojoje atskiroje teritorinės gynybos brigadoje.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt
59 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page